Назад
Сенс життя: що це таке і в чому він може бути??

Навигация по разделу
смысл жизни

Що таке сенс життя людини?

Що таке сенс життя і як він пов'язаний з покликанням людини? Як до цього поняття ставилися стародавні мудреці? Чому так важливо його знайти?

Важко знайти більш філософське і всеосяжне поняття, ніж сенс життя людини. Століттями над ним б'ються філософи і мислителі, знаходять своє натхнення творчі люди, відправляються в тривалі пошуки авантюристи і наживаються пройдисвіти. Практично кожен з нас замислювався над цим питанням. Правда, відповідь на нього знаходять небагато. Людство виробило досить багатий інструментарій для самопізнання. Релігія і філософія, наука, окультизм, міфологія. Їх об'єднує те, що в різні часи вони пропонували людям своє трактування поняття сенс життя. Стаття узагальнює та уніфікує їхні погляди.

Що таке сенс життя?

Сенс життя — це кінцева мета існування людини, його призначення в світі. Зустрічається і близькоспоріднене поняття — покликання людини , тобто його здібності та інтереси. Не варто плутати з призначенням - найвищою метою, покладеної на нас ще до нашого народження. Хоча, часто зустрічаються егоцентричні трактування позначають сенс людського життя. У їхньому випадку, мова йде про бажання людини. Про те, як він хоче проводити свій час.

Кожен з нас, неодноразово чув висловлювання когось, що його сенс життя полягає в тому, щоб тусуватися на дискотеках і пити алкоголь. Загалом, вести розпусне життя. Швидше за все, Всесвіт передбачила такій людині зовсім іншу місію. Просто, він ще або не дійшов до неї, або просто збився зі шляху. У будь-якому випадку, хочеться вірити, що призначення кожної людини полягає саме в принесенні користі цьому світу. Хоча історія пам'ятає імена жорстоких тиранів і садистів. Хто знає, може злодіяння і передбачалися, як їх сенс буття.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Що про це говорили наші предки?

Великі мудреці сходу і заходу по-різному оцінювали призначення людини. Особливо відрізнялися їхні погляди на визначеність долі. Одні запевняли, що людині дано право вибору, самостійно розпоряджаючись своєю долею. Інші ж відрізнялися крайнім фаталізмом, переконуючи своїх сучасників в тому, що всі ролі вирішені наперед. Змінити їх не можна. Тільки смиренно грати свій спектакль до останнього акту.

  • Філософи Стародавньої Греції бачили в чому сенс життя &8212; в самовдосконалення (Сократ), стан щастя (Аристотель), позбавлення від страждань і занепокоєння (Епікур);
  • Представники індуїзму і буддизму розцінюють сенс людського існування в набутті вищого блаженства ( нірвана ), після очищення карми;
  • У Стародавньому Китаї існувало кілька філософських шкіл з діаметрально протилежними поглядами, одні бачили сенс в гармонії з навколишнім світом, а інші-в служінні неба;
  • Сенс існування людини для древніх слов'ян був пов'язаний з тим, щоб жити в ладу з природою, продовжити свій рід, захищати своє плем'я і його цінності;
  • Суворі скандинави вважали, що немає нічого кращого нескінченних битв і загибелі на полі бою;
  • Мусульмани, з часів зародження їх релігії, бачать сенс життя в служінні Аллаху і його вищої мети;
  • Роздуми про сенс життя мали місце і в період європейського Середньовіччя, в більшій мірі вони були пронизані теологічними уявленнями християнства.

XXI століття скорегував трактування цього поняття, що багато в чому пов'язано з досягненнями науково-технічного прогресу і вільним отриманням інформації. Культурний обмін породив різні комбінації традиційних поглядів, дивним чином змішавши традиції Сходу і заходу.

На які питання варто відповісти, замислюючись про сенс життя?

Щоб знайти який-небудь відповідь, для початку слід задати правильне питання. Зрозуміти, що ми хочемо дізнатися насправді. У пошуках причин і значущості свого буття, кожному важливо відповісти на найголовніше питання – «який сенс мого життя».

Оскільки відразу істина не відкриється, найкраще розбити її на три підпункти, розуміння яких помітно полегшить початковий пошук:

Саме розуміння цих фундаментальних складових допоможуть будь-якій людині, задумався на тему, у чому полягає сенс життя . Відповідати на них можна як наодинці з самим собою, так і спілкуючись з друзями, або знайшовши собі духовного наставника .

Пройти тест на темперамент

Щоб зрозуміти свої життєві цінності, варто проаналізувати себе і своє оточення. Самоаналіз не зайвий в будь-якому випадку. А розуміння інших не менш важливо, оскільки, в основному, по дорозі тим людям, чиї цінності збігаються. Ось, глянувши на своїх друзів, колег, родичів, можна краще пізнати і свої аксіологічні орієнтири.

Наступним етапом йде Цілепокладання . Адже, без вектора руху, можна весь час збиватися з курсу. Тому розуміння цілей необхідно для того, щоб знайти свій сенс життя.

Продовженням попереднього пункту є питання «Заради чого». Коли, визначені цінності, встановлені цілі, варто все це об'єднати в загальне завдання, заради якого і є сенс відкривати кожен день очі. Хтось бачить сенс життя в своїй родині, ставлячи за мету її благополуччя.

Сімейні цінності також для нього на першому місці. Інший вибирає основним мотивом свого існування роботу. Його мета-кар'єрне просування, а цінності, відповідно, збігаються з пріоритетами компанії. Для третьої людини сенс життя - це подорожі. В даному випадку цінністю будуть нові враження, а метою – регулярні поїздки.

Незалежно від того, яку головну задачу ставить перед собою людина, важливо зберігати цілісність цієї ідеї. Вона повинна логічно формуватися на підставі наших цілей і цінностей.

Чому так важливо знайти сенс життя?

Психологи прийшли до висновку, що життя складається краще у людей, які зрозуміли заради чого народилися. Вони до глибокої старості зберігають розсудливість свого розуму, живуть довше і отримують більше задоволення від життя. Такі люди швидше знаходять себе в соціумі, домагаються великих результатів на роботі, користуються авторитетом у своєму оточенні. Тому важливо вибрати відповідний шлях, який дозволить стати щасливим і успішною людиною .

Сенс життя — поняття багатогранне і філософське. але, як відомо, все геніальне – просто. Можливо, відповідь на це вселенської важливості питання також знаходиться у нас під самим носом. А багаторічні пошуки і самоаналіз лише видаляють нас від очевидного рішення. Як би там не було, шукати його необхідно, адже тільки сенс життя людини робить цю саму життя наповненою і значущою.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео