Назад
Як вести особистий щоденник правильно? 10 порад

Навигация по разделу
как вести личный дневник

Як вести особистий щоденник з користю і задоволенням?

Як вести особистий щоденник, щоб він приніс максимальну користь? Як він може допомогти налагодити відносини зі своїм внутрішнім «я» і гармонізувати життя?

Ведення особистого щоденника допомагає впорядкувати думки, бажання та потреби. Психологи сходяться на думці, що це чудовий спосіб самопізнання. Але не кожна людина розуміє, як вести особистий щоденник. Одні плутають його з тижневиком, інші вважають несерйозною дитячою забавою. Насправді він може стати інструментом в побудові особистості, місцем, де можна висловитися, бути почутим і зрозумілим. Адже найважливіше-навчитися розуміти себе самому. Існує кілька простих рекомендацій, як зробити процес ведення щоденника зручним і необтяжливим.

1. Вибрати зручний формат.

Комусь звичніше писати від руки, інші віддадуть перевагу електронний текстовий редактор, А третіх зацікавлять онлайн-ресурси, що пропонують безкоштовне зберігання секретів. Особливого значення формат не грає, головне, щоб це було зручно. Багатьох цікавить, як красиво вести особистий щоденник. Творчий підхід в цій справі заохочується.

Це те саме місце, де можна малювати на полях, використовувати кольорові ручки, фарби, виражати емоції не тільки письмово, але й графічно. Наприклад, охарактеризувати день можна смайликом (сумним, усміхненим, сміється, закоханим і т.д.), картинкою з Інтернету або реальної фотографією, зробленої в цей день. Далі описати подію словами.

Але занадто витончуватися необов'язково. Ведення щоденника можна звести виключно до словесного формату. Бажано виділяти дати або важливі події/емоції, щоб можна було легко їх відшукати, коли потрібно буде перечитати записи.

Пройти тест на тип особистості

2. Бути чесним.

Головне правило-чесність! Навіщо вести щоденник, якщо в ньому будуть спотворені дані? Сенс особистого щоденника полягає в тому, щоб проговорити хвилюючі речі, вказати самому собі на слабкі і сильні сторони, постаратися бути максимально неупередженим і неупередженим. Можна спробувати розглянути ситуацію з боку, дати оцінку своїй поведінці.

Потрібно не боятися визнавати погані вчинки. Деякі ситуації і думки будуть викликати при їх описі сором, огиду, сором. Але саме тому їх потрібно проговорити, зрозуміти, звідки вони взялися і що їх викликає. Щоденник є схованкою секретів, закритим для сторонніх очей, тут можна говорити чесно і відкрито. Щоб зробити це комфортно, досить подбати про конфіденційність даних. Для цього можна поставити пароль на файл або надійно заховати паперовий варіант.

3. Визначити "співрозмовника".

Люди відмовляються від ведення особистого щоденника, тому що не можуть вести знеособлене спілкування. Якщо складно просто описувати те, що трапилося, можна вибрати ментального співрозмовника. Як вести свій особистий щоденник , вирішувати тільки вам. Хтось вважає за краще звертатися саме до щоденника, інші так спілкуються з Богом, треті пишуть померлим родичам, як правило, комусь із батьків, або пішли з життя друзям. Так створюється враження реального спілкування. Можна звертатися до себе, аж до вживання свого імені, ніби обговорюючи себе з боку. Наприклад:»Маша, сьогодні ти була на висоті, але мене засмутило, як ти повела себе з найкращою подругою".

4. Стратити не можна помилувати.

Не можна картати себе за погані вчинки, лякати покараннями. Кожна людина має право на помилки. Потрібно дозволити собі їх допускати. Як вести щоденник, щоб не перетворювати його на обвинувальний вирок? Потрібно ще раз згадати правило неупередженості і об'єктивності. Якщо в житті сталася ситуація, в якій людина повів себе не так, як хотів би або поведінка викликала жаль, потрібно розібратися, що рухало їм в той момент, чому саме так він вчинив. Якщо ситуація призвела до небажаних наслідків, необхідно постаратися нівелювати або пом'якшити їх. Такий підхід ефективніше самоїдства. Похвалі також знайдеться місце. Досягнення і щасливі моменти стануть прикрасою мемуарів.

5. Емоції важливіші за події

Починаючи вести щоденник, потрібно пам'ятати, що події в житті лише відображають внутрішню атмосферу. Описуючи подію за день, потрібно обов'язково давати йому емоційне забарвлення, показувати своє ставлення. Неупередженість проявляється під час аналізу, але спочатку потрібно дати вихід почуттям. Дозволяється злитися, ненавидіти, жаліти себе, бути слабким. Це допоможе побачити, які саме життєві ситуації і вчинки викликають ці емоції і викорінити їх.

6. Не змушувати себе робити записи.

Якщо розповідати нема про що або сьогодні немає бажання писати, робити це насильно не варто. Якби був звід правил, як правильно вести щоденник, це б стояло на самому початку. Ведення особистого щоденника-це добровільна сповідь, коли думки і емоції неможливо утримати в собі і хочеться виплеснути їх. Якщо потреба в цьому не відчувається, можна закинути одкровення на кілька днів або навіть тижнів.

Пройти тест на характер людини

7. Фірмовий стиль.

Замислюючись про те, як завести особистий щоденник, люди вважають, що у них немає таланту до написання, який тут абсолютно не потрібен. Це особиста територія, де не лають за граматичні та орфографічні помилки, тут допускається сленг, вигадані слівця. Чим більш індивідуальним буде щоденник, тим краще.

8. Коментарі з майбутнього.

Якщо щоденник ведеться в електронному вигляді, можна періодично повертатися на кілька місяців або років назад і коментувати свої записи. Робити це можна в дужках, виділяючи висловлювання іншим кольором. Важливо Не виправляти вже написане, а просто доповнювати, спираючись на досвід. Наприклад, залишивши в травні запис про те, що людина втратила віру в любов і більше ніколи не закохається, в липні він може доповнити запис позначкою «як же я помилявся». Це частина роботи над своєю особистістю , наочний спосіб боротьби зі стереотипами мислення.

9. Інтернет-блог.

Можна вести щоденник онлайн у форматі блогу. Особистим назвати його буде складно, адже він стане надбанням громадськості, але зате інші люди зможуть коментувати записи, давати поради, ділитися схожим досвідом. Не виключено, що з'являться і недоброзичливці, готові засудити.

В Інтернеті є ресурси, де можна як почати вести особистий щоденник з публікацією, так і без неї. Тобто він зберігається на сервері, до якого завжди є доступ, але крім автора його більше ніхто не побачить. Переваги такого варіанту в цілодобовому доступі з будь-якого пристрою. Деякі сайти пропонують додаткові інструменти для зручного ведення особистих записів – індивідуальне оформлення, форматування тексту.

10. Перечитувати щоденник.

Як почати вести щоденник, тепер зрозуміло. Але також важливо періодично його перечитувати. Особливо це необхідно, коли в житті виникають ситуації, які вже відбувалися. Тоді записи допоможуть уникнути повторення старих помилок. Іноді буває просто цікаво прочитати історію власного життя. Можна проаналізувати своє зростання або, навпаки, зрозуміти, коли з'явилося відхилення від наміченого життєвого курсу.

Пам'ятайте, що немає правил, як вести особистий щоденник. Це особистий простір людини, його світ, в якому він оповідач і читач одночасно. Він повинен бути корисним, заспокоювати, розслабляти, допомагати позбутися від вантажу, робити щасливим.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео