Назад
Флегматик: хто це такий і що значить ним бути? Тест на темперамент

Навигация по разделу
флегматик

Хто такий флегматик і як його визначити?

Хто такий флегматик і його опис? Як визначити флегматика і його сумісність з іншими типами темпераменту? Тест на темперамент

Чи знайомі вам люди, про яких можна сказати «спокійні, як двері» або, можливо, ви самі помічаєте за собою таку якість? Швидше за все, мова йде про тип темпераменту флегматик. Що робити, якщо хтось відноситься до флегматиків? Як себе вести з такою людиною? Флегматик-це погано чи добре? Чи можна вважати його ледачим? Що ми взагалі знає про цей тип темпераменту? Хто такий флегматик? Чому його так називають? Що робити, якщо ваша дитина – флегматик? Як правильно його виховувати? Якщо не лінь читати, всі відповіді можна знайти в цій статті.

Хто такий флегматик?

Флегматик — це самий врівноважений тип темпераменту, що відрізняється спокоєм, інертністю. Згідно з уявленнями Гіппократа і Галена, у флегматиків з «життєвих соків» переважає лімфа або на давньогрецькому – «флегма». Звідси пішла назва.

Давньогрецькі мудреці досить точно описали, хто такий флегматик. Цей тип людей зі стійким настроєм, не схильних до емоційних сплесків . Вони повільні, постійні в своїх перевагах, стримані, володіють високим інтелектом, хорошою пам'яттю. Флегматики не схильні до ризику, завжди обмірковують наслідки своїх дій.

Чи можна вважати флегматика ледачим? Питання риторичне. Швидше-енергозберігаючим. Адже відсутність суєти зовсім не означає, що людина лінується. Оскільки флегматики відрізняються аналітичним розумом і кмітливістю , то серед них багато вчених, філософів, дослідників. Наприклад, серед відомих флегматиків Галілео Галілей, Іммануїл Кант, Антоні ван Левенгук, Олександр Порфирович Бородін, Анатолій Костянтинович Лядов, а також Кіану Рівз, Стівен Сігал, Скарлетт Йоханссон, Ніколь Кідман.

Характеристика флегматика мало змінилася з часів стародавніх греків. Флегматичні люди схильні до делікатної, монотонної діяльності . Їх працездатності і посидючості можуть позаздрити інші типи темпераменту. При цьому, робота, пов'язана з імпровізацією і постійними змінами, таким людям підійде менше. Також, не кращий вибір для флегматика роль продавця або менеджера з продажу, де необхідно постійне спілкування. Люди з таким темпераментом будуть дуже корисні в адмініструванні, підтримці стабільності на підприємстві.

Як визначити флегматика?

Як зрозуміти, що ви ставитеся до флегматикам? Тест Айзенка на тип темпераменту дозволить відкинути сумніви щодо своєї приналежності до певного типу людей: холерик, сангвінік, меланхолік, або флегматик.

У разі, коли необхідно зрозуміти, ким є наш співрозмовник, бажано приділити увагу наступним деталям його поведінки.

Ознаки флегматика:

 • Спокій, умиротворення;
 • Добродушність, згладжування конфліктів;
 • Розсудливість, схильність до аналізу ситуації;
 • Плавна, розмірена мова;
 • Мінімальна жестикуляція та міміка;
 • Помірність у всіх своїх вчинках, діях;
 • Невибагливість, уживчивость з іншими.

Згідно з пунктами, флегматик – це ідеальний сусід, колега, помічник. Він не те що заважати не буде, його «вдень з вогнем не знайдеш». При цьому, в плані працьовитості і старанності флегматики на першому місці.

Крім поведінкових якостей, деякі психологи запевняють, що даний тип темпераменту можна розпізнати за зовнішніми ознаками. Наприклад, їм властива схильність до надмірної ваги, округлість обрисів і форм, плавність ходи, повільність мови і рухів . Навіть без проблем з жировою тканиною, вони відрізняються масивністю статури.

Що означає Бути флегматиком?

Як і все в цьому світі, флегматичний тип темпераменту має свої плюси і мінуси. До явних переваг флегматиків відносяться:

 • Завзятість, цілеспрямованість, методичне дотримання до наміченої мети;
 • Підвищена працездатність, що позитивно позначається на відносинах в трудовому колективі;
 • Стресостійкість і неконфліктність;
 • Терплячість, вміння чекати відповідний момент;
 • Емоційна стабільність, комфорт для себе і оточуючих.

Флегматики бувають різні, Карл Юнг зробив поділ на 8 психотипів особистості . Дізнатися свій можна за допомогою тесту.

Пройти тест на тип особистості

Переваги вражають, але є і своя "ложка дьогтю"» яка визначає недоліки флегматика :

 • Складності в пристосуванні, адаптації до мінливих умов;
 • Схильність до апатії, млявості;
 • Утруднена комунікація з людьми;
 • Скупість на емоції, закритість від світу;
 • Інертність, яка часом заважає самореалізації.

Знаючи недоліки даного типу темпераменту, можна спробувати їх підкоригувати, або актуалізувати позитив.

Який флегматик у стосунках?

У відносинах з флегматиком найскладніше ці самі відносини почати. Оскільки такі люди вкрай неохоче впускають кого-небудь в своє життя. Зате, якщо вже впустили, то відпускають ще довше. Тому, вибудовуючи відносини або дружбу з флегматиками, можна розраховувати на щирість, стабільність, відповідальність і спокій. Саме так, адже флегматичні люди навряд чи зрадіють щоденним тусовкам або драйву.

Вони віддадуть перевагу укутатися пледом і посидіти удвох вдома , ніж відвідати гучну вечірку або стрибнути з парашутом. Зате, їх половинка може бути впевнена у вірності свого обранця. У відповідь, не варто випробовувати терпіння і добродушність флегматика. Їх надмірна млявість і інертність часом перебільшена. Так, Йосиф Сталін володів саме флегматичним темпераментом, але навряд чи хто-небудь при здоровій свідомості зважився б його провокувати на конфлікт. Цей же приклад показує, що не завжди флегматики схильні віддавати лідерство іншій людині.

Пройти тест на сумісність

Якщо розбирати відносини в залежності від типу темпераменту, то найкращим поєднанням є протилежності: флегматик & 8212; холерик . Перший підживлюється енергетикою партнера, а другий знаходить в ньому тиху і затишну «гавань». Якщо об'єднуються два флегматика, то в цілому їм буде досить комфортно, але, з часом, вони можуть занудьгувати. Вдалим союзом вважається пара флегматика і сангвініка , який також своїм гумором і активністю заряджає партнера відсутньою енергією. Найгірше будувати відносини флегматику з меланхоліком , адже вони будуть весь час один одного дратувати. Одному буде противна підвищена "сопливість", а другого холод і байдужість партнера.

А взагалі, все це досить умовно. По-перше, яскраво виражені темпераменти зустрічаються не часто. По-друге, відносини формуються під впливом цілого ряду факторів. По-третє, кожен сам вибирає з ким йому спілкуватися, дружити, будувати сім'ю.

Як виховувати флегматика?

Дитина флегматик — це радість всіх його бабусь чи дідусів. Спокійний, врівноважений, в неприємності не потрапляє, по парканах не лазить, за голубами не ганяється. Найголовніше-він ніколи не вередує через дрібниці . У цих "плюсах" криється певна загроза, адже така дитина може вирости надзвичайно пасивним, інфантильним людиною, у якого не буде своєї власної думки або переконань.

Тому маленького флегматика бажано потроху «розбуркати». Але робити це слід плавно, потроху, без насильства над особистістю. Бажано зацікавити його будь-яким корисним хобі, долучити до спорту, показати переваги від налагодження соціальних зв'язків.

Хто б, що не говорив, але флегматик – це дуже щасливий тип темпераменту, яким часом володіють першокласні керівники. Все залежить від правильного виховання і відповідної соціального середовища. Флегматик стають вірними супутниками життя , надійними друзями або колегами. Вони не розпорошуються, тим самим дозволяючи зберігати цілісність будь-якої затії, проекту, та й взагалі колективу. Завдяки флегматикам ми не забуваємо свої традиції, при цьому цілеспрямовано рухаючись у майбутнє.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Особистість: що це таке, структура і типи особистості в психології
Особистість: що це таке, структура і типи особистості в психології
Що таке особистість і чому вона володіє складною розгалуженою структурою ...
Яку книгу почитати або які книги варті цього??
Яку книгу почитати або які книги варті цього??
Топ 12 авторів книг, які варто почитати хоч раз в житті. Як правильно ви ...
Невербальна комунікація і вербальна: що це таке і в чому відмінність??
Невербальна комунікація і вербальна: що це таке і в чому відмінність??
Що таке невербальна комунікація? Типи і роль невербального спілкування. ...
Компліменти чоловікові: 100 прикладів на різні теми
Компліменти чоловікові: 100 прикладів на різні теми
Які компліменти чоловікові звучать доречно і приємно? Чи існують універс ...
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі
Детектор брехні: що це таке, як перевіряють і чи можна його обдурити??
Детектор брехні: що це таке, як перевіряють і чи можна його обдурити??
Що таке детектор брехні і кого тестують. Як працює поліграф? Чому ми обм ...
Новое youtube видео