Назад
Криза середнього віку: що це таке і 6 способів його пережити

Навигация по разделу
кризис среднего возраста

Що таке криза середнього віку і що з нею робити?

Що таке криза середнього віку і які ознаки? 6 способів як подолати його самостійно і поради як може допомогти партнер.

Ніколи не говори ніколи – саме так можна охарактеризувати кризу середнього віку, в пастку якого можуть потрапити всі, незалежно від досягнень, статусу в суспільстві, сімейного стану. Для того щоб вчасно розпізнати кризу, почавши діяти, потрібно знати ворога в обличчя: ознайомиться з симптомами і дізнатися про способи протидії віковому синдрому.

Що таке криза середнього віку?

Криза середнього віку — це особливий емоційний стан, який виникає у віці від 35 до 55 років на ґрунті переосмислення власного життєвого досвіду і характеризується низкою особливостей. Приблизна тривалість кризи - від 1 до 3 років, але в деяких випадках він триває до 7 років, набуваючи стагнаційний характер. Цей етап в житті людини вважається природним процесом, який потрібно намагатися не уникнути, а гідно пережити.

Симптоми кризи:

 • Життя не приносить задоволення: робота стає нецікавою, звичний розпорядок дня пригнічує, а спілкування з близькими викликає роздратування.
 • Загальний депресивний стан: підвищена тривожність , апатія , жалість до себе і спустошеність, тяга до алкоголю або інших речовин, що допомагають йти від реальності.
 • Кожен день в голові з'являються однакові питання: "у чому мій сенс життя ?", "Чого я домігся?"«"Чи цього я хотів від життя?». Саме потреба знайти на них відповідь є поштовхом для кардинальних змін.
 • Підвищений інтерес до молодих жінок з метою відчути себе спокусником.
 • Тяга до Свобода , зміна стилю в одязі і поведінці, епатажність.

Пройти тест на депресію

Як пережити кризу середнього віку?

1. Прийняти себе.

Криза середніх років має на увазі критичний погляд на себе з боку і відторгнення власного образу. Роздратування, незадоволеність, агресія досягають апогею, коли людина усвідомлює, що став зовсім не тим, ким хотілося б. Думка про те, що прожив життя даремно, приводить у відчай.

Відчуття посилюються при порівнянні досягнень друзів зі своїми власними, адже трава на сусідському газоні часто здається зеленішою.

Важливим моментом на цьому етапі є цілісне прийняття себе і свого життєвого шляху . Змінити минуле не вийде, але пробачити собі вчинені помилки або нереалізовані плани можна прямо зараз. Щоб прийняти собі таким, яким є насправді, потрібно поглянути реальності в очі. Адекватне оцінювання сил, можливостей і готовності змінюватися може стати першою сходинкою на шляху до ґрунтовних змін.

2. Дотримуватися балансу.

Можливо, настав один з найсприятливіших моментів для початку серйозної турботи про свій фізичний і внутрішній баланс. Досягти гармонії допоможуть спорт, йога або інші фізичні навантаження для удосконалення тіла. Якщо не нехтувати заняттями, разом з калоріями частково "згорять" негативні емоції, поганий настрій , гнів.

Підвищити внутрішній заряд під силу новим враженням: Дайвінг, підкорення вершини, зимове полювання, екстремальна подорож. Яскраві події привнесуть відсутніх фарб, відволікаючи від настирливих думок про плани, що не відбулися.

3. Активно бути присутнім.

Криза середнього віку – це привід отримати бонусну порцію любові, турботи, розуміння з боку близьких і рідних. Активна присутність в житті сім'ї, друзів, колег дозволяє відчувати себе потрібним і затребуваним. При цьому важливо дотримуватися певної дистанції, поважаючи незалежність інших і окреслюючи власну.

Пройти тест на психологічний вік

4. Не поспішати.

Статистика стверджує, що пік розлучень припадає саме на кризовий період, коли бажання кардинальних миттєвих змін стає справжньою ідеєю фікс. Страх, що час безповоротно відлітає, підштовхує до необдуманих доленосних вчинків. Наважуючись раптово піти з сім'ї, щоб відчути себе закоханим і окриленим як в юності, чоловік потрапляє в капкан.

З часом захоплення один одним змінюється на взаємні докори, а звички нового партнера стають приводом для роздратування, а також постійного порівняння з колишньою дружиною.

Як то кажуть, ламати – не будувати, тому щоб уникнути руйнівного ефекту до змін краще приступати усвідомлено і неспішно.

5. Бути переможцем.

Криза середнього віку можна використовувати з вигодою, прийнявши рішення накопичені злість і роздратування направити на боротьбу зі шкідливими звичками, комплексами , вкорінені страхи або фобії. Це заняття може перетворитися в захоплюючу гру, вийти з якої переможцем – справа принципу. Приводом до початку війни може стати що завгодно: від рішення кинути палити або їсти фаст-фуд до бажання впоратися з клаустрофобією. гордість за себе, захоплення власної силою волі підвищення самооцінку , надають сил, мотивуючи до подальших звершень.

6. Насолоджуватися досвідом.

До 40 років кожна людина має безцінний скарб – життєвий досвід, який не можна позичити, купити або сфальсифікувати. Він дозволяє уникнути помилок, даючи можливість застерегти інших. Потрібно навчитися цінувати його, розуміючи, що досвід є своєрідним філософським каменем, що привертає інтригою, загадкою і глибиною.

Який би сильний не був чоловік, впоратися з депресивним станом поодинці йому буде набагато важче. Криза середнього віку, психологія якого заздалегідь вивчена його дружиною, піддається викоріненню набагато швидше і безболісніше.

Як бути партнером?

 • Набратися терпіння, вірячи в те, що криза незабаром мине.
 • Не допускати істерик , сцен ревнощів або з'ясування стосунків. Емоції, сприймаючись в багнети, зроблять тільки гірше, адже партнер зараз відчуває постраждалим саме себе;
 • Огорнути половинку справжньою любов'ю , турботою і ласкою, даючи зрозуміти, що сім'я приймає його таким, яким він є;
 • Хвалити досягнення, успіхи і перемоги, підвищуючи таким чином особистісну самооцінку. Ми всі часом потребуємо слів підтримки.
 • Не обмежуйте свободу, контролюючи кожен крок.  Важливо розуміти, що людина має право сам вирішувати, як чинити в тій чи іншій ситуації.
 • По можливості урізноманітнити дозвілля, зробивши акцент на спільному проводженні часу. Ідеально-відправитися в подорож.
 • Приділити особливу увагу сексуальним відносинам, відшукавши родзинку або додавши щось оригінальне в інтимне життя.

Вивчаючи способи виходу з непростої ситуації, головне пам'ятати, що вікові кризи - це тимчасові явища, які рано чи пізно закінчуються.

Але для когось криза середнього віку може стати раковим діагнозом, який зруйнував нажите одним махом, а для когось-плацдармом для нового зльоту. Все залежить від того, наскільки людина готова зустрітися з ним.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Які бувають емоції людей і чи завжди відображаються на обличчі? Як за ви ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише пози ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео