Назад
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??

Навигация по разделу
откровенный разговор

Що таке відверта розмова і які у нього правила?

Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного? З чого його почати і як правильно вести? Чому він може бути способом маніпуляції?

Настає час, коли відверта розмова неминуча. З чого почати, щоб не злякати співрозмовника? Де краще організувати зустріч і як себе вести? У статті ми відповімо на ці питання і розповімо, як нами маніпулюють за допомогою щирих бесід.

Що таке відверта розмова?

Відверта розмова – це спілкування на чистоту, без хитрощів, лукавства або обману. Розмовляти відверто-означає обмінятися щирими почуттями, відчуттями, думками.

Найпоширеніші теми відвертих розмов:

 • Секс, інтим . Про це досить правдиво говорять з підлітками в рамках статевого виховання. Відверто тему обговорюють партнери, сексологи, блогери і т. д.
 • Взаємини з людьми . До всіх ми відчуваємо різні почуття-роздратування – захоплення, любов , ненависть і так далі. емоції і відчуття по відношенню до інших прийнято висловлювати в бесідах «на чистоту».
 • Хвороби . Тема розкривається в контексті психосоматики , в процесі обстеження. Обговорюється найчастіше в колі близьких.
 • Самоаналіз, каяття . Нагадує відверту розмову з собою. Тема актуальна в періоди вікових криз-18, 25, 30, 40 і 50 років.

Відверта розмова як інструмент ефективного спілкування.

Бесіда " по душам»:

Пройти тест на тип особистості

Відверта розмова: підводні камені.

 • Правдиві історії, особисті відчуття та інші подробиці можуть зіграти злий жарт з тим, хто їх відкрив. Ніколи не знаєш до кінця, що людина насправді думає про тебе і як складуться Далі ваші відносини.
 • Складність такого спілкування в тому, що ми, намагаючись виглядати краще, говоримо не від себе справжнього, а від себе такого, яким ми хочемо бути. Тоді де починається щирість?
 • Надмірна відвертість псує відносини з близькими людьми. Говорячи про сокровенне, ми сковуємо людину зобов'язаннями зберігати наші таємниці. А чи просив він нас про таку почесну місію? Почуття відповідальності за чужі проблеми не зближує, а віддаляє.
 • У кожного своя правда. Бажано не забувати, що вона занадто суб'єктивна для того, щоб її викладати при кожному зручному випадку. Наша правда може образити, поранити, спотворити дійсність.
 • Занадто відкрито висловлюючи думки, ми самі на себе віщаємо ярлик. Наприклад, висловивши відверто свої консервативні погляди на життя країни, ми стаємо консерваторами для інших. Як бути, якщо хід думок через пару повернеться до лібералізму? Переконати в щирості поглядів буде важко.

Важливі правила: як почати відверту розмову, вести його і завершити?

1. Вибрати місце для спілкування, визначити час.

Всім учасникам повинно бути комфортно. А, значить, бесіду краще проводити на нейтральній території – невигадливому кафе, в парку або іншому небагатолюдному місці. Щоб зосередитися і розслабитися, потрібна відносна тиша, приємна атмосфера.

Можна потурбуватися про декораціях, які налаштовують на душевне спілкування: смачний чай або кава, приємні звуки (спів птахів, шум морської хвилі), легкий аромат – цвітіння рослин, пахощі.

Найкращим часом для серйозного спілкування психологи вважають період з 10:00 до 12:00 ранку, коли організм підбадьорився після сну, але ще не втомився. Заводити відверту розмову, коли людина голодна, хворий, роздратований, втомлений або сонний вкрай небажано.

2. Ретельно підібрати слова.

Починати з фрази: «нам треба серйозно поговорити, – це одна з найбільших помилок. Репліка ставить крапку в ще не почався діалозі, так як співрозмовник підсвідомо закривається. Він, відчуваючи небезпеку, хоче одного-ретируватися. Так говорили нам батьки, коли збиралися лаяти і так починають прощальний монолог закохані.

Психологи стверджують, що найважливіше для вдалої комунікації-це позитивний настрій , прихильність, доброзичливість. Тому небажано сприймати майбутню бесіду як вирішальну. Потрібно поставитися до неї як до спроби налагодити контакт. Посмішка, легкість в русі, простота слів. Наприклад: » якщо чесно, то...«,» мені цікаво, як&8230;«,»буду чесним...".

3. Уникати займенників» ти«,»ви".

Фрази на кшталт «Ти не чуєш мене!"або» ви не хочете змінюватися «краще змоделювати так:» мені здається, тобі важко зрозуміти мене « / »вам, напевно, важко міняти звички". Обережність з займенниками, додавання слів з відтінком невпевненості-це курс на хороший результат переговорів.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

4. Чітко висловити думку.

Заходячи здалеку, ми ризикуємо втомити співрозмовника, втратити нитку діалогу, не домогтися ніякого результату. Як би важко не було, але свою точку зору потрібно чітко сформулювати і висловити. Найважливіше бути зараз щирим. Якщо співрозмовник помітить фальш, він не відкриється. Досить сміливо розповісти про свої побоювання, почуття, побажання. Невелика сповідь переведе відверту розмову в активну фазу.

5. Вислухати співрозмовника.

Щоб діалог мав результат, потрібно не тільки висловитися, а й вислухати партеру. Бажано ні перебивати, ні коментувати, дати на вислів стільки часу, скільки людина сама захоче взяти.

6. Підсумувавши.

Не варто соромитися перепитати, уточнити, що мав на увазі партер. Двозначність-це головний ворог бесіди на чистоту. Якщо ми щось не до кінця розуміємо, то починаємо додумувати, фантазувати, «накручувати».

Відверта розмова як спосіб маніпуляції.

Деякі спеціально освоюють мистецтво відвертої розмови, щоб використовувати оточуючих в своїх цілях. Інші це роблять несвідомо. Щоб не потрапити в комунікативну пастку, потрібно знати, де її розставляють.

 • Іноді керівники розповідають пару-трійку своїх секретів підлеглим, щоб наблизити їх до себе для маніпуляції. Підлеглий, відчуваючи себе "особливим" колегам, якому довірився сам начальник, погоджується на понаднормові, додаткові завдання, нескінченні прохання.
 • Сказати шокуючу правду – спосіб збентежити співрозмовника, зробити вразливим. Відчуваючи незручність, людина перестає ясно мислити, не в змозі обміркувати рішення.
 • Якщо мета – вивідати важливу інформацію, маніпулятор не стане задавати питання безпосередньо. Він почне відверту розмову з розповіді чогось сокровенного про себе, змусить поспівчувати або захопитися, а вже потім піде в наступ.
 • Перед співбесідою один з претендентів на посаду ненароком починає розповідати про свої досягнення, перемоги, рекомендації. Що він робить? Психологи впевнені, що він майстерно маніпулює, знижуючи самооцінку інших перед важливою зустріччю. Найвразливіші учасники починають сутулитися, втрачають впевненість у собі .

Як дізнатися, що перед нами маніпулятор?

Варто припинити розмову, запитавши: "чи справді мені це потрібно знати?». Якщо співрозмовник аргументує, чому зав'язав відверту бесіду, можна її продовжити. Але якщо у відповідь підуть закиди в стилі: «Я до тебе з усією душею, а ти в неї плюєш!", пора самоусунутися.

Піти від настирливого комунікатора можна, посилаючись на невміння зберігати секрети або небажання говорити на складні теми.

Якщо настав час розпочати відверту розмову, використовуйте нашу статтю як короткий посібник для її проведення. Пам'ятайте про небезпеки і способи маніпуляції, які співрозмовники можуть використовувати проти вас.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео