Назад
Для чого ми живемо? 3 надихаючі рішення

Навигация по разделу
формула жизни

для чого ми живемо?

для чого ми живемо і як це зрозуміти? Хто в цьому може допомогти? Як знайти свою формулу життя і чому виникають такі думки?

Часто від людей можна почути слова: " Живу, як в тумані, кожен день-точна копія попереднього» або « Не можу зрозуміти, чому я живу. Куди рухатися далі ?». Знайоме? Напевно. Хтось шукає сенс життя, когось цікавить формула життя, але ясно одне: універсальна формула не написана на бересті або в стародавніх папірусах. Шукають її самостійно, іноді шукають все життя.

Можна перечитати сотні книг, вислухати десятки чужих думок і переглянути купу роликів в мережі. Так, в кожному є роздуми, своя філософія, але один висновок: формулу життя потрібно скласти самому. І компоненти теж доведеться шукати самому. Спробуємо намацати хоча б напрямок пошуку сенсу. Далі потрібно просто працювати над собою.

1. Зрозуміти причину такого питання.

Знавці людської натури в один голос стверджують: людина задає собі питання про сенс свого існування не тоді, коли хоче пофілософствувати або поумничать. Це питання задають собі люди, яким не живеться. Або ті, хто втратив живий емоційний зв'язок зі світом. Щасливі люди просто живуть і кайфують. Нещасливі-б'ються над розгадкою формули щастя.

Якщо ви задалися таким питанням, перше, про що необхідно запитати себе самого«" чому я раптом почав шукати відповідь на це питання. Чому саме зараз? ». Важливо на цьому етапі не піти на абстрактний рівень нескінченного філософствування, але постаратися знайти просту людську відповідь. Чому постаратися? Тому що хитрий мозок відразу постарається підсунути заготовлений, але неправильну відповідь. Так простіше. Так спокійніше.

Висновок. пошуки відповіді на питання « чому я живу?» починаються там, де є внутрішній конфлікт , стан депресії або незадоволеності своїм існуванням.

Відвертий розмова з самим собою дається важко. На цьому етапі якраз варто підключити психотерапевта .

Пройти тест на депресію

2. Звернеться до психотерапевта.

А як же мудрість батьків? Поради колег? Мудрі книги? Ми більше звикли покладатися на поради родичів, знайомих. Або воліємо нескінченно поглинати інформацію в мережі. Похід до психолога прирівнюється мало не до походу до лікаря венеролога. Бо соромно.

Знайомі починають радити книги по саморозвитку , подолання криз або діляться власними історіями. Але це все не працює, тому що:

  • Чужі історії – це чужі історії. Потрібно шукати своє рішення замість того, щоб витрачати час на вислуховування чужих історій.
  • З літературою потрібно вміти працювати. Поки ми в стані стресу, помічаємо і бачимо тільки те, що звикли бачити. В результаті корисна інформація проходить повз.
  • Багато смислів йдуть від батьків. Батьківський стереотипи часто відпрацьовують самі діти. Якщо ви опинилися в непростій ситуації, висновок один: все, що говорили батьки – не працює.

Читання надихаючої літератури теж поки варто відкласти . Спортсмени знають: якщо у вас щось виходить добре, велика кількість глядачів покращує результат, але якщо щось не вдається-результат помітно погіршується. На етапі гострої незадоволеності надихаюча література вганяє в ще більшу депресію. Це як розлучитися з хлопцем і нескінченно дивитися фільми про щасливе кохання.

Психотерапевт &8212; це нейтрально налаштований до вас людина. Він не буде розмазувати соплі від розповіді про шефа-тирана. І не стане говорити " забий, все саме вирішиться». Психолог прослухав і відпрацював сотні подібних історій. Він знає, як поставити питання, щоб ви самі змогли знайти відповідь. Чи не запропонує готове рішення і не дасть рецепт. Вислухає і допоможе.

Висновок. там, де потрібен гіпс, подорожник не допоможе. Необхідно звертатися до професіонала, здатному «полагодити» мозок.

Психотерапія &8212; займає від півроку до декількох років. Але за цей час теж можна дещо зробити.

Пройти тест на впевненість у собі

3. Почати жити осмисленим життям.

Свого часу Лев Толстой досліджував питання пошуку сенсу життя . Серед безлічі цитат є така:»переконання в тому, що життя має сенс, дається людині як нагорода за осмислене життя". Тобто спочатку потрібно жити осмислено і вже після цього зрозуміти &8212; в чому ж цей сенс полягає.

Іноді люди вважають, що вони не гідні щастя , поки не сконструюють у себе в голові чітку і зрозумілу формулу життя. Чекати цього абсолютно марно. Насправді єдина працююча стратегія - від практики. життя безглузде - перевірений спосіб розгойдати себе, кинути самому собі виклик. Але робити це не наодинці з собою, а пообіцяти щось другу, дружину, колезі, наприклад. Рішення може бути необдуманим, ніби взятим зі стелі, але здійсненним. Наприклад, пробігти марафон до кінця року або піти з нелюбимої роботи. І попросити, щоб ваш слухач проконтролював виконання цієї обіцянки.

Висновок. коли довго живеш «по накатаній», важко почати жити осмисленим життям з першого дня. Спершу потрібно розгойдати себе, згадати про забуті бажання, про азарті і отримати енергію для наступних кроків.

Але не все так райдужно і просто, іноді доведеться і потерпіти.

4. Знайти мету, заради якої варто жити.

Сенс життя і біль нерозривно пов'язані один з одним. З одного боку-біль допомагає усвідомити сенс життя. З іншого - саме сенс надає людині сили пережити випробування. Адже вірно висловлювання, що Бог дає нам тільки ті випробування, які ми в силах подолати.

Вважається, що люди, які присвятили себе церкві, точно знають: мета їх існування – служіння Богу. І здається, що цей сенс вони усвідомили з самого народження. Це не зовсім так. У своїй книзі «несвяті святі» архімандрит Тихон описує непросту дорогу до чернецтва і долі послушників і ченців. Він розповідає про муки, терзання, сумніви, які довелося пережити йому самому і його сподвижникам перед тим, як прийняти постриг. Щоб прийняти постриг - одного рішення мало. Цієї честі потрібно заслужити.

З іншого боку сенс допомагає витримати або навіть вижити у важких ситуаціях . Цьому питанню присвятив все своє життя психолог Віктор Франкл. Вперше він пов'язав біль і сенс життя, перебуваючи в концтаборі. Він запитав себе: що допомагає людям вижити в таких нелюдських умовах? Виявилося-бажання побачити дітей і рідних, спостерігати зростання посадженої виноградної лози або побувати на морі. У цьому був їхній сенс. Тому їм було заради чого виживати.

Висновок. біль і сенс тісно пов'язані один з одним. Біль-частина зростання. У свою чергу сенс допомагає перетерпіти будь-який біль.

Формула життя — це індивідуальний запит і вимагає індивідуальної відповіді та шляху. Але замість того, щоб нескінченно скаржитися, зрозумійте, що в деяких ситуаціях варто взяти ініціативу в свої руки. Візьміть себе в руки і зробіть це – Знайдіть свою формулу життя.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео