Назад
Позитив: що це таке і яка від нього користь??

Навигация по разделу
позитив

Що таке позитив і навіщо він потрібен?

Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише позитивні думки? Як стати позитивніше і підтримувати позитивний настрій?

Життя людини сповнене абстрактних понять, які впливають на його настрій, самопочуття, натхнення. Одне з таких понять – позитив. Його складно виміряти або прорахувати, але від цієї якості залежить успішність особистості, ступінь ентузіазму, рівень життєвої енергії. Але чи завжди позитив приносить користь людині? Чи бувають ситуації, коли краще обійтися без нього? Чи варто посилювати в собі цю якість? Якщо так, то якими методами? Чи багато ефективних прийомів, що залучають позитив? Оголошуємо боротьбу з негативом відкритою.

Що таке позитив?

Позитив-це позитивні емоції, які пов'язані з хорошим настроєм, оптимізмом, життєрадісністю. Крім цього, зустрічаються інші визначення, які пов'язані не з психологією , а технікою. Так, у фотографії терміном позитив позначають остаточний варіант знімка. Ще відомий однойменний музичний інструмент, який отримав широке поширення в Середньовічній Європі.

Позитив, як і його одвічний антагоніст – негатив, відображає подвійність світу . Є добро, але є і зло. Бувають хороші події, але часом відбуваються погані. Також і щодо людини до самої себе і навколишнього світу. Воно може бути позитивним або негативним. Стверджувати, що позитивні думки єдино вірні – не можна, знову ж таки, через дуальність світу. Важлива "золота середина", оскільки надто оптимістичний настрій може відводити людину в світ ілюзій, не дозволяючи йому адекватно оцінювати події. Негатив допомагає бути більш конструктивним, ретельніше оцінювати ситуацію, прораховуючи всі можливі варіанти.

Позитивні думки важливі, але вони повинні бути збалансовані певною часткою скептицизму , інакше людина ризикує поставитися до ситуації поверхнево, тим самим упускаючи важливі деталі. Це переконання відповідає синтон-підходу, який вводить своєрідну тріаду: позитив, конструктив, відповідальність . Відсутність хоча б одного з цих компонентів, ставить під ризик зриву будь-яке починання. Безумовно, значення позитиву переоцінити складно, але сподіватися тільки на нього не варто. Розглянемо його сильні і слабкі сторони.

Пройти тест на тип особистості

Переваги позитиву.

По-перше, згідно з принципом зворотного зв'язку , людина отримує таку відповідь від Всесвіту, на який він себе підсвідомо налаштовує. Наші думки визначають слова, вчинки, оточення, події, що відбуваються. Якщо слідувати цій логічному ланцюжку, то позитивні думки залучають в життя людини більше успіху і приводів для радості . Це закон психології, який однаково працює в обидва напрямки. Тобто, аналогічно людина привертає невдачі або розчарування. Щоб цього не сталося необхідно володіти певним ступенем оптимізму.

По-друге , позитивний настрій виробляє помітний терапевтичний ефект. Це пов'язано з виробленням «гормонів щастя», які благотворно впливають на всі системи і органи людини. Серотонін, дофамін, ендорфіни та інші речовини нормалізують тиск, покращують обмінні процеси, надають додаткові сили, енергію, стимулюють активність.

По-третє, позитив можна розглядати в якості дороговказної «зірки», що підказує людині, що він на правильному шляху. Це твердження можна порівняти з поняттями покликання і призначення . Коли хто-небудь вибирає невірну дорогу, на ній чекають розчарування або невдачі. Це все викликає негативні емоції. З іншого боку, вибравши вірний шлях, людина домагається більшого успіху. Він відчуває себе»в потрібний час, у правильному місці". Весь світ зміцнює ці відчуття.

Яскраві приклади ефективності позитивного мислення наведені у відомій книзі американського письменника Наполеона Хілла «Думай і багатій». Правда, варто відзначити, що навіть сам автор вказує на необхідність доповнити правильні думки конкретними заходами щодо їх реалізації. Нерозумно розраховувати на приз в лотереї, жодного разу не купивши квиток. Також і позитив, не підкріплений зусиллями, лише веде людину в світ ілюзій і самообману. У цьому полягає один з його недоліків, про які поговоримо далі.

Недоліки позитиву.

На перший погляд, може здатися, що у позитиву немає недоліків, але при більш детальному розгляді стає очевидним, що не все так однозначно.

По-перше , надмірна позитивність може вказувати на необережність або самовпевненість людини. Несерйозність часом заважає тверезо поглянути на події. Замість того щоб вжити необхідних заходів, надто оптимістична людина сподівається на авось, упускаючи дорогоцінний момент. Внаслідок цього, наприклад, втрачає замовника або навіть роботу. Існує приказка, що песиміст-це добре поінформований оптиміст . Звичайно, драматизувати теж не варто, але і безпечність часто тягне негативні наслідки.

По-друге , позитивне мислення одного може сприйматися як глузування над іншими. Не всі люди схильні приймати складні ситуації з посмішкою на обличчі. Оптиміст в їх компанії буде виглядати, щонайменше, дивно або несерйозно. З одного боку, варто ретельніше підбирати своє оточення, формуючи його з однодумців. З іншого – оптимістів повинні врівноважувати реалісти, інакше суцільні "рожеві окуляри" не дадуть можливості передбачити складності і спланувати шляхи їх подолання. Так що, будь-якому оптимісту бажано навчитися комунікувати з менш позитивними людьми, часом проявляючи трохи більше участі і серйозності.

Пройти тест на характер людини

По-третє, постійний позитив підштовхує до поверховості відносин, особливо якщо він починає тісно межувати з пофігізмом . Це теж погано. Така людина менше цінує своє оточення, друзів, партнерів. Чи не намагається утримати дівчину, з якою почалися тимчасові труднощі, під приводом «не одна, так Інша» і т.д. звичайно, можна дотримуватися такого життєвого принципу, але ідеальних людей не буває, тому «веселун» ризикує залишитися один. Не обов'язково здаватися бездушним "роботом", без проблем і складнощів. Люди люблять щирість і часом ті, хто не боїться показати свою стурбованість, викликають у них більше довіри, ніж вічно позитивні співрозмовники.

Але перераховані недоліки абсолютно не перекреслюють значення позитиву в житті людини. Просто ця якість повинна бути конструктивною та значущою, щоб не затуманювати розум непотрібними ілюзіями, приспаючи пильність. Про методи розвитку позитивного настрою поговоримо далі.

Як стати позитивнішим?

З огляду на величезне значення, яке мають позитивні емоції в житті людини, бажано навчитися їх виробляти. Способів і прийомів для цього існує чимало. Стверджувати, що одні більш ефективні, ніж інші, не зовсім правильно, оскільки для кожної людини їх набір може помітно відрізнятися. Хоча є досить загальні методи:

  • Кінокомедії - дають можливість абстрагуватися від реальності, дарують емоційну розрядку;
  • Гумористичні передачі - повторюють дію фільмів, але з великим числом жартів і приводів для сміху;
  • Позитивні слова - благотворно впливають на психіку , гармонізуючи думки та вчинки;
  • Афірмації - дають позитивну установку, змушуючи підсвідомість повірити в неї;
  • Добрі вчинки - несуть добро оточуючим, притягаючи його і в бік благодійника;
  • Спілкування з приємними людьми - створює загальний психоемоційний фон з домінуванням позитиву;
  • Домашні тварини - відоме народне "засіб" в боротьбі з депресією і поганим настроєм.

Крім названих прийомів є багато інших, але виконання навіть цих семи пунктів помітно покращує настрій. А взагалі, кожен сам для себе може підібрати індивідуально відповідні методи, які допомагають налаштуватися на позитив. Для кого – то це буде прогулянка по парку, для іншого – рибалка, а для третього-орігамі. Важливіше конкретний результат, а як його досягти – це вже не настільки принципово.

Позитив завжди має місце в житті людини. Навчитися його знаходити і цінувати – головне завдання для будь-якого, хто націлений на успіх і щастя. Без оптимізму і віри в себе неможливо реалізувати поставлені цілі. Світ часто визначається ставленням до нього. Чим радісніше сприймає людина свою життя , тим краще вона стає.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео