Назад
Радість: що це таке і 6 способів знайти радість в житті

Навигация по разделу
радость

Що таке радість і як бути, якщо немає в житті радості?

Що таке радість, як її викликати і що при цьому відбувається з організмом? Що таке ангедонія? 6 чудових способів знайти радість життя.

Радість – одне з найприємніших почуттів. Але часом здається, що приводів для веселощі зовсім немає. Що робити, якщо долає апатія? Як залучити в життя радість? Виявляється, є прийоми, які легко викликають почуття задоволеності і приплив позитивних емоцій. Ми розповімо, як легко відчути щастя і що можна змінити у своєму житті.

Що таке радість?

Радість — це почуття душевного задоволення, яке супроводжується виникненням позитивних емоцій і гарного настрою. Тих, хто часто відчуває почуття задоволеності, називають оптимістами . Такі люди мають позитивний емоційний фон. Для дітей такий стан є нормою, але з віком ми стаємо більш незадоволеними і сумними, засмучуючись як з приводу, так і без. Щоб подолати поганий настрій , досить зробити три простих кроки.

 • Висловити внутрішню емоцію , проговорити: «як я радий! Ухти!»
 • Підключити міміку . Зазвичай людина, що відчуває почуття задоволення, має такий портрет: брови і лоб рівні, верхні повіки знаходяться в спокійному стані, Нижні – підняті, але не багато зморщені. Куточки очей в дрібних зморшках, а куточки губ злегка підняті вгору. Можна стати навшпиньки або закрити рот рукою.
 • Візуалізувати . Потрібно, щоб уява намалювало ситуацію, яка викликає позитивні почуття – зустріч з друзями, поїздка на море або заняття улюбленою справою.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Що відбувається з організмом, коли ми відчуваємо радість?

Коли ми відчуваємо радість, нейрони головного мозку виробляють ендорфіни – «гормони щастя». Наш емоційний стан безпосередньо залежить від рівня цих гормонів в крові.

Як просто підвищити їх кількість:

 • Їжте шоколад;
 • Послухати хорошу музику;
 • Звести до мінімуму спілкування з негативними людьми, не дивитися новини;
 • Подивитися комедійний ролик або прочитати хороший жарт;
 • Згадати смішний випадок з життя;
 • Подумати про хороше в найближче майбутнє – поході в кіно, зустрічі з друзями і т. д.

Що таке ангедонія?

Ангедонія – стан, в якому людину нічого не радує. Статистика свідчать, що найчастіше цей стан долає тих, хто домігся висот у професійній сфері, може багато чого собі дозволити.

Чому виникає ангедонія?

 • Одноманітність життя;
 • Відсутність фізичної втоми-перуть, прибирають, готують машини;
 • Інформаційний потік, розумові навантаження, недосипання, відсутність режиму.

Відчуття, що немає радості в житті – перші ознаки ангедонії. З нею можна боротися штучним стресом. Суть методу коротко викладена в анекдоті про чоловіка, який, маючи буркотливу дружину, неоплачені кредити і нелюбиму роботу, носив взуття менше на кілька розмірів. А коли знімав її з ніг, радів життю, як дитя.

Так, можна виїхати в село, відмовившись від благ цивілізації, сісти на дієту, піти в гори, вимкнути опалення, спробувати екстремальний вид спорту. Мета-спровокувати переоцінку цінностей, щоб заново відчути радість життя.

Як знайти радість у житті?

1. Шукати радість життя в дрібницях.

Хтось радіє світанку, а хтось незадоволений, що не виспався. Один отримує задоволення від спілкування з людьми, а іншого дратують порожні розмови.

Радість життя не полягає в чомусь конкретному, її складають радісні моменти і дрібниці, які роблять нас щасливими. Можна скласти» свій " список справ ідеального дня. Тих, які приносять нам радість. Ось, що можна зробити для гарного настрою:

 • З'їсти м'якого свіжого хліба;
 • Випийте чашку теплого какао в парку, нагодуйте голубів;
 • Влаштуйте тематичну вечірку;
 • Зайнятися творчістю - малювати, вишивати ліпити;
 • Сховатися пледом і подивитися улюблений фільм;
 • Прийняти ванну з піною, сіллю, ароматами;
 • Переглянути старі фотографії;
 • Записати десять найяскравіших спогадів зі свого життя;
 • Розіграти друзів, у яких є хороше почуття гумору ;
 • Піти на масаж або інші приємні процедури.

2. Подбати про зовнішність.

Принести радість під силу красивому манікюру, нової зачіски або стильного взуття. Коли ми знаємо, що добре виглядаємо, мимоволі шукаємо своє відображення в дзеркалі. Коли знаходимо-внутрішньо посміхаємося. Впевненість у своєму зовнішньому образі налаштовує на успіх і позитив . У таких ситуаціях навіть раптові засмучення не псують настрій, адже сумувати, коли виглядаєш як «з голочки» навіть якось по-голлівудськи весело.

3. Робити, що хочеться.

Часто буває, що людина, маючи хороший заробіток і статус в суспільстві, відчуває себе абсолютно нещасним. Чому це відбувається? Що не так? Справа в тому, що у кожного свої радощі життя. І якщо один приходить в захват від швидкої їзди на мотоциклі, то іншого від такого проведення часу нудить. Потрібно відмовлятися від стереотипів і знайти «своє» заняття. Якщо обертання на одній нозі піднімає настрій і змушує посміхатися, то чому цього не робити?

 4. Щось змінити.

Якщо немає радості в житті, то потрібно щось міняти-роботу, оточення, хобі , партнера, зрештою. Можна поїхати у відпустку, зробити перестановку або завести вихованця. Неважливо, що саме реформувати. Головне, щоб це викликало нові емоції, бажання, мрії. Коли ми стикаємося з чимось новим, то відкриваємо в собі ще одну грань.

5. Слухати афірмації.

Афірмації – дієва терапія, за допомогою якої можна позбутися негативу, подолати себе, налаштуватися на перемогу. Повторюючи одні й ті ж думки вголос, ми починаємо вірити в себе , переосмислюємо ситуацію, в якій знаходимося, виходимо із замкнутого кола гнітючих думок. Головне-знайти» свої " афірмації. Ті, з якими комфортно працювати.

6. Допомагати іншим.

Роблячи щось хороше для інших, ми рятуємо себе. Навколо нас обов'язково знайдуться люди, які переконані, що немає радості в їхньому житті. Хвороби, недоліки, неприємності забирають сили і засоби. Коли приводів для смутку стає багато, до людини приходить депресія . Допоможуть впоратися друг або просто хороший знайомий, який опинився поруч. Чому б їм не стати? Допомагаючи іншим знайти себе, знайти радість життя, ми самі зцілюємося, отримуючи натомість почуття задоволеності.

Якщо радість як стан до душі, то чому не бути радісними кожен день? Тільки від нас залежить, будемо ми щасливі чи ні. Досить скласти свій список дрібниць, що приносять задоволення. Якщо справа дійшла до апатії, можна застосувати метод штучного стресу, а також щодня в три кроки викликати радість самостійно. Навчитися радіти нескладно, головне – мати бажання.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео