Назад
Що робити, якщо нічого робити? Причини та 6 незвичайних ідей

Навигация по разделу
что делать когда нечего делать

Що робити, коли нічого робити? Причини та поради

Що робити, коли нічого робити? Що до цього призвело? Так чи ефективні поради, універсальні для всіх випадків?

Втомлена людина приходить з роботи. Він вмикає телевізор, бере газету або поспішно перекушує тим, що залишилося в холодильнику з учорашнього дня. Сідає на диван і в черговий раз ловить себе на думці: «мені нічого робити». Ліниво перебирає в голові кілька занять, відкидає все, потім продовжує байдикувати або просто йде спати. На ранок лічильник його життя відмотує не одні прожиті добу, а цілий тиждень. А хижаком, що пожирає людський вік, виявляється елементарна нудьга. Чи так вона небезпечна, де зариті її коріння, які причини появи і що з нею робити?

Нудьга & 8212; необхідна?

Парадоксально? Проте це факт. Вчені з'ясували, що дане відчуття & 8212; сигнал мозку про неефективне використання розумових ресурсів, в результаті якого відбувається деградація. нудьга якраз є першим бар'єром на шляху ментального регресу.

Американський психолог Анжела Дакворт вважає, що емоція виникла в результаті еволюції і покликана бути стимулом до змін, розвитку. За словами фахівця, повна відсутність нудьги могло привести до того, що людина робила б одні й ті ж речі постійно, не бажаючи вдосконалювати вже наявні навички. Якщо старі заняття не приносять практичного досвіду, емоція» мені нема чого робити " спонукає братися за щось нове, більш корисне.

У малих дозах нудьга навіть корисна. Правильно реагуючи на неї, можна підтримувати свій мозок, свідомість «в тонусі». Відчуття підказує, коли слід змінити щось у власному житті, як це зробити.

Що робити, коли нічого робити?

Можна, наприклад, вирішити логічну задачу«" Олег живе на 4-му поверсі і, щоб потрапити додому, піднімається по 60-і сходинках. Квартира його друга Івана знаходиться на 2-му поверсі. Питання: скільки ступенів повинен пройти Іван, щоб дістатися до свого житла?» . Здавалося б, все просто: 60: 2 = 30. Однак це неправильна відповідь. Розгадку, її пояснення, а також додаткові поради по боротьбі з нудьгою можна дізнатися далі. Чим же зайнятися, якщо стало нудно?

1. Записатися в клуб за інтересами.

Ніщо не бадьорить так, як цікавий полілог в колі однодумців. Їх можна знайти в близькому оточенні &8212; в родині, друзях, колегах. Якщо з цим проблема, то допоможуть спеціально організовані гуртки. У них люди обговорюють цікаві теми, діляться знаннями і навички , допомагають у спільній справі.

Це можуть бути:

 • Зустрічі для обговорення конкретних питань (висловлення та оцінка думок);
 • Збори кулінарів, садівників, закрійників, столярів (практичні поради та спільні заняття улюбленою справою);
 • Збори тих, хто бажає вчитися чомусь новому (вивчення мов, рукоділля, програмування) ;
 • Вечори знайомств (для дружби, відносин, ділового партнерства та ін.).

Пройти тест на психологічний вік

Непоганим виходом можна вважати групові заняття у психолога або психотерапевта . На таких зустрічах фахівець виступає в ролі організатора і аналітика, підбадьорюючи і мотивуючи учасників. А заодно і вирішує їх внутрішні проблеми.

Що робити, якщо нудьга наздогнала на робочому місці? Можна записатися на різноманітні курси або майстер-класи на вихідні, післяробочий час заздалегідь через Інтернет. Це не завжди коштує величезних грошей, а іноді і взагалі безкоштовно. Ознайомлюватися з інформацією можна з перервами, тому при появі термінових справ відірватися від заняття буде легко. У той же час пошук потрібних організацій, їх умов, телефонів і адрес займе людини на довгий час.

2. Поповнити ряди волонтерів.

Звичайно, це заняття може підійти тільки людям з активною життєвою позицією. Волонтери збираються для допомоги сиротам, бездомним тваринам, літнім людям, постраждалим. Для такої роботи потрібно щире завзяття. Однак навіть якщо впевненості в тому, що ця справа сподобається, немає, спробувати все ж можна, тому що:

 • Роблячи добро безкорисливо, людина відчуває прилив сил, енергії і душевного тепла. Завдяки цьому його настрій покращується;
 • Волонтерство актуально завжди. Це праця, якою можна займатися в будь-який час &8212; коли є бажання або просто стало нудно;
 • Така робота часто об'єднує оптимістичний , добрих людей. Гарне оточення позитивно впливає на людину, заряджаючи його позитивом . А щасливі люди завжди знають чим зайнятися;
 • Зрештою, від спроби допомогти іншим гірше нікому не буде.

Якщо стало нудно, а вільного часу не так багато, його можна витратити на пошук благодійних організацій. Завдяки сучасним технологіям та Інтернету з'явилася можливість надавати матеріальну допомогу нужденним прямо через мережу.

Благодійні фонди, збори на лікування однієї людини, Організації по боротьбі проти насильства, винищення тварин &8212; лише кілька прикладів. Навіть мінімальна сума, яка витрачається на проїзд по місту в одну сторону, здатна стати вирішальною і врятувати чиєсь життя.

3. Зайнятися своєю зовнішністю і розвитком.

Працьовитість &8212; для роботи, підтримка і турбота &8212; для сім'ї. А що ж для себе?

Немає нічого поганого в тому, щоб бути трохи егоїстом і періодично присвячувати всю любов тільки собі. Однак це не стосується тешенья самолюбства або потурання нерозумним примхам. Йдеться про догляд за собою &8212; зовнішньому і внутрішньому.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Для підтримки здоров'я і фізичної форми.

Можна зайнятися спортом, записавшись в спортзал. Доброю ідеєю буде побігати в парку, коли тепло, або покататися на лижах взимку. Причому спорт на роботі & 8212; це, виявляється, реально. При бажанні легко організувати швидку ходьбу, присідання, невелику розминку затерплих м'язів, спуск і підйом по сходах.

Для збереження зовнішньої краси.

Дівчата і жінки можуть відвідати косметичний салон або влаштувати його на дому, зробити живильні маски для обличчя, волосся, тіла, спробувати нові методи догляду за собою.

Чоловіки теж люблять добре виглядати. Саме тому похід в барбершоп, магазин одягу, парфумерії стане корисним і приємним заняттям. Навіть якщо до зарплати ще цілий тиждень, а серед товару не знайшлося чогось підходящого, все одно користь є. По-перше, це хороший спосіб зрозуміти свій смак, бажання. По-друге, таке дозвілля позбавляє від нудьги.

Мало часу? Тоді можна витратити його на вивчення моди, існуючих стилів, методів догляду за зовнішністю, одягом, аксесуарами. Поповнення теоретичних знань підкаже, чим краще зайнятися в більш вільний день.

Для активного та ефективного саморозвитку.

Як простоює вода перетворюється в болото, так і людина, що не прагне розвиватися, деградує. Щоб повернути себе в» ментальний " тонус, можна збагатити духовний світ, почитавши книгу або подивившись фільм зі змістом. Похід в театр, музей, оперу, філармонію, інший культурний заклад також посприяє розкриттю духовного початку.

4. Дізнатися про новинки.

Щоб привести в дію поради з попереднього пункту, спершу знадобиться детально ознайомитися зі свіжими культурними оновленнями. Можна подивитися стрічку прокату в кіно, репертуар театру, розклад спільних виступів і сольних концертів улюблених виконавців.

Для цього підійде комп'ютер або телефон з підключеним Інтернетом. Мережа дозволяє переглядати програми закладів цілого міста або навіть країни. Це допомагає вибрати найкращий для себе варіант і не потрапити в халепу.

Те ж стосується і магазинів &8212; книжкових, продовольчих, музичних і т.д. можна порівняти різні характеристики і вибрати потрібний товар, навіть якщо його все одно доведеться купувати в торговій точці. Це зменшить термін перебування в магазині, усуне нерішучість перед покупкою. А нав'язливі продавці, консультанти не зможуть умовити на покупку зовсім іншого продукту.

Ще одна перевага &8212; у торгових центрів, маркетів, великих магазинів нерідко є мобільні додатки або сайти, на яких вказуються поточні акції. Чи варто говорити, що час, корисно проведений за переглядом інформації, пролетить непомітно?

5. Знайти відповіді на питання, що цікавлять.

У кожної людини є питання, які здаються не особливо важливими і на які вічно не вистачає часу. Найчастіше вони не мають нічого спільного з роботою, побутом або хобі . Це інформація загальноосвітнього характеру &8212; пошук опису типів темпераменту , з'ясування, як правильно вкручувати лампочку, до чого сниться падіння, наприклад. Часто такі думки з'являються перед сном. "Вранці подивлюся" & 8212; думає засинає людина, а на наступний день зовсім забуває про існування питання.

Пройти тест на темперамент

Психологи стверджують, що такі загадки вкрай корисні для підтримки активності мозку. Щоб не забувати про них, експерти рекомендують залишати блокнот з ручкою біля ліжка. При появі цікавих ідей, питань досить внести їх в записну книжку.

Якщо думка втекла посеред дня, можна прийняти горизонтальне положення. У такій позі мозок отримує більше крові, працює краще, тому згадувати забуте буде легше. Особливо цінні логічні загадки. Ось кілька прикладів, які відмінно скрасять зайві півгодини.

 • У собаки вона одна, у корови &8212; їх дві, а у півня і зовсім немає.
 • Як не спати 12 днів?
 • Горить приватний будинок і п'ятиповерхівка. Яку будівлю поліція буде гасити першим?
 • Яка річка є в ротовій порожнині людини?
 • Скільки варених яєць можна з'їсти натщесерце?
 • У матері Марка є 5 синів: Ерік, Дерік, рік, Ріко. Як звуть 5-ту дитину?
 • Мойсей взяв у ковчег попарно всіх тварин, крім одного. Якого?

І до обіцяного. Правильна відповідь на пораду-загадку + на початку розділу &8212; 20 сходинок. Пояснення: на першому поверсі сходинок або немає, або всього три. Так як перший чоловік проходить кругле число ступенів, значить в цьому будинку вони починаються вже після першого поверху. Відповідно, Олег піднімається по 60 сходинках, жителі 3-го поверсі &8212; по 40, А Іван &8212; по 20.

6. Скласти корисні списки.

Щоб зайняти себе, можна створити список справ на добу, тиждень, місяць. Або список бажань . Або список цілей. Крім того, це корисно, так як перелік важливих справ весь час буде перед очима. Це полегшить планування дня, допоможе чіткіше бачити перспективи.

Що стосується мрій, то їх перерахування на папері змусить задуматися. Психологи стверджують, що більшість людських бажань можна виконати всього за тиждень при відповідних зусиллях. Перелік підштовхне до здійснення задуманого. Як потім буде приємно відзначати кружечками виконані справи або досягнуті цілі.

Чи корисні та ефективні ці універсальні поради, кожен вирішує сам. Неважливо, що робити, коли нема чого робити по роботі або дому: медитувати або спати, дивитися фільм або відвідувати родичів і старих знайомих, ходити в ліс за грибами або гуляти під дощем. Головне &8212; не боятися бути наодинці з собою, не впадати в депресію. А ось проводити час з користю & 8212; відмінна ідея.

Чому нам буває нудно?

Приводами для появи нудьгуючого виразу на обличчі можуть стати абсолютно протилежні явища. Однак аналіз своєї ситуації, пошук, усунення цих причин повернуть радість , гарний настрій.

1. Сірість рутинних буднів.

" складіть чіткий розпорядок дня &8212; і життя налагодиться» & 8212; обіцяють журналісти в статтях, блогери на каналах, ведучі розважальних програм в студіях. Але що якщо цієї чіткості, точних графіків і так занадто багато?

Переживання одного і того ж день у день дає відчуття стабільності, але зовсім не залишає місця для легкого авантюризму, інтриги. Не дивно, що все існування стає лише низкою однакових передбачуваних подій, що викликають тугу . Людині властиво боятися кардинальних змін. А раптом стане ще гірше? Залишається задовольнятися тим, що є.

І все ж дозволити собі трохи свободи вибору , незвіданості &8212; не розкіш, а доступна реальність, що веде до нових яскравим емоціям.

2. Відсутність цілей і амбіцій.

Все життя &8212; це дорога від однієї мрії до іншої. Отримуючи бажане, людина відразу ж загоряється ідеєю досягти ще більшого. Зайва амбітність може стати серйозною проблемою, але повна відсутність цих же амбіцій провокує нові труднощі. Причинами такого стану можуть бути:

 • Невпевненість у собі, відсутність підтримки;
 • Життя за суворими чужими правилами (батьківським, наприклад);
 • Лінь, небажання діяти;
 • Страх змін, невдач.

Пройти тест на самооцінку

Безцільне існування &8212; одна з причин ранньої смерті. Так стверджують японські вчені. Вони підкреслюють, що пізнання себе, аналіз власних, не нав'язаних суспільством прагнень врятують ситуацію. Починати можна з малого і просуватися до більшого &8212; від мети накопичити на новий предмет одягу до мрії побувати у всіх країнах світу.

3. Неможливість контролювати ситуацію.

Чоловік стоїть в черзі за цукром, який не завозили в магазин кілька днів. Природно, в приміщенні утворилася велика юрба, чекати довго. Тепер кілька фактів про обставини з точки зору головного персонажа:

 • Прийти додому без цукру &8212; значить весь вечір Слухати бурчання дружини, а не футбольний матч;
 • Сусід поїхав на дачу, попросити у нього продукт або політичний притулок від дружини не вийде;
 • Телефон розрядився, немає можливості почитати спортивні новини або пограти в гру;
 • Кожен куточок магазину відомий, розглядати нічого, зате черга складається з незнайомців, поговорити ні з ким не вийде.

Чоловік опиняється в безвихідному становищі. Йому дійсно нічого робити, крім як стояти, сподіваючись, що коли настане його черга, цукор ще не закінчиться. Що він відчуває? Правильно &8212; йому нудно . Кожен раз, коли людина опиняється в ситуації, яку не може змінити і змушений просто чекати, він відчуває нудьгу.

4. Важке або небажане завдання.

Ще один парадокс. Нудьга може долати навіть тоді, коли заняття є. Почати, завершити складання робочого звіту, генеральне прибирання, урок англійської для деяких вкрай важко. Людина розуміє, що виконання завдання відніме у нього багато часу, сил. Тоді він знаходить сотню інших, менш важливих завдань і активно за них приймається. Звідки ж тут взятися нудьзі?

Проблема в тому, що легкі заняття рано чи пізно закінчуються, а бажання вирішувати головну проблему не додається. Невиконане доручення постійно тримається в пам'яті, морально тисне. Настрій погіршується, тривожність росте &8212; а це червона доріжка для нудьги.

5. Фізіологічні та психологічні проблеми.

Іноді не туга викликає погане самопочуття, а навпаки &8212; слабке здоров'я стає причиною хронічного зневіри. До цих причин відносяться:

 • Психологічні & 8212; клінічна депресія , неврастенія;
 • Медичні &8212; захворювання органів, нестача вітамінів;
 • Природна втома в результаті стресу, великих фізичних, розумових навантажень;
 • Погане харчування, порушений графік сну, малорухливість.

В результаті внутрішніх проблем людина починає нудьгувати, не знає, куди себе подіти, чим зайнятися. Як тільки проблеми усунуться, настрій покращиться.

Пройти тест на депресію

6. Відсутність постійного заняття.

Мова йде не стільки про побутові або робочих справах, скільки про хобі. Курси кулінарії, подорожі, навіть танці вдома, що приносять справжнє задоволення, позбавляють від безпросвітної туги. Якщо ж все існування обмежується тільки замкнутим колом «нелюбима робота-неприбраний будинок», якщо людина сама не знає, що йому подобається, що надихає, & 8212; смуток , небажання що-небудь робити будуть поруч постійно.

Краще вивчивши життя щасливих людей, можна помітити, що вони практично весь час чимось зайняті. Найчастіше це творчість або волонтерство. Вони шукають господарів бездомним тваринам, малюють портрети, вирощують рідкісні сорти фіалок, складають чотиритомні поеми. Завжди знають, де провести зайву хвилину, з натхненням розповідають про свої захоплення.

7. Яскравий сплеск емоцій.

Негативні переживання або позитивні &8212; неважливо. Потужний спалах радості, горя, паніки, азарту виснажують емоційний запас. Хороший відпочинок відновлює резерв, але негативний ефект від переповнювали почуттів може тривати кілька годин або днів, а відгомони минулого іноді здатні нагадувати про себе місяцями. Хороші переживання, як правило, вимагають меншого терміну відновлення, погані &8212; навпаки.

Як тільки адреналінова буря стихає, на зміну їй приходять втома, виснаження. Воно відчувається фізично, емоційно. У цей період легко піддатися нудьзі. Саме тому лікарі наполягають на тому, що підбирати персональні методики релаксації , вміти відпочивати, черпати енергію з зовнішніх джерел &8212; природи, хобі, спілкування з близькими &8212; вкрай важливо.

Яку небезпеку таїть хронічна нудьга?

Якщо легке тимчасове відчуття може бути корисно при правильному підході до його тлумачення, то постійне нудьгуючий настрій здатне додати купу проблем. Ця емоція дійсно здатна позбавити кількох щасливих років життя, але посередньо. Що це означає?

Згубно впливає на фізіологію, психіку не сама нудьга, а її наслідки. До них відносяться:

 • Затяжна депресія, апатія ;
 • Агресивність;
 • Наркоманія, алкоголізм;
 • Ігроманія;
 • Фізична, психічна деградація .

Причина і її результати настільки сплелися між собою, що фахівці досі не можуть зрозуміти, що виникає першим. Однак психотерапевти запевняють: пацієнти, які скаржилися на те, що їм нерідко буває нудно, частіше за інших йшли з життя молодими.

Висновок простий: нудьга, відчуття, ніби нічого робити, &8212; ще не привід для паніки. Проаналізувавши стан, знайшовши причину ситуації, що склалася, можна змінитися, домогтися великих висот, наповнити життя позитивом, світлою радістю. Якщо самостійно впоратися з проблемою не виходить, допомогти зможуть фахівці &8212; терапевти і психологи.

Пройти тест на самотність

Зараз читають
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Що таке чоловіче щастя і в чому воно полягає? 8 основних ролей для його ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Що таке прикордонний розлад особистості? Які причини його виникнення? Як ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною, якщо звичне " а можна познайомитися?"набридло ...
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити нову людину або колишнього партнера, якщо раптом почуття охо ...
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе людину, знаючи кілька психологічних трюків? Чи варто ...
Новое youtube видео