Назад
Холерик: хто це такий і що значить ним бути? Тест на темперамент

Навигация по разделу
холерик

Хто такий холерик і як його визначити?

Хто такий холерик і його опис? Як визначити холерика і його сумісність з іншими типами темпераменту? Тест на темперамент

Енергійний холерик відрізняється напористістю, цілеспрямованістю і рішучістю, що дозволяють домагатися домінуючих позицій серед інших. Але чи так все просто і однозначно? Хто такий холерик і як з ним ужитися? Чи легко його розпізнати? Чи існує універсальна характеристика холерика? Або в кожній людині цей тип темпераменту виражений індивідуально? Що робити, якщо дитина-холерик? Як його правильно виховувати? Як живеться холерикам, коли вони виростуть? Наскільки важко будувати з ними стосунки? Краще прочитати цю статтю до кінця, щоб точно знати, як не потрапити під «гарячу руку».

Хто такий холерик?

Холерик — це емоційно запальний і надзвичайно активний тип темпераменту, схильний до лідерства і домінування. Саме слово "холерик" давньогрецького походження. За уявленнями Гіппократа, який згідно з переважаючим «життєвому соку» виділив чотири типи темпераменту, у холериків домінує «жовта жовч». Мовою оригіналу вона іменується»холе". Звідси і пішла назва.

 

Незважаючи на те, що психологія постійно розвивається, регулярно переглядаючи погляди на світ, даний підхід до класифікації темпераменту не втрачає своєї актуальності досі. Хто такі холерики, досить чітко було визначено ще за часів Гіппократа. сміливі, рішучі, нестримані і завзяті холерики завжди відрізнялися яскраво вираженими лідерськими якостями, брали ініціативу в свої руки і стрімко рухалися до своєї мети. При цьому, їм вкрай складно стримувати емоції, що проявляється в різких перепадах настрою і запальності.

Вичерпна характеристика холерика дозволила вченим виявити представників цього типу темпераменту не тільки серед нині живих людей, а й проаналізувавши історичні особистості. Так, з відомих особистостей до холериків відносяться Дмитро Іванович Менделєєв, Олександр Васильович Суворов, Петро і Олексійович, Олександр Сергійович Пушкін, Людвіг Ван Бетховен, Чапаєв Василь Іванович, Сальвадор Далі, Дональд Трамп, Опра Вінфрі, Білл Гейтс та ін.

Оскільки в одній людині можуть поєднуватися кілька типів темпераменту, то зустріти яскраво вираженого холерика вдається не так і часто. Але в разі, якщо він попадеться, навряд чи хто-небудь засумніватися, що перед ним холерик. Опис основних критеріїв, що дозволяють розпізнати цей тип темпераменту наведено в наступному розділі.

Як визначити холерика?

Простий прийом, як дізнатися свій темперамент — тест Айзенка на тип темпераменту . Це дозволить відкинути сумніви щодо своєї приналежності до певного типу людей: холерик, сангвінік , меланхолік , або флегматик .

Якщо мова йде про іншу людину, необхідно проаналізувати його поведінку. В першу чергу-звернути увагу на швидкість виникнення тих чи інших емоційних реакцій, особливо гніву. Якщо людина «заводиться з півоберта», то швидше за все, в ньому домінує саме холерик.

Деякі автори стверджують, що можна визначити холерика і за зовнішнім виглядом . Згідно їх думки, люди з цим типом темпераменту відрізняються худорлявою статурою та іншими ознаками. Але пропорції людського тіла залежать від цілого ряду фізіологічних процесів. Також і його запальність або нервозність. Так що, варто розмежовувати вроджені особливості людини і його здоров'я.

Краще виявити холерика, спираючись хоча б на кілька критеріїв.

Ознаки холерика.

  1. Емоційна нестабільність;
  2. Прискорена і гучна мова;
  3. Різкі рухи;
  4. Небажання сидіти на одному місці;
  5. Активна жестикуляція;
  6. Прагнення до лідерства;
  7. Соціальна активність;
  8. Вміння відстоювати свою думку;
  9. Гіперреактивність та енергійність;
  10. Неприйняття рутини та монотонності.

Якщо основна маса цих пунктів збігається з характеристикою конкретної людини, то можна стверджувати, що він має темперамент холерика.

Що означає Бути холериком?

До переваг цього типу темпераменту відноситься висока соціальна активність і перспектива зайняти домінуючу позицію. Холерики-природжені лідери, які вміють досягати успіху самі , і призводять до Нього інших. Вони настільки самовіддано вміють йти до наміченої мети, що «заражають» ентузіазмом всіх навколо. Холерики бувають різні, Карл Юнг зробив поділ на 8 психотипів особистості . Дізнатися свій можна за допомогою тесту.

Пройти тест на тип особистості

Холерики вміють і люблять керувати . Їх запальність має і позитивну сторону, адже такі люди ніколи не збирають в собі негатив і образу. Вони моментально вихлюпують свої емоції на інших, але також швидко і заспокоюються. Це допомагає не затягувати «розбір польотів», оперативно вирішуючи виробничі проблеми.

Не позбавлений темперамент холерика і недоліків, які викликані його нестриманістю. Особливо це відчутно при контакті холериків з меланхоліками, які категорично не сприймають настільки імпульсивна поведінка. Через підвищену емоційність холерик може посвариться і образити когось, навіть не бажаючи цього. Якщо та людина не настільки відхідливий, то холерику доведеться ще довго вибачатися, що не сильно властиво його натурі.

Який холерик у стосунках?

Якщо приймати за істину, поділ людей на чотири психологічних типу, описаних ще Гіппократом, то варіантів взаємин може бути всього чотири: з меланхоліком, холериком, сангвініком і флегматиком. На перший погляд, здається, що не уживеться з ним тільки меланхолік. Холерику буде не нудно, сангвініку – по приколу, а флегматику – по барабану. Але насправді все не так однозначно.

Пройти тест на сумісність

У випадку меланхолії, союз вдасться, якщо він буде приймати владну позицію холерика, а той, в свою чергу, опікати і піклуватися про меланхоліка.

Якщо темпераменти збігаються , то це загрожує «феєрверками» почуттів і емоцій. Для такої пари щоденна «буря в склянці» забезпечена. Але міцні відносини вийдуть тільки в разі періодичного відпочинку один від одного.

Сангвініку та холерику завжди буде чим зайнятися. Обидва типи темпераменту активні і відкриті для спілкування. Почуття гумору дозволить амортизувати емоційні сплески, згладжуючи гострі кути.

У флегматика найбільше шансів створити міцні стосунки з холериком. Тут спрацьовує життєва мудрість, згідно з якою – протилежності притягуються. Головне-взаємна повага кожного учасника цього союзу, дотримання його особистого простору.

Як виховувати холерика?

Найбільше клопоту оточуючим доставляє маленький холерик. Характеристика цього типу темпераменту чітко демонструє його незлагідність з оточуючими. Якщо доросла людина вчиться контролювати свої емоції, то дитині це робити складно. Покарання тільки погіршать ситуацію. Батьки холерика повинні володіти воістину «залізними» нервами, які допоможуть їм адекватно сприймати поведінку свого чада. Ніхто не говорить, що варто його балувати, але і зайва строгість не допоможе.

Найкраще стати авторитетом в очах дитини , домогтися його поваги, направити неприборкану енергію в конструктивне русло: творчість, спорт і т.п. Холерик – це природжений лідер. Якщо його не «зламати» в дитинстві, то з такої дитини виросте сильна і харизматична людина, яка обов'язково знайде своє місце в суспільстві.

Серед всіх типів темпераменту, холерики володіють найбільшим потенціалом в досягненні успіху. Це викликано їх цілеспрямованістю і азартом. Якщо холерик по-справжньому чогось хоче, він не зупиниться, поки не доб'ється свого. Така якість притаманна лідерам і переможцям. Але і «плата» за це не мала. Запальність холериків дуже часто обертається проти них самих. Знаючи це, оточуючим слід бути більш терпимими до людей з таким типом темпераменту, а їм самим – навчитися контролювати свої емоції, не роздуваючи «слона з мухи».

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Як бути, якщо не хочеться жити? Звідки беруться ці негативні думки, коли ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Що таке тренінг і на кого вони розраховані? Які види тренінгів бувають і ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Якщо у вас є мрія, мета і бажання, то все можна реалізувати. Головне нал ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Новое youtube видео