Назад
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??

Навигация по разделу
положительные эмоции

позитивні емоції та 5 способів уникнути негативу

Що таке позитивні емоції і чи можна їх викликати? Чим корисні негативні емоції і як вони допомагають розпізнати проблему?

Негативні і позитивні емоції є способом реакції на певні події в житті. Важливо пам'ятати, що будь-яка життєва ситуація спочатку нейтральна, тільки від людини залежить, чи піддасться він почуттям. Щоб налаштуватися на позитивну хвилю і захиститися від негативних емоцій, досить навчитися самопізнання і самоконтролю.

Що таке позитивні емоції?

Позитивні емоції — це такі відчуття, які викликають, приплив позитиву, викликають гарний настрій, підбадьорюють. До таких можна віднести:

 • Радість ;
 • Довіра;
 • Захоплення;
 • Безтурботність;
 • Задоволення;
 • Почуття тріумфу;
 • Натхнення;
 • Ніжність;
 • Любов ;
 • Натхнення ;
 • Передчуття;
 • Захоплення;
 • Гордість (не плутати з гординею);
 • Умиротворення;
 • Подяка, пр.

Їх переважання робить людину щасливою, наділяє енергією. Вони є головним двигуном для досягнення цілей, покращують взаємини з іншими людьми, адже всі люблять позитивних.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Що може викликати позитивні емоції?

Добре, коли позитивні емоції, список яких наведено вище, проявляються спонтанно через природних факторів. Але іноді їх потрібно викликати "насильно". Наприклад, якщо людина знаходиться в затяжній депресії , відчуває занепад сил, відчуває себе самотнім, йому потрібна доза позитиву. Надати собі самодопомогу досить легко.

1. Рух.

Фізичні вправи викликають сплеск ендорфінів. Щоб підняти собі настрій, необхідно відправитися на фітнес, пробіжку або просто пострибати. Якщо поганий настрій супроводжується апатією і йти зовсім нікуди не хочеться, можна включити веселу музику, щоб потанцювати вдома.

2. Афірмації.

Вони допомагають в довгостроковій перспективі, адже важливо не просто повторювати завчені фрази, а й вірити в них, намагатися відчути те, про що в них йдеться. Зміст афірмацій залежить від бажань, потреб, наприклад:

 • Я щаслива в шлюбі.
 • Я задоволена своєю роботою.
 • Я здоровий.
 • Я відчуваю прилив сил, бадьорості.

3. Посмішка.

Як співається в знаменитій дитячій пісеньці, від посмішки стане день світліше. Це дійсно працює. Посмішка не тільки здатна піднімати настрій , але вона є головним символом позитиву, а позитивно налаштовані люди частіше притягують собі подібних.

4. Улюблене заняття.

Якщо причина поганого настрою – одноманітність або смуток, потрібно зайнятися тим, що подобається або що давно хотілося зробити. Це може бути подорож, вилазка на природу, похід в кіно.

5. Кіновечір.

Можна влаштувати собі кіномарафон. Необов'язково дивитися виключно комедії, адже можна торкнутися основні емоції-радість, гнів , страх, ПР.це як отримати розряд струму при дефібриляції, він не хороший і не поганий, це згусток необхідної організму енергії. Можна подивитися мелодраму і заново повірити в любов, посміятися над комедією або влаштувати собі адреналінову бурю під час фільму жахів.

6. Свійські тварини.

Домашні тварини, особливо кішки і собаки, вміють здорово заряджати позитивом . Добре, коли я є власний вихованець. Якщо такого немає, можна подивитися смішні відео з тваринами, не дарма вони б'ють рекорди по лайкам.

7. Добрі справи.

Роблячи добрі справи, людина відчуває себе краще. Його наповнює почуття чужої подяки, позитив від того, що йому є чим поділитися, і зовсім неважливо, що це – гроші, час, увага.

Що таке негативні емоції?

Негативні емоції — це неприємні відчуття, засновані на негативному сприйнятті тієї ситуації, яка дисонує з внутрішнім станом людини. Насправді, як реагувати на неприємності, вирішує сама людина.

Щоб це зрозуміти, досить згадати картинку з підручника з біології, що зображає типи темпераменту . Чотири зображення показують чотири різні реакції на одну і ту ж ситуацію. Чоловік сідає на капелюх іншої людини. Меланхолік починає плакати, флегматик залишається абсолютно спокійний, холерик виходить з себе і кричить, сангвінік сміється. Ситуація не змінилася, а ось сприйняття – так.

Є багато негативних емоцій, види яких можна класифікувати за такими ознаками:

 • Образа . Гнів, невдоволення, обурення, злість, роздратування, завити, презирство, ревнощі.
 • Смуток. Розчарування, скорбота, смуток , жалість, відчай, співчуття, жаль, туга .
 • Страх. Тривога, побоювання, переляк, трепет, хвилювання, занепокоєння, жах, настороженість, паніка.

Пройти тест на темперамент

Як захистити себе від негативу і негативних емоцій?

Варто зрозуміти, що негативна емоція є похідною від реакції людини, тому перше правило огорожі від негативу – навчитися правильно реагувати. Важливо уточнити-не ховатися від емоції, не уникати її, не пригнічувати, а відчути і підібрати правильне її прояв. Це можна порівняти з уроками карате. На перших заняттях вчать зовсім не прийомам, а показують, як правильно падати. Уникнути падінь, як і негативних відчуттів, неможливо, а ось мінімізувати збиток від тих і інших – цілком реально. Зробити це допоможуть корисні рекомендації.

1. Позитивне оточення.

Негативні емоції моторошно заразні. Якщо поруч знаходиться людина, яка постійно скаржиться на життя, у якого завжди все погано, а в його бідах винні всі крім нього, слід спілкуватися з ним якомога менше. Це чорна діра, яка буде висмоктувати весь позитив.

2. Дорахувати до 5.

Негатив всюди, людина з поганим настроєм може попастися в громадському транспорті, кафе, за сусіднім столом на роботі. Він буде грубити, дратувати, а може навіть кричати. Якщо при зіткненні з такою людиною хочеться накричати на нього у відповідь, необхідно спокійно вдихнути, дорахувати до 5 і видихнути. Наймудріше дію-спокійний вираз обличчя і фраза «Я не буду відповідати вам тим же».

3. Бачити рішення, не бачити проблему.

При зіткненні з проблемою, людина може бути убитий нею. Він впадає в паніку, не бачить виходу. Важливо заспокоїтися, спробувати знайти рішення, а ще краще накидати список з декількох, і неважливо наскільки вони будуть реалістичні, корисно бачити альтернативу.

4. Абстрагування.

Не можна допускати, щоб інші диктували, як вам жити. Часто люди критикують чужу манеру поведінки, гардероб, зовнішній вигляд, тому що з ними не згодні або вважають дивними. Якщо захотілося пофарбувати волосся в зелений, звільнитися з нудної роботи, щоб малювати картини, можливо так і варто зробити. Принаймні, приймати рішення потрібно, покладаючись на свої бажання і думки, а не під гнітом страху неприйняття або боязні випробувати негативне почуття.

5. Поділ на» моє «і»чуже".

Ця рекомендація підсумує вже названі. Стикаючись з негативом, важливо вміти розпізнати чий він. Якщо він ваш, з ним можна працювати, якщо він чужий, його потрібно пропустити повз очей і вух. Для цього необхідно вміти аналізувати свій стан. Якщо виникло негативне відчуття, потрібно задати собі кілька питань, наприклад, таких:

 • Що викликало негатив? - Начальник на мене накричав.
 • Чому він кричав на мене? - Я не здав вчасно звіт.
 • Як це вплинуло на мене? - Я відчуваю себе засмученим і ображеним.
 • Що я можу зробити,щоб мені стало легше? - Здати звіт швидше, вибачитися за запізнення, купити улюблений торт, щоб підняти собі настрій.

У цьому внутрішньому діалозі не врахований один факт – начальник міг відреагувати інакше. Він не мав права підвищувати голос на підлеглого, і справжні причини такої реакції можуть залишитися нерозкритими, так що сприймати його крик на свій рахунок не варто, можливо він пов'язаний зовсім не зі звітом, а з проблемами в сім'ї, іншими негараздами.

Позитивні емоції іноді не можуть існувати без негативних. Наприклад, радість від зустрічі неможлива без смутку розставання. Відчути справжню довіру можна тільки, випробувавши до цього розчарування. Тому так важливо вміти реагувати на появу негативних емоцій, як на тимчасове явище і індикатор стану, в якому зовсім необов'язково перебувати довго.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Які бувають емоції людей і чи завжди відображаються на обличчі? Як за ви ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише пози ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео