Назад
Бажання: що це таке і що вони говорять про людину??

Навигация по разделу
желание

Що таке бажання і чому важливо, щоб воно було?

Що таке бажання і чому вони так необхідні для людини? Як бажання людини може допомогти краще пізнати його? Чому важливо виконувати свої бажання?

Кожне бажання, яке народжується всередині людини, є цеглинкою його особистості. Воно вказує на цілі, думки, наміри. Важливо прислухатися до своїх мрій і вчасно вловити момент, якщо голос, який їх диктував, раптом затих.

Що таке бажання?

Бажання — це внутрішнє відчуття необхідності до здійснення чого-небудь або володіння чим-небудь. Для цього поняття характерні:

 • Усвідомленість . Розуміння, чого хочеться.
 • Мотив. усвідомлення, чому це бажання виникло і що дасть його виконання.
 • Способи реалізації. знання того, як досягти задуманого.

Якщо три ці умови дотримуються, то мрія зможе здійснитися.

Хотіти не шкідливо, шкідливо – не хотіти!

Бажання є рушійною силою, що змушує людей жити, досягнення цілей . Найпоширеніша причина особистісної кризи полягає в тому, що людина не знає, чого хоче. Потрапивши в цю пастку, складно з неї вибратися. Періодично все відчувають короткочасні напади "нічого неохотенія". Вони виражаються в тому, що складно визначити, чого б хотілося в конкретний момент часу. В цей час мозок починає автоматично перебирати варіанти: їжа, дозвілля, сон, ПР.якщо жоден з них не знаходить відгуку, настає нудьга, розгубленість, пригнічення. Важливо не плутати цей стан з лінню .

Пройти тест на характер людини

Хотіти корисно з наступних причин:

 • У момент здійснення бажання людина відчуває відчуття радості , щастя .
 • Бажання мотивують до діяльності. Наприклад, мрія про подорожі призводить до того, що людина шукає більш високооплачувану роботу, компактніше організовує час.
 • З'являється відчуття сенсу життя .
 • Можливість виконувати бажання підвищує самооцінку .

Про що говорить відсутність бажань?

У людини завжди є бажання, просто негативні думки і психологічні блоки можуть їх затуляти. Щоб їх відкрити, можна провести вправу «виграш в лотерею». Потрібно уявити, що ви виграли велику суму і написати на аркуші, як би змінилася після цього життя. УВАГА, Це повинен бути не список покупок, а перелік дій приблизно з такими пунктами:

 • Взяла б відпустку і з'їздила в тур по Європі.
 • Звільнився б з роботи і відкрив магазин з продажу взуття.
 • Розлучилася б і переїхала в інше місто.
 • Обзавівся б квартиру в центрі.

Буде корисно маркером виділити нематеріальні бажання. Ця вправа допомагає зрозуміти, чого дійсно хочеться. Наприклад, звільнення вкаже на те, що людині не подобається його робота, розлучення – на незадоволеність відносинами. Мета вправи-зрозуміти, що змінити життя можна, не чекаючи виграшу в лотерею.

Про що говорять бажання?

Бажання і дії (або бездіяльність) по їх реалізації можуть багато чого сказати про людину.

1. Оптиміст або песиміст.

Часто причиною того, що людина відмовляється бажати, є відсутність віри в себе і здійснення мрії. Невіра може посилюватися постійними скаргами на неможливість отримання того, що хочеться. Це призводить до формування внутрішніх блоків. Навіть якщо песиміст отримає те, що він хоче в глибині душі, він не зможе цим скористатися або навіть не помітить цього.

У оптимістів все інакше. Вони шукають можливості. Такі люди відкриті для нового, легше адаптуються до змін, простіше переносять невдачі і швидше відновлюються після них. Навіть якщо виконання бажання вимагає від них докладання зусиль, вони в змозі домогтися успіху.

2. Сила характеру.

Щоб виконати бажання, потрібно терпіння, цілеспрямованість , стресостійкість. Це важливі риси характеру . І саме їх відсутність або недостатній розвиток змушує людину відмовлятися від того, щоб отримати те, що хочеться. Щоб себе мотивувати , можна скласти список бажань і відзначати, коли вони збуваються.

3. Інтереси та цінності.

По тому, чого хоче людина, можна зрозуміти, чим він цікавиться і що для нього найбільш цінно. Особливо це важливо, коли люди зав'язують стосунки. Досить запитати, чого б людина хотіла досягти найближчим часом, і можна зрозуміти, в чому він найбільш зацікавлений. Хтось назве просування по кар'єрних сходах, комусь хочеться завести сім'ю. Третій розповість про те, що планує подорож або збирає на квартиру.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Що станеться, якщо не виконувати свої бажання?

Якщо не втілювати в життя мрії, можна зіткнутися з такими проблемами:

 • Крах самооцінки . Постійне ігнорування бажань на глибинному рівні може означати, що людина просто не вірить, що гідний їх виконання. Це вказує на низьку самооцінку.
 • Депресія . Постійні невдачі призводять до пригнобленого стану. У людини опускаються руки, падає мотивація . Пропадає бажання навіть хотіти чого-небудь.
 • Замкнутість. Людині, чиї бажання не виконуються, складно спілкуватися з більш щасливими людьми. Тому він найчастіше відмовляється від спілкування, рідше бачиться з друзями і близькими.

Що робити, якщо бажання не виконуються?

Буває так, що бажання довгий час не виконуються. Це призводить до того, що навіть найзапекліший оптиміст втрачає віру. Є кілька способів виправити ситуацію:

 1. Не ставити себе в залежність від своїх бажань. Є філософська думка:»людина повинна керувати бажаннями, а не навпаки". Не варто розглядати невиконання мрії, як крах, програш, невдачу. Якщо бажання реалізується, буде здорово, якщо немає, є десятки інших, до реалізації яких можна приступити зараз.
 2. Зрозуміти, що не дуже-то й хотілося. Буде корисно прокрутити в голові, що станеться, якщо мрія не здійсниться. Ця техніка допомагає розкрити справжні бажання, знайти нові шляхи їх реалізації, вивільнити страхи і перемогти їх.
 3. Складіть список дрібних радощів. Далі потрібно діяти, щоб якомога більша кількість пунктів в цьому переліку виявилося досягнутим. Це допоможе підтримувати бадьорість духу.
 4. Розбити велику мета на маленькі, легко досяжні. Якщо вважати покупку квартири за одне велике бажання, то здається, що мета важкодосяжна. Але якщо спробувати розглянути варіанти (іпотеку, скорочення витрат, позики у друзів), поставити реальні терміни, можна вже через пару років обзавестися житлом.

Найголовніше бажання, яке повинно бути у людини – реалізовувати власні мрії. Це не тільки шлях до щастя, але ще і спосіб зберегти міцне психічне здоров'я .

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Що таке чоловіче щастя і в чому воно полягає? 8 основних ролей для його ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Що таке прикордонний розлад особистості? Які причини його виникнення? Як ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною, якщо звичне " а можна познайомитися?"набридло ...
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити нову людину або колишнього партнера, якщо раптом почуття охо ...
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе людину, знаючи кілька психологічних трюків? Чи варто ...
Новое youtube видео