Назад
Як підвищити самооцінку? 9 перевірених способів

Навигация по разделу
как повысить самооценку

Як підвищити самооцінку за 9 кроків

Як підвищити самооцінку не тільки в теорії, але і на практиці, знайшовши впевненість у власних силах? 9 простих, але дієвих методів.

Занижену самооцінку можна порівняти з поганою звичкою: людина розуміє, що вона йому заважає, але позбутися від цього важко. Проблему можна виявити у багатьох людей, тому питання «як підвищити самооцінку» залишається актуальним. Існує багато способів боротьби з низькою самооцінкою. У статті зібрані досить нетривіальні, при цьому високоефективні методи. З ними непогано ознайомитися і тим, у кого з самооцінкою все в порядку (в профілактичних цілях), а для деяких людей керівництво стане першим кроком до повноцінного життя.

1. Подивитися в обличчя своїм страхам.

У людей з низькою самооцінкою було багато ситуацій, одна думка про які викликає паніку. Це може бути страх заговорити: раптом хтось скаже образливу фразу, інший розкритикує в пух і прах, третій відкине почуття... деякі навіть бояться виходити в світ і знайомитися, щоб уникнути потенційного «провалу». Зі страхами необхідно боротися, інакше вони можуть грунтовно зіпсувати життя.

Безумовно, варто міркувати тверезо, об'єктивно оцінюючи ризики. але найчастіше проблеми виявляються надуманими . Нічого страшного не станеться, якщо новому знайомому буде нецікаво спілкуватися. Розуміти, що симпатія не взаємна, боляче, але подібні почуття рано чи пізно проходять. До того ж, якщо боятися зізнатися, можна не впізнати, що інша людина відчуває у відповідь те ж саме.

Щоб стати сміливий , рішучим і поважати себе, потрібно діяти. Мало що може так руйнувати самооцінку , як сліпа віра у власну невдачу. Після низки різних ситуацій приходить розуміння-не все так страшно, як здавалося спочатку, інші люди не налаштовані агресивно, готові спілкуватися і не збираються критикувати за спробу налагодити з ними спільну мову. Інші проблеми також виявляються несерйозними, надуманими. Важливо не зупинятися після першого кроку, продовжувати шлях до своєї мети, відкидаючи страхи.

2. Навчитися говорити "ні".

Порада далеко не нова, але справді працює. Найважливіша частина-це перестати відчувати провину після відмови. Частина людей, які не навчилися говорити «ні», не справляється з цим. Може з'явитися відчуття, що відмовою людина когось підводить, обманюючи чужі очікування. Але в першу чергу варто орієнтуватися на себе. Можна все життя йти на поводі у інших, не звертаючи уваги на власні негативні відчуття.

Інший варіант – дотримуватися балансу між тим, що робиться для себе та інших. Заради деяких випадків доводиться чимось жертвувати. Однак виправдовувати очікування всіх інших, забуваючи про себе – це відмова від повноцінного щасливого життя на догоду тим, хто може користуватися чужою безвідмовністю.

Пройти тест на самооцінку

3. Обривати зв'язку, що тягнуть на дно.

Цю пораду можна вважати продовженням попередньої. Людина, коли навчиться говорити ні для збереження своїх інтересів, може почути на адресу себе неприємні речі. Знайомі, постійно просили про допомогу, будуть дивуватися, чому в цей раз їм відповідають відмовою. Якщо багато років робити щось для інших, вони звикають і «сідають на шию». Їм дуже зручно-завжди є хтось, на кого можна перекласти частину обов'язків.

З такими «паразитують» людьми краще не спілкуватися, особливо якщо вони самі рідко допомагають, зате постійно просять інших зробити що-небудь за них. У допомозі друзям немає нічого поганого, проте варто розуміти, коли вона йде на шкоду собі. До того ж, людей, які поруч тільки заради вигоди, назвати «друзями» досить складно.

4. Пізнати себе.

Для багатьох дівчат, які звикли навіть перед виходом в магазин робити яскравий макіяж, відмовитися від нього може бути великою трудністю. У перший час голову не покидає думка «як же я жахливо виглядаю». "Негарна" зовнішність без макіяжу – це не об'єктивна дійсність, а всього лише фактор незвичності. Кожен день бачити себе в дзеркалі нафарбованою, а потім звикати до природного вигляду – це складно, але можливо.

Дівчина усвідомлює, що вона добре виглядає без декоративної косметики, і може рідше їй користуватися. До того ж, для шкіри буде корисно якийсь час відпочити від щільних тональних кремів, рум'ян, туші, інших косметичних засобів. Те ж саме відноситься до зачісок і не найзручнішим деталей гардеробу.

В Інтернеті можна знайти поради Як змінити імідж , підібрати гарний одяг, макіяж. Сам по собі рада нічого поганого не несе, але таїть приховану небезпеку. Якщо людина відчуває себе впевнено і любить дивитися в дзеркало, лише коли він одягнений ошатно і ідеально причесаний, це все ще свідчить про проблеми з самооцінкою.

Не варто сприймати все буквально і кидатися в іншу крайність – виглядати неохайно, викидати красиві речі, залишаючи в шафі тільки розтягнуту домашній одяг. У всьому потрібно знати міру. Дівчина, що носить підбори або незручне, але красиву білизну регулярно, відчує полегшення, якщо хоча б на час перейде на більш практичний одяг, що не викликає дискомфорт. Ще більшою радістю буде усвідомлення , що привабливість, відчуття себе красивою не залежить від одягу – це внутрішній стан.

Пройти тест: Шкала самоповаги

5. Не залежати від компліментів і критики.

Слухати, що скажуть інші, і формувати самооцінку, виходячи з цього, &8212; сумнівне заняття. Нерідко можна зустріти людей, які повторюють думку інших. « колега сказав, що мені більше йдуть руде волосся », « дівчина каже, що я краще виглядаю без бороди », « мама в жаху від мого нового светра, вона радить купити водолазку »... варто задуматися, чому люди більше довіряють оточенню, ніж власним відчуттям.

Звідки береться бажання ніколи не надягати нові зручні речі, якщо хтось несхвально хмикне? Людина, яка усвідомлює, що в першу чергу важливий його комфорт, не буде переживати через те, що комусь не подобається його зовнішній вигляд, одяг або поведінку. Суть не в огородженні від критики, яка може бути корисною і допомагати прогресувати, а в поділі її на об'єктивну/суб'єктивну.

Якщо начальник критикує напівзапечений звіт, друг каже, що ви завдаєте йому шкоди своїми діями, а батьки благають телефонувати хоча б раз на місяць, мабуть, варто прислухатися і змінити свою поведінку. А ось настирливі поради змінити зачіску, імідж, або ж схвальні компліменти , від яких людина буквально залежить, можна сміливо відсунути на задній план.

6. Побути егоїстом.

Чомусь вважається, що людина, яка знає собі ціну, піклується про своє щастя , неймовірно егоїстичний. Якщо приймати ці мірки, то варто побути егоїстом . Навряд чи людина щось втрачає в разі, коли вирішує більше часу приділяти собі, розвиватися, обмежуватися від неприємних контактів, прибирати з життя непотрібні речі. А ось отримує натомість багато.

Важливо знаходити час на себе, цінувати його і використовувати його з розумом, вибирати власні інтереси в першу чергу, витрачати ресурси на себе. Після такої своєрідної "терапії" з'являються нові сили, бажання піклуватися і про інших, але не робити це на шкоду собі.

7. Навчитися сприймати самотність як плюс.

Однією з причин низької самооцінки є почуття самотності. Коли у людини мало друзів, немає пари, виникає відчуття непотрібності. Але в той же час самотність можна обернути на свою користь. Не варто ставати затворником, навмисно роблячи все, щоб захиститися від інших. Плюси самотності-велика кількість часу і вільного простору, повна свобода дій. Можна вчити мови, танцювати перед дзеркалом, позбавляючись від сором'язливості , читати книги, розвалившись на ліжку, дивитися будь-які фільми і слухати поп-музику на великій гучності.

Найважливіше в цьому – усвідомлення, що самотність не обов'язково нудне, а власна компанія несподівано виявляється приємною. Отримання задоволення від перебування наодинці з собою-величезний крок до підвищення самооцінки. В бонус йде саморозвиток і, як би банально не звучало, отримання щастя від свободи вибору дозвілля.

Пройти тест на самотність

8. Бути готовим до нових незвичних відчуттів.

Зміна сприйняття себе неминуче призводить до змішаних почуттів. Іноді може з'явитися злість: людина не розуміє, як стільки років дозволяв іншим диктувати йому, як виглядати, спілкуватися, чинити. Можна сказати, що в цьому випадку злість в певній мірі обгрунтована, рівно як і подив. Зриватися на інших, намагатися мстити-поганий варіант.

Важливо усвідомити-ці емоції і почуття неминучі, але їх не варто бездумно вихлюпувати або пригнічувати. Людині необхідно осмислити зміни, що відбулися, продовжити покращувати своє життя. Наступними кроками можуть стати нові знайомства, хобі , зміна нелюбимої роботи, серйозні розмови з близькими, які допомагають зрозуміти один одного.

9. Стежити за балансом.

Завищена самооцінка – це теж негативне явище. Не варто вважати себе найкращим, красивим і розумним на планеті, зневажливо ставлячись до інших людей. Мета підняття самооцінки-прийняття себе цілком, з усіма недоліками і достоїнствами, гармонійна і щасливе життя. У перераховане не входить самоствердження за рахунок інших, обожнювання особистості і протиставлення більшості людей.

Існує велика різниця між адекватною самооцінкою та самолюбством , вихвалянням своїх якостей, хвастощами, непомірною гординею . Помічаючи за собою спроби піднятися, людині варто припиняти їх на корені. До того ж, найчастіше ті, хто вважає себе краще за інших, насправді маскують занижену самооцінку інший крайністю. У щасливих немає потреби підвищувати самооцінку завдяки приниженням інших.

Деякі поради здаються важкими для втілення в життя, але спробувати, тим не менш, варто. Людина нічого не втратить, зате може виробити впевненість у собі . Головне-не поспішати і не опускати руки, якщо щось не виходять. Зміни рідко бувають блискавичними; все потребує свого часу. Головні друзі на шляху до змін – наполегливість, цілеспрямованість і усвідомлення бажання зробити життя кращим.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Як бути, якщо не хочеться жити? Звідки беруться ці негативні думки, коли ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Що таке тренінг і на кого вони розраховані? Які види тренінгів бувають і ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Якщо у вас є мрія, мета і бажання, то все можна реалізувати. Головне нал ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Новое youtube видео