Назад
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів

Навигация по разделу
расслабляться

Як навчитися розслаблятися і не допустити перенапруження?

Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення, а також основи харчування, які допоможуть посилити ефект.

Як це не парадоксально звучить, але вміють працювати ті, хто навчився добре розслаблятися. Адже без відпочинку неможливо відновити свої сили. Це зовсім не означає, що варто бути ледачим, але працювати на знос теж не правильно. Як навчитися розслаблятися? Яким чином дотримати баланс між навантаженнями і відпочинком? Чи існують методи швидкого розслаблення, щоб економити час для виконання поставлених завдань? Скільки часу необхідно перебувати в розслабленому стані? Чи варто розслаблятися за допомогою алкоголю? На ці теми поговоримо далі.

Навіщо взагалі розслаблятися? питання, здавалося б, дивне. Але багато людей серйозно не розуміють навіщо розслаблятися. Вони думаю, що безперервні тренування, робота до знемоги і фанатичне завзятість – ось, що потрібно для успіху. З одного боку, вони мають рацію, оскільки без праці не можливо чогось досягти. З іншого боку, вони помиляються, адже для розвитку необхідно і відновлення сил. Без розслаблення, не буде відновлення.

Це не марна трата часу, а абсолютно адекватна потреба. До слова, дуже часто можна почути фразу «не можу розслабитися». Це означає, що людина просто не знає, як позбутися від напруги. Воно накопичується в організмі, поступово приводячи до стресу, викликаючи зниження працездатності. Як навчитися розслаблятися? Далі наведемо прості та ефективні поради.

1. Переключитися на інший вид діяльності.

Дієвий прийом, як розслабитися – змінити рід заняття. Наприклад, коли людина починає відчувати моральне перенапруження, обумовлене інтелектуальною працею, йому слід на час переключитися на фізичну активність. Підійде легка пробіжка по парку, гра в настільний теніс або проста зарядка. Кожен може вибрати для себе хобі до душі. Справа в тому, що це допоможе швидше позбутися від «робочих» думок і, тим самим, краще розслабитися. Адже втомлюються не тільки м'язи, але і розум. Йому теж необхідно давати відпочинок.

2. Контролювати своє дихання.

Дихання є потужним інструментом у боротьбі зі стресом і втомою . Вдих або видих – це не просто вентиляція легенів. З кожним ковтком повітря людина наповнює свій організм киснем, що допомагає у виробленні необхідної енергії. Крім цього, сам процес дихання може регулювати роботу багатьох органів, включаючи серце. Якщо під час стресу вирівняти дихання і розслабитися, то можна заспокоїти серцебиття, придушити паніку.

Особливо корисно для цього – черевне або абдомінальне дихання, в процесі якого вдих і видих проводиться за рахунок м'язів живота. Ця вправа розвантажує діафрагму, тим самим полегшуючи дихальний процес, заспокоюючи людини.

Пройти тест на темперамент

3. Вживати розслаблюючі напої.

Мова йде не про алкоголь, хоча і він буває корисний. Насправді, першим помічником при втомі вважається зелений чай. Цей напій давно відомий своїм позитивним впливом на розумову і фізичну активність, великою кількістю корисних речовин. Розслаблятися за допомогою зеленого чаю куди корисніше, ніж «зеленим змієм». Справа в тому, що алкоголь має ряд протипоказань, включаючи деструктивний вплив на психіку людини . Зелений чай в цьому безумовно виграє, оскільки розум не затуманює.

Крім нього, допомагають розслабитися м'ятний і ромашковий чай, які володіють яскраво вираженими заспокійливими властивостями. Може зняти напругу тепле какао, а також ванільно-вишневий напій, який готується з вишневого соку з додаванням щіпки ванілі. Вони не тільки забезпечать розслаблення, але і дозволять уникнути безсоння.

4. Ввести в раціон антистресове харчування.

Оскільки перенапруження виснажує організм, необхідно його якомога швидше наповнити необхідними поживними речовинами. З цією метою корисні чорний шоколад, горіхи, мед, насіння, авокадо, листя салату, чорниця, морепродукти. Вони заповнять запаси організму, допоможуть розслабитися, нормалізує тиск і серцевий ритм.

5. Вдатися до м'язової релаксації.

Деякі люди перебувають в стані постійного м'язового напруження, яке ще називається гіпертонусом. За рахунок цього їх м'язи не можуть повноцінно відпочивати і відновлюватися. Релаксація означає повне розслаблення скелетних м'язів людини. Досягти її можна як за допомогою лікарських препаратів, так і фізіотерапевтичних процедур, або психологічної самонастроюванням.

З найпростіших прийомів релаксації можна назвати прогресивну м'язову релаксацію, запропоновану Едмундом Джекобсоном ще в минулому столітті. Суть його методу наступна. Для того, щоб м'яз змогла розслабитися, попередньо її необхідно сильно напружити. Спрацьовує компенсаторний механізм, який сприяє розслабленню. Таким чином, поперемінно напружуючи і розслабляючи м'язи можна домогтися їх повноцінної релаксації і відновлення.

6. Слухати заспокійливу музику.

Вплив музики на психіку людини – доведений факт. За допомогою неї не тільки можна активізувати весь свій потенціал , але і повноцінно розслаблятися. З цією метою найчастіше використовують легку інструментальну музику, яка може бути поєднана зі звуками природи. Можна знайти десятки подібних композицій в Інтернеті. Завдяки розслаблюючій музиці можна значно посилити релаксаційний ефект від інших варіантів розслаблення.

7. Виділити собі зону релаксу.

Самонавіювання відіграє величезну роль у життя людини. Якщо запрограмувати себе на певний психологічний ефект, то завдяки цьому, можна домогтися вражаючих результатів. У тому числі і навчитися розслаблятися автоматично в певному місці. Наприклад, прогулюючись по набережній, сидячи на певній лавочці в парку, або загорнувшись в плед, попивати чай на балконі. Що завгодно, головне тільки переконати себе в цьому. Спершу варто проаналізувати де найглибше відчувається почуття спокою і умиротворення. Відповідно, саме там і варто шукати притулок в періоди перевтоми.

Навряд чи, прочитавши цей матеріал, хтось скаже фразу «не можу розслабитися». Ми надали широкий перелік ефективних прийомів, які слід спробувати один за іншим, вибравши той, який підійде. Як навчитися розслаблятися? - Більше не питання. Головне почати. Всі перераховані способи прості в застосуванні і не вимагають участі з боку інших людей, або застосування спеціальних пристосувань. Розслаблятися за допомогою них можна завжди і скрізь. Але ще краще, просто не допускати перенапруги.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео