Назад
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??

Навигация по разделу
как вести ежедневник

Як вести щоденник і досягати мети з його допомогою?

Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрати свій щоденник? Цікаві поради про те, як користуватися щоденником.

Здається, що кожен розуміє, як вести щоденник. Але його можна використовувати не тільки для роботи. Ще він допомагає в особистісному розвитку. Список справ, занесений в нього, є переліком маленьких цілей. Досягаючи їх, людина росте, а наскільки помітний це зростання, залежить від типу і величини поставлених завдань.

Навіщо потрібен щоденник?

Щоденник в найпростішому варіанті приставляє собою блокнот, сторінки якого відповідають датам в календарі і дням тижня. Він допомагає впорядкувати робочий день, використовується в таких цілях:

 • Запис зустрічей . Ця функція тижневика корисна для людей, які працюють з великою клієнтською базою. Якщо доводиться щодня зустрічатися з безліччю клієнтів, то найкраще визначити для кожного з них свій час. Це допоможе і у фінансовому планування , якщо розрахунки проводяться відразу після зустрічі.
 • Перелік справ . Використання блокнота часто пов'язане з планами на день. Сходити в магазин, салон краси, забрати доставлені товари, призначити зустріч з партнером – список може містити як банальні побутові справи, так і важливі заходи.
 • Розклад . Вміст щоденника може бути змішаним, в ньому є місце для записів про важливе нараді і відвідуванні сеансу йоги. Такий варіант дуже підійде людям, яким здається, що вони вічно нічого не встигають.

Блокнот стане в нагоді діловій людині, студенту, навіть домогосподарці.

Пройти тест на характер людини

Психологічна користь від щоденника.

Тижневик може перетворитися зі звичайного блокнота в цінний психологічний інструмент. Як правильно вести щоденник, щоб сприяти особистісному зростанню? Для початку потрібно зрозуміти, чого хочеться досягти, від цього залежить мета ведення щоденника.

 • Досягатор цілей. в щоденник можна записувати свої цілі . Найкраще виділити для них окремий розділ. При цьому в кожному дні потрібно знайти місце для запису кроку, який наблизить до їх досягнення. Бачачи, скільки всього зроблено, людині буде складніше опустити руки, навпаки, з'явиться мотивація довести справу до кінця.
 • Скринька ідей. Людям, особливо творчим , часто приходять в голову творчі ідеї, і було б круто, якби під рукою завжди був блокнот, куди їх можна записати. Уривок з майбутньої статті, куплет пісні, чотиривірш, замальовка – всьому знайдеться місце на сторінках тижневика.
 • Мотиватор . Записавши список справ, людина дає сигнал мозку до їх виконання. Підсвідомо справи розподіляються в порядку пріоритетності і вибудовується оптимальний порядок їх виконання. Потрібно відзначати, які з справ завершені, щоб бачити результат. Якщо в якийсь день відміток завершеності мало, мозок почне опрацьовувати план по оптимізації часу.
 • Хранитель секретів. щоденник можна запросто використовувати в якості особистого щоденника . Багато переживають, що їм нема про що писати, але на сторінці форматом А5 багато і не напишеш. Це також допоможе і тим, хто не вміє структурувати свої думки, адже перед ними постане інше завдання – спробувати вмістити на маленькій сторінці великий обсяг інформації. Але обмежувати себе потрібно не завжди, особливо якщо обраний неадатований блокнот.
 • Показник успішності. бачачи людину з щоденником, люди вважають його успішним, адже він вміє розподіляти час, напевно у нього багато справ, раз він вирішив завести блокнот.

Пройти тест на тип особистості

Вибір щоденника.

Щоденників існує величезна безліч, вони відрізняються форматом, розміром, наповненням.

Великі і маленькі.

Найзручніші блокноти формату А5 у твердій обкладинці. У них достатньо місця, щоб розписати як мінімум 10 денних годин. Хоча в деяких є рядки для всіх 24, але це не завжди зручно. Формат А6 підійде студентам і школярам, так як їх список справ напевно буде менше.

В клітку і лінійку.

Вибирають щоденник не тільки по обкладинці, але і по її вмісту. Люди, які ведуть їх, рекомендують купувати варіант, де дати не проставлені. Це пов'язано з тим, що не завжди користуватися тижневиком людина починає з 1 січня, пропускати дати зовсім не хочеться, а якщо заповнювати дні довільно, не звертаючи уваги на числа, втрачається суть впорядкування.

Існують щоденники в лінійку, клітку або зовсім неліновані. У деяких відзначені годинник, іноді навіть з половинами (8.00; 8.30; 9.00 і т.д.).

Формальні та креативні.

Діловій людині, звичайно, краще обзавестися лаконічним по дизайну щоденником, відповідним його статусу. Багато людей, які займають високі посади, вибирають варіанти зі шкіряною обкладинкою, логотипом компанії або тисненням. Але існують і менш формальні, зате більш цікаві моделі. Наприклад, яскраві скетчбуки, де можна малювати, відзначати настрій , а не тільки писати про свої справи. Вони можуть мати цікавий дизайн, наприклад, листи, оброблені під старовину. На деяких навіть є назви-План по завоюванню світу, Книга щастя, мої мрії.

Паперові та електронні.

Враховуючи, що ми живемо в світі високих технологій, немає нічого дивного, що ведення щоденника теж відбувається через гаджети. Якщо обраний такий варіант, то краще зупинитися на програмі, у якій є аналог у вигляді мобільного додатку. Так можна буде синхронізувати дані.

Краще все-таки вести тижневик від руки. Дані, зафіксовані на папері не схильні до ризику зникнути, на відміну від тих, що зберігаються в електронному вигляді.

Як користуватися щоденником?

Відразу потрібно визначити, з якою метою ведеться щоденник. Якщо мова йде про діловому планувальнику, то все просто. Слід просто записувати справи і зустрічі в графу з потрібним часом і датою. Якщо ж мова йде про особистий щоденник або постановнику цілей , то на перше місце виходить фантазія .

 • У щоденнику можна відзначати кожну справу тематичним значком. Наприклад, побачення-сердечком; покупки – знаком долара; важливу ділову зустріч – знаком оклику.
 • Можна відзначати свій настрій, малюючи мордочку в куточку листа.
 • Якщо має бути важливий захід, іспит, виступ, Співбесіда, можна підбадьорити себе, заздалегідь написавши на відповідному аркуші щось на кшталт «Ти молодець! У тебе все вийде сьогодні!». Або навпаки, злегка себе підкорити, якщо якась справа не виконується вже кілька днів. Підійде запис " відкладати в 4-ий раз це не можна!».
 • Дозволяється малювати, прикрашати, вклеювати вирізки з журналів. Це робить щоденник дійсно особистим, а його ведення більш цікавим.

Правильну відповідь на питання, як вести щоденник, один – так, щоб це приносило задоволення. Такий блокнот є щоденником успіхів, де видно результати кожного прожитого дня.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео