Назад
Вправи для розвитку пам'яті: 14 прийомів

Навигация по разделу
упражнения для памяти

Які є вправи для розвитку пам'яті?

Які вправи для розвитку пам'яті найефективніші? Що впливає на запам'ятовування? Ігри для поліпшення пам'яті для дорослих і дітей.

У дитинстві наша пам'ять працює дивовижно: добре запам'ятовуються вірші, шкільний матеріал. З часом кількість інформації збільшується, і все частіше звучать жарти про склероз. Причиною погіршення пам'яті є навантаження, стреси, великий обсяг нефільтрованої інформації. Але засмучуватися через це не варто. Ми підготували вправи на розвиток пам'яті, щоб допомогти вам привести уявні процеси в порядок, поліпшити концентрацію і уважність.

Процеси пам'яті. Що допомагає краще запам'ятовувати?

Що ми знаємо про пам'яті ? Це функція мозку, яка характеризується такими процесами:

 • Сприйняття та запам'ятовування;
 • Зберігання;
 • Розпізнавання;
 • Відтворення;
 • Спогад;
 • Забуття інформації.

Фактори, які позитивно впливають на запам'ятовування:

Щоб поліпшити пам'ять , вчені розробляють різні методики, включаючи вправи для пам'яті, тренування, техніки, а також розповідають секрети роботи всього механізму, прийоми запам'ятовування.

Пройти тест на півкулі мозку

Вправи для розвитку пам'яті.

1. У світі тварин.

Для подібної тренування знадобиться картинки із зображенням рандомних тварин. Потрібно уважно розглянути картинки протягом хвилини, а після записати назви тварин в алфавітному порядку.

2. Запам'ятовування важливих дат.

Запам'ятовування незнайомих дат допоможуть розвинути пам'ять, а в подальшому спростити запам'ятовування важливих подій. Потрібно протягом хвилини запам'ятати дати і події, пов'язані з ними, а потім відтворити. Наприклад:

 • Катерина та Максим одружилися 24 лютого 1993 року
 • Світлана народилася 7 серпня 1998 року
 • Руслан захистив курсову роботу 20 травня 2015 року
 • Мер міста встановив новий пам'ятник 4 листопада 2004 року
 • Батьки Єлизавети купили будинок 28 грудня 1987 року
 • Польський художник Франциск Смуглевич народився 6 жовтня 1745 року

Подібною методикою можна користуватися при запам'ятовуванні Імен і дат народження відомих особистостей . Це допоможе не тільки поліпшити пам'ять, але розширити кругозір, дізнатися щось нове.

 • Людвіг Ван Бетховен 1770
 • Сальвадор Далі 1904
 • Білл Гейтс 1955
 • Чарлі Чаплін 1889
 • Леонардо да Вінчі 1452

Для ускладнення завдання дати, імена можна перемішати, відновлюючи їх по пам'яті.

3. Майстерність дешифрування.

Подібні вправи для розвитку пам'яті у дорослих викличуть труднощі, що вже говорити про дітей. Завдання буде по зубах не кожному, але постійні тренування забезпечать успіх. Система полягає в запам'ятовуванні букв і відповідних символів. Після запам'ятовування потрібно спробувати розшифрувати слова по пам'яті.

4. Таблиця для запам'ятовування.

§ « $ & @
А B G E і K Л М Н О П Р з Т F

5. Зашифровані слова.

« « &
« §
$ «

6. Запам'ятовування слів.

Такі вправи на розвиток пам'яті виступають не тільки в ролі тренування, але часто зустрічаються на перевірках в школах або дитсадках. Налаштовані вони для найбільш можливого запам'ятовування не пов'язаних між собою слів і надалі їх відтворення з пам'яті.

Наприклад: друг, море, одяг, продукт, кожен, нічник, гриб, куртка, кокос, космос, аварія, метеорит, замша, рослинність, слон, волога.

7. Запам'ятовування предметів.

Такі вправи можна робити де завгодно, в будь-який час. Для цього буде потрібно запам'ятати один або кілька предметів. Їх потрібно уважно розглянути, зробивши акцент на деталях. Потім спробувати по пам'яті відтворити в найдрібніших подробицях. Наприклад, це буде гуртка. Ставлячи собі питання потрібно точно описувати предмет: якого вона кольору? Розміру? Що на ній зображено? Якої форми ручка? Чи є сколи? Яка поверхня? Поступово можна вибирати предмети з великою кількістю елементів, тим самим ускладнюючи тренування.

8. Складання карти.

Такий прийом вкрай цікавий і незвичайний. Для цього потрібно вибрати новий для себе маршрут, наприклад, від будинку до роботи. Пройти його пішки із запам'ятовуванням всіх видатних предметів, вивісок, будівель. По приходу додому варто намалювати карту маршруту, відзначаючи на ньому якомога більше деталей.

9. Тест Струпа.

Вправи на пам'ять за методикою американського психолога Джона Струпа спрямовані на концентрацію уваги і посилену роботу мозку. Тест побудований на ефекті Струпа, який полягає в протиріччі між прочитаної і побаченої інформацією. Потрібно називати кольору слів, не вимовляючи самі слова. Чим швидше і правильніше відповідь, тим ефективніше працює метод.

Червоний синій жовтий чорний зелений синій червоний жовтий жовтий синій чорний червоний коричневий зелений жовтий синій

Пройти тест на тип сприйняття

Вправи для тренування пам'яті у дітей.

Іноді тривалі і незрозумілі тренування викликають небажання їх проходити, можуть бути складними, незрозумілими для дітей. Для цього були створені прийоми розвитку пам'яті, які відбуваються в ігровій формі. Такі ігри на пам'ять можна зустріти майже в будь-якому онлайн тренажері або додатку. Знайти кожну з ігор буде просто. Для цього потрібно ввести назву в пошуковий рядок браузера. Така техніка буде цікава дітям і дорослим.

1. Гра "дві карти назад".

Суть гри полягає в запам'ятовуванні цифр, які з'являються на картах. Через кілька секунд цифри зникають і з'являються нові. Мета-порівняти нинішню карту з попередньою і відповісти, чи збігаються ті. З підвищенням рівня, кількість карт збільшується, вони починають зникати швидше.

2. Гра "матриця пам'яті".

Така гра може ще називатися «Мозаїка пам'яті». Являє собою квадрат, розділений на секції. Початкові рівні пропонують квадрати 3*3, 5*5 і подібні. У квадратах рандомно спалахують кубики і тут же пропадають. Завдання-запам'ятати і відновити. Ускладнена версія такого тренування полягає в переміщенні квадратів після зникнення.

3. "Літерний охоплення".

Така методика налаштована на уважність і швидкість запам'ятовування. Собою являє набір букв, який потрібно запам'ятати і відновити. Букви пишуться в випадково порядку, для складності запам'ятовування, наприклад, ЦУКРТИВ, ЩИКВВЕР, ТРКРИВНЦ, ЗДБРНУТ і подібні. За таким прикладом можна запам'ятовувати послідовність фігур або цифр.

4. "Вихор іконок".

У цієї гри безліч назв, але концепція одна: на екрані з'являються іконки із зображенням, пропадають і з'являються з додаванням однієї. Мета завдання-вказати на нову іконку. З кожною правильною відповіддю швидкість збільшується.

Підводимо підсумки.

Дослідження вчених стверджують, що процеси пам'яті можуть поліпшуватися аж до 25 років і триматися на одному рівні до 40 років, після 50 відрізняється зосередженістю і сприйнятливістю. Після такої заяви можна зробити висновок, що робота над своєю пам'яттю в молодості забезпечить хороший рівень запам'ятовування в подальшому житті. Це однозначно спростить її і зробить яскравою, насиченою.

Додаткові ресурси.

Якщо тренування займають багато часу, незручні або не цікаві, є кілька інших способів:

 1. Курси . Для тих, хто дуже рішуче налаштований оволодіти кращим техніками апгрейда пам'яті існує безліч інтернет-курсів від «розвитку пам'яті і уваги у дітей», закінчуючи Експрес-курсами «Супер пам'ять за 30 днів».
 2. Вебінари . Багато хто готовий ділитися своїми знаннями, іноді навіть безкоштовно. Для цього вони створюють цілі відео обговорення в режимі реального часу. Не всі знають про онлайн вебінари, але в них можна почути багато корисного.
 3. Ігри та програми . У століття просунутих технологій створено велику кількість додатків на смартфон, які спрямовані на розвиток пам'яті. Вправи тут підібрані вдало і розписані на блоки. Великий плюс таких вправ в тому, що їх можна використовувати в будь-якому місці, в будь-який час. Щось подібне можна знайти і на ПК або в онлайн версіях.

Пам'ять можна і потрібно покращувати. У цьому допоможуть вправи для розвитку пам'яті, методики та ігри, описані в цій статті. Не варто забувати про правильне харчування , здоровому способі життя, позитивному мислення і регулярних тренуваннях. Робота над собою-шлях до успіху.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео