Назад
Творчість: що це таке і хто така творча особистість??

Навигация по разделу
творчество

Що таке творчість і як стати творчою особистістю?

Що таке творчість і які є його види? Хто така творча особистість і як можна розвинути свої творчі здібності?

Творчість – невід'ємний компонент людини. Хтось вибирає творчу працю за основу свого життя, інші застосовують його час від часу. Що ж таке творчість? Як виявити і розвинути в собі творчі здібності? Чим відрізняється творча особистість від звичайної людини? Чи можна говорити, що існує Психологія творчості, що виходить за рамки звичного сприйняття? Спробуємо розібратися в цих питаннях разом.

Що таке творчість?

Творчість — це процес створення чогось нового, що раніше не зустрічалося в світі. Мова йде не тільки про твори мистецтва або архітектурних шедеврах. Це однозначно творчість, але визначення даного поняття набагато ширше. Адже навіть пара написаних рядків у блозі Школярки вже є чимось новим для цього світу.

Творчість можна розглядати як в глобальному плані, так і на побутовому рівні.

Бувають наступні види творчості:

 • Художнє-візуалізує внутрішні переживання людини;
 • Декоративно-прикладне-перетворює навколишній світ;
 • Музичне-дозволяє відчувати ритм і відтворювати красиві звуки;
 • Науково-технічне-здійснює наукові відкриття і несподівані винаходи;
 • Філософське-супроводжує пошуків мислителів і мудреців;
 • Соціальне-удосконалює правові, культурні та інші взаємини в суспільстві;
 • Підприємницьке-допомагає в успішному розвитку бізнесу;
 • Духовне-дає ідеологічні основи суспільства;
 • Повсякденно-побутове-збільшує здатності людини пристосовуватися до виникаючих обставин;
 • Спортивно-ігрове – пов'язане з нестандартним виконанням необхідних тактико-технічних елементів.

Існує подібне поняття творчості. багато хто вважає її і творчість синонімами. Оскільки ці два слова існують в російській мові, то правильніше було б виділити кожному з них свою екологічну нішу. Намагаючись розділити творчість і творчість, визначення останнього звучить, як процес створення чогось нового. А креативність-це здатність людини створювати нове. У першому випадку, ми говоримо про дію, у другому – про властивість.

Можна зустріти і таку класифікацію, де творчість – це більш широке поняття, а креативність розглядається в якості спрямованого творчості, тобто у відповідь на певну потребу.

Наприклад, якщо дівчину кинув молодий чоловік, і вона, ридаючи в подушку, пише вірші – це і буде акт творчості. Якщо ж креативщику рекламного агентства доручать придумати нову зубну щітку, то сльози і вірші йому не знадобляться. Це повинен бути готовий продукт, в чому і допоможе креативність.

Пройти тест на півкулі мозку

Хто така творча особистість?

Творча особистість — це людина-творець, що створює щось нове. Причому під» новим " мається на увазі не тільки творення, а й руйнування, адже творча праця часом пов'язаний зі знищенням наявних форм.

Наприклад, гра в боулінг, коли спортсмен за допомогою кулі повинен зруйнувати збудовані кеглі, але сам підхід до гри може бути дуже навіть творчим.

Задатки до певних видів діяльності виникають ще на етапі ембріонального розвитку людини, але безпосередньо творчі здібності з'являються вже після народження. Бажано забезпечити дитині гармонійний розвиток, в тому числі і творча праця. Малювання, танці, декоративно-прикладне мистецтво і т.п. чим багатогранніше буде розвиватися людина, тим йому простіше буде адаптуватися в дорослому житті.

Творчість в психології займає особливе місце, адже завдяки йому можна виправляти цілий ряд психосоматичних розладів. Існує навіть такий напрямок, як арт-терапія – застосування елементів творчості в лікувальних цілях. Це в черговий раз підкреслює важливість даної теми.

Але як зрозуміти, що людина має творчі здібності? Чи існують ознаки, за якими можна визначити творчу особистість?

Ознаки творчої людини.

Розпізнати, що перед нами знаходиться творча особистість можна, як мінімум, по семи відмітними ознаками:

 1. Можливість бачити більше, ніж інші;
 2. Прагнення до прекрасного;
 3. Вільне вираження своїх емоцій і почуттів;
 4. Вміння фантазувати;
 5. Схильність до ризику і необдуманих вчинків;
 6. Трепетне ставлення до своїх творів;
 7. Слідування за своєю мрією.

Творча особистість не поставить матеріальні блага вище своїх фантазій і цілей. багато авторів витрачають роки життя на створення своїх творів, навіть не розуміючи, в кінцевому рахунку, чи зможуть на них заробити. Психологія творчості швидше заснована на задоволеності результатом або самим творчим процесом, ніж на можливості розбагатіти.

Хоча, не варто думати, що творча особистість буде ходити без гроша за душею. Талановиті люди можуть домогтися визнання серед своїх сучасників. А займаючись улюбленою справою і заробити вийде.

Важливою властивістю, що визначає творчість, є вміння бачити те, що приховано від інших людей. Адже, для того, щоб створити нове, треба це уявити, побачити в своїх фантазіях. Одні дивляться на небо і бачать хмари, а інші – білогривих конячок. Всі чують шум мотора, а хтось розпізнає в ньому початок своєї нової музичної композиції.

Вміння і бажання фантазувати визначає творчість у всіх його видах і проявах. Перш, ніж майстер створить чергову скульптуру, вона повинна виникнути в його голові. І навіть новий оригінальний борцівський прийом, найчастіше, проводиться подумки, а вже потім виконується і на килимі.

Як розвинути творчі здібності?

Як і будь-які інші вміння, творчі задатки також можна посилювати і розвивати. По-перше, слід зрозуміти свої вміння та інтереси. По-друге, більше вправлятися в цій діяльності. Наприклад, нерозумно ходити на танці, якщо хочеться навчитися малювати або навпаки. По-третє, ніколи не зупинятися на досягнутому і весь час вдосконалюватися. По-четверте, оточувати себе такими ж захопленими людьми. По-п'яте, вірити у свої сили і свій талант.

Якщо слідувати цим простим рекомендаціям, можна легко розвинути свої творчі здібності і домогтися більшого в обраному виді діяльності.

Творчість допомагає людям краще реалізуватися, ефективніше справлятися з щоденними завданнями і відрізнятися від інших. Творча особистість завжди доб'ється успіху, який би рід діяльності вона не вибрала. Саме тому варто завжди розвивати свої творчі здібності, не нехтуючи ними на користь інших життєвих пріоритетів. Людина повинна розвиватися гармонійно і творчість-важлива частина цього процесу.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео