Назад
Як знайти свій шлях у житті? 20 способів

Навигация по разделу
путь жизни

Як знайти свій шлях у житті?

Як знайти свій шлях у житті і чи можна це зробити, змінивши свої звички? 20 різноманітних способів, які допоможуть в цьому

Багато людей мріють про зміни, але бояться: втратити роками зароблену стабільність, виглядати безглуздо в очах рідних, невідомості. Живете з думкою про перезавантаження? Займаєтеся не своєю справою? Вважаєте, що у ваші роки пізно змінюватися? Дедлайну для щастя немає, вважають експерти, воно залежить не від знамення згори, а від характеру. Якщо ви не зараховуєте себе до сміливців, що ж. Свій шлях життя можна будувати не поспішаючи, без крутих віражів.

Здається, що незадоволеність життям можуть відчувати люди, у яких «щось не так». Якщо кар'єра в порядку, є сім'я, будинок і відпустку на море, то скаржитися просто нема на що. Але на зміни вирішуються успішні і зрілі люди. Адже криза середнього віку не завжди накриває саме в 40. Він може початися набагато раніше або набагато пізніше: і в 30, і в 50 років.

Ось невелика добірка способів перекроїти власне життя. Правда, є одне невелике «але»: ці методи підходять, скоріше, людям розважливим, задумливим, тим, хто не звик різко змінювати своє буття.

Рух життя , а життя – це шлях, а в дорозі необхідно робити привал. Є така штука-аудит життя. Це спосіб вийняти з життя все, ретельно перебрати і повернути тільки те, що потрібно. А після почнеться найцікавіше-поповнення запасів щастя. Адже місце для нього вже звільнилося. Аудит корисний тоді, коли начебто все є, але чогось не вистачає.

1. Карта свого життя.

Щоб зрозуміти, як ви розподіляєте свою енергію , можна намалювати карту життя. Цей метод використовують психологи для спілкування з дітьми, але і дорослим не завадить трохи пограти. Для цього потрібно взяти аркуш паперу і 10 кольорових олівців.

Напишіть список з 10 пунктів (їх кількість і назви можна коригувати):

 • Що навколо мене
 • Хто навколо мене
 • Враження
 • Здоров'я та спорт
 • Сім'я та діти
 • Робота та гроші
 • Хобі та розвиток
 • Чому я живу
 • Радість життя
 • Сам собі господар

Навпроти кожного пункту поставте цифру так, щоб в сумі вони дали 100.

Переверніть лист і починайте зафарбовувати, дотримуючись пропорції. Площа кожного кольору покаже, скільки місця в житті займає кожен з пунктів. Наприклад, якщо навпроти пункту «радість життя» ви поставили цифру 10, беріть олівець і зафарбовуйте десяту частину листа. Яку? Вирішуйте самі.  Далі можна буде трохи поворожити.

Пройти тест на депресію

Що це дасть?

 1. Площа кожного відтінку: наочну картину вашого стану – чого в житті занадто багато, а чого не вистачає.
 2. Вибраний колір: ваше ставлення до кожної сфери життя-яскраві кольори говорять про радості , коли як темні підкажуть невдоволення.
 3. Розташування кожної сфери життя : у верхньому лівому кутку розташовуються важливі для вас, в правому нижньому – ті, яким ви зовсім не приділяєте уваги.

Порада: для початку просто проаналізуйте свою карту. Не варто порівнювати її з іншими малюнками або підлаштовувати під чужі. Шлях вона буде тільки ваша. Аналізуючи відтінки, краще спиратися на власні асоціації. Так, наприклад, червоний колір вважається кольором агресії. Але якщо у вас він викликає позитивні емоції , варто прислухатися до внутрішнього голосу.

2. Список власних бажань.

Іноді ми думаємо, що щоденні турботи заважають нам перейти до виконання бажань . Бажань у нас багато, але ми не наважується їх озвучити навіть наодинці з собою. Хочете перевірити?

Візьміть аркуш паперу, ручку та таймер.

На одній стороні напишіть слово «треба». Засічіть на таймері 2 хвилини і безперервно пишіть список всіх необхідних справ.

На другій стороні напишіть слово «хочу». Засічіть 2 хвилини і, не замислюючись, пишіть всі свої бажання.

Що це дасть? концентрацію на власних бажаннях. Звичайно, кожен отримує свій результат, але є і статистика: перший список багато пишуть впевнено і швидко, тоді як на списку бажань запинаються вже на п'ятому-сьомому пункті і насилу чекають закінчення відведеного часу.

Порада : спробуйте приділити списку бажань додаткову увагу. Для цього листок можна повісити на видному місці і поповнювати його пунктами, які прийдуть в голову в будь-який час: від бажання спекти хитромудрий десерт, до покупки дачі на березі моря.

Коучі знають, що звичка виробляється мінімум 21 день, але щоб вона стала частиною життя, буде потрібно кілька місяців. Цей тривалий процес змушує мозок шукати різні виправдання, щоб уникнути такого виснажливого процесу перетрубації. Перехитрити його допоможуть кілька хитрощів.

3. Спочатку справа, потім мислення.

Щоб стати приємним в спілкуванні людиною, не потрібно 2 місяці програмувати себе на це. Можна почати привітно посміхатися людям, поступатися місцем, притримувати двері і вітатися з сусідами. Хочете навчитися співпереживати-запишіться у волонтерську організацію, влаштуйтеся на роботу в хоспіс або відвідайте притулок для тварин.

4. Пориньте у свої страхи.

Страх – нормальна реакція при процесі росту. Звичайно, не варто стрибати з парашутом, якщо такий же стрибок допоміг вашому другу змінити своє життя . Можна почати зміни на нейтральній території: заговорити з незнайомою людиною в транспорті або на зупинці, завести відверта розмова з коханим, поділитися почуттями.

5. Не витрачайте енергію на засудження себе.

Часто ми катуємо себе причіпками, які самі ж і придумали. Коримо себе за те, що не передбачали, не вгледіли, не передбачили, не сказали (або сказали невпопад). Ці внутрішні суперечки-ненаситні пожирачі енергії. Спробуйте відстежити один з таких, подумки проговорити до кінця, закрити уявну двері (закреслити чорним маркером) і більше до нього не повертатися. Після цього беріться за наступний.

Пройти тест на самооцінку

6. Не витрачайте енергію на засудження інших.

Те, як ми відгукуємося про інших, більше розповідає про нас самих. Особливо якщо ми судимо людей заочно. Засудження інших робить ваше обличчя злим і отруює ваше життя , навіть якщо на чужому тлі ви здаєтеся собі краще. Постарайтеся абстрагуватися від чужих невдач або помилок, навіть якщо наполегливо будуть просити вашої думки. Побачите, скільки хорошої енергії збережеться у вашій душі.

7. Придумайте поліпшену версію себе.

Не намагайтеся відразу наділити своє нове «я» ідеальними рисами. Просто спробуйте пофантазувати, як маленькі дітки. Уявіть поліпшеного себе через 5 років і запросіть на чаювання. Сядьте разом за стіл, подивіться, як ви виглядаєте, що п'єте, що їсте, як розмовляєте. Чи подобається вам ця людина? Що можна почати робити прямо зараз? Від чого варто відмовитися? Перетворіть цей процес в захоплюючу гру. Поступово ви почнете вести себе, як він.

8. Полюбіть ікру і шампанське.

Маленька історія для настрої : одного разу до Пікассо прийшов молодий художник. Він хотів стати таким же відомим і питав майстра, як йому вчинити. Воно готовий був відмовитися від усіх радощів життя, щоб стати таким же успішним. На що Пікассо йому відповів: «полюбіть ікру та шампанське. Тільки тоді ви дізнаєтеся, заради чого варто творити».

9. Баланс ВЛАСНОЇ ТА чужої думки.

Вміння прислухатися до думок інших людей дозволить знайти свої слабкі місця, над якими варто попрацювати. Не завжди слід йти по стопах інших-потрібно цінувати підказку з боку. Твердо стояти на своєму, але бути сприйнятливим до ідей з боку — розумна життєва стратегія.

10. Не боятися змінюватися.

Зміни-найкращі друзі прогресу. Страх зануритися в щось нове, навпаки, закриває індивідуальність. Творча натура може поміняти зовнішність, рід діяльності, записатися на цікаві курси і т. д.

Пройти тест на темперамент

11. Цінувати свою індивідуальність.

У нас є один набір зовнішності, яку не варто міняти. У світі стільки прикладів, коли неповноцінні в розвитку люди не звертають увагу на глузування з боку і досягають успіху в конкретній справі. Відчувати себе вільно можна тільки, якщо примиритися з собою справжнім.

12. Не жити в фальшивому світі.

Наслідування кумирам в стилі поведінки, одязі, спроби догодити для свого просування по кар'єрі — все це геть вбиває самостійність. Такий навик необхідний для створення свого «авторського» набору характеристик. Приховуючи сьогодення під штучною маскою, ми забуваємо про те, що дійсно хочемо. Слідувати тенденціям потрібно з розумом.

13. Не прагне комусь догодити.

Бути, а не здаватися можна, коли йти до мети не для "галочки" і поваги перед кимось. Кожен живе для себе і створює майбутнє, грунтуючись на своїх принципах. Робити поступки, йти на компроміс можна, якщо ти хочеш підтримати людину в здоровій конкуренції, а не сліпий боротьбі.

14. Не боятися допустити помилки.

Як бути собою, якщо постійно боятися зробити будь-який зайвий рух? Щоб перестати жити в музеї, де на кожному кроці тендітна ваза, варто навчитися легкості. Звинувачувати себе думками про провал варто короткочасно, а потім вже думати, як це можна не допустити в майбутньому. Варто дозволити собі легку помилку, але приймати повну відповідальність .

15. Зрозумійте свої бажання.

Важко зрозуміти, що ти справді хочеш, без впевненості. Знайти власні орієнтири для реалізації основних потреб-надійний спосіб вивчити свій потенціал . Будь-яка діяльність повинна виконуватися свідомо для важливої мети. Те, що ми сильно хочемо, стимулює внутрішню енергію для пошуку життєвого шляху.

16. Завжди навчатися чомусь новому.

Знання розширюють орієнтири для нових можливостей. Людині важливо періодично запитувати себе: "що я вмію? Як далеко я можу зайти? Що мені потрібно для конкретного результату?». Зрозуміти свої здібності-означає скористатися цінними ресурсами для придбання нових навичок. сенс життя може ховатися в чомусь незвіданому.

Пройти тест на тип особистості

17. Чітко визначити свої цінності.

Одна річ, ситуація для різних людей має різне значення. Якщо короткочасне відчуття свободи відіграє більше значення, ніж стабільність в майбутньому — людина щаслива тут, але не замислюється, що стоїть перед ним далі. Задоволення потреб має балансувати з служінням своєї головної мети.

18. Вміти передбачати.

Здатність прогнозувати дозволяє прорахувати результат на кілька кроків вперед. Особливо очевидно це проявляється на тлі прожитого досвіду. Імовірність повторення помилки-закономірність, якою варто вміло скористатися. Щоб майбутні роки не пройшли безслідно, варто прорахувати шанс удачі з провалом. Підійти до ситуації з іншого боку означає бути гнучким на своєму шляху, приймаючи ризики.

19. Не боятися пробувати.

Як можна взагалі чогось досягти без тестування? Без мотивації важко почати довгий шлях, тому потрібно прислухатися до внутрішнього голосу. Завжди будуть з'являтися варіанти для поліпшення власного результату. Це те саме навчання, лише у формі експериментів.

20. Не обмежувати себе.

Життєвий шлях довгий, на ньому важливо бути вільним, а не скутим думкою батьків, друзів, колег. Загальноприйняті норми тільки поверхнево повинні виховувати людину, а в іншому йому варто керуватися своєю моделлю поведінки. Права написані не тільки в Конституції, а й у свободі самореалізації . Ніхто не в праві обмежити рід діяльності, якщо він не протистоїть здоровому глузду і закону.

Які ще методи допоможуть зрозуміти розгойдати себе і позначити свій шлях життя? ведення щоденника , ранкові ритуали, візуалізація, медитація , йога, творчість . Важливо не зациклюватися на самому процесі самопізнання , включити уяву на повну потужність і пробувати, пробувати.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео