Назад
Психологічні тренінги: що це таке, які бувають і як вибрати??

Навигация по разделу
психологические тренинги

Що таке психологічні тренінги і як їх вибирати?

Що таке психологічні тренінги і чому це можливість зустрітися з собою? Які бувають типи тренінгів і як вибрати свій формат?

У нашому суспільстві зізнатися, що потребуєш допомоги психолога, для багатьох рівносильно озвучування ганебного діагнозу. Це вони, там, у себе на Заході, ллють сльози на кушетці в кабінеті психоаналітика. А я ні-ні. Я-Кремінь. А що життя не ладиться-так це начальник козел, а хвороби все від нервів. Зробити перший крок важко. Особливо в маленькому містечку, де громадська думка припечатує сильніше судового вироку. Але можна відвідати відкриті заходи-психологічні тренінги. Так би мовити: і в натовпі загубитися і свої проблеми вирішити.

Що таке психологічні тренінги?

Психологічний тренінг — це захід, який проводить психолог, в якому піднімає психологічні проблеми кожного з учасників. Психолог повинен бути практикуючим, а проблеми-актуальними. Це не лекція, не горезвісний стусан і не групова терапія. Всесвіт просто збирає людей в одному місці в один час. І тоді починається магія.

На успіх психологічного тренінгу для кожного конкретного учасника впливає 4 компоненти:

  • Особистість . Тренер & 8212; психолог, в рукаві якого є десяток історій з практики і вправи на будь-який запит аудиторії.
  • Настрій . Нудьгуючий вираз обличчя і посил «Ну давай, навчи мене» залишать жаль про витрачені гроші. А вчасно піднята рука допоможе вирішити проблему.
  • Група . Досвідчені тренери знають, що у формуванні групи бере участь рука провидіння. Учасники підбираються за особливим принципом, але з однією метою – допомогти один одному відпрацювати складні життєві ситуації.
  • Атмосфера . Тренер, подібно диригенту задає темп і тональність загальної гри.

Як новачкові зрозуміти, чи буде цікаво йому заняття? Якщо в заявленій темі є незнайомі слова-це зустріч для посвячених. Але буває, особиста проблема великими літерами написана на плакаті з призначеним тренінгом. Тоді, звичайно, варто спробувати. Але занадто розмитих і абстрактних тим краще уникати.

Наприклад, відвідування тренінгу з назвою: «Як сподобатися всім і кожному» рівносильно прочитання гороскопу для людей, що народилися в Рік Дракона. Трактуй, як хочеш, що-небудь та співпаде. А на виході з Заходу» як сподобатися свекрухи або начальнику (людям, старшого покоління) " отримані навички можна відразу застосувати на практиці. Як то кажуть: «вірною дорогою йдете, товариші!».

Пройти тест на характер людини

Для чого потрібні тренінги з психології?

Будь – який тренінг-це досвід взаємодії. Психологічний тренінг-досвід взаємодії з самим собою. Учасники стикаються з внутрішніми проблемами, про існування яких навіть не здогадувалися. Старий образи , незакінчені відносини, стреси, старанно забуті свідомістю, скалками сидять глибоко в душі.

Психологи називають це несвідомим або підсвідомістю (ще один корисний термін). Подібно бойовому осколку, Стара душевна рана може нагадати про себе в самий невідповідний момент.

Висновок . Психологічний тренінг змушує учасників (іноді проти їх волі) визнати, що проблеми у них є.

Заявлена тема може відгукнутися в душі зовсім іншою проблемою. Так, учасники, які прийшли з метою схуднути, ридають над дитячою ситуацією: батьки не похвалили їх за відмінні оцінки. І після тренінгу вони таки худнуть, тому що ситуація прожита до кінця і заїдати її вже немає сенсу.

А озвучена проблема: хочу повернути колишнього, викликає менше емоцій, ніж спогади про глузування однокласників. У підсумку-виявляється, що колишній просто зовні схожий на кривдника і був обраний в якості хлопчика для биття.

Висновок. психологічні тренінги показують: всі сфери життя настільки взаємопов'язані, що смикнувши ниточку в одній з них, можна розплутати значний клубок проблем.

Група переміщається в ситуації, штучно створені тренером. Але проживає емоції тут-і-зараз . На перших заняттях можна побачити людей, що сидять з приклеєними посмішками і очима повними сліз, тому що плакати – це погано. Зате на наступних зустрічах все дружно ридають в три струмка. І жінки, і чоловіки. Учасники вчаться визнавати своє право на» ганебні " почуття: гнів , заздрість , страх, ревнощі .

Вправи допомагають не накопичувати негативні емоції в собі, а правильно вихлюпувати їх в потрібному місці і в потрібний час. А після цього учасники дозволяють собі побути ніжними, проявити співчуття і просто влаштувати обнімашки з рідними.

Висновок. психологічні тренінги нагадують учасникам те, що у них є право на прості людські емоції.

Після відвідування декількох Заходів, пов'язаних з психологією, пройдені етапи вже не представляються чимось екстраординарним. Але для непосвячених учасників багато що стає одкровенням. Психологія-потужний інструмент, а тренінги – перший крок на довгій ділянці шляху під назвою «Пізнай себе сам».

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Які бувають тренінги з психології?

Офіційної класифікації не існує. Теми видозмінюються залежно від запитів суспільства. Але суть залишається незмінною, тому що глибинні інстинкти зашиті на рівні генів. Якщо наших мам і бабусь цікавило, як познайомитися з хлопцем на танцях, то сучасні дівчата вчаться робити красиві Селфі. А мета одна-сподобатися оточуючим.

Тренінги з психології умовно діляться на 3 групи:

Бізнес-тренінги . Спілкування з клієнтами, підлеглими, методи переконання і подолання заперечень. Тренінги для керівництва, менеджменту та офісних працівників.

Поведінкові . Навчання красномовству, чарівності, подолання проблем на роботі – це найпопулярніша і відвідувана Категорія. Але ефективність зовнішніх змін недовговічна. Учасники або забувають про отримані навички, або вимагають постійного підживлення у вигляді нових і нових занять.

Терапевтичні . Зміни не можуть пройти миттєво. І навіть за день-два. Відвідування терапевтичних тренінгів триває довго і часто стає приводом для індивідуального відвідування психоаналітика. Це найбільш трудомісткий, але перевірений шлях.

Точна класифікація не так і важлива, тому що головною метою тренінгу є зміна якості життя учасників. Із загальної роботи кожен виносить свій власний досвід. І двох однакових результатів не буває, як і ідентичного набору генів.

Як вибрати психологічний тренінг?

На кожну тему психологічного тренінгу знайдеться скептична стаття про те, чому це не працює. Узагальнювати все, щонайменше, некоректно. Успіх тренінгу у великій мірі залежить від готовності учасника працювати над собою. Вибрати формат заходу для новачка складно. Але лякатися не варто, навіть незнайомі терміни означають цілком земні і життєві проблеми більшості.

Спробуємо прибрати наліт таємничості з професійної термінології:

Рольові ігри . До акторської майстерності як до професії вони не мають відношення. "Весь світ театр..."» Підсвідомо ми вибираємо роль і діємо від імені персонажа. Для своїх батьків ми завжди залишаємося дітьми, а діалог зі своїми нащадками ведемо з позиції батька або вчителя. Але іноді ролі стають недоречними. Так, наприклад, ми постійно повчаємо чоловіка, а потім дивуємося, чому він перестав приймати відповідальні рішення. А чоловік просто включився в гру батько-дитина і прийняв на себе роль нетямущого підлітка.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Життя сценарії .  Ситуації, які ми з подивом називаємо « дежа вю », Всесвіт посилає не для покарання, а для навчання. І поки ми не зрозуміємо, чому саме повинні навчитися, сценарій буде повторюватися із завидною регулярністю. Чого навчить довге очікування в пробці? Упокорювання. А конфлікт на роботі ? Усвідомлення того, що потрібно розвиватися в професії. Або знайти нову.

Ці дві теми чітко описані в Книзі Еріка Берна (психолога та психіатра) «ігри, в які грають люди».

Психосоматика . Організм-це дуже, дуже мудра машина. Особливо мозок, який показує нам світ таким, яким вважає за потрібне.  Психологічні проблеми проявляються на фізіологічному рівні. Наприклад: у стресовій ситуації в кров викидається забійна доза адреналіну, спалити який можна тільки фізичними навантаженнями. Але ми сидимо за столом, поки адреналін атакує судини і серце. Підсумок-Серцевий Напад, раптові головні болі. Наші предки були мудрішими. Фрази " ноги не йдуть» або «очі б не бачили» – не абстрактні словосполучення, а результат вдумливих спостережень.

Про прояви психосоматики цікаво пише практикуючий психотерапевт Синельников в.в книзі «Люби хворобу свою».

Вибір тренінгу – це не лотерея. але і не гарантія вирішення всіх проблем. Поставтеся до нього як до досвіду. А досвід-це наш особистий багаж, який неможливо втратити або вкрасти.

Психологічні тренінги дозволяють людині лицем до лиця зустрітися з власним «я». Прожити себе вчорашнього і перестати паритися про себе завтрашньому. Відчути тілесні затискачі, прокричати гнів і прошепотіти про любов. А ще упевнитися, що проблеми, які люди вважали особистими, хвилюють кожного другого учасника. І тільки від цього вже стає легше.

Пройти тест на невпевненість у собі

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео