Назад
Мотивувати: що це таке і чи треба це робити??

Навигация по разделу
мотивировать

Що таке мотивувати і як це робити?

Що таке мотивувати і які є для цього прийоми? Коли краще це робити і як зрозуміти, що людині це необхідно?

Іноді оточуючих доводиться мотивувати до роботи.  Чому так відбувається? Що робити, коли завдання не викликає інтересу, але може принести користь? Як змусити себе та інших за нього взятися? Які прийоми допомагають знайти натхнення? На що варто звернути увагу, намагаючись зацікавити іншу людину? Відповідь на перераховані питання – хороший стимул для прочитання цієї статті.

Що таке мотивувати?

Мотивувати — це надихати на виконання певного завдання. Керівники можуть надихнути співробітників обіцянками виплатити премію. Дівчина здатна мотивувати хлопця на подвиг заради неї за допомогою однієї лише посмішки. Тренер повинен налаштувати команду на перемогу в матчі. Прикладів можна навести ще багато, оскільки результат будь-якої дії залежить від зацікавленості виконавця.

Мотивом може бути як матеріальна, так і нематеріальна винагорода . Іноді люди роблять ризиковані вчинки заради виплеску адреналіну. В інших випадках, інтерес до заняття не з'являється навіть за велику суму. Все визначає світогляд людини і його система життєвих цінностей.

Виходить так, що мотивувати людину можна, переконавши його у важливості завдання. Наприклад, оригінальний ракурс для фото-слабкий мотив, щоб зістрибнути з третього поверху. У всякому разі, для розсудливих людей. Але, якщо в квартиру увірвуться бандити, або почнеться пожежа-цього стимулу буде достатньо для ризикованої затії. Все залежить від рівноцінності обміну зусиль на результат. Фотографія не рівносильна потраплянню в травмпункт, але врятоване життя коштує кількох переламаних кісток.

Пройти тест на тип особистості

Коли людину варто мотивувати?

Перш, ніж починати кого-небудь мотивувати, необхідно взяти на себе відповідальність за результат. Важливо дати відповідь на питання, чи маємо ми право втручатися в його життя .

Наприклад, батьки мають моральне право схиляти дитину до навчання і занять спортом. Коли він отримає гарну освіту і виросте міцним чоловіком, то в підсумку сам скаже їм спасибі за це.

Інший варіант – людина, яка довго не має стосунків. Звичайно,» жалісливе " оточення щосили намагається мотивувати його до пошуку дівчини. але чи вправі вони вирішувати, що для цієї людини краще ? Можливо, у нього такий період в житті, коли відносини будуть тільки заважати?  Чи впевнені друзі і товариші, що поява дівчини дасть результат? Чи візьмуть вони на себе відповідальність, якщо він розчарується в своїй пасії і впаде в депресію , почне вживати алкоголь? Швидше за все-ні. Навіщо тоді, так старанно робити "ведмежу послугу" і пхати свій ніс в чуже життя?

Мотивувати кого-небудь, крім самого себе, складна і невдячна справа. Ми не завжди можемо бути впевнені в собі. Де ж взяти впевненість, що ми чинимо правильно з оточуючими, знаємо, що для них краще?

Єдине мірило справедливості в питаннях мотивування-можливість саморозвитку і поліпшення життя. Коли керівник стимулює працівників до професійного зростання-це добре. Коли вчитель зацікавить учнів предметом-це теж добре. Коли громадський діяч мотивує жителів міста на прибирання парку-знову ж таки добре. Але в разі, якщо результат не настільки однозначний, краще не поспішати з рішенням. Завжди необхідно зважити всі» ЗА " і "проти", і тільки після цього кого-небудь схиляти до певних вчинків або поведінки. Про те, як це зробити, якщо все-таки рішення прийнято, поговоримо далі.

Як мотивувати?

Способів, що наділяють людину натхненням і енергією, відомо багато. Що ж мотивує найсильніше? Чи відомі ефективні прийоми? Звичайно - вони є. Зараз їх і розглянемо:

Розберемо детально кожен прийом. Заздалегідь відзначимо, що застосовувати їх можна, щоб мотивувати себе та інших людей. Принцип дії практично ідентичний. Просто в першому випадку доведеться переконувати себе, а в другому – кого-небудь з оточуючих.

1. Візуалізація.

Уявлення про позитивний результат добре мотивують на дії. Чим яскравіше ці образи, тим сильніше прагнення їх втілити в життя. Багато тренерів і коучі відзначають, що секрет успіху - в пристрасному бажання його досягти. Воно виникає у відповідь на візуалізацію. Наприклад, людина, яка хоче заробити 1000 доларів, повинен щодня уявляти, як тримає їх в руці, відчувати своїми пальцями, бачити на власні очі. Цей прийом допоможе активізувати підсвідомість , яке більше відгукується на емоції, а не логічні доводи. Візуалізація дає можливість відчути позитивні емоції ще до того моменту, коли мета буде досягнута. Це дозволяє мобілізувати внутрішні ресурси, наповнює додатковими силами і енергією.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

2. Заохочення.

Нагорода – ефективний спосіб мотивувати людину на певну дію. Наприклад, очікування премії підштовхує співробітників до продуктивної роботи. Батьки можуть посилити завзяття дитини до навчання, пообіцявши йому дорогу іграшку або поїздку в парк розваг за успішну здачу іспитів. Навіть домашня тварина може бути зацікавлена у виконанні певних завдань, якщо буде отримувати десерт. Так, наприклад, дресирують кішок і собак, пропонуючи їм смачну їжу за правильну реакцію на конкретну команду.

Заохочення можна вважати універсальним способом стимуляції. Аналогічним чином можна займатися самомотивацією , придумуючи алгоритми дій, які призводять до отримання премії. Варто нагороджувати себе за добре виконану роботу. Наприклад, з'їдати пончик тільки в тому випадку, коли завдання буде виконано. Це допоможе виробити умовний рефлекс за принципом «результат – нагорода».

3. Демотивація.

Страх перед покаранням може мотивувати ще сильніше, ніж очікування бонусу. За цим методом працює принцип «батога і пряника». Одними "пряниками" багато чого не доб'єшся. Коли співробітники хочуть отримати премію-це добре. Якщо вони ще й штрафів бояться – то взагалі відмінно.

Аналогічно і з візуалізацією. Припустимо, спортсмен представляє себе переможцем змагань. Він бачить вершину п'єдесталу, передчуває відчуття, які буде відчувати, піднімаючи Золотий кубок. Безумовно, це мотивує до тренувань. Але якщо його уява промальовує картини того, що буде в разі невдачі, це також надасть потужне дію, оскільки атлет не захоче такого розвитку подій.

4. Особистий приклад.

Чим лідер відрізняється від керівника? Перший веде за собою, а другий організовує роботу. За ступенем впливу на співробітників лідер-незаперечний переможець. За ним йдуть охочіше і більше довіряють.

Справа в тому, що особистий приклад допомагає ефективніше мотивувати оточуючих, показуючи їм всі принади певної манери поведінки. Наприклад, що добився висот у підприємницькій справі бізнес-тренер, виглядає набагато переконливіше, ніж той, у якого немає ні гроша. Його поради будуть надихати набагато сильніше. Некурящі батьки мають більше шансів схилити свою дитину до здорового способу життя , ніж ті, які «димлять» немов пароплави. Починаючу "зірку" більше торкнуться слова вже відомого артиста, ніж людини, не пов'язаного з мистецтвом.

Люди завжди більше прислухаються до тих, хто може спертися на особистий досвід. Їх думка мотивує набагато сильніше, оскільки зрозуміло, до чого призводить дотримання цих рекомендацій.

Пройти тест на характер людини

5. Навіювання.

Оточуючим, так само як і самому собі, можна вселити необхідність того чи іншого дії. Припустимо, студенту належить підготовка до складного і нецікавого іспиту. Незалежно від його ставлення до предмету, іспит доведеться здати. Хороший спосіб мотивувати цю людину-переконати її, що ця тема важлива.

Відразу відзначимо, що самонавіювання в такому випадку дається набагато простіше, ніж «промивання» мізків кому-небудь іншому. Глобально ця технологія широко представлена на ринку різних елітних пропозицій. Людям вселяють необхідність придбання послуг або товарів, які не тільки дорого обходяться, але і, в принципі, їм не потрібні. Безумовно, такий підхід варто застосовувати в конструктивному руслі.

6. Спору.

Парі допомагає мотивувати азартних людей. На суперечку вони можуть зробити таке, про що навіть не думали до цього.  Від засовування лампочки в рот, до перемоги в спортивному змаганні.

Азартність – це не зовсім добре, оскільки така людина іноді погоджується на небезпечне, або дурне пропозицію. З іншого боку – така якість допомагає мобілізувати внутрішні ресурси для виконання будь-яких завдань. Якщо до корисної і потрібної роботи підійти з таким же завзяттям, то результат буде хорошим. Азарт у співробітників може помітно збільшити продажі і лояльність клієнтів, сприяти швидкому розширенню бізнесу.

7. Прохання.

Іноді мотивувати людину на певний вчинок можна звичайним проханням. Багато з нас виявляють відповідальність у таких випадках. Наприклад, працівник сервісу, якщо його попросять постаратися, може зробити свою роботу краще. Звичайно, так буває не завжди. Все залежить від моральних цінностей виконавця і переконливості того, хто просить. Але, в більшості випадків, прохання все-таки надає належний вплив.

Звичайно, відома приказка «не проси, якщо можеш наказати». У певні моменти вона дійсно справедлива. Але якщо мова не йде про армійську службу, то більшість людей не сильно люблять наказний тон. Навіть найманим працівникам більше подобається, коли керівництво спілкується з ними ввічливо, не забуваючи вставляти слова «Будь ласка», «я попрошу» або «будь Так люб'язний». Так що, просити або наказувати – справа кожного, в залежності від цілей і управлінського стилю.

Вміння мотивувати – важливий навик будь-якого управлінця, який стане в нагоді і в особистому житті. Людині в рівній мірі важливо навчитися надихати себе і оточуючих. Без цього не вийде добре виконати роботу. Якщо не зацікавити себе та інших виконавців, результат буде таким, що краще б і не починали. Правильний мотивація - ключ до успіху.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео