Назад
Досягнення мети: 7 способів реалізувати задумане

Навигация по разделу
достижение цели

досягнення мети та засоби, які допомагають її досягти

Чому досягнення мети залежить від плану дій? 7 ефективних рекомендацій, які допоможуть в досягненні поставлених цілей.

Вміння ставити цілі – перша умова для досягнення успіху. Перше, але далеко не ключове. Адже, визначити завдання-це ще не вирішити їх. Можна вибрати маршрут, але щоб його подолати необхідно почати рух. Тому, досягнення мети-навіть більш відповідальний етап, ніж її формулювання. Безумовно, чим грамотніше все продумати на березі, тим легше буде досягти задумане. Але одна справа ткнути пальцем в будь – яку сторону, а зовсім інше-туди піти. Так що, розглянемо практичні рекомендації, які допомагають домогтися наміченого.

Досягнення мети.

Коли задача визначена, настає детальне планування. На цій стадії необхідно покроково визначити всі дії, встановити терміни виконання, прорахувати витрати, передбачити позаштатні ситуації. Адже, як досягти мети, якщо раптово щось піде не так? Дуже часто люди відступають від своїх планів, коли відбувається щось несподіване.

Простий приклад – юнак вирішив зробити дівчині сюрприз і купити великий букет троянд. Він взяв гроші на цю покупку, спланував, як наблизиться до неї, коли вона буде повертатися додому. Але всі його плани впали, коли квітковий ларьок виявився закритий. Що робити в цій ситуації? Шукати клумбу або інший ларьок? А може, купити дівчині цукерки? Цих думок могло б і не бути, якби він передбачив такий сценарій.

Щоб досягти цілі , необхідно бути готовим до різних ситуацій. Це слід обміркувати на етапі планування, а потім подбати і про інші засоби, які допомагають виконати задумане.

Пройти тест на характер людини

Як досягти мети?

1. Мотивація.

Будь-яка дія повинна починатися з зацікавленості виконавців. Чим вище ставки, тим сильніше повинна бути мотивованість. При цьому, мова йде не тільки про інших, а й про самого себе. Мотивувати себе складніше, ніж оточуючих. Підійде метод візуалізації. У ті моменти, коли ентузіазм падає, досить уявити собі всі бонуси, які підуть за виконанням задуманого. Відчути їх так, ніби вони вже реальні. Випробувати прилив позитивних емоцій, які подарує досягнення мети. Саме емоції активують підсвідомість, що наділяє людину додатковими силами і мудрістю.

2. Контроль.

Щоб досягти мети, яка була поставлена, необхідно регулярно перевіряти проміжні результати, адже навіть маленьке відхилення від задуманого в середині шляху може привести до кардинального невідповідності в результаті. Припустимо, хтось вирішив збільшити свій річний дохід на 1000$. Для цього йому необхідно, як мінімум, почати заробляти на 250 $ більше кожен квартал. Якщо вже пройшло півроку, а його дохід підвищився тільки на 400 $ замість очікуваних 500$, то це означає, що до кінця терміну мрія може не буде досягнута. Регулярний контроль реалізації плану допомагає оперативно звертати увагу на всі невідповідності і коригувати дії відповідно до виникаючих обставин.

3. Співпраця.

Дуже часто досягнення мети вимагає злагодженого зусилля декількох виконавців. Чим швидше налагодиться командна робота, тим оперативніше будуть досягнуті результати. Якість виконання теж буде на порядок вище. Приказка» один в полі не воїн " актуальна і зараз. Звичайно, є вираз "хочеш зробити щось добре-роби сам", але спільні зусилля приносять більше користі. Практично будь-яку справу можна розділити на кількох людей. Головне, щоб кожен учасник команди відчував себе значущим, був в достатній мірі мотивований і чітко розумів, що йому необхідно зробити. Дотримання цих трьох умов допоможе налагодити будь-яку колективну роботу.

4. Оптимізм.

Як досягти своєї мети, якщо не вірити в успіх? Від психологічного настрою залежить не менше 50% успіху в будь-якому починанні. Це відбувається завдяки універсальному Закону Тяжіння , за яким кожен отримує те, у що вірить. Якщо людина з оптимізмом дивиться на ситуацію, розраховуючи на позитивний результат, набагато більша ймовірність, що саме так і станеться. Навпаки, коли хтось, поставивши мету, сам не вірить в успіх, то мало шансів, що його задумка втілиться. Оптимісти частіше стають успішними і відомими людьми, на відміну від песимістів. Справедливості заради відзначимо, що будь – який оптимізм повинен мати хоч найменшу передумову, інакше він ризикує перетворитися на звичайну самовпевненість, яка-поганий помічник у будь-якій справі.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

5. Саморозвиток.

Шукати підказку в питанні «як досягти мети?"слід завжди і скрізь. Це називається саморозвитком. Адже, реалізація багатьох планів вимагає від людини ставати краще, ніж він є. Наприклад, хтось хоче отримати диплом юриста. Але у нього немає ні досвіду, ні знань для реалізації цієї задумки. Тільки в процесі навчання, отримавши необхідну інформацію і навички, ця людина наблизиться до своєї мрії. Так відбувається практично кожен раз. Навіть банальне підключення тюнера до телевізора вимагає вивчення інструкції та отримання знань. Так що, саморозвиток і пошук нової інформації має стати життєвим правилом кожного, хто хоче домогтися успіху і стати краще, ніж вчора.

6. Проактивність.

Досягнення мети вимагає від людини не тільки знань, досвіду і віри в свої сили . Важливо навчитися брати відповідальність на себе, що означає проактивність. Вона протилежна реактивності-бажанням плисти за течією. Якщо людина твердо вирішив самостійно ставити цілі і домагатися їх, він повинен приймати всю відповідальність за втілення своїх задумів на самого себе, так само, як і за їх наслідки. Інакше можна все життя прожити маріонеткою в чужих іграх, старанно виконуючи завдання свого оточення, керівництва, правителів.

7. Наполегливість.

Сама бездоганно спланована ідея може зіткнуться зі складнощами, коли прийде час її втілювати. Як домагатися цілей, якщо опускати руки перед першим же перешкодою? Тільки завзятість і наполегливість допомагають завершувати розпочате. У природі існує закономірність, за якою, якщо людина вирішила чогось досягти, йому належить докласти зусиль і довести Всесвіту, що він гідний цього.

Багато успішних підприємців, артистів, спортсменів робили десятки і навіть сотні невдалих спроб, перш ніж добитися свого. Якби вони відступили, то так би і залишилися звичайними людьми. Чим значніше мета, тим більше наполегливості необхідно продемонструвати, щоб її досягти, але і результат виправдовує всі витрачені зусилля.

Успіх вимагає від людини набору спеціальних якостей і навичок. Досягнення мети в цьому списку на самому початку. Уміння домагатися задуманого визначає практично все. Мало просто придумувати ідеї, ще важливіше їх втілювати. Цей навик піддається розвитку, як і інші вміння. Від нього залежить ефективність вирішення робочих або побутових завдань.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео