Назад
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??

Навигация по разделу
самоуверенность

Що таке самовпевненість і чому вона потрібна кожному?

Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена людина і 5 порад як ним стати.

Питання, чому одні досягають успіхів, здійснюючи всі бажання, а інші, не менш талановиті і гідні, «залишаються за бортом», все ще актуальне. Причина найчастіше проста: перша категорія – впевнені в собі люди; другим цього якраз не вистачає. У статті піде мова про те, що являє собою самовпевненість, як її можна підвищити і чому варто бути обережними з «дозуванням» корисної риси.

Що таке самовпевненість?

Самовпевненість - це переконаність у власних силах; прагнення рухатися вперед, розвиватися, ліквідувати слабкі сторони, не займаючись самобичуванням . Якість, як і інші властиві людині, відноситься до придбаних, а не вродженим. На його формування впливають різні фактори, серед яких виховання, матеріальні і духовні блага, статус в суспільстві, оточення та інші.

Самовпевненість можна порівняти з ліками – у великих «дозах» вона анулює користь, приносячи лише шкоду. Люди, які страждають від її надлишку, рідко домагаються висот, адже позбавлені вміння скептично ставитися до себе, до результатів своєї діяльності.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Надмірна самовпевненість.

Це якість не допомагає досягати чого-небудь – частіше воно обриває хороші починання. Володіє зайвою самовпевненістю не може критично ставитися до себе і до того, що робить. Йому здається, що будь-яке його творіння апріорі прекрасно, не вимагає правок, а критики просто заздрять. У цьому випадку практично неможливо зізнатися собі в скоєних помилках.

Здавалося б, нічого страшного в зайвій самовпевненості немає – багатьом не завадило б стати більш наполегливими, вміти відкидати марну критику. Але проблема все ж є. Критика не завжди марна, до неї важливо прислухатися, вміти самому помічати недоліки зробленого. Важливо дотримуватися золотої середини-реагувати на обґрунтовані зауваження і ігнорувати злісні коментарі.

Як стати самовпевненою людиною?

Люди, що досягають висот в улюбленій справі, не тільки талановиті і цілеспрямовані . Бувши впевненим у собі людиною , маючи цю якість, це допомагає досягти поставлених цілей . Художник, який пише геніальні картини, залишиться невідомим, якщо замість організації виставок буде мучитися думками про власну бездарність. Ніхто не дізнається про талановитого письменника, якщо той буде складати рукописи вдома, в затишному куточку.

Самовпевненість потрібна для адекватної реакції на критику: готовності виправляти помилки і відкидати неконструктивні висловлювання оточуючих. комплекси заважають рухатися далі, спонукаючи закинути улюблене заняття після пари-трійки негативних коментарів. Впевнені особистості продовжують займатися з подвійною ретельністю, при цьому основною метою вважаючи досягнення цілей, а не доказ іншим власного таланту .

Є кілька дієвих порад, які допомагають підвищити самовпевненість. Вони більш глобальні в порівнянні з рекомендаціями підібрати речі по фігурі, частіше фотографуватися і запам'ятовувати компліменти, але працюють куди ефективніше.

1. Зрозумійте суть критики.

Критику вважають деструктивною, покликаною принизити. Але на ділі вона всього лише являє собою оцінку чого-небудь (зовнішності, результату діяльності і т.д.). Критичні оцінки бувають як позитивними, так і негативними. Вислуховувати будь-яку думку-корисний навик поряд з виробленням критичного мислення. Переробляти все для інших-це не вихід, але вважати себе та свої історії/малюнки/фотографії бездоганними теж погана ідея. Критика може бути спрямована на поліпшення, виправлення недоліків; вона корисна в помірних обсягах.

Пройти тест на впевненість у собі

2. Помічати власні перемоги.

Якщо за місяць вдалося позбутися шкідливої звички, привчитися лягати раніше і прокидатися без будильника, перейти на здорове харчування - це вже можна вважати великим досягненням. Деякі речі залишаються непоміченими, оскільки результат не блискавичний. Але їх якраз варто виділяти.

Цілісний образ складається з дрібниць; особистість формується завдяки невеликим, на перший погляд, змінам. Варто заохочувати себе навіть за незначні досягнення, але не зупинятися, а рухатися далі. Задавши правильний напрямок і роблячи навіть маленькі кроки, можна досягти висот, раніше здавалися нереальними.

3. Вміти сміятися над собою.

Ніщо так не підвищує самооцінку , як здатність посміхатися над власними промахами. Всі хоч раз в житті одягали некрасиві речі, виходили на вулицю в неохайному вигляді, посміхалися при чоловікові/жінці мрії з застряглим між зубів кропом або маком, говорили дурні речі, плутали режисерів і їх фільми, помилялися номером, падали на рівному місці, плакали через дрібниці. Це абсолютно не страшно, а найчастіше навіть забавно. Ось тільки посміятися над собою коханим сил не вистачає.

Дорослі звикли бути серйозними і таку іронію прирівнюють до приниження. Але жартувати над власними промахами здатні тільки впевнені в собі. Їм не потрібно підтримувати статус недоторканних і спопеляти поглядом всіх, хто відпустить жарт на адресу «царської особи». Варто бути простіше. Оточення не вважатиме вміє щиро сміятися над собою дурним – навпаки, оцінить здатність до самоіронії, яка рідко зустрічається.

4. Не боятися робити помилки.

Порада частково продовжує попередню. Деякі події з життя змушують нас відчувати себе огидно-розрив з коханим – звільнення, невдалий проект, обривання контактів зі старими друзями ... Часто здається, що провини інших людей в цьому немає, вся відповідальність перекладається на себе. Але всі роблять помилки, цього не варто боятися.

Невдалі стосунки – поганий привід для того, щоб залишок життя пробути одним/однієї, обходячи привабливих жінок/чоловіків за кілометр. Після звільнення бажано знайдіть нову роботу або відпочивати (якщо є можливість), а не рвати волосся з криками «як знайти професію мрії, це нереально». З огляду на досвід минулих помилок, недоліків, простіше не допускати їх в майбутньому.

Знайомий страх – боязнь зробити все не так, як хотілося б. Через побоювання» неідеальності " можна скласти руки, забувши про те, що треба діяти. Без проб і помилок не буде ні досвіду, ні результату. Ефективніше робити все неідеально, неправильно, але вчитися на цьому, ніж провести життя з думками «краще ніяк, ніж погано».

5. Зосередитися на своїх бажаннях.

Від думок, що ровесники стали президентами компаній, заробили на іномарку і яхту, впевненості не додасться. А ось зберегти самооцінку можна, задумавшись, чи дійсно це межа мрій. Багато хто не готовий брати на себе відповідальність, керуючи фірмою – їм куди комфортніше і цікавіше на рядовій посаді, нехай вона менш прибуткова. Та й яхта може асоціюватися лише з морською хворобою. Людина, наступний за чужими мріями, що орієнтується на інших, приречений втрачати самовпевненість. Коли він перестає з заздрістю стежити за іншими, перемикаючись на власні бажання , життя стає комфортнішим, яскравішим, повнішим.

Відмова від принизливих порівнянь – початок нового шляху. Впевненість в силах зміцнює дух; людині набагато простіше придумувати нові проекти, спілкуватися з іншими, генерувати ідеї, досягати поставлених цілей. Його неможливо зупинити злісними висловлюваннями на кшталт» У тебе нічого не вийде", глузуваннями та іншими нечесними шляхами. Самовпевненість дає відчутні переваги, якими варто користуватися по повній.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео