Назад
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??

Навигация по разделу
энергия человека

Що таке енергія людини і як підвищити енергію життя?

Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енергію. Що робити, щоб підтримувати її на необхідному рівні?

Зі шкільного курсу фізики відомо, що будь-який рух викликаний енергією. Але оскільки біологічна форма існування матерії відрізняється від фізичної або хімічної, то є особлива енергія життя. Люди, як явище біосоціальне, наділене розумом і душею, повинні володіти ще більш розвиненою енергетичною структурою, відомою як енергія людини. Що це таке? Чи можна її виміряти? Що буває, якщо її рівень знижується? Як підвищити життєву енергію? Чи можна утримувати її на високому рівні?

Що таке енергія людини?

Енергія людини — це невидима сила, яка надає організму цілісність, вдихає життя. Про її природу написано тисячі трактатів давнини, ведуться активні філософські роздуми, звертають увагу серйозні вчені. Але стовідсоткову відповідь, яка б задовольнила кожного, досі не знайдено. У всякому разі, офіційною наукою.

Якщо не брати до уваги духовну складову, то енергія людини – сукупність всіх компонентів, що забезпечують перебіг фізіологічних процесів , включаючи вищу нервову діяльність. У такому розумінні життєва енергія зводиться до біохімії та біофізики. Ми споживаємо їжу, яка, переварюючись в органах травлення, дає нам поживні речовини.

Потрапляючи всередину клітин, ці сполуки розщеплюються, вивільняючи необхідну енергію. Тому, грунтуючись виключно на механістичних поглядах, можна стверджувати, що джерело енергії для життя – виключно їжа. Але чому тоді люди говорять про "духовну їжу"? Де її шукати? Що це таке? Поговоримо про тонкі матерії.

Пройти тест на темперамент

Енергетична структура людини.

Вчення про духовні сфери сягає своїм корінням в індуїзм. Його послідовники виділяють пранічне, психічне та тіло свідомості . Згідно з уявленнями Веданти, тонкі тіла іменуються кошами. Вони складаються з п'яти рівнів: власне тіла, життєвої сили, «вмістилища розуму», чистого знання, оболонки блаженства. Це були перші спроби класифікувати енергії людини.

Стародавні філософські та релігійні вчення отримали подальший розвиток в працях Олени Блаватської, ідеї якої були популяризовані письменницею ані Безант. завдяки їхнім зусиллям світ дізнався про сім тіл :

  • Фізичний - складається зі звичної матерії;
  • Ефірне - в ньому укладена енергія життя;
  • Астральне тіло - емоційна сфера;
  • Психічне тіло - вмістилище думок;
  • Кармічне(причинно-наслідкове) тіло - рівень долі;
  • Buddhic - душа людини;
  • Атмічне - дух, головна мета життя.

Енергія людини пронизує всі сфери життя. Вона проходить крізь всі його тіла, зароджуючись з обох полюсів. З одного боку люди черпають життєві сили з тієї їжі, яку споживають. З іншого – енергія життя і розуму приходить з космосу, підживлюючи духовну складову особистості .

Неправильний спосіб життя, негативні емоції і вчинки руйнують тонкі тіла, виснажуючи енергетичний потенціал . Це проявляється в поганому самопочутті, депресії , невдачі, хвороби, страждання. Внутрішня енергія людини залежить від його психічного та емоційного настрою, духовної чистоти.

Як підвищити життєву енергію?

Отримати відсутні кілоджоулі можна кількома способами. Знову ж таки, варто розділити» підзарядку " біологічного та ефірного тіла. Вони тісно пов'язані, але принципи роботи дещо відрізняються. Звідки взяти енергію для організму? - З їжі. Але, що слід їсти для повноцінного життя? - Це друге питання. Не кажучи вже про підживлення ефірного і наступних тел.отже, поговоримо про те, яким чином можна посилити енергію людини.

1. Правильне харчування.

Якими б вищими створіннями люди себе не вважали, їсти все одно необхідно. Від якості їжі залежить здоров'я, тривалість життя. Грає роль і швидкість засвоєння. До найбільш швидким постачальникам енергії відносяться фруктово-овочеві соки, гречана каша, банани, фрукти, яйця, риба, шоколад, зелений чай. Якщо говорити про заповнення ресурсів організму на тривалий період, то допоможуть червоне м'ясо, сир, бобові, насіння, горіхи. Чим» важче " їжа, тим більше часу і сил йде на її засвоєння. Багато дієтологів рекомендують невеликі і часті "перекушування", що підтримують життєву енергію на необхідному рівні, але не втомлюють органи травлення.

2. Здоровий сон.

Біологічне тіло може зношуватися в разі неправильної «експлуатації». Фізичні проблеми відображаються на більш високих енергетичних рівнях. Під час сну відновлюються сили, накопичуються необхідні для активності ресурси і енергія. Також важливу роль відіграє час, коли ми лягаємо в ліжко. Рекомендується здійснювати це не пізніше 23.00. Середня тривалість здорового сну становить 8 годин.

3. Прогулянки на свіжому повітрі.

Рухова активність і кисень благотворно впливають на обмінні процеси в організмі, в тому числі на вивільнення енергії. Справа в тому, що глюкоза – основне джерело життєвої енергії. Вона здатна розщеплюватися в присутності кисню. Чим більше його в тканинах, тим активніше ці процеси проходять. Крім того, щоб енергія в організм надходила, необхідно її випускати, щоб на місце старої приходила Нова. Не дарма ж говорять про кругообіг всього в природі. Так що, прогулянка або пробіжка по парку, можливо, забере частину енергії, зате підготує хорошу «грунт» для її відновлення.

4. Медитація.

Багато духовні практики застосовують медитація для відновлення життєвих сил і енергії людини. Цей метод дозволяє врегулювати психічну активність, гармонізувати його емоційний фон. Він полягає в прийнятті зручної пози, повному відмову від чуттєвої реальності на користь вивільнення своєї внутрішньої сутності.

В процесі медитації особистість приєднується до інформаційного поля Всесвіту. Його енергія життя очищається і відновлюється. Ці техніки набули широкого поширення ще з часів доісторичних цивілізацій. Такий тривалий час існування і популярності лише підтверджує їх ефективність.

5. Контроль дихання.

Неправильне дихання – перша причина енергетичних втрат. Людина, яка не вміє контролювати своє дихання, розпорошує життєві резерви даремно. У разі найменшої паніки, моментально частішають дихання і серцебиття. Організм втрачає необхідні йому кілоджоулі. Висновок один-якщо хтось не хоче розпорошуватися даремно, йому слід оволодіти дихальними техніками. Слід пам'ятати, що дихання підвладне нашій волі. Відповідно, якщо попрактикуватися, можна навчитися його контролювати.

Енергія людини – це симбіоз його життєвої енергії і духовної складової. Одним тільки харчуванням її не заповниш. Для того щоб сили не покидали, необхідно однаково берегти своє тіло і дух. Помічниками в цьому служать сон і дихання, які дозволяють не допускати зайвих витрат енергії людини. Здоровий спосіб життя у поєднанні з духовним саморозвитком допоможуть завжди залишатися в гарному настрої, бути повними сил і ентузіазму .

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео