Назад
Спосіб життя: що це таке, який буває і як його поміняти??

Навигация по разделу
образ жизни

Що таке спосіб життя і яким він може бути?

Що таке спосіб життя і як він може допомогти швидше досягти поставлених цілей, прийти до благополуччя і знайти гармонію з собою?

Якщо людина задумався над тим, як почати вести правильний спосіб життя, це означає, Його щось не влаштовує в поточному стані справ. Щоб зрозуміти, чи потрібні зміни, досить задати собі питання-мій спосіб життя робить мене щасливим, допомагає мені розвиватися? Якщо Відповідь "Ні", але настав час змін, і в цьому допоможуть прості рекомендації

Що таке спосіб життя?

Спосіб життя — це набір звичок, дій, що реалізуються в певному порядку або за графіком. Виражається в особливостях поведінки, мислення, прийняття рішень. Він визначає розпорядок дня , культурні та соціальні уподобання. Це план , циклічно повторюється протягом якогось часу.

Що таке правильний спосіб життя?

Розібравшись з тим, що таке спосіб життя, можна зрозуміти правильний він чи ні. Чому на адресу певних людей можна почути, що вони живуть неправильно? Найчастіше це означає, що вони порушують загальноприйняті норми – соціальні, моральні, законодавчі.

Якщо мислити ширше, то правильний спосіб життя націлений на особистісний, духовний, соціальний ріст . А ось неправильний призводить до деградації. Багато що залежить від національних і культурних особливостей. Наприклад, в азіатських країнах більше розвинений культ сім'ї, в той час як в європейських до певного віку на перше місце виводиться кар'єра. Традиції і виховання дуже впливають на поведінку і розстановку життєвих пріоритетів .

Але «правильний», не означає, нормований і не обов'язково загальноприйнятий. Часто під це визначення потрапляє те, що робить людину щасливою, допомагає йому досягати цілей, дає йому мотивацію .

Пройти тест на тип особистості

Який буває спосіб життя людини?

1. Здоровий.

Особливості:

 • Відсутність шкідливих звичок, наприклад, куріння або розпивання алкоголю.
 • Регулярні заняття спортом.
 • Правильне харчування .

Тут суцільні плюси. Дотримуючись такої поведінки, можна поліпшити здоров'я, завжди виглядати молодо, домогтися довголіття. Важлива мотивація, вміння не піддаватися спокусам. Також необхідно дотримуватися балансу між працею і відпочинком.

2. Світський.

Особливості:

 • Активне відвідування соціальних заходів, їх тематика залежить виключно від інтересів.
 • Виставляючи своє життя напоказ, наприклад, у соціальних мережах.
 • Прихильність брендового одягу, педантичність в питаннях стилю, вибору друзів, відстеження трендів.

Вести світський спосіб життя не завжди означає належати до елітних верств суспільства. У більш спрощеному варіанті це означає бути модним,» тусуватися", змінюватися разом з тенденціями в суспільстві. Для людей з такою життєдіяльністю характери численні нові знайомства, їм легше заводити зв'язки, в тому числі і ділові.

З недоліків можна назвати прагнення всьому знайти ціну або навісити ярлики. Але також такий стиль допомагає заводити друзів, бути відкритим, жити весело.

3. Холостяцький.

Особливості:

 • Небажання вступати в шлюб або заводити довгострокові відносини.
 • Мобільність.
 • Висока цінність меж особистого простору.

Деякі люди зводять свободу в культ, інші просто біжать від відносин через комплексів або страхів. Але якщо приписувати слово «холостяцький» саме до способу життя, то він не обмежується виключно свободою від відносин. Йдеться про свободу прийняття рішення в цілому, коли людина оперує лише своєю думкою, життєвим досвідом.

4. Сімейний.

Особливості:

 • Турбота про членів сім'ї, незалежно від того, хто вони – брати, сестри, батьки, діти, подружжя.
 • Бажання перебувати в групі людей, шукати у них підтримку, відчувати єдність.
 • Вміння йти на компроміси, враховувати думки різних людей.

Сімейний спосіб життя передбачає, що саме Шлюб, створення осередку суспільства є головною метою. Це визначає дозвілля, який частіше проводиться в місцях, де буде подобатися всім членам сім'ї. Навіть в заробітку мотивацією є побудова фундаменту для майбутнього благополуччя сім'ї.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як змінити спосіб життя?

Головні правила життя і щастя – живи так, як тобі хочеться. На основі цього постулату і повинен будуватися спосіб життя.

 1. Встановити екологічні цілі. Перед собою потрібно ставити цілі , які навмисно не шкодять вам чи іншим людям. Наприклад, в компанії відкрили нову посаду, на яку претендує 10 співробітників. Зрозуміло, що переможець буде один, він отримає новий офіс, надбавку до зарплати, але домагатися посади краще чесним шляхом, проявляючи професіоналізм, а не очорнюючи або підставляючи колег, йдучи на угоди з власною совістю.
 2. Змінювати образ, не змінюючи життя. якщо людина вирішила стати вегетаріанцем, це не означає, що тепер йому потрібно перестати спілкуватися з друзями м'ясоїдами або відмовитися від сімейних вечерь із запеченою куркою. Просто потрібно оповістити близьких, що ваш раціон змінився, компроміс знайдеться.
 3. Бути гнучким. будь-який спосіб життя можна коригувати в процесі. Якщо в якийсь момент холостяку захочеться завести сім'ю, він може це зробити. Рівно як і сім'янин може захотіти трохи особистої свободи, для цього необов'язково розлучатися.
 4. Діяти зараз. деякі рішення вимагають миттєвого виконання. Якщо людина збирається худнути, йому варто тут же відставити від себе торт і котлети, а не переконувати себе, що дієту краще починати з Понеділка. Якщо якісь зміни назрівають давно, їх час настав. І воно настало прямо зараз!
 5. Знайти»вікно" . Спосіб життя людини охоплює всі її сфери. Жодна з них не повинна постраждати через зміни. Наприклад, якщо людина вирішила ходити в тренажерний зал, він не може займатися цим замість побачень з коханим (коханої) або замість ранкової наради на роботі. Потрібно подумати, де є» вікно " в розкладі або як його зробити безболісно для інших сфер.

Якщо людина зважилася змінити спосіб життя, це потрібно робити так, щоб зміни були відчутні, але не викликали дискомфорту. Наприклад, затворник, який раптом захоче почати жити світською життям , може швидко в ній розчаруватися через відсутність досвіду спілкування з великим потоком людей.

Людині, яка вирішила вести активний спосіб життя, не варто відразу підніматися на Еверест, краще почати з походу в найближчий ліс або занять зі скелелазіння. Також потрібно пам'ятати, що будь-які зміни починаються з внутрішнього рішення.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Що таке чоловіче щастя і в чому воно полягає? 8 основних ролей для його ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Що таке прикордонний розлад особистості? Які причини його виникнення? Як ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною, якщо звичне " а можна познайомитися?"набридло ...
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити нову людину або колишнього партнера, якщо раптом почуття охо ...
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе людину, знаючи кілька психологічних трюків? Чи варто ...
Новое youtube видео