Назад
Життя: що це таке і якою вона може бути??

Навигация по разделу
жизнь

Що таке життя і як зробити його хорошим?

Що таке життя і коли воно стає хорошим? Чому емоції всередині людини так впливають на оцінку якості життя? Як визначати щасливе життя?

Існує цікавий афоризм: «неважливо, скільки днів ти прожив, важливо, скільки життя було в твоїх днях». Життя-це не шлях від народження до смерті, а те, як він пройдений. Вона наповнена подіями, емоціями, людьми, що забарвлюють її в позитивні і негативні «кольори». Позбувшись деяких помилок і навчившись мислити правильно, людина відчує себе улюбленцем Всесвіту.

Що таке життя?

Життя — це просторово-часовий рух, в процесі якого особистість розвивається, набуває знання, навички, досвід, витрачаючи енергію і взаємодіючи з іншими індивідуумами. Розглядати це поняття можна з біологічної, фізичної, філософської точки зору. Точного визначення йому немає, і воно навряд чи коли-небудь з'явиться. Якщо змістити кут зору в сторону психології , то цей термін матиме близько 7 мільярдів позначень, так як кожна людина сприймає його по-своєму.

Життя завжди гра з часткою ризику , авантюрна, часом непередбачувана. Люди діляться на» гравців «і»глядачів". Перші рішучі, цілеспрямовані , сміливі, які приймають рішення відповідно до свого світогляду. Другі покладаються на випадок, в прийнятті рішень більшою мірою спираються на соціальні норми, думка оточуючих, рідко вступають в боротьбу.

Пройти тест на тип особистості

Що таке хороше життя?

Хороше життя — це задоволення собою, своїм фінансовим становищем, соціальним статусом, емоційним станом і фізичним здоров'ям. Йдеться саме про відчуття, про те, як людина сприймає себе в світі і світ навколо себе. Стакан завжди одночасно наполовину повний і порожній. Яке дати йому визначення кожен вирішує самостійно.

Існує простий тест на визначення щастя та задоволення. Потрібно накреслити на аркуші вертикальну лінію, розділивши його навпіл. У лівій частині написати загальні ознаки поганого життя, в правій – хорошою. У кожному стовпчику має бути не менше 10 пунктів. Потрібно торкнутися всі сфери (здоров'я, Фінанси, соціум, пр.). Тепер слід викреслити з обох стовпців те, що вас не стосується і порахувати всі залишилися пункти. Якщо хоча б 70% з них залишилося не закреслено, ви щасливчик.

В якості аналізу можна використовувати щоденник . Щовечора слід давати оцінку пройденого дня (плюс, мінус, нейтрально). Також корисно описувати події, що відбулися, особливо ті, які вплинули на результат оцінювання. Аналізувати дані можна в кінці тижня, місяця, сезону, року. Можна відзначати в календарі дати різними відтінками, наприклад «плюси» фарбувати зеленим, «мінуси» − сірим, «нейтральні» − жовтим. Так буде наочно видно, як пройшов розглянутий період. Описи допоможуть усунути джерела нещасть і незадоволеностей, підвищити частку позитивно впливають факторів.

Яким має бути гарне життя?

Існує кілька поширених помилок щодо визначення рівня задоволеності.

  • Чим більше грошей, тим краще. насправді краще – коли достатньо. Скільки грошей людині потрібно, щоб задовольнити свої потреби і бажання, відчувати себе впевнено, саме стільки буде потрібно для хорошого життя.
  • Престижні речі роблять життя хорошим . Багато помиляються, вважаючи, що для щастя їм потрібна білосніжна яхта, не уявляючи, скільки потрібно коштів, щоб платити за стоянку, запчастини, паливо. До того ж доведеться думати, де зберігати її взимку. З покупкою дорогого автомобіля приходить страх, що його можуть викрасти або подряпати. А брендові туфлі на підборах, за які віддані дві зарплати, раптом виявляться абсолютно незручними. Престиж-це тільки рекламний хід, він не найкраща міра для хорошого життя.
  • Обов'язково треба одружитися (вийти заміж) . любов дійсно окрилює, робить щасливіше. Але одружуватися тільки тому, що так сказала мама, терміново виходити заміж, адже всі однокласниці так зробили, неправильно. Вибір другої половинки повинен бути усвідомленим, бажання прожити з нею до старості – викликати захоплення. Якщо зараз такої потреби немає, краще залишити це рішення до доленосної зустрічі.
  • Гарне життя-привід для заздрості . Заздрість з боку кого-небудь вказує скоріше на його незадоволеність своєю долею, в результаті якої людина порівнює себе з іншими, і як правило, програє. Чужа і колективна думка не є визначником хорошого життя.

Пройти тест на характер людини

Як зробити життя хорошим?

Життя – це гра. Прийняті рішення-ходи, наступні події просувають вперед або змушують зробити крок назад. Але програють самому собі тільки ті, хто нічого не робить. Заробити додаткові очки можна, використовуючи дуже прості техніки.

  • Нові враження . Подорож в гори, кінна прогулянка по узбережжю, заняття йогою в лісі – те, що раніше не робилося, підійде. Все, що відкладалося на потім, вважалося заповітною мрією, недосяжною метою, нездійсненним бажанням, здатне привести до позитивних змін.
  • Посмішки та піднесений настрій . Згідно з твердженнями психологів, щоб зробити щось звичкою необхідний 21 день. Можна перевірити це, щоранку, прокидаючись з посмішкою. Малювати її на обличчі варто і протягом дня. Для мозку це буде сигналом, що все йде відмінно.
  • Час з друзями та родиною . Підтримка близьких важлива. Відчувати себе значущою частиною сім'ї або колективу корисно. Душевні розмови, веселощі, відчуття братнього плеча дарують позитивні емоції , заспокоюють, надихають.
  • Кар'єрне та особистісне зростання . Реалізація себе як спеціаліста піднімає самооцінку , від цього безпосередньо залежить задоволеність життям. Розвиток творчих здібностей, самопізнання , фізичні тренування допомагають відчувати себе значущим і цілісним.
  • Благодійність. мова йде не стільки про матеріальні пожертви, скільки про допомогу іншим людям в принципі. Філантропізм може виражатися в будівництві будинків для кішок, безкоштовному навчанні дітей, догляді за старенькою. Розуміння того, що людині є чим поділитися, додає цінності тому, чим вона володіє.
  • Зміни . Відчуття застою часом легко прибрати, просто переставивши меблі в квартирі, змінивши зачіску, помінявши гардероб. Підійде переїзд, зміна роботи, припинення куріння. Але головне, не кардинальність змін, а отриманий від них результат. Вони повинні змінювати самовідчуття в кращу сторону.

Людина сама вирішує, як йому реагувати на те, що відбувається з ним. Заздрити чужим досягненням або досягати цілей самому, радувати себе приємними дрібницями або скаржитися на постійне невезіння. Іноді змінити життя-це змінити ставлення до неї.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Стиль життя: що це таке і який він буває??
Стиль життя: що це таке і який він буває??
Що таке стиль життя і чому це сукупність відмінних рис поведінки, мислен ...
Як почати жити для себе? 7 надихаючих ідей
Як почати жити для себе? 7 надихаючих ідей
Як почати жити для себе, коли немає відчуття щастя? Чому так важко жити ...
Манія величі: що це таке, як визначити і як з'являється??
Манія величі: що це таке, як визначити і як з'являється??
Що таке манія величі і які її причини виникнення? Які має симптоми і як ...
Як навчитися говорити немає: 6 ефективних порад
Як навчитися говорити немає: 6 ефективних порад
Як навчитися говорити немає і чому це буває складно? Які думки заважають ...
Як познайомитися з хлопцем для серйозних стосунків? 10 ідей
Як познайомитися з хлопцем для серйозних стосунків? 10 ідей
Як познайомитися з хлопцем і зацікавити його? 10 порад, які допоможуть з ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Новое youtube видео