Назад
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??

Навигация по разделу
энтузиазм

Що таке ентузіазм і навіщо він потрібен?

Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим станом? 10 порад про те, як розвинути в собі ентузіазм

Життя складається не тільки з захоплюючих справ і навіть більше частиною з рутини. Однак варто підійти до нецікавою роботі з ентузіазмом, як ситуація почне змінюватися. Причому не потрібно чекати, поки він буде посланий згори. Досить дізнатися, куди витікає енергія, і відшукати в собі джерела ентузіазму. Не віриться? У статті розповідаємо про» пожирачів " натхнення і про те, як почати життя, повну пристрасті і драйву.

Що таке ентузіазм?

Ентузіазм — це стан найвищого натхнення, інтелектуального злету, душевного підйому, яке виражається готовністю вирішувати важкі завдання без примусу і з великим задоволенням. Ентузіазм є енергійним мотиватором, що допомагає досягти поставлених цілей . Адже без нього людина навряд чи захоче слідувати самодисципліні, зосереджено працювати, відпрацьовувати навички . при видимій спонтанності ентузіазм, як правило, проявляється при планомірному самовдосконалення .

Слово « ентузіазм » грецького походження . Спочатку воно позначало стан людини, що знаходиться під впливом божественного натхнення , яке незбагненним чином сходить з потойбічного джерела. Пізніше поняття трансформувалося в естетичну категорію, що характеризує реакцію людини на прекрасне. в старослов'янська мова слово перейшло разом з релігією і було переведено як «біснування». Таке тлумачення не прижилося, і тільки на початку XIX століття слово «ентузіазм» було прийнято в російській мові без зміни.

Ентузіазм ніколи не стосується негативних властивостей особистості. В середині XX століття американський письменник і філософ Роберт Хаббард ввів поняття «емоційна шкала тонів», що характеризує емоційний стан людини в різні періоди життя. Оцінки відображаються в цифрах від 0 до 4. Найвища присуджена ентузіазму, станом в якому людина говорить: "Я все зможу! Життя дивовижне і сповнене шансів!».

Людей, захоплених будь-якої метою або ідеєю і навмисно йдуть до неї, називають ентузіастами. Наприклад, грецький філософ Сократ називав ентузіастами окрилених музою поетів. Звичайне ентузіазм пов'язують з харизмою, оптимізмом, пристрастю, наполегливістю, азартом, екстазом . Є стійкі фразеологізми, в яких слово отримує додаткові значення:

 • Показний ентузіазм - ширма, за якою ховаються амбіції, завищена зарозумілість, бажання досягти успіху.
 • Творчий - душевний підйом, який людина відчуває в процесі творчості .
 • Голий - кипуча діяльність, яка проводиться без знань або засобів.
 • Релігійний - стан крайнього духовного напруження, супроводжуваного емоційним і тілесним збудженням.

І це ще не все. Ентузіазм буває патріотичний, перебільшений, зайвий, дитячий, заразливий.

Відмінну думку про природу ентузіазму сформулював американський журналіст Джеймс Меттью Адамс«"… це віра, яка запалилася ». Однак душевний підйом не варто порівнювати з неконтрольованим пожежею. Це, скоріше, творить вогонь, який можливо приборкати. Стихійний ентузіазм руйнує, підконтрольний допомагає творити.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Навіщо нам потрібен ентузіазм?

Ентузіазм – безцінна якість, яка все змінює. Чому?

 1. Це чудові ліки . Негативне мислення призводить до реальних фізичних захворювань. Натхненний оптимізмом розум призведе до здоров'я і довголіття.
 2. Він надає смаку життю . Коли ми відчуваємо душевний підйом, навіть повсякденні речі здаються привабливими. Ми не чекаємо радості ззовні, наше натхнення допомагає проживати життя насичено, із задоволенням.
 3. Він заразний, його відсутність теж . Пристрасть заразна, як грип. Млява, монотонна мова не викликає інтересу у оточуючих. Зате енергійна мова, палаючі очі і захопленість ідеєю завжди викликають в оточуючих відповідні почуття.
 4. Це дає відчуття сили та впевненості . Ентузіасти готові до форс-мажорів і це дозволяє їм зберігати впевненість у своєму самовладанні, контролювати ситуацію, тверезо оцінювати стан справ.
 5. Він робить вас лідером . Всі щасливі і харизматичні підприємці активізуються натхненням. Важко уявити собі виступаючих перед аудиторією Маргарет Тетчер або Марка Цукерберга без натяку на наснагу в голосі. Навіть коли справи йдуть погано, вони вміють залишатися в стані душевного підйому.
 6. Він цінується більше, ніж професійні навички . Навчити молодого фахівця набагато простіше, ніж постійно знаходити мотивацію для негативно налаштованого працівника.
 7. Його присутність допомагає досягти особливих результатів . Можливо, тому люди цінують життєву силу натхнення і розробляють дієві методи по його розвитку і підтримці.

Як розвинути в собі ентузіазм?

Імітувати ентузіазм неможливо – штучні жести, придумані слова моментально будуть розпізнані оточуючими. Натренувати натхнення подібно м'язам не можна. Це чуттєвий стан, або ми його відчуваємо, або ні. Проте, можна використовувати секрети, які допоможуть входити в стан душевного підйому.

7 принципів ентузіазму.

Щоб зрозуміти механізм виникнення ентузіазму У інших, найкраще скористатися їхнім досвідом. Розглянемо 7 ключових принципів, що відрізняють істинного ентузіаста:

 1. Інтерес і усвідомленість : допомагають шукати нові цінності.
 2. Знання і самоосвіта: важливо не тільки кількістю інформації, а й тренуванням мозку.
 3. Віра в себе і віра собі: відключають тривожність , розблокують емоції, стимулюють несподівані зцілення.
 4. Концентрація і дисципліна : полягають в зосередженій увазі на тому, чим ви займаєтеся.
 5. Робота на межі: підштовхує до можливості реалізувати натхнення, відчути в результаті радість і ейфорію .
 6. Альтруїзм : надихає, дає надію на краще.
 7. Любов і трепет по відношенню до життя: об'єднує все на світі, дозволяє бути самим собою.

Пожирачі енергії натхнення.

Ентузіазм - швидкопсувний продукт . Цей стан занадто енерговитратне, щоб тривати довго. Але іноді енергія витікає незрозуміло куди, навіть під час бездіяльності. Натхнення перестає працювати, коли ми:

 • Забуваємо про те, що дійсно радує . Ми нехтуємо улюбленою справою, кажучи, що на це не вистачає часу або ми занадто втомилися. А даремно. Улюблене захоплення поповнює енергетичні запаси краще безцільного лежання на дивані.
 • Постійно відволікаємося . Відволікаючі фактори мінімізують ефективність праці за рахунок розсіяної енергії. Зате концентрація дозволяє в потрібний момент "відкалібрувати" енергію для потужного ривка.
 • Розчаровуємося в собі раніше, ніж починаємо діяти . З дитинства нас вчили " сім разів відміряй, один раз відріж». Своя правда в цьому є, але страх помилитися паралізує, закриває від нас наші власні бажання і амбіції.
 • Вважаємо рутинні справи нудними . Багато хто вважає прибирання будинку, чистку плити, прання невимовно нудними заняттями. Але енергію забирають не самі справи, а наше ставлення до них. Як тільки ми зосередимося на позитивних моментах, енергія почне зростати.
 • Занадто часто розповідаємо про свої плани . Жоден з наших планів Всесвіт не дає просто так. До них додається енергія. Якщо ми занадто захоплено обговорюємо задумане з оточуючими, енергія йде на слова, а не на справи. Набагато ефективніше ділитися результатами зробленого, ніж розмовами про це.
 • Слухаємо песимістів . Песимізм здатний "інфікувати" навіть завзятого ентузіаста. Тому спілкування з такими людьми потрібно звести до мінімуму і не приймати їх висловлювання на свій рахунок.
 • Занадто боїмося критики . Причому ми часто боїмося розчарувати людей зі свого минулого. Щоб піти від страху критики досить представити свій надгробний пам'ятник з написом «він не реалізував свої плани, тому що боявся розчарувати малознайомої людини».
 • Нехтуємо відновленням . Звуки стають музикою завдяки паузам, слова складаються в пропозиції завдяки пробілам. Так і з роботою – саме в паузах відновлюється енергія, знаходиться час на відносини, дружбу.

Пройти тест на впевненість у собі

10 джерел ентузіазму.

Неважливо, для яких справ нам може стати в нагоді ентузіазм. Він забезпечить ту кількість рішучості, сил і натхнення, що наблизить вас до результату швидше за інших. Ось поради коучів , письменників і тренерів з саморозвитку:

 1. Встановіть особисті цілі . Перестаньте мучити себе вимушеним цілепокладанням і просто подумайте: що зробить вас максимально щасливим . За кожною метою стоїть не бажання щось отримати, а випробувати певні почуття. Тому не так важливо сформулювати мету, як зрозуміти її суть.
 2. Розвивайте емоційний інтелект . Емоції добре піддаються контролю. Там, де не можна керувати емоціями, можна використовувати їх енергію ефективним способом – навчитися отримувати натхнення за рахунок внутрішніх ресурсів.
 3. Знайдіть надихаюче оточення . Це не привід відмовлятися від старих друзів, але привід задуматися: ці люди нас заряджають або відбирають нашу енергію. Головні натхненники-люди з великим масштабом особистості. Це може бути наставник , друг, з яким ви рухаєтеся до мрії, нові знайомі з тренінгів, новий колектив.
 4. Вчіться і читайте . Людина – це провідник-спочатку він отримує знання, інформацію, переживання, потім віддає ідеї в навколишній світ. Як тільки мозок починає голодувати, він виснажується, перестає нас радувати. Книги, семінари, тренінги, гуртки за інтересами дають поживу для розуму.
 5. Рухайтеся . Коли мозок втомлюється, треба розслабити тіло. Підійде скакалка, планка, невелика прогулянка, енергійний танець. Все це допомагає екстрено розслабити м'язові блоки. Регулярні заняття спортом взагалі творять чудеса: піднімають настрій , змушують нас бути більш зібраними, енергійними.
 6. Знайдіть хобі . Можливо, вас з дитинства цікавила справа, якій не знайшлося місця в дорослому житті. Якщо такого не пригадуєте, сходіть на виставку, в музей, букіністичний або антикварний магазин – кудись, де можна розглянути реалізовані ідеї. Зіткнення з прекрасним подарує бажання творити.
 7. Складіть список самомотиваторів . Не обов'язково пригадувати, в якій з прочитаних книг була мотивуюча цитата. Видавництва пропонують книги, календарі, листівки, шпалери на робочий стіл з надихаючими висловлюваннями. Картинки можна встановити на екран смартфона – так вони будуть завжди під рукою.
 8. Слідкуйте за рівнем енергії . Життя без енергії можна порівняти з поїздкою на машині з порожніми баками. Щоб працювати з ентузіазмом, бути включеним в процес емоційно і фізично, необхідно регулярно відновлювати сили. Влаштовуйте собі п'ятихвилинний відпочинок щогодини, в неробочий час повністю відключайтеся від робочих проблем, висипайтеся, гуляйте.
 9. Подорож . Відстані і новизна – головні стимули творчого натхнення. Подорожі бувають різні: великі – коли ми вирушаємо в далеку країну і маленькі-поїздки в інше місто або прогулянки в місце, де ви ще не були. Завдяки зміні місць ми розуміємо життя набагато ширше, ніж буденні справи, зберігаємо дитячу цікавість і підстьобуємо натхнення.
 10. Прикидайтеся, поки не вийде по-справжньому . Хочете домогтися успіху на роботі – дієте енергійно, приймайте впевнені пози штучно, поки це не стане частиною вашого «я». Думаєте про любові - робіть так, як робить любляча людина. Змусити себе діями прийняти новий спосіб мислення простіше, ніж змусити себе чинити відповідно до нових думок.

Нема чого братися за зміни в усіх напрямках відразу. Але кожен новий крок дасть вам нову життєву силу і результат у вигляді відродженого творчого підйому.

Висновки :

 • Ентузіазм – це включені на повну потужність сили душа, які допомагають вирішувати домагатися успіху там, де більшість зазнає поразки.
 • Ентузіазм схожий на полум'я. Важливо підтримувати контрольований вогонь під своїми цілями.
 • Натхнення змінює якість роботи і самої людини, покращує характер, дає впевненість , заражає оптимізмом, дає гнучкість духу.
 • Ентузіазм перетворює тайфун на задній вітер, достатньо спілкуватися з надихаючими людьми та наслідувати їхній приклад.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео