Назад
Впевненість в собі: що це таке і як стати впевненіше??

Навигация по разделу
уверенность в себе

Що таке впевненість в собі і як стати впевненіше?

Що таке впевненість у собі і в чому вона? Хто така впевнена в собі людина. Як стати впевненіше?

Впевнено можемо заявити, що впевненість в собі притаманна всім людям, просто виражена у кожного з нас в різному ступені. В одних своїх якостях або уміннях ми впевнені, в інших – ні. З чим це пов'язано? Чому часом, навіть в звичних ситуаціях, виникає невпевненість в собі? Чи можна з нею боротися? Як зрозуміти, що хтось не впевнений в собі? Чи об'єктивно наше сприйняття власних можливостей? Взагалі, що таке впевненість у собі? Від чого вона залежить? Навіщо її розвивати?

Що таке впевненість у собі?

Впевненість в собі — це правильна оцінка людиною власних умінь і здібностей для досягнення поставлених цілей або задоволення його потреб. Коли хтось переоцінює свої здібності , то можна говорити про самовпевненості . Якщо недооцінює-це вже невпевненість в собі. Складно сказати, який з цих недоліків гірше, оскільки кожен з них несе шкоду особистості.

Невпевнені в собі люди рідше ризикують, не так часто потрапляють в небезпечні ситуації, але займають низькі соціальні ролі і ведуть менш насичену життя . Самовпевненість, навпаки, підштовхує до «подвигів» і, навіть, може піднімати людину в очах інших, але іноді грає злий жарт щодо свого власника і довірилися йому людей. Переоцінивши свої сили, хтось може дуже сильно про це пошкодувати.

Як і в більшості інших випадків, підходить « золота середина » – здорова впевненість в собі, яка дозволяє реалізувати свій потенціал уникаючи необгрунтованого ризику. Важливо визначити свій рівень впевненості, щоб розуміти співвідношення своєї зарозумілості і реальних здібностей. У цьому стане в нагоді наш тест, пройшовши який можна зрозуміти чи все в порядку з самооцінкою.

Пройти тест на впевненість у собі

Вивчаючи впевненість в собі психологія, як наука про поведінку людини, показує взаємозв'язок цього поняття з іншими характеристиками особистості. Наш темперамент і характер обумовлені спадковістю (генами). Також велику роль відіграє виховання, формування особистості в соціальному середовищі.

виділяють три етапи розвитку впевненості в собі:

  • Психологічний;
  • Психічний;
  • Практичний.

Психологічний рівень - це все особистісні передумови, які роблять нас схильними до впевненості в собі, або недооцінці.

Ментальний етап - світогляд, заснований на мисленні і усвідомленому позиціонуванні себе.

Практичний рівень - це життєвий досвід, що підтверджує або спростовує наші уявлення про свої вміння, здібності.

Вони тісно взаємопов'язані між собою і можуть коригувати один одного. Найчастіше, формування впевненості в собі йде у напрямку від внутрішнього настрою до практичної реалізації. Але часом життєвий досвід може вносити суттєві корективи. Наприклад, якась дівчина регулярно повторює, що "я не впевнена в собі» «" мені складно знайомитися з іншими«," я нікому не потрібна » і т.д. її спосіб мислення, за принципом тяжіння, формує життєві ситуації.

Тобто, всі навколо знають цю невпевненість і не поспішають дівчину переконувати. Одного разу вона опиняється в іншому місті і несподівано знаходить собі друзів. Це кардинально змінює її уявлення про свої здібності. Відповідно на ментальному і психологічному рівні також відбуваються зміни. У неї з'являється впевненість в собі, розвивається більш об'єктивна оцінка своїх здібностей.

Хто така впевнена в собі людина?

Впевнена в собі людина об'єктивно оцінює свої можливості, реально розуміє, що може, а чого ні. Впевненість його не покидає в тих ситуаціях, в яких він дійсно здатний щось зробити. Але якщо така людина зіткнеться із завданням, що перевершує його здібності, він не стане вводити в оману себе і оточуючих. Шкода самовпевненості полягає в тому, що можна не тільки самому чогось не зробити, але і підвести інших. Здорова впевненість в собі-запорука успіху, без необгрунтованого ризику і напускний бравади.

Впевнені в собі люди завжди затребувані в суспільстві. Вони легше встановлюють соціальні зв'язки, швидше просуваються по кар'єрних сходах, користуються увагою у протилежної статі. Такі люди відрізняються оптимізмом і проактивністю, здатні взяти на себе відповідальність .

Пройти тест: Шкала самоповаги

Як стати впевненіше в собі?

1. Спорт-запорука успіху.

Як стати впевненіше з ймовірністю в 99%? 1% - це фізіологічний фактор, коли спорт, на жаль, суворо заборонений. Регулярно тренуватися і помічати прогрес вдосконалення свого тіла - що може бути прекрасніше? Самооцінка росте, як на дріжджах, коли ти знімаєш футболку і бачиш рельєф м'язів. Тонус від регулярних тренувань дарує такий заряд енергії, яким хочеться ділитися з усім світом. Раннє закомплексований хлопчик з поганою поставою, тихим голосом, а тепер ставний хлопець з упевненістю в очах і гордістю за себе. Спорт-це ліки від комплексу неповноцінності №1 на думку самих спортсменів.

2. Вселяти собі впевненість.

«Я ж не зможу, вони мене засміють, хто я такий, що я тут роблю...» і ще багато фобій з'являються у нас в голові при вигляді страху. Як можна досягти успіху в чому-небудь, якщо налаштовуватися на програш? Ти ж навіть не спробував себе, а вже говориш «я невдаха, мені нічого не світить». Ось такий підхід потрібно гнати мітлою, та й швидше!

Як стати впевненіше в собі? Вселяти собі це почуття і вірити в те, що ти думаєш і говориш собі. "Я можу зустрітися з новими колегами і запросити їх на каву/ я впевнений, що зможу підійти до цієї дівчини/ мені пощастить виграти змагання». Важливо пам'ятати-думки матеріальні.

3. Тримати поставу.

Як кажуть «він, як шаховий кінь/вона, як стара бабка». А на що люди дивляться перш за все? На поставу! Коли ти стоїш рівно, сидиш рівно, то твій імідж автоматично набуває аристократизм. Постава-це ознака впевненої особистості, яка гордо несе своє ім'я і не пригинається перед іншими. Спочатку може бути не просто, тому потрібно змушувати себе тримати спину рівно. Рекомендується робити вправи на зміцнення м'язів попереку і лопаток.

А, взагалі, варто зробити так (встаньте зараз від комп'ютера/телефону і спробуйте) — спину вирівнюємо, відводимо плечі назад і опускаємо їх. Корпус повинен ледь дивитися вперед, а руки трохи відведені назад. Але не потрібно робити, як моделі на подіумі — з боку виглядає безглуздо. Потренуйтеся і ви помітите результат.

Пройти тест на самооцінку

4. Змінити стиль.

Одягатися для успіху — таке висловлювання активно застосовується в американських компаніях. Коли виглядаєш презентабельно, ти відчуваєш себе чарівно при будь-яких обставинах. Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму-навіть якщо ти дуже розумний, з почуття гумору , все-одно зовнішній вигляд є твоєю візитною карткою в суспільство.

5. Не боятися помилятися.

Як стати впевненіше в собі, якщо не помилятися? Без досвіду відсутній прогрес, а досвід будується саме на поразках, помилкових судженнях, безглуздих вчинках. Важливо бути налаштованим на успіх, але і не виключати шанс поразки. Якщо не очікувати від ситуації чогось грандіозного, то помилка не буде такою болючою. Ось звідки виникає вираз "здорова конкуренція" — ти тверезо оцінюєш свої шанси, але коли суперник сильніший, то ти або приймаєш свій програш і вчишся на помилках, або б'єшся в сльозах (але, навіщо?).

6. Вміти розслаблятися.

Включити драйвову музику і станцювати під неї, замовити піцу додому і запросити друзів або купити квиток в кіно — робота роботою (навчання, сімейні обов'язки і т.д), а відпочинок за розкладом. розслаблення дозволяє відновити енергію, якої може якраз не вистачає для самовираження. Під тиском оточуючих, обов'язків ми знаходимося в стресі, а довго це почуття не варто зберігати. Приділити час собі-найкращий антистрес, адже він дарує заряд нових емоцій . Коли ми закриваємося в собі-ми закриваємо емоції, що є причиною розладів. Впевненість любить свіжі думки і готовність діяти, а коли ти, як вичавлений лимон — це важко!

7. Життя без кордонів.

Занурюємося в роботу з головою, біжимо з маршрутки додому, ходимо в супермаркет&8230;серед всієї рутини ми забуваємо виділити час на самоаналіз. Як ми робимо повсякденні речі і які почуття відчуваємо? Люди закриті всередині своєї системи, де вони відчувають комфорт і не відчувають загрозу своїй безпеці. Сталість не змушує людину робити зусилля над вирішенням завдань, від яких залежить їх зростання. Життя багатьох людей схожа на замкнуте коло, де вони звикли робити все за планом і миритися зі своєю долею.

«хтось керує, а хтось виконує накази»,-таку думку супроводжує багатьох протягом життя. На тлі чужих успіхів, досягнень люди відчувають заздрість , сором'язливість, що робить їх невпевнені в собі . Почуття власної неповноцінності-це результат невдоволення своїм життям на тлі чужого блага. Як стати впевненіше в собі, якщо заздрити іншим, наслідувати їх манері поведінки, бути заручником їх думки?

Самонавіювання «скоро настане найкращий час/ мені пощастить/ це не для мене» — найгірший вибір. чому людина невпевнена? Він товстий, потворний, тому знаходить розраду в їжі, а спорт для нього занадто важко. Може, він має слабкий характер, тому його використовують знайомі, обводять навколо пальця колеги, критикують з будь-якого приводу рідні.

Як стати впевненіше? Повірити в свій потенціал і знайти сили боротися з власними недоліками. Саме дії і поведінка людини-це результат того, що над ним жартують, його ігнорують, критикують, ним маніпулюють.

Якщо ти відображаєш впевненість в собі, виглядаєш привабливо, маєш особисту думку, не боїшся помилитися — ти зможеш досягти успіху де завгодно. Людина щаслива, коли він вірить в свої сили, готовий вчитися новому і приймати уроки долі . Неможливо відкрити бізнес, якщо не бути готовим прийняти ризики, зіткнутися з конкурентами. Як вдало провести конференцію, якщо боятися вийти перед аудиторією? Виголошувати промову, як і відкрити бізнес потрібно без хвилювання, якщо ти знаєш свою головну мета . Ніколи не існує 100% впевненості в гарантованому успіху, але боятися зробити перший крок — це помилково.

8. Імітувати впевненість.

Це цілком можливо, навіть якщо вона не живе всередині людини. Спочатку це може виглядати награно, але незабаром такий тип поведінки стане нормою для тебе. Це може допомогти при зустрічі з «противником», який, перш ніж зробити капость, подумає про наслідки.

На роботі в підвалі перегоріла лампа і інші боятися спуститися, а ти (теж боїшся) спускаєшся і хоробро вкручуєш нову. Перед небезпекою мозок не бажає йти до страху ... але очікування можуть приємно здивувати. Після відважного вчинку, який раніше був тільки в думках, тривога поступово почне спадати. Згодом такі дії стануть нормою, і ти навіть не видаси збентеження, страх на обличчі, скутість.

Коли твій потенціал знаходить застосування в повсякденному житті - твоєму щастю не буде меж. Спочатку можна репетирувати ситуації перед дзеркалом. Скоро виступ перед публікою на сцені? Важливо опрацювати кожне слово, міміку, жести, придумати цікаві деталі. Коли тон голосу спокійний, твоє обличчя позитивне, хода і постава розслаблена, то оточуючі автоматично бачать в тобі надійного співрозмовника, порадника, ділового або романтичного партнера.

Як стати впевненіше в собі, якщо не ставити до себе вимоги? ніяк. Важливо працювати над своїми думками і вчинками. Як мислить закомплексована людина? Він мало-чи не думає, що на нього всі дивляться, його тривога видно, як на долоні, йому нікуди бігти і все буде використано проти нього ж.

Статус «жертви» робить людину залежною від громадської думки на шкоду своїй. Оптимально записувати свої думки, ідеї на аркуш паперу або на диктофон і прослуховувати. Якщо тебе не влаштовує те, що ти зараз чуєш — працюй над собою. Невпевнена людина боїться почути навіть правду про себе, хоча це потрібно для його блага.

Кожен раз, коли ти виходиш з-під контролю і губишся в собі — відтворюй ці записи і аналізуй. Не можна намагатися йти від проблеми і потім знову повторювати помилки — уроки повинні тримати тебе під контролем. Тому потрібно концентрувати увагу на своєму тонусі. Відчуваєш нестачу моральних сил? Потрібно взяти коротку перерву і впорядкувати всі думки «що я роблю, який сенс від цього і чому для мене це важливо».

Наприклад, « я ходжу на курси ораторської майстерності, щоб без комплексів виступати на публіці, спілкуватися з компанією, бути цікавим співрозмовником. Це допоможе мені проходити кастинги на роль ведучого або актора ». Кожна дія потрібно підкріплювати результатом. Коли ти старанно працюєш, то важливо наперед знати свою винагороду, адже без мотивації далеко не пройдеш.

Як стати впевненіше в собі? Використовувати ці поради (хоча б частина з них) і вірити в себе . Так, повірте в свої сили-ви не гірше Анджеліни Джолі або Бреда Піта, адже вони раніше були звичайними, а тепер у них є успіх. Хочете досягти успіху в житті? Навчіться бути впевненими (не самовпевненими), тоді зміни почнуть працювати на вашу користь. Сподобалася стаття? Поділіться її з невпевненим другом / подругою в соц.мережа.

Слід пам'ятати, що впевненість в собі – не розкіш, а необхідна умова повноцінного життя. Чим раніше це зрозуміти, тим більше часу залишиться для успіху і щастя .

Пройти тест на невпевненість у собі

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео