Назад
Самолюбство і самоповага: що це таке і в чому відмінність??

Навигация по разделу
самолюбие

Що таке самолюбство і самоповага?

Що таке самолюбство і що таке самоповага? Де проходить грань між ними і чому незважаючи на схожість, це все ж різні риси?

Деякі якості, властиві людям, спочатку мають багато спільного, тому не дивно, що їх плутають. Наприклад, далеко не у всіх виходить відрізнити самолюбство від поваги до себе. Крім того, можна помилково наділяти риси негативною конотацією, не усвідомлюючи їх значення.

Що таке самолюбство?

Самолюбство – це почуття, властиве будь-якій людині; повне прийняття власних достоїнств і недоліків. Його помилково прирівнюють до егоїзму. Насправді саме воно допомагає домагатися успіхів, відгороджуватися від непотрібного, уникати небезпечних ситуацій, не страждати через прогресуючих комплексів .

Навколо самолюбства безліч міфів, які не прагнуть розвінчати. Подібне ставлення особистості до себе часто засуджується, вважається мало не непристойним. У суспільстві лояльніше ставляться до закомплексованих, ніж до самовпевненим . Причини &8212; заздрість або переконання, що впевнені особистості зациклені на власних бажаннях, ігноруючи інших, і нездатні відчувати міцні почуття до інших. Останнє буває властиво людям, але коріння подібної поведінки криються не в ставленні до себе.

Любов - основне почуття в нашому житті. Відчувати її до себе-абсолютно нормально, більш того, необхідно. Але варто відрізняти це відчуття від хворобливого самозамилування, піднесення над іншими, нарцисизму. Перераховані риси руйнівно впливають не тільки на окрему особистість, але і на її близьких.

Пройти тест на невпевненість у собі

Уражене самолюбство.

Від нього страждають як закомплексовані Підлітки, так і дорослі солідні чоловіки і жінки. Синдром притаманний тим, у кого є проблеми з его. Таких людей легко зачепити, необережно зронивши гострий жарт, піддавши критиці їх діяльність / зовнішність / вибір хобі , навіть подивившись «не так». Уражене самолюбство-сильна реакція на зовнішні подразники, що виявляється майже миттєво.

Це може бути гнів, образа , бажання помститися або все перераховане одночасно. Людині здається, що його хочуть принизити, образити; він збирається відстоювати власну гідність. Готовність полізти в бійку після невинної жарти з головою видає закомплексовану особистість, яка намагається бути недоторканною, створює «захисне поле» навколо себе і боїться покинути вузьку зону комфорту.

Невміння ігнорувати потенційні подразники викликає безліч проблем: нав'язливі думки, спроби побачити в усьому загрозу, труднощі при спілкуванні. Коли навіть друзі уникають зустрічей, щоб не бачити кисле обличчя постійно скривдженого незадоволеного приятеля, це вагомий привід задуматися. Проблеми з соціалізацією-ще не найстрашніше. Куди гірше неадекватна оцінка власної поведінки і придушення комплексів, що неминуче веде до психічних розладів .

Як боротися?

Перестати злитися у відповідь на жарти; не звертати уваги на фрази, сказані спеціально для того, щоб зачепити самолюбство. Людина не стає некрасивою або безталанною, тому що хтось озвучив образу вголос &8212; його особистість ніяк не змінюється. Слова, по суті, не бувають образливими: образа – всього лише реакція на що-небудь.

Варто простіше ставитися до того, що говорять інші. Чиїсь слова не впливають на внутрішній стан. А ось злість, самонакручування, образа на порожньому місці – впливають, причому відчутно. Ті, хто спеціально вимовляє образливі речі, намагаються виплеснути накопичився негатив, і практично будь-яка реакція відповідача приносить йому неабияку дозу негативних емоцій . Ігнорування або нейтральне ставлення-перевірена захист, що зберігає нерви і самовладання.

Пройти тест на впевненість у собі

Що таке самоповага?

Самоповага-це повна прийняття себе , пошук того, що буде оптимальним на поточному відрізку життя, вибір улюбленої справи, вміння абстрагуватися від того, що приносить розчарування, неприємні емоції. Поняття нерозривно пов'язане з любов'ю до себе . Без неї неможливо усвідомити суть поваги, до інших людей в тому числі.

Самоповага не тотожна гордині. Остання – це причина алогічних дій. Ті, хто схильний до впливу гордині, прагнуть, щоб їх шанували, ними захоплювалися, але до інших ставляться в кращому випадку поблажливо. Для них на першому місці власні прагнення. Здавалося б, це нормально, але тільки тоді, коли не ігноруються бажання і прагнення інших.

Повага має на увазі вибір того, що для людини зараз підходить найкраще. Це вибір на користь здорового способу життя, роботи мрії , хобі до душі; відмова від токсичних відносин і спілкування з тими, хто абсолютно нецікавий. Такі люди намагаються приділяти якомога менше часу нецікавим речам, звертаючи увагу на те, що їм максимально близько. Що володіють внутрішньою гордістю (не плутати з гординею) не будуть витрачати сили на скандали, з'ясування відносин. впевненим у собі людям не треба опускаються до спроб піднятися за рахунок гірших якостей У інших, їм це просто не потрібно.

На що впливає самоповага?

Це якість, як мінімум, дозволяє заощадити величезну кількість часу, зазвичай витрачається на непотрібні сварки. Стає очевидна безглуздість спроб довести комусь свою значимість, проживання чужого життя для інших.

На відносини з оточенням ця людська риса теж впливає. Той, хто усвідомлює власні сили, готовий йти до своєї мети, не зачіпаючи інтереси інших, здатний налагоджувати міцну дружбу або романтичний зв'язок. Поважаючі себе усвідомлюють, що інтереси інших важливі, і ніколи не будуть їх ігнорувати або насміхатися. Тому подібних особистостей шанують, прагнуть з ними спілкуватися і підтримувати зв'язки.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Чим відрізняється самолюбство від самоповаги?

Поняття здаються схожими, але різниця між ними все ж є. Друге не здатне існувати без першого &8212; без прийняття себе зовні і внутрішньо цілком. Але окремі прояви самолюбства не мають на увазі самоповагу-наприклад, уражене. Це пов'язано з егоїзмом, пригніченими комплексами та іншими проблемами.

Різниця в тому, що поважати неодмінно означає Любити . При цьому кожна людина має самолюбством, іноді виявляється в не найкращих формах. Загалом повага (не плутати з гординею ) - куди більш важлива якість, адже має на увазі повне прийняття всіх негативних і позитивних рис характеру , робота над собою, ігнорування непотрібного.

Плутанина між термінами – цілком зрозуміле явище, адже вони вважаються суміжними. Проте, відмінностей між ураженим самолюбством і повагою до себе куди більше, ніж спільних рис. Перше якість варто викорінювати, друге ж, навпаки, «підживлювати». Це має на увазі не тільки усунення деструктивних рис, а й розвиток кращих. Допомога іншим, шанобливе ставлення до них і себе, саморозвиток - запорука гармонійного щасливого життя.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео