Назад
Як жити своїм життям і стати її господарем??

Навигация по разделу
жить своей жизнью

Як почати жити своїм життям і відключити автопілот?

Як почати жити своїм життям і позбутися синдрому жертви? 4 поради, які допоможуть взяти себе в руки і стати господарем свого життя

Думаєте, що жити своїм життям заважають обставини? Ви не самотні. Ми настільки звикли покладатися на автопілот, що не намагаємося взяти управління на себе. Як позбутися синдрому жертви? Як перестати проживати безрадісне життя? Чи можна зробити так, щоб мрії почали збуватися? Саме час взяти штурвал в свої руки. Тоді не обставини, а Ви особисто почнете рулити вашою долею.

Хто такий господар свого життя?

Господар життя — це той, хто усвідомлює свої бажання, цілі, глибинні цінності і живе відповідно до них. Він знає: все, що він має зараз – результат його власного вибору і рішень, а не зовнішніх обставин. Господар своєї долі приймає відповідальність за своє життя і усвідомлює наслідки своїх вчинків.

Господар свого життя-це НЕ: не самозакоханий егоїст , не мізантроп, не жертва генотипу, виховання та місця народження. Він живе в самостійно створеної реальності, але при цьому він поважає чужі бажання, вміє узгоджувати свої вчинки з оточуючими. І коли поступається в чомусь, робить це по власній волі , а не з примусу.

Як стати господарем свого життя?

Відчути себе господарем свого життя — значить налаштуватися на щоденну працю з управління складною і ризикованою компанією – своєю долею.

1. Зрозуміти, що випустили кермо з рук.

Не знаєте, чого хочете? Частіше відчуваєте гіркоту і тугу , замість радості ? У всіх невдачах звинувачуйте когось іншого? Значить, проблема все ж існує. Просто іноді потрібно вміти подивитися на себе з боку. Визначити, наскільки ви володієте ситуацією, допоможе список питань.

Коли описуєте події свого життя, часто використовуєте фрази:

 • " я повинен (змушений)»;
 • " у мене немає вибору (виходу)»;
 • " живу для інших»;
 • " це не моя вина»;
 • " я не в змозі щось змінити»;
 • "що я можу ще зробити"?

Ви постійно порушуєте свої плани, тому що в життя втручаються чужі?

Вважаєте себе жертвою обставин, чужого наміру, заручником ситуації, Походження, оточення?

Вас кидає в тремтіння від думки, що через десять років життя залишиться колишньою?

Якщо ви занадто часто відповідаєте "Так", ви дійсно одягли костюм жертви . Жертви не володіють собою, вони підкоряються іншим. Але насправді жертвою бути вигідно: вас шкодують, опікують, балують. У цьому непросто зізнатися. Зрозумієте, яку вигоду отримуєте в цій ситуації, можна буде діяти далі.

Пройти тест: Шкала самоповаги

2. Усвідомити вигоди в положенні жертви.

Багато хто мріє рулити своєю долею тільки на словах. На ділі-мають сотню заготовок, відмовок і сценаріїв на всі випадки життя Тільки б цього не сталося. Знайоме?

 • Дорослі діти роками живуть з батьками, лаються, але продовжують так жити.
 • Підлеглий працює за мізерну зарплату, терпить претензії, але не звільняється.
 • Дружина страждає від пияцтва чоловіка, але не розлучається.
 • Чоловік роками планує відкрити свою справу, але економічна ситуація в країні все не поліпшується.

Якщо запитати цих людей, чому вони терплять неприємні ситуації (іноді десятиліттями), у кожного знайдеться своє логічне пояснення. З одного боку вони страждають. З іншого, Це вигідна Позиція для виправдання байдикування. Перекладати відповідальність за власне життя – позиція жертви. І поки є вигода-своє, невелике, погано пахне, але рідне болотце, засмоктує і одночасно захищає. Причина-в стабільності, у відносній, але зоні комфорту.

3. Вийти із зони комфорту.

Перебуваючи в зоні комфорту, ми страждаємо, але поступово пристосовуємося до неприємних умов.  Згодом адаптуємося настільки, що вже не хочемо залишати своє болото. З цього приводу хочеться сказати: «не такий страшний чорт, як його малюють». Не такі страшні наслідки виходу із зони комфорту, як ми себе накручуємо. Іноді вчинок, обдуманий і зважений роками, відбувається мізерною кількістю зусиль. В результаті соромно за самого себе.

Поки ви не почнете керувати своїм життям, ним керуватимуть інші. так, можливо доведеться стиснутися, пересісти на громадський транспорт, з кимось посваритися, випробувати дискомфорт, відчути нерозуміння або осуд з боку інших. Зате коли ви візьмете ситуацію в свої руки, ви почнете добре розбиратися в своєму і чужому житті, позбудетеся від стресів або навчитеся з ними справлятися. Як результат & 8212; привнесете гармонію в упорядковане життя.

При виході із зони є ще одна неприємна, але важлива сторона. Це постійна робота над собою: постановка цілей , досягнення, падіння та розчарування. Так ось, коли ви почнете діяти за своїм власним планом , відразу доведеться розлучитися з ілюзіями про себе, коханого.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

4. Розлучитися з ілюзіями.

Опір рідних – обов'язкова частина вашого перетворення. Адже до цього ви були таким «зручним» дитиною, батьком, співробітником, чоловіком. А тепер раптом починаєте бунтувати. Навколишні це навряд чи стерплять. Вони будуть переконувати, тиснути, давати поради, обурюватися, наполягати, брати сльозами або хворобами (часто вигаданими), погрожувати і робити все що завгодно, аби ви стали колишнім. Будете чекати з позиції жертви – ніколи не накопичите силу.

Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. коли ми шукаємо схвалення оточуючих, ми потрапляємо в психологічну пастку. Начебто хочемо змінитися, але чекаємо дозволу від інших. У підсумку &8212; нічого не робимо, але знову знаходимо виправдання. Без чіткого усвідомлення власних бажань і цілей протистояти такій масованій атаці дуже складно, але реально. Особливо якщо дивитися на це як на чергову перевірку на міцність.

Опір оточуючих – тільки половина справи. Роль господаря здатна протверезити ляпасом і розумінням того, що:

 • Ви мало заробляєте не тому, що освіта застаріла, Професія малоденіжна, начальник тиран, а тому що ви і пальцем для цього не поворухнули;
 • Відносини не складаються не тому, що «все мужики козли», а «все баби – стерви», а тому що ви підсвідомо знаходите партнерів-маніпуляторів і дозволяєте так з собою чинити;
 • Фігура або зовнішність далекі від ідеалу, не тому що кістка широка, генетика Така чи немає грошей на дорогі продукти, а тому що Ви зі своїм тілом звертаєтеся паршиво;
 • У інших машина (Будинок, дача, відпустка) краще не тому, що вони улюбленці долі, а тому, що заплатили свою ціну за високу якість життя;
 • Діти друзів розумніші, не тому, що вони просто розумні, а тому, що батьки ними займалися і вкладалися в освіту.

Щоб не звернути зі шляху на самому початку, варто пам'ятати: ідея взяти на себе відповідальність за своє життя – перехідний етап. Пробуйте і ще раз пробуйте. Поступово ви відчуєте, що змінилися і отримаєте реальний приз – проживання свого, а не чужого життя.

Що таке жити своїм життям?

Жити своїм життям – значить відчути себе трішечки чарівником. Це-створити свій власний світ, взяти ситуацію в свої руки, навчитися прощати, стати більш гнучким і мудрим, змінюватися самому, змінювати життя своє і оточуючих.

Щоб краще зрозуміти, як ваші внутрішні зміни змінять ваше життя, згадайте пристрій проектора. Ви вставляєте невиразну картинку перед лампочкою, а на стіні бачите велике повноцінне зображення. Так станеться і у Вашому житті – одна внутрішня зміна зробить картину життя різнобарвною і опуклою, повної деталей, про які ви навіть не замислювалися.

Не так просто відчути себе господарем життя. у одного на це йдуть роки, У інших процес проходить швидше. Головне-ваше бажання і рішучість пройти цей шлях усвідомлено і відкинути всі сумніви і страхи. Але зате вас чекає дивовижне відчуття захоплення, коли ви візьмете управління в свої руки і почнете просто жити своїм життям.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео