Назад
Лінь: що це таке і 7 основних причин появи

Навигация по разделу
лень

Що таке лінь і звідки вона береться?

Що таке лінь і звідки вона береться? 7 основних причин виникнення ліні і способи її запобігти і побороти.

Навіть найбільш працьовитим з нас знайоме почуття ліні. Що вже говорити про основну масу народу. Іноді лінь перетворюється в стиль чиєїсь життя, міцно укорінюючись в поведінці. Звідки береться лінь і чи можна її придушити ще на стадії зародження? Чи варто її боятися? Може бути, вона не так вже й шкідлива? Можливо причини ліні пов'язані з еволюційними механізмами адаптації людини? Завдяки цій властивості, ми просто не витрачаємо свій час даремно. Чому тоді з самого дитинства нас вчать, що лінь-це погано? І взагалі, чи так вона страшна, як її описують?

Що таке лінь?

Лінь — це коли хтось вибирає вільне дозвілля замість активної діяльності. Він відмовляється займатися чимось конкретним, або взагалі що-небудь робити. Психологи характеризують лінь, як шкідливу звичку. Ще раз підкреслюють деструктивність цього поняття. В психології навіть існує термін синдрому прокрастинації – регулярного відкладання важливих справ на потім. І тут починається найцікавіше. Так чи небезпечна лінь і прокрастинація, як їх нам описують?

На думку багатьох фахівців, синдром зволікання виникає у відповідь на безглуздість виконання певних завдань. Тобто, нам лінь братися за роботу, в якій наше підсвідомість не бачить здорового глузду. З іншого боку, людина, особливо в юні роки, просто не в змозі адекватно оцінити архіважливість всього, що йому доручають. Ось і виходить так, що шкода чи користь ліні залежить від джерела її походження.

Пройти тест на темперамент

Звідки береться лінь?

Тепер ми впритул підійшли до причин появи ліні. Вони визначають, чи варто боротися з цим почуттям, або, навпаки, слід прислухатися до підказок свого організму. Адже від того, звідки береться лінь, безпосередньо залежить куди її варто послати. Або в соображалку, щоб зрозуміти її суть, або просто подалі.

Почуття ліні, або синдром зволікання, найчастіше не є нашими союзниками. Тому виправдовувати свою інертність вищими матеріями не варто. Так само, як і шукати оригінальні способи боротьби з лінню. Найкращий прийом-просто взяти і зробити. Без зайвих філософствувань і самоаналізу.

Причини ліні.

Для тих, хто все ж вирішив заглянути в суть проблеми, розберемо основні причини ліні і рекомендації до дій. Адже знання свого ворога-перший крок на шляху до його подолання. Оскільки лінь є підсвідомої реакцією організму на певну діяльність, то для її розуміння необхідно розбиратися в основах психології.

1. Недостатня мотивація.

Людині лінь братися за справу, якщо він недостатньо мотивований до нього. Це, якщо говорити про зовнішні стимулах . Наприклад, дитина охочіше вивчить уроки, якщо буде знати, що після цього отримає що-небудь приємне. Або не отримає що-небудь неприємне. У такому випадку, побороти лінь можна підкупом або загрозою.

Важче вплинути на себе. самомотивація дорослих-наука складна і не всім доступна. Але, при цьому, вкрай важлива. Адже йти чи не йти на роботу, Шукати або не шукати чергового клієнта – може бути куди значиміше домашнього завдання. І наслідки такої ліні будуть на порядок гірше, ніж двійка за чверть.

2. Безглуздість діяльності.

Все ж, не варто виключати того, що запланована робота не має сенсу. В такому випадку прокрастинація – перший помічник і радник. Внутрішній голос не має величезного арсеналу механізмів для впливу на людину. Але ті, що є – дуже ефективні. Спершу починається лінь. Якщо її неправильно інтерпретувати, наступним етапом стане депресія і порушення психосоматики .

Якщо доросла працьовита людина регулярно відчуває почуття ліні щодо певного заняття, йому варто ще раз переглянути важливість його виконання.

Пройти тест на характер людини

3. Паталогічні стани.

Лінь може виникнути внаслідок захворювання. хронічна втома не стосується нічого одного, а охоплює все сфери життя . Причини хворобливої ліні різноманітні. Від великої кількості стресів і регулярного перевтоми, до вірусних або бактеріальних інфекцій і т. п.

При виникненні подібного стану, необхідно на час взяти відпочинок і, в залежності від серйозності його проявів, навіть звернутися до лікаря. Зі здоров'ям жарти погані і краще тиждень розслабитися вдома, ніж потім місяць перенапружуватися в лікарні.

4. Невпевненість в собі.

Можливо, на перший погляд, лінь і впевненість у своїх силах мають мало спільного, але на практиці люди дуже часто відкладають важливі справи на потім, побоюючись, що вони не зможуть їх виконати. підвищення самооцінки , можна пересилити свої страхи і стати більш активним. Зрозуміти, що лінь-це боязнь невдачі. Але, якщо нічого не робити, то успіх не прийде сам собою. Найкраще, якщо таку людину підтримає його найближче оточення, допоможе йому повірити в свої сили.

Пройти тест на впевненість у собі

5. Слабка сила волі.

У житті важливий баланс між хочу і необхідно. Деякі люди, через їх характеру або виховання, не можуть змусити себе щось зробити. Їх лінь-це слабкість, а не протест проти чогось. Їм не вистачає самовладання, самоконтролю і саморегуляції. Щоб позбутися ліні варто виховати в собі цих «трьох китів», на яких тримається сильна воля. Це перетворить в активіста навіть запеклого ледаря.

6. Безвідповідальність.

Лінь властива тим, хто не звик за що-небудь відповідати в своєму житті. Банальне бажання "плисти за течією" і звалити свої проблеми на когось іншого. Вина за це лежить на їхніх батьках. У всякому разі, їм так зручніше думати. У них вічно винні інші, а що-небудь робити заважають обставини і т. п. чим старшою стає людина, тим йому складніше змінити цей стереотип мислення.

7. Спосіб життя.

Продовження попередніх пунктів, що узагальнює їх основні тези. Лінь для багатьох стає стилем поведінки. Пригадується радянський мультик про ледачого хлопчика, який потрапив в країну Нехочухію, де він зустрів головного Нехочуху – великого, аморфного і несамостійного людини. У гумористичній формі творці анімаційного фільму продемонстрували справжній культ ліні, і до чого він може привести своїх адептів. В цьому випадку лінь – згубна звичка і від неї слід позбавлятися.

Ми розглянули, що таке лінь. Дізналися причини її появи. Розібрали в якому випадку вона може бути корисна, а коли краще від неї відмовитися. Головне, щоб отримані знання не лінь було застосувати на практиці. Адже найлютіший ворог пасивності-дія. І щоб перестати лінуватися , в першу чергу, слід почати це робити.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео