Назад
Періоди життя людини і емоційний вік

Навигация по разделу
все о жизни

основні періоди в житті людини

Які бувають періоди в житті людини? Як знайомство зі своїми емоціями допоможе дізнатися все про життя в своєму віці? Як це пов'язано з емоційним інтелектом

Доглядальницям хоспісу часто доводиться вислуховувати сповіді людей різного соціального статусу, положення і віку. Одне з найгірших жалю:»я занадто рідко висловлював свої почуття до інших". Чому ми боїмося засудження чужих нам людей? Навіщо заганяємо себе до такого стану, коли перестаємо що-небудь відчувати? Чому не наважуємося зізнатися в коханні, вибачитися або розповісти про свій біль? Щоб допомогти Вам дізнатися все про життя, наповнене емоціями, ми знайшли цікаву інформацію про нове поняття – емоційний інтелект.

Трохи про емоційний інтелект.

У нас 2 розуму: один думає, другий відчуває. Коли людину захльостують емоції , інтелект стає марним. Емоції потрібно контролювати і розрізняти. І так, вони цілком піддаються дресируванню.

Поняття емоційного інтелекту ввели всюдисущі продавці, щоб підлаштовуватися під емоції покупців, переконувати їх і отримувати вигоду. Коли емоційним інтелектом зайнялася психологія , дослідження вийшли за межі бізнес-тренінгів, але його визначення досі залишається суперечливим. Вчені вкладають в інтелект раціональне поняття.

Причому раціональне настільки, що його зуміли оцифрувати і помістити в штучний інтелект, змагатися з яким ніхто не зважиться. Емоції-це саме те, в чому ми (поки що?)» обскакали " роботів. Вони дають можливість створювати мистецтво всіх видів, творити, а не створювати копії.

Ніхто не приходить у світ зі сформованими науковими знаннями. Емоційний інтелект, як і освіченість можна розвивати. У світі, де багато стурбовані рівнем свого IQ (індексу знань), вміння відчувати, переживати, висловлювати і інтерпретувати емоції грає все більшу роль. Але одне поняття не замінює інше. Важливо не протиставляти емоції інтелекту, а знайти між ними розумний баланс. Або вибудувати гармонію між розумом і серцем.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Емоційно ми залишаємося у віці, коли нас недолюбили батьки.

У дитинстві ми отримуємо всю турботу і любов , на яку здатні наші мама і тато. Але ближче до школи батьків більше цікавлять не наші переживання, а наші успіхи. Звичайно, вони все ще люблять своїх дітей, але іноді перестають це висловлювати. Тому часто зустрічаються 20, 30 і 40 річні "діти", які бояться невдач, втрачають самоконтроль , не впевнені в собі на любовному фронті, як Підлітки і все так само чекають похвали, як і учні початкової школи.

У статтях з розбором сесій психологів є цікаві приклади психологічного «застрягання» в одному віці. Так, наприклад, сорокарічна жінка (давно і успішно заміжня) зізналася, що боїться осуду підлітків. У старших класах школи вона вважалася» поганулею", за що отримувала свою порцію неприкритого презирства однолітків. Цей страх засудження своєї зовнішності вона відчувала до тих пір, поки на прийомі у психолога зрозуміла: вона вже в матері годиться старшокласникам і їм навіть в голову не приходить над нею насміхатися. Хоча, трапляються і зворотні ситуації, коли кумири шкільних тусовок все життя шукають захоплення і визнання.

Що виходить? Дорослі, що відбулися люди десятки років відчувають підліткові емоції. Зовні вони змінюються, але на рівні почуттів, все так же переживають той період життя. Така незрілість небезпечна з двох причин:

  1. Емоції, не узгоджені з віком, отруюють життя. У випадку з негативними переживаннями людина підсвідомо переживає незручну ситуацію. Якщо ж доросла людина постійно прагне пережити яскраві емоції з дитинства, він не здатний розраховувати на зрілі відносини або адекватне сприйняття себе з боку інших людей.
  2. Такими людьми легко маніпулювати. Адже примусити підлітка або дитини виконати щось простіше, ніж відбувся, думаючої людини. Оточуючі, які змогли відчути слабину (іноді навіть підсвідомо), не упускають шансу використовувати ситуацію для своєї вигоди. Так чинять і продавці, І ПАРТНЕРИ і колеги по роботі.

Пройти тест на невпевненість у собі

Як діяти?

Люди роками живуть, не переймаючись цим питанням, так як звикли не помічати власних почуттів. Так що, якщо питання «застарілих» емоцій вийшло проговорити вголос – це вже половина справи. Варто звернутися за допомогою до психолога, розкрутити і пережити ситуацію до кінця, дізнатися свою больову точку, щоб не дозволити маніпулювати собою. У роботі з дитячими або підлітковими емоціями має бути важливий етап: необхідність зробити стрибок з того віку в свій, нинішній. Але відчуття полегшення, отримане після усвідомлення того варте.

Емоційні віки кожного віку.

Про поділ на періоди життя людини і вікових кризах напевно чули багато. Іноді ці віки проходять непомітно. У деяких випадках-бурхливо. Тоді трапляється і» біс в ребро «і» ягідка знову » " (юність після 40 років) або навпаки, старість захоплює людину, яка не досягла і 30 років. Бурхливі переходи з віку в Вік частіше називають кризами. Вони проходять болісно не тільки для людини, але і для його оточення.

Психологи стверджують, що у кожного віку є свій розподіл на віки (всі числа тут умовні). Не віриться? Спробуйте згадати себе в день 30-річчя: невпевненість, здивування, занепокоєння – все це ми відчуваємо в дитинстві. Ми не знаємо, як жити далі і не знаємо самого життя. До 35 років багато хто ставиться до свого віку філософськи, адже вони досягли дорослішання на цьому етапі життя, а ближче до 40-річчя &8212; відчувають себе навченими людьми похилого віку, і бояться «старості» або чергового ювілею. Але приходить цей день, людина, ніби починає жити заново , відроджується і знову переживає дитинство, підлітковий вік, зрілість і старість.

Виходить, що різні віки не тільки задають ритм нашого життя, а й допомагають нам розширити емоційний кругозір, щоб зрозуміти вчинки оточуючих. найголовніше в житті - кожної людини очікують кілька емоційних «розвилок». Розуміння такої циклічності допоможе проявити мудрість : зберегти сім'ю і налагодити контакт з близькими, врівноважити відносини в колективі і підтримати друзів у важкі дні. Молодий запал другої молодості допоможе впустити в своє життя молодих людей, однолітків своїх дітей. А вони навчать користуватися комп'ютером і зареєструватися в соцмережах.

Як діяти?

Кайфувати від свого віку і замінити в свідомості поняття «вікова криза» на «вік зростання». Щоб примиритися з будь-яким віком, потрібно навчитися з гідністю проходити всі його етапи. Тоді можна буде приймати своє майбутнє, піклуватися про нього, присмирити свої страхи, вірити в себе, а фразу «життя тільки починається» сказати і в 30, 40, 50 і 60 років з повним знанням себе.

Люди часто плутають поняття «володіти почуттями» і «придушувати». І все так же продовжують ділити на правильні або неправильні. Знайомство зі своїми емоціями допоможе дізнатися все про життя « тут-і-зараз » і насолодитися нею в повній мірі. У будь-якому віці.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео