Назад
Деградація: що це таке і як її визначити??

Навигация по разделу
деградация

Що таке деградація і як її уникнути?

Що таке деградація особистості і як вона відбувається? 6 несподіваних порад для тих, хто вирішив підбадьорити мозок і мислення.

Згідно з прогнозами Всесвітньої організації Здоров'я середній вік людей до 2030 року перевищить 90 років. Але зі збільшенням тривалості життя виникає інша проблема – чим зайняти людей в такому поважному віці. Адже там, де пропадає інтерес до життя, починається деградація особистості. З якого моменту людина починає "рух вниз"? Є межа для саморозвитку? Чи справді інтернет-залежність-це зовсім погано? Іноді для відповіді не потрібно шукати зовнішні проблеми, адже найчастішою причиною деградації стає банальна лінь.

Що таке деградація?

Деградація — це форма регресу, яка проявляється зниженням або втратою здібностей, якостей. деградація починається там, де людина перестає займатися собою , не дбає про особисте розвитку , відвертається від моральних цінностей, намагається піти від реальності, свідомо підміняє правду брехнею. В результаті свідомо чи несвідомо людина починає робити те, що ще вчора вважав неприпустимим. Цей процес можна назвати зрадою самого себе, так як нехтування своїм розвитком частіше смертельно.

Слово « деградація » прийшло в російську мову з західноєвропейських. За однією версією - з французької мови, за іншою – з польської. Вперше слово з'явилося в лексиконі в епоху Петра I і означало «розжалувати» або «знизити в званні». У XX столітті поняття видозмінилося і набуло нового значення - « занепад «або" рух вниз ». Термін « деградація » використовується в біології, сільському господарстві, хімії, соціології. Але в побуті слово « деградація » застосовується рідше, ніж у науковій літературі. Про людину, яка опустила для себе планку допустимого, частіше ми думаємо або говоримо « він запустив себе «або" як же він опустився ».

Деградація відбувається на двох рівнях: соціальної та особистісної. на першому рівні спостерігається зниження соціального статусу людини, його місця в соціумі. Найчастіше це пов'язано з втратою роботи, тюремним ув'язненням, вимушеною міграцією, зловживанням алкоголем або наркотиками. на другому рівні деградація виражається відмовою від цілей , ідей або місії, втратою сенсу життя , регресією поведінки. На другому рівні тіло людини ще живе, але душа вже «мертва». Ці два процеси нерозривно пов'язані, доповнюють і коригують один одного.

Пройти тест на тип особистості

Ознаки деградуючої особистості.

Деградація людини зазвичай починається втратою інтересу до життя. Якщо загасання внутрішнього вогню викликано душевною травмою, травматичними подіями або втратою близької людини, то процес може бути короткочасним. Але свідома моральна деградація проходить за певним сценарієм:

 1. Людина знімає з себе будь-яку відповідальність , відмовляється від зобов'язань, причому невіра у власні сили доводиться до автоматизму.
 2. Повністю замінює в лексиконі слово «треба» на слово «хочу», а існування зводить до задоволення фізіологічних потреб.
 3. Переходить на примітивне сприйняття світу, поступово скочується до дитячого мислення.
 4. Вважає свою думку єдино правильним і категорично не бажає слухати інші доводи.
 5. Зменшує коло соціальних контактів спочатку до рівня сусіди-близькі друзі-родичі, потім і цих людей виключає з кола спілкування.
 6. Плутає придуманий світ з реальним настільки, що не зіставляє свої вчинки з суспільними нормами.
 7. Значно збіднює лексикон, використовуючи примітивні слова, фрази, вирази для опису чого-небудь або вираження власної думки.
 8. Створює власний культ самокопання і повністю в нього занурюється.
 9. Нехтує гігієною, відмовляється підтримувати гідний зовнішній вигляд або елементарні правила пристойності.

Найчастіше деградованими особистостями називають алкоголіків, наркоманів або людей без певного місця проживання. Але люди, які живуть без бажання розвивати свої професійні навички, підвищувати рівень інтелекту або вкладатися з особистісний розвиток також слідують по рейках деградації.

Профілактика деградації.

Відсутність розвитку веде до деградації, але пояснюється багатьма причинами: необхідність думати про сьогоднішній день, низькою мотивацією , втратою інтересу до життя, дауншифтингом або іншими мудрованими словами. Але іноді власний розвиток зупиняє власна лінь . Навіть якщо ми хочемо залишатися на місці, доведеться докласти зусиль. Але якщо вже напружуватися, чому б не просто підтримувати колишній рівень, але регулярно привносити в життя щось нове.

Ми зібрали 6 мотиваційних порад ораторів , спікерів і мудреців, які допоможуть почати рости над собою прямо зараз.

1. Вставайте раніше звичного часу.

Щоранку-чистий аркуш і нова можливість змінити своє життя на краще . Саме тому більшість порад щодо саморозвитку починаються з перегляду і заміни ранкових ритуалів. Розбудити тіло і мозок, налаштуватися на продуктивні день допоможуть ранній підйом, 1-2 склянки води, корисний сніданок, ранкова медитація , фізкультура або проста розтяжка. Відразу після цього можна братися за найскладнішу справу – Сила волі разом з творчим потенціалів якраз знаходяться на максимумі.

2. Читайте, розширюйте свій словниковий запас.

Науково доведено – мова впливає на розвиток мозку, формує мислення. Вражаюче, наскільки багатий, метафоричний, наповнений цитатами, красивими порівняннями мова класиків. І наскільки сухою, безбарвною мова стала зараз. Але ж від того, як ми говоримо, залежить здатність розуміти світ. Читання - не просто корисна звичка , але спосіб розширити свій лексикон, поліпшити аналітичні здібності, прокачати навички концентрації і співчуття, дати моральну перевагу над не читають.

3. Інвестуйте у свій розвиток.

Навчитися можна всьому, навіть тому, про що не сміли мріяти в дитинстві. Користь принесуть нові вміння, які зроблять мозок більш гнучким і допоможуть в житті: швидкочитання, Мнемоніка, ораторська майстерність, імпровізація, мистецтво презентації. Задля настрої , кругозору, почуття прекрасного, вміння бути цікавим співрозмовником можна освоїти кулінарію, малювання, гру на музичному інструменті, фотографію.

4. Відмовтеся від їжі, яка вбиває мозок.

Принципів правильного харчування дотримуються багато успішних підприємців. Що не дивно, адже шкідливі продукти не просто призводять до ожиріння, але знижують здатності мозку до навчання, погіршують пам'ять , швидкість обробки інформації, призводять до старечої деменції. Крім того проблеми зі шлунком ведуть до різкого зниження гормонів щастя, призводять до депресії, психічних розладів . Відмова від цукру, трансжирів, консервантів на користь горіхів, зелені і риби підбадьорить мозок і гормони.

Пройти тест на психічні розлади

5. Перегляньте список сайтів, які відвідуєте щодня.

Важка інтернет-залежність призводить до таких же змін мозку, як і наркозалежність. Але комп'ютер-тільки річ, яку кожен використовує по-своєму. За допомогою телефону один фотографує їжу, а інший відправляється на віртуальну екскурсію по картинних галереях світу або проходить онлайн-курси. Щоб не потрапити в сумну статистику одержимих віртуальним життям, вчені рекомендують задати собі питання: як і для чого я користуюся Інтернетом? Але ще краще-переглянути список відвідуваних сайтів і видалити ті, що роблять мозок безініціативним.

6. Забудьте про вік.

Життя – обмежений у часі і ресурсах період. Поки ми живі, ресурси для зростання знайдуться. Питання тільки в бажанні і готовності їх використовувати, неважливо, скільки прожито і скільки залишилося до кінця життя.

Висновки:

 • Деградація – рух по похилій вниз, протилежність прогресу і особистому розвитку.
 • Деградація виглядає, як милиця – людина спирається на придуману реальність і боїться її відкинути.
 • Зупинити нові технології неможливо. Але замість перегортання сайтів можна їх використовувати для навчання і саморозвитку.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео