Назад
Як знайти натхнення: 7 простих рішень.

Навигация по разделу
как найти вдохновение

Як знайти натхнення і в чому його джерела?

Як знайти натхнення і які є дієві джерела? Прочитавши про них, можна буде легко підібрати своє джерело натхнення.

Натхнення часом залишає людину, а його пошуки можуть зайняти більше часу, ніж сама робота. Що робити в такому випадку, щоб швидше повернутися до реалізації свого проекту? Як знайти натхнення? Що для цього необхідно? Чи існують перевірені джерела натхнення? Чи відомі методи, що дозволяють якомога швидше підвищити творчий потенціал і відновити інтерес до роботи?

1. Творчий ритуал.

Незважаючи на те, що людина вважає себе вінцем природи, по своїй фізіології він не далеко пішов від собаки Павлова. Хто не пам'ятає, - саме на цій тварині російський фізіолог, Іван Петрович Павлов, проводив експерименти, спрямовані на вивчення рефлексів . Як з'ясувалося, регулярне повторення одних і тих же подразників поступово викликало стереотипні відповіді на них. Як знайти натхнення на основі цієї закономірності?

За аналогією з «другом нашим меншим», людське тіло схильне «запам'ятовувати» повторювані сигнали і реагувати на них певним чином. на цьому і засновані різні професійні ритуали . Наприклад, якщо хто-небудь візьме в звичку пити чашечку чаю перед початком творчої роботи, поступово він звикне до такого розпорядку. Випиваючи чергову порцію цього напою, людина буде підтримувати свій творчий заряд. Можна знайти своє джерело натхнення.

Пройти тест на тип сприйняття

2. Надихаючі люди.

У нашому оточенні регулярно зустрічаються люди, які по-різному впливають на нашу енергетику і емоційний фон. Після спілкування з одними відчуваєш себе немов «вичавлений лимон». Зате інші наповнюють нас силами і енергією , надихають на чергові творчі подвиги. Якщо обмежити спілкування з першими, при цьому, частіше зустрічаючись з другими, можна значно поліпшити свій настрій і бажання творити.

Позитивні люди – це джерела натхнення, які слід цінувати і берегти, як «зіницю ока». Вони можуть стати справжніми друзями, чудовими колегами або, навіть, романтичною парою. Чим більшою виявиться їх роль в житті людини, тим йому ж від цього і краще.

3. Афірмації творчості.

Повертаючись до теми рефлексів і психологічної установки, торкнемося цікаву методику самонавіювання – афірмації. Вони являють собою невеликі фрази, які програмують людини на позитивний результат. З цієї позиції їх можна розглядати, як можливі джерела натхнення. Бувають афірмації багатства, щастя, любові, удачі, творчості і т.п. можна їх повторювати самостійно, а можна скачати відео - або аудіофайли на обрану тему. В YouTube велика кількість відеороликів, що містять афірмації в поєднанні з красивою музикою. Якщо їх регулярно повторювати, дивитися або слухати, розум поступово налаштується на виконання покладеної місії.

4. Мотиватори.

Мотивуючі фрази або історії з життя великих людей часто дають підказку, як знайти натхнення. Адже багато хто схильний перебільшувати ступінь своєї творчої кризи. Дізнаючись, що хтось інший був у подібній ситуації, але виявляв старанність і домагався поставлених цілей , з'являється мотивація до подібної поведінки.

Вивчаючи біографії відомих творчих особистостей, можна виявити велику кількість всіляких «рецептів», що розкривають можливі джерела натхнення. Розуміючи, що вони вже довели свою ефективність на конкретних прикладах, з'являється мотивація до їх застосування і в своєму житті.

5. Фізична активність.

Ще стародавні греки помітили, що заняття спортом стимулюють інтелектуальний Потенціал людини. Зародився крилатий вислів»У здоровому тілі – здоровий дух". З того періоду біговий майданчик, басейн або спортзал стали джерелами натхнення для багатьох відомих вчених, музикантів, художників, письменників або філософів.

Історія зберегла імена людей, які прославилися своєю мудрістю і спортивними перемогами. Наприклад, видатний філософ давнини Платон ставав чемпіоном з панкратіону. Аналогічних результатів у цьому виді спорту досяг і давньоримський історик Плутарх. До чемпіонів в панкратіоні зараховують і геніального винахідника Архімеда.

Насправді в цьому немає нічого дивного. Фізична активність дозволяє відпочити від обридлої роботи, очистити розум від негативних думок, «відновити» сили і енергію, зробити емоційну «підзарядку». Це підтверджує необхідність різнопланового і гармонійного розвитку особистості , незалежно від її основного роду діяльності.

6. Дотик до мистецтва.

Натхнення – творча складова людського життя. Відповідно і шукати його потрібно там, де грунтується творчість. Мистецтво-крім» плоду", можна вважати і джерелом натхнення. Спостерігаючи за результатами творчості інших, набагато легше надихнутися на створення чогось нового і самому.

Це цілком логічно. Вчені, які шукають несподіваний спосіб вирішення якого-небудь завдання, періодично дивляться на досягнення своїх колег. Спортсменів мотивують перемоги інших спортсменів. Чому б і творчим особистостям не пошукати натхнення в роботах своїх побратимів по перу або кисті? Часом відвідування галереї може наблизити до музи письменника, а літературний вечір подарувати нові ідеї художнику або скульптору.

7. Подорож.

Якщо муза довго не приходить, можливо, вона полетіла у відпустку? Варто пошукати її де-небудь на березі моря, або високо в горах, а, можливо, вона вирушила в турне по Європі? Відвідування нових місць-хороший прийом, як знайти натхнення.

Хтось любить поїздки по інших містах, хтось віддає перевагу непрохідні ліси або джунглі, хтось приходить в захват лише під шум прибою і крики чайок. головне кожному знайти свій " релаксант» і присвятити йому час. Тим більше, що нові враження завжди дають багату «грунт» для несподіваних ідей, так необхідних творчому процесу.

Не дарма, багато письменників і художники подорожували по всьому світу, черпаючи натхнення в спілкуванні з місцевими жителями, милуючись творами архітектури, або природними багатствами інших країн.

Задаючи питання " Як знайти натхнення?". людина спочатку передбачає свою активну роль у цьому процесі. Муза не прийде сама, поки не побачить готовність людини до цієї зустрічі. Підготувати себе можна різними способами, найбільш ефективні з яких були перераховані в цій статті. Ще краще-навчитися утримувати заряд бадьорості і працездатність на високому рівні, виключивши ті фактори, завдяки яким починається творча криза.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео