Назад
Що робити, якщо нудно різним типам людей? + Тест

Навигация по разделу
что делать когда скучно

Що робити, коли дуже нудно?

Чи реагуємо ми однаково в ситуаціях, коли нудно? Що робити, якщо дуже нудно? Чи існують універсальні методи? Рекомендації для кожного темпераменту

Нудьга негативно впливає на всіх людей &8212; це факт. Чи ні? Індивідуальність кожної людини знаходить своє відображення в його характері, темпераменті. Відмінності між особистостями поширюються на їх сприйняття всього життя, емоцій зокрема. Чи стосується це нудьги? Чи відчувають сангвінік, холерик, флегматик і меланхолік це відчуття в однаковій мірі? І найголовніше: як і що робити, коли нудно, &8212; використовувати універсальний або унікальний для кожного темпераменту метод?

Нудьга холерика завдає шкоди оточуючим, меланхоліка &8212; йому самому. Нудьгуючий стан флегматика для багатьох залишається непомітним, що зливається з його звичайним настроєм. Сангвініки ж часто намагаються ігнорувати це почуття, погіршуючи тим самим всю ситуацію.

Реакції на нудьгу абсолютно різні, виходять з причин виниклих переживань. Саме тому знайти застосовний для всіх відповідь на питання «що робити, коли нудно?"практично неможливо. Чого не сказати про індивідуальні рішення. Чому підходять саме вони? Відповідь проста: те, що допомагає меланхоліку, може бути згубним для сангвініка, резонний вихід для флегматика створить більше проблем для холерика. Якщо не знаєте який у вас темперамент , це легко визначити за допомогою тесту.

Пройти тест на темперамент

Що робити, коли нудно флегматику?

Людина, яка має темперамент флегматика , схильний до сталості почуттів, інтересів, до слабкого вираження емоцій . Він повільний, але розумний, завжди обмірковує кожне рішення до дрібниць. Воно настрій відрізняється стійким спокоєм.

Через таких якостей тільки найближчі друзі і родичі здатні помітити зміну в поведінці флегматика. Навіть сама особистість такого типу не завжди вловлює переломний момент, коли туга починає охоплювати його. Затяжна нудьга робить флегматика:

 • Млявий, ледачий, ще повільніший;
 • Мізерним на емоції, їх вираз;
 • Одноманітним( повторює лише звичні дії);
 • Байдужим до оточуючих, депресивним.

Так як флегматик довго відвикає від стандартної моделі поведінки, хронічний нудьгуючий настрій може тягнутися тижнями, місяцями або навіть роками. Чим більше він зануриться в печаль, тим складніше йому буде потім змінитися в кращу сторону. Як же флегматичної особистості позбутися проблеми?

1. Трохи активності.

Малорухливість, постійне одноманітність здатне перетворити в слабкого ледаря навіть самого завзятого активіста. Що вже говорити про флегматику! Однак для представників цього темпераменту вкрай складно вникнути в активний спосіб життя . Як бути? Не обов'язково вибирати заняття з швидким темпом, підійде щось середнє, хоча б трохи більш рухливе, ніж звичайне дозвілля. Наприклад, якщо це танці, то не хіп-хоп або пасадобль, а контемп і вальс. Якщо спорт, то не боротьба, а плавання. Замість фітнесу & 8212; йога, замість ралі & 8212; скеледром. І так далі &8212; варіантів, на щастя, маса.

2. Приємне спілкування.

Людині-флегматику може бути складно налагоджувати нові контакти, швидко зближуватися з ледь знайденими знайомими. А ось розмови по душам з близькими родичами, надійними друзями для них приємні. Цим можна скористатися. Зустріч в кафе з хорошою подругою, риболовля з кращим другом або сімейний вечір & 8212; відмінний спосіб трохи відпочити і набратися позитиву .

Існує ще один метод &8212; клуби за інтересами. У них можна:

 • По десятому колу висловити свою пристрасть до " Гаррі Поттера "(гурток книголюбів);
 • Пред'явити вийшов з п'ятнадцятого разу пиріг, запевнивши, що він приготований вперше (Асоціація домашніх кулінарів);
 • Похвалитися вирощеним баобабом на задньому дворі (клуб садівників або фантазерів).

Список можна продовжувати ще довго. Плюс таких зборів в тому, що тут ніхто не змушує учасників відразу ж вступати в обговорення або обов'язково відповідати на питання. У всіх членів групи є можливість повільно, поступово вжитися в обстановку, познайомитися з усіма ближче, а потім вже почати активно брати участь в загальних бесідах, заняттях.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Що робити, якщо нудно меланхоліку?

Нудно меланхолік &8212; це справжня трагікомедія. Комічної ситуація виглядає для оточуючих, так як супроводжується тихими зітханнями і, здавалося б, театрально награною сумом головного героя. Для самої ж людини-меланхоліка & 8212; це важка душевна трагедія. Причиною тому служить те, що особистості цього типу схильні близько приймати все до серця. Вони чудові емпати , які вміють щиро співчувати. Нерідко знаходять себе в творчості і досягають успіху в ньому.

Якщо ж меланхолік попався в лапи тривалої нудьги, в ньому проявляються:

 • Глибша емоційна вразливість;
 • Замкнутість, мовчазність на тлі гострої туги;
 • Відчуженість, ізоляція себе від суспільства;
 • Виникнення і розвиток неврозів, фобій.

Люди з меланхолійним темпераментом частіше бувають інтровертами , нерідко страждають від афективних і тривожних станів. Якщо найбільшою трудністю флегматика є позбавлення від нудьги, то для меланхоліка &8212; збереження тяги до життя. Саме тому такі особистості повинні боротися з нудьгою при перших її проявах. Досягти цього можна декількома способами.

1. Менше самокопання.

Меланхоліки схильні вдаватися до давніх поганих спогадів &8212; поразок, невдач, почуттів сорому, приниження і так далі. Коренем зла в більшості випадків вважають себе, власні риси характеру , а тому виходять з цих думок кожен раз програли. Настрій погіршується на тривалий час, пропадають бажання і сили що-небудь робити, з'являється нудьга.

Якщо негативні спогади все ж нахлинули, краще спробувати обміркувати, який досвід вони подарували. Можна спробувати уявити, як і де знадобляться нові знання. Головне в цьому завданні & 8212; направити потік роздумів на думки про обов'язково щасливе, успішне майбутнє.

2. Пошук позитиву навколо.

Непогано було б завести щоденник для цих цілей, щоб записувати в ньому все, навіть найменші позитивні звершення, що сталося за добу. Спочатку здасться, що хорошого в одному дні дуже мало або і зовсім немає. Потім в пам'яті виникне кілька невеликих світлих уривків.

Сусіди вранці вирішили забути про ремонт, кухар в їдальні посміхнулася і побажала смачного, неслухняний кіт правильно знайшов туалетний лоток ,а в неділю на рідкість дали гарячу воду & 8212; з цих дрібниць і складається вся життя . Помічаючи і підсумовуючи їх, людина стає більш щасливим, добрим, позбавляється від нудьги і негативу.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Що робити, коли нудно сангвініку?

Сангвінічний темперамент & 8212; феєрверк швидко змінюються, переважно позитивних переживань. Це активні, життєрадісні люди з яскраво вираженими емоціями. Вони легкі на підйом, Товариські, з ентузіазмом сприймають нові ідеї, зміни.

Мінливість, легковажність &8212; негативні риси таких особистостей. Пом'якшити ці якості може нудьга. Природно, мова йде про легких короткочасних формах її прояву. Тому порада для сангвініків тільки один.

Прийняття та аналіз нудьги.

Відштовхувати можна відразу від трьох ідей.

 1. На тлі негативних переживань позитивні емоції відчуваються гостріше, цінуються більше.
 2. Одноманітне сталість (навіть позитив) приїдається, стає рутиною. В результаті виникає нав'язливе відчуття «мені чогось не вистачає».
 3. Нудьга &8212; спосіб переосмислити спосіб життя, змінити щось заради власного розвитку.

Якщо стало нудно, на те є привід. Проблема сангвініків в тому, що вони часто не вирішують проблему, а лише усувають її прояви. Такі люди всіма силами намагаються уникати негативних почуттів і відразу ж позбавляються від них, особливо не вникаючи в питання, чому негативні емоції взагалі з'явилися.

Рада полягає в тому, щоб прийняти нудьгу як гостю, відшукати причини її приходу, а потім детально осмислити їх. Це допоможе визначити, що в житті йде не так, як з цим впоратися. Крім того, такий спосіб вбереже від ускладнень &8212; різко розвинулися неврозів, депресій. Подальші дії, націлені на потрібні зміни, перетворять нудьгуючий настрій в рідкісного, недовгого, але дуже корисного гостя.

Пройти тест на психіку

Що робити, якщо дуже нудно холерику?

Коли нудьга наздоганяє людину з холеричним типом темпераменту &8212; погано всім. Будучи в гарному настрої, люди-холерики проявляють багато позитивних якостей &8212; пристрасність, наполегливість в досягненні поставлених цілей , енергійність, рішучість, товариськість. Але якщо такий суб'єкт починає нудьгувати, він обов'язково знайде, на кого або чим відігратися.

Занадто довга нудьга робить холерика:

 • Агресивним, різким, що не контролює спалахи негативних емоцій;
 • Неврівноваженим, нестійким в настрої;
 • Схильним до емоційних зривів і, як наслідок, & 8212; до неврозів, психозів;
 • Здатним на рвучкі, небезпечні для себе і оточуючих вчинки.

У особистості описаного типу навіть легке сумує настрій може викликати роздратування, тривалість якого легко переростає в гнів , а потім &8212; в лють. Такій людині краще діяти відразу при появі перших ознак нудьги і при наступних проявах невдоволення або обурення. На щастя, вихід є.

1. Персональні методики релаксації.

По-перше, застосування техніки розслабляючий &8212; це вже заняття. А там, де є будь-яка діяльність &8212; там немає нудьги і думок типу «мені нічого робити». По-друге, такі прийоми відмінно усувають поганий настрій, очищають думки, регулюють енергетичний баланс. Вони можуть бути як короткочасними, одиничними, так і тривалими, регулярними. Для кожної людини краще підбирати індивідуальні методи: те, що заспокоює одного &8212; дратує іншого. До таких методик відносяться:

 • Йога, пілатес, гімнастика, неагресивний вид спорту;
 • Медитація ;
 • Прийняття розслаблюючої ванни з піною, морською сіллю;
 • Використання ароматичних свічок, паличок, масел;
 • Дихальна гімнастика;
 • Заняття улюбленою справою в неспішному ритмі;
 • Психологічні тренінги .

Буває так, що обставини або обстановка не дозволяють застосувати один з перерахованих способів. Навряд чи начальник зрозуміє, якщо під час ділової наради підлеглий раптом почне запалювати свічки, приймати позу лотоса або співати мантри . У таких випадках можна спробувати докладніше розглянути конкретний предмет поруч з собою, помножити складні числа в розумі, спробувати придумати нестандартне рішення звичайної загадки.

Якщо ж момент був упущений, а нудьга перетворилася в роздратування, добре допомагає така схема: повільний рахунок до десяти, глибокий вдих і подальше перемикання уваги.

2. Дружба з творчістю.

Мистецтво вимагає тонкого підходу, на який холерики, здавалося б, не здатні. Як би не так! Азарту холеричного людини можна тільки позаздрити. Це потяг змушує їх пробувати все нове і змінюватися. Для таких людей плюсом творчості є його безмежність і різноманіття. Що це означає?

 1. Варіантів, ніж, де, як і коли зайнятися, може бути ціла маса. Є можливість дізнатися про безліч незвичайних, незнайомих занять, що тільки підігріває інтерес холериків.
 2. Створення творів мистецтва (картин, віршів, музики, танцювальних або театральних постановок і т.д.) часто здійснюється поетапно, причому часовий проміжок між стадіями буває різним за тривалістю. Люди з нестійкими, мінливими інтересами це оцінять.
 3. Продовжувати творити можна нескінченно. У такої діяльності немає обмежень ні тимчасових, ні кількісних, ні якісних.

Знайшовши свою пристрасть у творчому пориві, нудно холерику вже не буде ніколи. Якщо набридне одне заняття, на зміну прийде інше, і так по колу.

Люди всіх темпераментів &8212; чистих і змішаних &8212; можуть знайти оптимальне рішення, що робити, коли нудно. Єдиний універсальний рада &8212; нудьгу краще сприймати як спонукання до змін. В іншому кожному темпераменту підходять свої способи вирішення проблеми, які краще не змішувати з методами, які призначені для інших типів.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео