Назад
Потенціал: що це таке і як його реалізувати??

Навигация по разделу
потенциал

Що таке потенціал і що означає його реалізувати?

Що таке потенціал і як його розкрити? 32 ідеї від коучів, ораторів і майстрів по саморозвитку. Техніки для розвитку творчого потенціалу.

Питання про те, як розкрити свій потенціал, хвилює людину століттями. І не дивно. Всім нам хочеться максимально використовувати внутрішні ресурси в професії, творчості, особистому житті. Це можливо, адже більшість людей навіть не підозрюють про свої приховані резерви або використовують їх упівсили. Як дізнатися, на що ми здатні? Як ми можемо самореалізуватися по-справжньому? І чому творити можуть не тільки художники і письменники? Відповіді - в статті.

Що таке потенціал?

Потенціал-це поєднання наявних ресурсів і укладених в них можливостей для розвитку. Але це загальне визначення потенціалу. Цей багатозначний термін використовується у фізиці, лінгвістиці, хімії, філософії, економіці, соціальних науках через що точне визначення може відрізнятися. Етимологічно слово "потенціал" походить від латинської « potentialis – - " може бути» . У словнику іноземних слів потенціал-це здатність до прояву.

В психології популярно поняття " особистісний потенціал» - приховані можливості людини, які можуть проявитися у творчій, інтелектуальній, духовній, соціальній, кар'єрній або моральній сфері життя. Людський потенціал завжди знаходиться в площині майбутнього. Якщо ви сьогодні зробили щось нове, Ви розкрили свій потенціал. І неважливо, перемогли або зазнали невдачі.

Особистий потенціал людини можна розглянути під різними кутами:

 • Як сила, накопичена досвідом.
 • Як усвідомлену здатність, готову проявитися.
 • Як засіб реалізації власних якостей.
 • Як резервний запас непроявлених здібностей для самовдосконалення .
 • Як можливість, що спонукає розвиватися.

При описі потенціалу конкретної людини вивчають його внутрішні і зовнішні ресурси. Їх поєднання визначає особистість з високим або низьким людським потенціалом. Внутрішні ресурси-це генетика, інтелект загальний і емоційний, душевний, емоційний і психічне здоров'я . Зовнішні показники-відповідальність, самоповага, мораль , внутрішня культура, улюблена справа і бажання розвиватися.

Пройти тест на темперамент

Що таке індекс розвитку людського потенціалу?

Перспективи розвитку людського потенціалу використовують для характеристики окремих груп і всього суспільства. Щоб виміряти прогрес різних країн американський економіст Джон Гелбрейт у 60-ті роки XX століття ввів поняття «якість життя». Згодом воно зацікавило експертів, зазнало деяких змін і стало цілою концепцією розвитку людських ресурсів.

Індекс розвитку людського потенціалу вивів пакистанський вчений-економіст Махбуб-уль-Хак між 1990 і 1993 роками. Це багатокомпонентна характеристика, що відображає розвиток особистості в різних регіонах Землі. До індексу включили здоров'я, освіту, здорове харчування, екологію всередині будинку (енергоефективність), екологію в природі, безпеку, справедливість, гендерну рівність, залученість громадян у суспільне життя.

Індекс обчислюється Програмою Розвитку ООН, постійно розширюється і доповнюється. Згідно з останніми доповненнями становлення особистості має три напрямки для зростання: достатку, права і свободи, соціальна справедливість. Перші місця в списку країн з найвищим ІРЛП займають Норвегія, Швейцарія та Австралія.

Як розкрити і реалізувати власний потенціал?

За своєю природою можливості людини безмежні. Якщо вміння бачити крізь стіни актуально для небагатьох, то щасливими хочуть бути всі. Максимально розкрити свій внутрішній ресурс-завдання не з легких. Своїм клієнтам коучі пропонують план з 10 кроків, які допомагають досягти мети:

 1. Поміркуйте про себе, усвідомте внутрішні цінності . Чим якісніше буде самоаналіз, тим з більшою ймовірністю ви знайдете свою дорогу для самореалізації.
 2. Виберіть цікаву сферу життя і почніть її вивчати . Це може бути спосіб життя, рівень доходу, самореалізація, творчість, спорт, кар'єра.
 3. Зробіть перший крок, навіть якщо боїтесь . Впевненість у тому, що ваша мета важлива, додасть сил і хоробрості.
 4. Дозвольте собі помилятися . Перестаньте мучитися через помилку, просто скажіть собі»як цікаво вийшло"!
 5. Уникайте пасток стандартного мислення . Боріться з узагальненнями, стереотипами , невірою у власні сили, вселеними страхами і негативними прогнозами.
 6. Підготуйтеся до особистісного зростання . Налаштуйте себе на те, що готові працювати для реалізації своїх планів, поліпшення майстерності.
 7. Будьте реалістичними . Реалізувати внутрішні ресурси за тиждень неможливо. Це не означає, що не можна будувати грандіозні плани. Це означає, що їх потрібно розбивати на досяжні завдання.
 8. Навчіться спілкуватися з різними людьми , навіть якщо ви вважаєте себе занадто сором'язливим або замкнутим у собі.
 9. Зберігайте концентрацію . Продовжуйте наполегливо працювати, підтримуйте мотивацію , пам'ятайте про стимули, боріться зі страхами.
 10. Пам'ятайте, що немає нічого неможливого .

Іноді труднощі починаються на першому кроці самоаналізу. Без наставника або професійної підготовки вивчити себе важко. Пропонуємо поради коучів, які допоможуть дізнатися і розкрити самого себе.

Пройти тест на впевненість у собі

Три практики, щоб зрозуміти себе.

7 порад консультанта з самовдосконалення Роджера Сайпа

Щоб рости і розвиватися не варто шукати ресурси поза собою. Найчастіше відповідь захований в нас самих, а саме-в глибинах нашого мозку. Реалізувати потенціал повною мірою допоможуть поради коуча в області особистої ефективності:

 1. Навчіться техніці швидкого читання , щоб читати більше книг. Наш мозок здатний "переварити" набагато більше матеріалу, ніж ми йому зазвичай даємо.
 2. Освойте ігрові стратегії, щоб позбутися втоми і перенапруги. Зайва серйозність створює внутрішній дисонанс, гальмує думки.
 3. Використовуйте підсвідомість правильно , щоб залучати потрібний результат. Ми залучаємо те, про що думаємо. Якщо подумки програємо негативний сценарій, він обов'язково трапиться.
 4. Візуалізуйте, щоб розмовляти зі своєю пам'яттю однією мовою. Чим яскравіше образ, тим чіткіше він запам'ятовується.
 5. Прибирайте з життя неефективні справи , щоб зосередитися на головному. Перелік непотрібних справ не менш важливий, ніж список цілей.
 6. Відпустіть нескінченні думки , щоб почати діяти. Роздуми породжують сумніви. Чим більше ми роздумуємо, тим частіше відкладаємо активні дії.
 7. Знижуйте градус напруги , щоб не витрачати внутрішні сили вхолосту. Стрес-головний вбивця здібностей, який частіше призводить до тупикових думок.

Щоб розкрити свій потенціал, не варто чекати ідеального моменту або знака згори. Все залежить від вашого способу мислення та дій.

Тоні Роббінс: сили, які допомагають розкрити особистий потенціал.

Оратор і бізнес-тренер Ентоні Роббінс досліджував історії успішних і знаменитих політиків, режисерів, акторів, щоб дізнатися: що змушувало їх день за днем вкладатися в реалізацію своєї мети. Серед багатьох пояснень він виділив 3 характеристики, які допомогли їм розкрити власний потенціал.

Тоні Роббінс назвав їх тригерами:

Віра . Саме вона визначає ті результати, яких ми добиваємося. Невіра у власні сили включає економний режим використання потенціалу. В результаті дії будуть млявими, а результати убогими. Починаючи справу, в яку ви вірите, ви використовуєте ресурси на повну потужність.

Пристрасть . Це пальне для підживлення внутрішньої сили і досягнення успіху. Пристрасть керувала вченими, економістами, режисерами, змушувала їх засиджуватися на роботі допізна, а вранці вставати раніше.

Стратегія . Це спосіб організації внутрішніх ресурсів, які допомагають працювати на максимальному потенціалі. Бізнесмени і великі підприємці знають: щоб досягти досягнення важливо не тільки мати потрібні ресурси, але правильно їх застосувати.

Для тих, хто ставить перед собою амбітні цілі, хоче завести корисні зв'язки і розвиватися на максимальній швидкості, Тоні Роббінс проводить семінари в Америці, в Європі.

Пройти тест на тип особистості

П'ять технік ведення щоденника з користю.

Щоденник-наш вірний слухач, біограф, хранитель таємниць і психоаналітик в одній особі. Для початку можна підібрати зручний формат самого щоденника. Це може бути книга формату А5 або альбом для ескізів. Головне, щоб його було приємно тримати в руках, заповнювати і перегортати.

Ведення щоденника - ціле мистецтво. Щоб записи були максимально ефективними, варто навчитися вести їх грамотно. Далі наведені поради, які допоможуть зробити щоденник книгою самопізнання:

 1. Виділіть 15 хвилин перед сном . Напишіть одну фразу, що характеризує прожитий день. Придумайте один епітет для завтрашнього дня.
 2. Використовуйте метод фрірайтингу . Засічіть на таймері 20 хвилин і безперервно пишіть все, що спадає на думку. Коли попрактикуєтеся, можна задати собі питання і відповідати на нього весь відведений час.
 3. Складіть свої особисті списки . Це можуть бути» двадцять речей, яким я вдячний«,» Сто справ, які я виконав у минулому році«,»П'ятдесят якостей, якими я пишаюся".
 4. Напишіть листи собі або людям, які вас дратують. Техніка допомагає копнути глибше, розібратися зі старими проблемами, звільнитися від образ, внутрішніх блоків, злості.
 5. Малюйте або складайте колажі . Якщо не любите писати, спробуйте іншу форму-олівці, фломастери, кисті. Іноді малюнки або вибрані відтінки розкажуть більше, ніж слова. Абстрактні зображення передадуть настрій, буквально пожвавлять спогади або мрії.

Просто спробуйте і зрозумієте: писати про себе захоплююче, просто, радісно. Щоденникова подорож-кращий шлях усвідомити свої внутрішні ресурси і реалізувати їх.

Чому важливо розвивати творчість?

Здається, що талант дається лише обраним від народження, що вони можуть без кінця творити без зусиль. Це помилка. Успіх гарантує не талант, а щоденна праця.

Ці 7 порад допоможуть перейти на рівень "просунутий художник" навіть тим, хто тільки мріє навчитися малювати:

 1. Щотижнева прогулянка розкриє красу світу, допоможе піднятися над суєтою, знайти свіжі ідеї.
 2. Заняття улюбленою справою просто порадує без видимої причини.
 3. Зміна звичної обстановки дозволить побути наодинці з собою, прийняти важливе рішення.
 4. Фантазії і неймовірні мрії з обов'язковою візуалізацією розвивають творче мислення , відволікають від рутини.
 5. Перемикання режиму роботи з буденного на Творчий включає глибинну інтуїцію , виявляє справжні думки.
 6. Повага та любов до власної унікальності-спосіб любити себе , вивчити внутрішні ресурси.
 7. Відключений контроль перетворить творчість на неймовірну пригоду.

За ресурс креативності відповідає ділянка префронтальної кори головного мозку. Коли ми відчуваємо позитивні емоції : радість, вдячність, натхнення, веселощі, в ньому утворюються стійкі нейронні зв'язки. Чим більше ми творимо, тим більше отримуємо дофаміну – гормону внутрішнього задоволення. Щоб нейтралізувати наслідки стресу, важливо тренувати творчий потенціал: малювати, складати вірші, Слухати красиву музику, насолоджуватися улюбленими стравами.

Висновки

 • Особистісний потенціал – це наш внутрішній ресурс, який дає здібності, можливості для саморозвитку.
 • Все що Ви маєте – вже реалізований ресурс.
 • Реалізація внутрішніх сил – це не кінцева зупинка, а нескінченний процес.
 • Human Development Index оцінює людський потенціал цілих країн, груп, спільнот.
 • Швидкочитання, щоденники, досвід відомих людей – доступні способи виявити і розкрити свої внутрішні ресурси.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео