Назад
Інтроверт: хто це такий і як визначити? Тест на інтроверсію

Навигация по разделу
интроверт

Хто такий інтроверт і що потрібно про нього знати?

Хто такий інтроверт і що таке інтроверсія? Як визначити інтроверта і варіанти тестів? Як з ним спілкуватися і чи можна їм стати?

Суспільство схильне вішати ярлики і штампи на всіх, хто відрізняється від загальноприйнятої «золотої середини». Якщо спортсмен-то дурний, якщо кандидат наук – то «ботан», якщо інтроверт – то мізантроп (ненавидить людей). Але чи так це? Хто такі інтроверти? Чи погано мати такий тип особистості? Як дізнатися свій психотип, інтроверт або екстраверт? Що робити, якщо ти або твоє оточення інтроверти? Перш, ніж» піти в самого себе", прочитайте цю статтю.

Хто такий інтроверт?

Інтроверт — це людина, занурений в свій внутрішній світ, відрізняється більшою орієнтацією на власні переживання і думки. Йому складніше, ніж екстраверт, налагоджувати соціальні зв'язки, встановлювати контакти з навколишнім світом.

Але не все так просто . Не варто плутати інтровертів з ледачими людьми або мізантропами. Адже, лінь-це небажання щось робити, мізантропія — асоціальна поведінка, а ось інтроверсія — це особливість мислення людини. Тому, якщо хтось говорить « — я інтроверт », треба ще розібратися чи так це. Можливо, йому просто зручніше «прикритися» таким словом, насправді ухиляючись від роботи або відповідальності.

Пройти тест: інтроверт або екстраверт

Справжній інтроверт — це далеко не ледача людина , просто його зусилля спрямовані на самоаналіз, споглядання внутрішнього світу. Такі люди дуже часто стають філософами, винахідниками, вченими, письменниками, поетами, що вимагає не меншої праці, ніж комунікація з іншими.

Інтроверт і екстраверт.

Чисті психотипи зустрічаються вкрай рідко. Найчастіше в людині об'єднані інтроверт і екстраверт — це обумовлено спадковістю, через яку передаються ознаки батьків. У різному віці активізується той чи інший психотип, що залежить від умов життя і її ритму.

Вперше на існування двох протилежних типів особистості звернув увагу Швейцарський психолог Карл Юнг , який розробив концепцію аналітичної психології. Завдяки його працям люди дізналися, хто такі інтроверти і екстраверти. Особистість перших виявилася спрямована «в себе», а другі, навпаки, орієнтувалися на взаємодію із зовнішнім світом. Всього Юнг вивів 8 психотипів особистості .

Подальші дослідження лише розширили наші знання про інтровертів, виділивши кілька їх типів. Вивчаючи психотипи, британський вчений Ганс Айзенк встановив, що інтроверти — збірне поняття, яке, в свою чергу ділиться на ряд типів. Вони можуть бути емоційно стійкими або нестійкими, що відповідає флегматичному або меланхолійному темпераменту .

Залежно від того флегматик людина або меланхолік , його інтроверсія буде проявлятися по-різному. У першому випадку, він буде відчужений від зовнішнього світу, а в другому – відрізнятися зайвою вразливістю і переживаннями.

Яскраво виражені психотипи зустрічаються рідко. В основному поєднуються обидва типи особистості, просто в різні періоди вони виражені не однаково. Іноді одне з якостей розвивається активніше. Щоб визначити свій тип особистості, а заодно і темперамент, можна:

Пройти тест на темперамент

Ознаки інтроверта.

 1. Відчуває самотність навіть серед людей;
 2. Уникає скупчення народу, галасливі компанії;
 3. Не поспішає заводити нові знайомства;
 4. Якщо прив'язується до людини, то надовго;
 5. Вміє дружити, відрізняється вірністю;
 6. Схильний до самоаналізу, філософських роздумів;
 7. Воліє слухати, а не говорити;
 8. Любить фантазувати;
 9. Ретельно планує свої дії наперед;
 10. Терплячий, вміє контролювати емоції;
 11. Відрізняється спостережливістю, уважний до деталей;
 12. Довго «тримає» образи, неприємні спогади.

Якщо результати тесту співпадуть з більшістю перерахованих ознак, то можна стверджувати, що людина — інтроверт.

Що означає бути інтровертом?

Інтроверти, на відміну від екстравертів, не так сильно залежать від чужої думки . У них своя власна система цінностей. Вони здатні поставити мету і рухатися до неї всупереч думці оточуючих. А це один з критеріїв лідерства. Інтроверти вміють брати відповідальність на себе. Вони дуже самодостатні. Цей тип особистості відрізняється посидючістю, вони краще зосереджуються і здатні ретельно готуватися до майбутньої роботи.

Деякі моментально скажуть, що інтроверт — це тихоня, скромний і сором'язлива людина, яка боїться «ніс з дому» висунути, абсолютно пасивний, схильний слухатися інших. Один суцільний мінус. Але чи так це насправді? Яке ж буде здивування тих, хто дізнається, що велика частина відомих лідерів і епатажних артистів - саме інтроверти.

Наприклад, всесвітньо відомими інтровертами є Барак Обама, Хілларі Клінтон, Уоррен Баффет, Марк Цукерберг, Білл Гейтс, Елон Маск, Майкл Джордан, Стівен Спілберг, Кіану Рівз, Леді Гага, Джонні Депп і багато інших. З історичних особистостей варто згадати Ісаака Ньютона, Чарльза Дарвіна, Альберта Ейнштейна, Махатму Ганді і Авраама Лінкольна.

Якщо хтось вже задумався над тим, як стати інтровертом, не варто поспішати з рішенням, адже не позбавлені інтроверти і недоліків. В першу чергу, їх мінуси пов'язані з небажанням вибудовувати соціальні зв'язки . Інтроверти можуть нехтувати чужою думкою, що часом грає з ними злий жарт. Крім того, люди з психотипом «інтроверт» гірше адаптуються до зовнішніх змін, повільніше просуваються по кар'єрних сходах, їм складніше знайти друзів. При цьому самі по собі інтроверти – дуже надійні і хороші друзі.

Чи можна стати інтровертом?

Припустимо, який-небудь екстраверт вирішив «перекваліфікуватися» в інтроверта. Чи здатний він це зробити? І найголовніше, чи потрібно йому це? Що таке інтроверт очима іншого типу особистості? Швидше за все, для класичного екстраверта він буде замкнутим, відлюдним, нудним.

То навіщо тоді змінювати свій тип особистості, навіть якщо це можливо? Приблизний хід думок такої людини виглядає наступним чином. Швидше за все, він зазнає невдачі через свій поверховості і гіперактивності. Задає сам собі питання, чому так відбувається? Шукає відповіді в Інтернеті. Дізнається, хто такий інтроверт і екстраверт. Розуміє, що належить до другого психотипу. Збирає інформацію, щоб краще пізнати особистісний тип "інтроверт". У певний момент починає ідеалізуйте інтровертний психотип і намагається перебудувати свій темперамент і особистість.

Чи варто це робити, і наскільки у нього великі шанси стати інтровертом ? Вважається, що темперамент і психотип закладаються до народження. Вони залежать від анатомічних і фізіологічних особливостей людини. Тобто, коригуватися вони можуть тільки в зв'язку з фундаментальними змінами в організмі. Простими тренуваннями, або вправами, тип особистості не зміниш.

Пройти тест на тип особистості

Розвиток інтроверсії.

Розвинути здатність до інтроверсії можна. Подібно занять спортом при різних типах статури. Накачатися може як ектоморф (худенький), так і мезоморф (здоровань), але першому це буде зробити набагато складніше. Також і екстраверт здатний стати більш вдумливим, педантичним і посидючим, але у інтроверта це вийде краще.

Досить вибрати ті якості інтровертів, які бажано перейняти на себе, а далі методично практикуватися в їх розвитку. Більше слухати, ніж говорити, частіше аналізувати своє життя, планувати вчинки і т.д. тим більше що в одній людині часто уживається інтроверт і екстраверт, так що розвинути сильні сторони обох психотипів реально. Куди складніше об'єднати колектив, в якому присутні інтроверти і екстраверти.

Як спілкуватися з інтровертом?

До інтровертів, в зв'язку з особливим типом мислення, необхідно знайти свій підхід. В першу чергу, слід пам'ятати, що інтроверт вкрай ревно ставиться до свого особистого простору. Він не готовий пускати туди всіх підряд. Заслужити довіру інтроверта-тривалий і тернистий шлях. Але і результат таких зусиль перевершить всі очікування, адже інтроверти – вірні і надійні супутники життя.

По-друге, бажано підбирати слова, ставитися з повагою до внутрішнього світу інтроверта. вони довго пам'ятають образи , і якщо їх «зачепити за живе», то одним «прости» справа не закінчиться.

По-третє, інтроверти не люблять метушню і скупчення людей, безглуздо тягнути їх на галасливі вечірки, мітинги і масові гуляння. Якщо плануєте зустріч з інтровертом, краще запросити його на природу, в гості або тихе затишне місце, де-небудь в затишному закладі.

Це поради щодо спілкування з інтровертами. А що робити, якщо самі схильні до інтроверсії?

Це нормально бути інтровертом?

Перш за все, інтроверт – це не психологічне відхилення, а особливий стиль мислення. Нічого поганого в ньому немає. Якщо так розібратися, то екстраверти навіть частіше потрапляють в неприємні ситуації, в силу своєї поверховості і енергійності. Набагато гірше, коли»мова випереджає мислення". У цьому спокійні люди явно виграють.

Так що, якщо належите до інтровертного типу особистості, то драматизувати не варто. Краще проаналізувати, що саме заважає досягти результатів і виправити тільки це. Якщо у інтроверта розвинені навички креативності або логіки – це явно не недолік. Уміння планувати, також стати в нагоді завжди і скрізь. Значить, їх коригувати не варто. А ось зайву замкнутість і вразливість бажано пересилити.

Для різноманітності можна проявити ініціативу у спілкуванні з цікавою людиною. Першому написати або зателефонувати, запросити на прогулянку. Якщо навіть піде відмова-не страшно. Куди гірше-не спробувати, якщо цього дзвінка насправді чекають.

Також варто охочіше впускати інших у своє життя. Просто бажано бути обачним, але і ображати інших «закритими дверима» – не вихід. Зрештою, світ сповнений добрих людей, тому немає сенсу ізолюватися від них.

Найважливіше – не зациклюватися на образах, адже багато з них виникають практично на рівному місці. Іноді людина ображає когось випадково, не бажаючи цього. Сенс робити трагедію через дрібницю? навіть найяскравіший інтроверт здатний пробачити . Для цього йому досить переключитися на що-небудь хороше і просто постаратися не згадувати неприємні інциденти.

Розмірковуючи з приводу того, хто такий інтроверт, все частіше можна зловити себе на думці про успішність такої людини. Але будь-яка перевага має свою ціну. Для того щоб інтроверт зміг повною мірою реалізувати свій потенціал, йому необхідно навчитися контактувати з іншими, забувати погане. А оточуючим слід пам'ятати, що будь – який інтроверт-це досить вразлива людина, тому бажано з повагою ставитися до нього і його внутрішнього світу.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Що таке чоловіче щастя і в чому воно полягає? 8 основних ролей для його ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Що таке прикордонний розлад особистості? Які причини його виникнення? Як ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною, якщо звичне " а можна познайомитися?"набридло ...
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити нову людину або колишнього партнера, якщо раптом почуття охо ...
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе людину, знаючи кілька психологічних трюків? Чи варто ...
Новое youtube видео