Назад
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??

Навигация по разделу
тоска

Що таке туга і як з нею боротися?

Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти тугу від найпростіших до самоаналізу і режиму харчування

Як би це сумно не звучало, але туга періодично виникає у всіх, навіть у найуспішніших. Чому так відбувається? Що це за почуття? Через що вона з'являється і чи можна з нею боротися? Як себе вести, якщо на душі туга? Чи слід її приховувати від оточуючих? Може бути, краще попросити допомоги у друзів або родичів? Наскільки шкідлива туга? Чи є ефективні методи її подолання? обговоримо цю важливу тему, щоб позбутися від подібного неприємного почуття.

Що таке туга?

Туга-це негативна емоція, яка супроводжується пригніченим станом, апатія і зневірою. Відповімо відразу, що вона шкідлива і не несе будь-якої користі організму. Будь-які тривалі переживання здатні викликати депресію, тому від них слід відразу ж позбавлятися. Туга відрізняється яскраво вираженим погіршенням настрою і може впливати на самопочуття людини.

Так як в організмі все взаємопов'язано і психіка управляє фізичними процесами, душевна туга може принести реальну шкоду. Це психосоматика і її роль в житті людини переоцінити складно. У крайніх випадках, туга навіть може спровокувати появу суїцидальних думок, привести до самогубства. Але навіть без таких кричущих наслідків її вплив на здоров'я людини різко негативний.

Пройти тест на депресію

До слова, якщо аналізувати сам термін «туга", то на думку видатного російського філолога Олексія Шмельова , це поняття унікальне для нашої ментальності і важкоперекладне на інші мови світу. Згадка про тугу присутня в творах літературних класиків, таких як Микола Гоголь або Сергій Єсенін, відображаючи емоційний фон деяких подій в житті простого народу.

Близькоспоріднені тузі слова – смуток , смуток, смуток. Вони проявляються приблизно однаковими емоціями, просто в різному ступені вираженості. Смуток найневинніша з них і відрізняється слабким, поверхневим і нетривалим переживанням. У порівнянні з іншими негативними емоціями, вона найлегше переноситься людиною, не порушуючи його нормальну працездатність.

Зневіра означає затяжний поганий настрій з відсутністю мотивації. На відміну від нього, під час туги людина ясно розуміє причину такого стану і бажає її виправити. смуток займає проміжне положення між цими емоційними станами, проявляючись у вищій мірі невизначеності.

Крім духовних або психічних аспектів, туга та інші погані емоції підкоряються фізіологічним процесам. В організмі людини виробляється ряд речовин, які відповідають за настрій і самопочуття. Серед них є «гормони щастя», які дарують позитивні емоції.

Наприклад, серотонін, дофамін, ендорфіни. Але можуть вироблятися і "гормони стресу", навпаки, викликають депресію. Найбільш відомі кортизол і адреналін. Коли вироблення перших знижена, а другі виробляються в надлишку, настрій людини падає, викликаючи появу туги, смутку, депресії. Це не єдина причина, але будь-які переживання обов'язково позначаються на гормональному рівні.

В цьому криється певна підказка, як подолати тугу, адже зазначені гормони ніхто не вводить людині, вони самі в ньому з'являються, у відповідь на певні причини. Раз це так, значить в силах людини поліпшити свій настрій самостійно.

Як подолати тугу?

Розглянемо алгоритм дій, що допомагає швидше повернуться до хорошого настрою. Тим більше, що туга, на відміну від зневіри, спонукає людину до якихось дій. Саме про них зараз і поговоримо.

Пройти тест на стрес

1. Аналіз ситуації.

Якщо з'явилося депресивний стан, необхідно розібратися в причинах його виникнення. Як правило, це пов'язано з нерозділеним коханням, професійними невдачами, розчаруванням в чомусь. Наступний етап-чесна відповідь про те, наскільки це взагалі важливо. Припустимо, людина звільняється з роботи.

Можливо, цей крок, навпаки, відкриває йому нові кар'єрні перспективи, дає шанс знайти своє покликання , заробити більше грошей і авторитету в суспільстві. Так навіщо тужити? Слід просто з вдячністю поглянути на ситуацію і відправитися на пошуки нового робочого місця. Дуже часто, невдачі стають невдачами тільки через те, що людина їх такими вважає. Якщо ж до будь-якого падіння ставитися з позицій набутого досвіду і відкрилися можливостей, то приводів для туги буде набагато менше.

2. Позитивне мислення.

Невід'ємним компонентом успіху є оптимізм. Життя багатогранна, вона складається з чорних і білих смуг, а також сірого фону. Перемоги змінюються поразками, замість яких приходять нові досягнення. Так відбувається завжди і в усьому. Погане вчить людей, а хороше винагороджує їх за засвоєні уроки. Значить, на зміну подіям, що спричинили появу туги, обов'язково прийдуть світлі і добрі часи. Треба в це вірити, дивлячись в майбутнє з оптимізмом. Наприклад, розставання з колишньою дівчиною означає Тільки те, що з'явиться інша. Період між цими двома подіями потрібен не для смутку, а щоб перезавантажитися перед новими відносинами. Якщо людина буде розвивати в собі оптимізм, він дуже швидко забуде про тугу або депресії.

3. Фізичні навантаження.

Як сказав Добриня Микитович в однойменному мультфільмі - «не знаєш, що робити? Впав, віджався! А дурницю всяку з голови викинь". Спорт-найкращі ліки від туги. Також, підійде будь-яке інше заняття, що вимагає фізичної активності. Наприклад, можна рубати дрова, копати траншею, садити дерева. Звичайно ж, можна піти в тренажерний зал, або на Спортивний майданчик, осідлати велосипед або зробити пробіжку в парку. Головне-змусити м'язи інтенсивно працювати, відволікаючись від сумних думок. Це несе подвійну користь. По-перше, допомагає забути про тужливий стан. По-друге, зміцнює здоров'я, покращує самопочуття, допомагає формувати красиву зовнішність. Все це не тільки підвищує настрій, але і дуже корисно.

4. Афірмації.

Позитивне самонавіювання корисно в будь-якій справі, від спортивних змагань до науково-дослідної роботи. Якщо регулярно повторювати собі, що все буде добре, можна швидше наблизитися до результату. У психологічній науці замість терміна" афірмації » використовують поняття «позитивні установки». Але суть цього методу не змінюється. Наприклад, почуття туги у дівчини викликано невдачами на любовному фронті.

Щоденне програмування фразою «я красива, я всім подобаюся, я користуюся інтересом з боку чоловіків» допоможе їй підвищити самооцінку, стати більш впевненою в собі, приверне реального партнера. У Всесвіті діє закон тяжіння . Людина приваблює події, в які вірить. Значить, краще бути впевненим в успіху. Серед людей, які захоплюються афірмаціями, популярна Методика Луїзи Хей , що охоплює багато сфер життя, від здоров'я і любові до кар'єрного зростання.

5. Читання розумних книг.

Таке негативно явище, як туга давно вивчається психологами. У світовій практиці вже є серйозні досягнення, які допомагають подолати подібні стани. Одна з видних дослідниць питань емоційного комфорту Лоретта Бройнінг - заслужений професор Каліфорнійського університету, автор серії книг і тематичного блогу, що стосуються питань біохімії щастя. Серед її найпопулярніших робіт « " гормони щастя.

Пройти тест на тип особистості

Як привчити мозок виробляти серотонін, дофамін, ендорфін і окситоцин», «керуй гормонами щастя. Як позбутися від негативних емоцій за 6 тижнів», «приборкати свою тривогу. Перепрограмуйте мозок для щастя"» Ці книги допоможуть "перепрограмувати" розум і активувати речовини, які роблять людей щасливими. Також їх можна використовувати, як самовчителі по формуванню нових корисних звичок. У книгах Лоретти Бройнінг описані десятки оригінальних вправ для подолання туги, смутку і зневіри.

6. Правильне харчування.

Людина складається з того, що їсть. З цим твердженням навряд чи хто-небудь посперечається. Повністю всі "цеглинки" наших тканин і органів потрапляють в тіло з їжею або напоями. Це стосується і вироблення "гормонів щастя", які також формуються з певних речовин. Щоденне наповнення раціону правильною їжею проганяє тугу, сприяючи зміцненню імунітету, поліпшенню настрою і самопочуття. Серед найкорисніших продуктів-чорний шоколад, банани, мед, авокадо, вівсяна каша, насіння льону, кунжут, волоські горіхи, фісташки, гранат, сухофрукти, інжир, фініки, зелень, жирна риба, свіжі овочі, гострий перець, морська капуста, натуральні йогурти, сир, твердий сир. Запивати все це краще трав'яним або імбирним чаєм з часточкою лимона.

7. Подорож.

Зміна обстановки – відмінний засіб від поганого настрою. Як кажуть деякі дівчата-якщо і сумувати про колишнього хлопця, то краще з келихом вина де-небудь на курортах Єгипту або Туреччини. Певною мірою вони мають рацію. Втеча від проблеми ніколи її не вирішує, але допомагає перезавантажитися, глянувши на ситуацію під іншим ракурсом, що також буває корисно. У кого немає грошей або часу на закордонну поїздку, можна подорожувати в рідній країні або просто виїхати на природу в околицях свого міста. У будь-якому випадку, це набагато краще, ніж уткнутися в телевізор, поїдаючи тістечка або піцу, через які потім може початися туга при погляді в дзеркало. Необхідно бувати в нових місцях, знайомитися і спілкуватися з цікавими людьми.

8. Приємна музика.

Звук безсумнівно впливає на психіку людини. Різні мелодії можуть як викликати депресивні стани, так і покращувати настрій. Лідер в цьому плані – класична музика, яка тонко впливає на емоційну сферу особистості. Є навіть такий напрямок, як музикотерапія. Своїм корінням ця практика сягає до стародавніх греків. Одним з перших на величезну роль музики в житті людини звернув увагу Піфагор. Поганий настрій, в тому числі і туга, надовго відступлять, якщо підібрати мелодію. Для розвитку інтелекту або набуття душевного спокою підходять твори Вольфганга Амадея Моцарта. Його музика допомагає розслабитися і відігнати погані думки.

Серед негативних емоцій туга займає не найпершу сходинку, але теж робить поганий вплив на організм. Якщо з нею не боротися, можуть виникнути більш неприємні стани, включаючи депресію. Щоб цього не сталося, необхідно не затягувати з переживаннями, а відразу ж використовувати прийоми, описані в цій статті.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео