Назад
Мантри: що це таке і як їх читати і складати??

Навигация по разделу
мантры

Що таке мантри і як вони допомагають?

Що таке мантри і чому вони настільки ефективні? Як практикувати мантри, щоб вони допомагали заробляти? Складання особистої мантри.

Сучасна мода на досягнення – це здорово і чудово. Але, розповідаючи про переваги активностей, подорожей, пошуку вражень, нам часто не пояснюють головного: що робити наодинці з собою? Як пережити моменти самотності, розгубленості, душевного дискомфорту? Як впоратися з відчуттям ниючий тривоги або виснажливого сумніву? Коли нескінченний марафон перетворюється на біг на місці, на допомогу приходить мантра. Своєрідна "терапія уповільнення" дозволить впоратися зі стресом, сконцентруватися і знайти опору в самому собі.

Що таке мантра?

Мантри-це священні формули з сакрально-очисної енергією, здатні надати психологічний і духовний вплив на свідомість , здоров'я, тіло, долю людини. Особливість мантри в тому, що вона контролюється саме звуком. Тривала і регулярна практика відкриває шлях до гармонії і самопізнання , поглиблює мислення, підвищує зосередженість, вчить грамотно входити в змінений стан свідомості .

Слово мантра має санскритське походження та кілька перекладів. В одних джерелах перекладається як « інструмент мислення ", в інших - « звільнення розуму », «порятунок життя» або «справжні слова». В основі практики лежить буддійський підхід: максимальне використання людського інтелекту для трансформації емоцій . При правильній практиці мантра активує збережений досвід всіх минулих життів.

Пройти тест на тип сприйняття

Кожна мантра має структуру , покровительствующее їй божество і своя місія. Серед звуків самим священним вважається " ОМ» ("АУМ"), з якого починається більшість мантр. Всього є кілька видів:

 • Пояснення Істини.
 • Дарують Пораду.
 • Зцілення.
 • Підтримуючі певні емоційні стани.

Найпопулярніші є в загальному доступі. Але вважається, що тільки від вчителя до учня передаються найбільш енергоємні мантри, текст яких неможливо усвідомити простим повторенням звуків.

Походження практики мантри.

Історичних документів про те, звідки з'явилися звуки перших мантр, не існує. Індуси, наприклад, вважають, що вони були вічно. Але є інша історія появи: під час глибокої медитації стародавні мудреці почули якісь вібрації, які пізніше висловили у вигляді мантр і записали в Ведах. У вібраціях були почуті прояви космічної свідомості, різних природних явищ. Тому вібруючі звуки ототожнювали з божествами і надавали таке велике значення.

Практики проголошення таємних мантр є в даоських і буддійських школах . Але зібрані століттями знання кому попало не розповідають, в мережі повну інформацію не викладають. Тому не варто вичитувати перші-ліпші статті про «чарівних мелодіях» або відразу ж намагатися випробувати на ділі. Дізнатися базові поняття краще у самого шанованого вчителя, духовного лідера послідовників буддизму Далай лами XIV. Далай Лама XIV порівнює головні мантри з благословенням, адже вони вимовлялася знаючими людьми протягом багатьох століть.

Сучасна Популярність мантр пояснюється видимою легкістю, при якій порятунок може бути набуто шляхом простого проголошення звуків. Твердження підігріваються великою кількістю нібито простих способів корекції підсвідомості . Згідно з цими " чудо-рецептами» досить мантри читати або просто слухати , щоб звукові вібрації творили чудеса. Але не все так просто. Це довга, регулярна практика, яка вимагає тривалої базової підготовки.

Як правильно читати мантри?

Мантра і медитація - невіддільні поняття. Причому мантра є одночасно засобом і метою медитації. Усвідомити це непідготовленій людині важко. Тому перше, що потрібно зробити – знайти світлого вчителя, який навчить, як читати мантри. Навчання з друкованої літератури в даному випадку неможливо. Навіть багатосторінковий фоліант не вмістить потрібну інформацію. Надруковані літери погано передають вимову, та й просте повторення звуку не здатне вирішити внутрішні проблеми. Тому перегляд відеороликів також не дасть об'ємного поняття про звукову практику.

Знаючі люди стверджують: перш, ніж почати практикувати мантри, необхідно пройти хорошу теоретичну підготовку , а для виховання тіла і душі – навчитися сидіти в спокої. Перше читання починається зі слухання "справжніх слів", спроб утримати розум на одному місці. Практики знають, що найважче під час медитації або читання мантр – концентрація на самому процесі. При відсутності досвіду розум починає "тікати" в сторону з перших хвилин ритуалу. Тому на перших порах читання справжніх слів не стільки приємне, скільки многотрудное заняття.

Поступово розум почне заспокоюватися, а підсвідомість – трансформуватися. На цьому етапі знову на перший план виходить фігура вчителя або духовного майстра, якому учень буде повністю довіряти. природне прозріння, осяяння, трансформація хороші тільки під наглядом досвідченої людини . Адже робота з незрозумілими енергіями, експерименти на самому собі небезпечні для психіки . Чим складнішими будуть вимовлені мантри, чим більшого ефекту захоче досягти учень, тим важливіша для нього підтримка вчителя.

Пройти тест на півкулі мозку

Але не все так просто, запевняють практики. Навіть регулярне тренування безглузда, якщо не зміниться спосіб життя і свідомість людини. Тому візуалізація багатства і позитивне мислення не принесуть бажаних грошей тільки тому, що вони – не є метою медитації.

Чи допоможуть мантри заробляти більше?

Гроші-і-мантри – питання досить делікатне і досить часте. Один з найпоширеніших запитів від користувачів Мережі: як правильно слухати мантри, щоб вони почали приносити гроші. Справжні вчителі ніколи не стосуються грошової теми, а досвідчені учні всіляко намагаються її обходити. На цей рахунок у практиків є кілька слушних, цілком життєвих пояснень:

 • По-перше , безперервне звучання енергетично зарядженої музики автоматично ніколи не спрацює на банальне залучення грошей. На що розраховує слухач? Що в якийсь момент під дією музики над ним розв'яжеться мішок і почнуть сипатися купюри?
 • По-друге - це ритуал встановлення енергетичних каналів, а також велика праця над самим собою. Вони-священне втілення звуку і вібрації для досягнення спокою, гармонії, стимуляції творчого мислення . А грошове питання здатний забруднити кристально чисту енергетичну практику.
 • По-третє мантри дійсно допоможуть заробляти, але не шляхом залучення грошей, а через особисту трансформацію. Навички уявної концентрації дають чітке усвідомлення власних страхів, тривожності , упереджень та інших особливостей мислення. Поступово приходить інше розуміння-необхідність руху в бік нових можливостей.

Як скласти працюючу мантру?

Мантра являє собою слово або словосполучення, заряджене особливою силою. Якщо медитація в позі лотоса вас не дуже приваблює, можна придумати власні мантри-мотиватори. Вони будуть допомагати у випадках, коли необхідно налаштувати мозок на продуктивну роботу, пережити важкий період життя, налагодити гармонійні відносини, напрацювати корисні звички.

Знайти свою працюючу фразу допоможуть поради:

 • Найкраща словоформа – однорядковий слоган. Занадто довгі, витіюваті фрази з великою ймовірністю відведуть думки в невідомі дали.
 • Одна мантра за один раз. Спроба практикувати відразу кілька фраз не дадуть очікуваного результату.
 • Якщо мантра не працює, варто спробувати іншу. Якщо за 21 день фраза не «в'їсться» в свідомість, значить, вона не спрацює в подальшому.

Разом з практикою прийдуть свої слова . А для прикладу можна взяти одну з готових мантр-мотиваторів, які допомогли іншим людям:

 • Крокуй по життю власним шляхом.
 • Тільки я відповідаю за свої реакції.
 • Я точно знаю: все, що відбувається, відбувається не зі мною, а для мене.
 • Я – частина життя і хочу змінюватися разом з нею.
 • Я повинна це зробити, поки можу.

І головна мантра Далай лами XIV вже протягом п'ятдесяти років звучить саме так: взаємозв'язок всього сущого.

Висновки:

 • Мантри - це один з видів молитви, але більш зосередженої на певному ритмі, що виникають вібраціях і правильному проголошенні звуків.
 • Нескінченне прослуховування мантр грошей не принесе.
 • Мантри допомагають заробляти, але відбувається це в результаті тривалих практик.
 • Якщо є потреба душі, можна придумати власну мантру-мотиватор.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео