Назад
Меланхолік: хто це такий і що значить ним бути? Тест на темперамент

Навигация по разделу
меланхолик

Хто такий меланхолік і як його визначити?

Хто такий меланхолік і його опис? Як визначити меланхоліка і його сумісність з іншими типами темпераменту? Тест на темперамент

Складно уявити більш неоднозначний і суперечливий тип темпераменту, ніж меланхолік. З одного боку-неженка і плакса, здатний «згущувати хмари» з будь-якого приводу. З іншого – творча, неординарна особистість, що володіє талантом, винахідливістю, вільнодумством. Хто ж такий меланхолік? Наскільки важко дружити з ним чи будувати стосунки? Радіти або засмучуватися, якщо виявили цей тип темпераменту у себе? Що робити, якщо дитина меланхолік? Як правильно виховувати? Наскільки успішним може бути його майбутнє? Розберемося в цих питаннях по порядку.

Хто такий меланхолік?

Меланхолік — це тип темпераменту, що відрізняється підвищеною вразливістю і вразливістю. Все це обумовлено схильністю до переживань, які виснажують психіку. Меланхоліки вміють переживати яскраві емоції, але слідом за цим загасають, подібно догорає сірнику, щоб запалитися знову після чергового емоційного сплеску. Тільки, на відміну від холерика, ці емоції спрямовані всередину, а не назовні.

Характеристика меланхоліка, також як і його назва, були сформульовані в працях давньогрецького цілителя Гіппократа, отримавши подальший розвиток завдяки Галену. Саме слово походить від назви «життєвого соку», який домінує у таких людей – «чорна жовч» або «мелена холе». Саме ця рідина, згідно з уявленнями стародавніх греків, викликає смуток, боязкість.

Люди з меланхолійним типом темпераменту схильні переживати «в собі», не вихлюпуючи негатив на оточуючих. Їм простіше замкнутися, ніж влаштувати істерику або сміття. У зв'язку з цим, меланхоліки більш чутливі , ніж інші психологічні типи особистості. Але переживання» всередині себе " дають потужний творчий потенціал , який в рази перевершує креативність інших типажів. Якби не існувало меланхоліків, не народилися б багато шедеврів світового живопису, музики, поезії, архітектури та інших проявів генія.

Серед відомих меланхоліків Ісаак Ньютон, Рене Декарт, Фредерік Шопен, Чарльз Роберт Дарвін, Майкл Джозеф Джексон, Едгар Аллан По, Микола Васильович Гоголь, Сергій Олександрович Єсенін, Федір Михайлович Достоєвський, Петро Ілліч Чайковський, Лев Миколайович Гумільов, Елвіс Преслі, Майкл Джексон, Білл Гейтс, Брітні Спірс, Анжеліна Джолі, Міла Йовович. Так що, меланхолік-це не завжди лузер і плакса. Дуже часто їх психологічні особливості дозволяють піднятися над оточуючими, досягнувши таких висот, про які інші можуть тільки мріяти.

Як визначити меланхоліка?

Спілкування з меланхоліком дуже швидко покаже його тип темпераменту, оскільки співрозмовник чітко зрозуміє необхідність підбирати слова. Будь-яке необережне висловлювання може спровокувати образу. Крім цього яскравий індикатор меланхоліка – деяка смуток і замкнутість. Під час діалогу складатиметься враження, що людина «завантажена», переживає з приводу чогось.

Розпізнати меланхоліка допомагає і його творчий потенціал. Дуже часто цей тип темпераменту зустрічається у людей мистецтва та інших креативних особистостей. Ще, вони рідко стають "душею" компанії, вважаючи за краще бути осторонь від галасливих збіговиськ.

Не складно зрозуміти свою приналежність до таких людей. Але все ж, якщо хтось намагається сказати «я меланхолік», бажано упевнитися в справедливості цього судження. Можна пройти  тест на тип темпераменту , що дозволяє досить точно визначити свій тип темпераменту.

Деякі дослідники впевнені, що розпізнати темперамент людини можна і суто аналізуючи його зовнішній вигляд. Наприклад, зрозуміти, що перед нами меланхолік. Опис його включає тендітна, астенічна статура, витягнуті кінцівки, плоска спина і грудну клітку, вузьку талію, слабо розвинену мускулатуру. Не варто забувати, що подібною зовнішністю можуть володіти люди, які просто не дружать зі спортом, мають проблеми зі здоров'ям, або з якихось причин надмірно обмежують себе в їжі. Так що, один лише зовнішній вигляд, без аналізу поведінки людини, навряд чи допоможе сформувати правильне уявлення про його тип особистості.

Що означає Бути меланхоліком?

Переваги меланхоліка дозволяють йому виділятися серед тисяч конкурентів:

 • Творчий потенціал, нестандартне мислення;
 • Вміння бачити прекрасне в найнесподіваніших проявах;
 • Постійність у своїх симпатіях;
 • Схильність до побудови довгострокових відносин;
 • Розвинена чуттєвість, емоційність;
 • Вміння аналізувати та передбачати;
 • Широкий світогляд, розвинений інтелект.

Так що, в особі меланхоліка можна отримати надійного друга, вірного супутника життя або справжнього фаната спільної справи. Але меланхоліки бувають різні, Карл Юнг зробив поділ на 8 психотипів особистості . Дізнатися свій можна за допомогою тесту.

Пройти тест на тип особистості

Як і все в цьому світі, кожен темперамент має свої протилежні «полюси», на одному з яких містяться переваги, а на другому – недоліки. Причому, мінуси можна розглядати, як побічний ефект тих процесів, які обумовлюють позитивну сторону. Все пов'язано зі швидкістю і глибиною протікання психічних реакцій, які помітно виснажують нервову систему.

Недоліки меланхоліка в основному ускладнюють життя лише йому:

 • Схильність до песимізму, депресії;
 • Низька стресостійкість;
 • Замкнутість, труднощі в комунікації з іншими;
 • Знижена працездатність, швидке виснаження;
 • Сором'язливість, низька самооцінка;
 • Повільність, погана витривалість;
 • Пасивність, інертність.

У зв'язку з цими недоліками меланхоліки рідко займають домінуючі позиції, потрапляючи під чужий вплив. Але навіть така "ложка дьогтю «не применшує» бочку меду", обумовлену плюсами цього типу особистості.

Який меланхолік у стосунках?

Якщо в парі меланхолік, характеристика таких відносин буде залежати від темпераменту його партнера. У разі ідентичних типів темпераменту, таким відносинам буде складно зміцніти, оскільки вразливість і вразливість обох буде роздувати цілих «двох слонів з однієї мухи». Деспотичний холерик зажене меланхоліка «за Можайськ». Це особливо яскраво проявиться в разі, якщо холериком виявиться жінка. Умиротворений флегматик доведе меланхоліка «до сказу» своїм пофігізмом. І хіба що життєрадісний сангвінік підзарядить партнера відсутньою енергією і оптимізмом.

Пройти тест на сумісність

Як виховувати меланхоліка?

Батькам меланхоліка ні в якому разі не можна роздувати проблему через цього типу темпераменту у дитини. Адже він обумовлює величезні можливості для самореалізації та успіху. Головне, не зламати вразливу психіку з дитинства. Слід його надихати, хвалити, але не перехвалювати. Виступати ініціатором спілкування, не нав'язуючи діалог. Варто проявити терпіння в разі безпричинної депресії, навчившись заспокоювати маленького меланхоліка, перемикати його увагу на більш життєрадісні моменти. Не забувати про всебічний розвиток дитини, водити його в гуртки або секції, не даючи занудьгувати і «повісити ніс».

Народитися меланхоліком-це величезний шанс стати відомим і успішним . Важливо отримати правильне виховання, А В дорослі роки, присвятити себе саморозвитку . Знаючи свої мінуси, можна їх виправити або хоча б згладити. Меланхолік володіє величезним потенціалом, причому не тільки в розвитку кар'єри, а й побудові відносин. Тому не варто сумувати, виявивши цей тип темпераменту у себе. Також не варто уникати меланхоліків в спілкуванні, адже саме вони можуть стати справжніми друзями або союзниками.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео