Назад
Як пробачити зраду: 8 основних кроків і чи варто їх робити??

Навигация по разделу
как простить измену

Як пробачити зраду & 8212; 8 кроків до щирого прощення

Як пробачити зраду чоловіка або дружини і чи можна зробити це? Якщо прощення забирає стільки сил і часу, чи варто намагатися взагалі?

Що робити якщо партнер виявився невірний? Неважливо, одноразова і випадкова це зв'язок або тривала і навмисна. В результаті однаково боляче. Думка про розставання сильно лякає, але і прощення здається непосильним завданням. Як пробачити зраду коханої людини? Чи можна просто закрити очі, забути, як про страшний сон, або доведеться обов'язково проходити довгий важкий шлях «реабілітації»?

1. Зробити паузу і прийняти свої емоції.

Перші кілька днів після шокуючої новини &8212; найскладніші. Це один з найкритичніших моментів, коли можна з необережності наробити багато дурниць. Часто жертви ситуації вибирають одну з трьох моделей поведінки.

 1. Шок . Впадають в ступор, ігнорують подію, живучи за принципом «не помічаю проблеми, значить її немає». Зовні продовжують вести себе як ні в чому не бувало.
 2. Розрив . Миттєво, не обдумавши рішення, розривають зв'язок. Йдуть без оглядки, проте часто незабаром починають про це бажати. Можуть не повертатися тільки через гордості , продовжуючи страждати.
 3. Істерика . Вихлюпують абсолютно все емоції на зрадника &8212; плачуть, кричать, рвуться в бійку. Роблять це кожен день при будь-якому зручному випадку. Сплеск не приносить полегшення, а тільки виснажує нервову систему, все більше закидає в депресія .

Важко звинувачувати тих, хто поводиться відповідно до цих видів реакцій. Однак ці моделі поведінки не допомагають впоратися з внутрішнім болем. Вони або відкладають всі труднощі на потім, або посилюють їх ще більше.

Як діяти, щоб мінімізувати шкоду?

Виїхати. Або попросити партнера тимчасово покинути спільне житло. Знімна квартира, дача, номер в готелі &8212; підійде будь-який варіант. А ось у батьків або друзів краще не гостювати. Захочеться розповісти їм все, а цього краще по початку не робити. Головне &8212; дистанціюватися від усіх на час, щоб допомогти собі пережити найгостріший момент, не ускладнювати все ще більше.

Цей період краще присвятити розбору, прийняття своїх емоцій. Можна плакати, бити грушу в спортзалі, вихлюпувати все в творчість. Небажано тільки вплутувати інших людей. Вони будуть нагнітати обстановку своїми порадами, заважати "внутрішньої реабілітації", збиваючи зі шляху.

Пройти тест: чи любить він мене?

2. Поставити себе на місце партнера.

Будучи ще на дистанції з партнером, але вже після гострої емоційної фази, важливо обміркувати свої відносини масштабно. Що призвело до зраді ? Справа тільки в легковажності, ненадійності пари? Або, може, помилки допускали обидві сторони?

Постаратися зрозуміти мотиви зрадника &8212; значить почати вирішувати проблему . Які ще питання можна задати собі, щоб визначити причину невірності?

 • Чи погіршилася моя зовнішність, фізична форма останнім часом? А як виглядає мій партнер?
 • Чи часто я сприймав (а) ідеї, думки своєї пари недостатньо серйозно, як порожню балаканину?
 • Чи почастішали сварки між нами за останній рік? У чому була їх основна причина?
 • Чи все добре у нас в ліжку? Засуджував( а), висміював(а) Я пропозиції партнера? Чи Давно у нас було щось нове в сексі?
 • Чи не занадто категорично, грубо я критикував(Ла) кохану людину?
 • Чи достатньо відкрито я висловлював(а) свою любов і турботу? Як часто За останній час я говорив (Ла) слова на кшталт "спасибі «або" я ціную те, що ти робиш»?

Даремно думати, ніби у всьому винен тільки партнер. Якщо постраждала сторона поводилася чи не ідеально, А зрадник завів роман на стороні необгрунтовано, вина жертви все ж є. Зрештою, рішення побудувати щось серйозне з патологічно невірною людиною &8212; також є помилкою.

Іноді все проходить куди простіше &8212; зрадник сам називає причину адюльтера. Однак це не звільняє від необхідності ретельно обміркувати ситуацію.

3. Практикуйте 20-хвилинні монологи.

Після того, як емоційне напруження трохи спаде, а всі мотиви зради стануть зрозумілі, прийде час для розмови. Сенс в тому, щоб кожен день висловлювати свою позицію, ставлення до ситуації, ділитися емоціями, болем. Зраднику адже теж може бути дуже боляче. Можливо, саме цей біль і підштовхнув його до невірності.

Дуже бажано, щоб весь процес проходив за такими правилами:

 1. В один день висловлюється тільки один партнер. Все відбувається по черзі. Наприклад, в 1-й, 3-й, 5-й день говорить дівчина, а на 2-й, 4-й, 6-й &8212; хлопець.
 2. Розповідь &8212; це монолог, сповідь, каяття, відкриття емоцій, почуттів, але не докори, погрози або груба критика.
 3. Весь виклад триває 20 хвилин. Можна завести таймер. Якщо не виходить підібрати слова або здається, що говорити нічого, досить просто дивитися в очі один одному.
 4. Якщо одному з пари важко сформувати безперервний монолог, другий може задавати уточнюючі питання. Але не більше 5 коротких пропозицій за 20 хвилин.
 5. У зустрічні питання не можна вкладати критику або негативні емоції. Наприклад « " що підштовхнуло тебе до зради?", "Чому тобі важко пробачити мене?"&8212; допустимо. "Тобі самому від себе не огидно?", "Хіба ти сама б не змінила, якби я був в такій же запущеній формі, як і ти?"&8212; заборона.

Через деякий час потерпілий відчує в собі сили пробачити помилку. А невірний партнер зможе заглушити почуття провини без втрати бажання все виправити.

Пройти тест на сумісність

4. Наповнити життя радісними дрібницями.

Чим менше у потерпілого інтересів і захоплень, тим важче йому пережити зраду. Чим більше його фокус на зраднику, тим довше і складніше прощати помилку. Щоб процес відновлення проходив швидше і легше, важливо оточити себе чимось позитивним, красивим, надихаючим. Для цього можна:

 • Зробити генеральне прибирання і викинути старий мотлох, що збирає пил;
 • Взяти за звичку раз на кілька днів купувати додому нехай невеликий, але красивий букет квітів;
 • Поміняти штори, килимки, шпалери на більш світлі, що радують око, придбати або зробити своїми руками декоративні елементи для будинку;
 • Почати частіше бачитися з приємними людьми, ходити в Зоомагазини або притулки для тварин;
 • Подбати про свою зовнішність & 8212; сходити в салон або барбершоп, купити новий одяг, взуття або аксесуар;
 • Приділіть більше часу забутому хобі або нового цікавого заняття;
 • Прогулюватися по місту, вивчати його, робити фотографії або малювати пейзаж, спостерігати за перехожими, годувати птахів.

Чим більше позитивних моментів &8212; тим легше на душі. А коли всередині все добре, то і відносини з іншими починають складатися самі собою.

5. Стежити за словами.

Думки і слова &8212; матеріальні. І справа не у виконанні бажань, а в «самонастрое». Чим частіше в мові проскакують слова з негативною емоційним забарвленням, тим гірше життя людини.

Лихослів'я, грубі вирази, неконструктивна критика, слова образи, злості і відчаю погіршують самопочуття самого оповідача. А якщо він вимовляє все це часто, то не варто дивуватися, звідки з'являється депресія. Страждає зовнішній вигляд, здоров'я, з рук все вивалюється, невдачі слідують одна за одною.

Однак досить очистити мова, наповнити її позитивними фразами, як все приходить в норму. Звичайно, зовсім не хочеться називати зрадника «ластівкою», «котиком», «заєю». І не потрібно. Але слова похвали, віри, подяки краще вживати частіше навіть з найменшого приводу.

6. Повернутися до початку.

Іноді відновлювати, лагодити відносини настільки важко, навіть марно, що легше почати все спочатку. Добре, нехай буде так. Нехай все починається з нуля ... але з тією ж людиною. Як це зробити?

 • Відновити побачення . З квітами, сюрпризами, вражаючим зовнішнім виглядом, хвилюванням.
 • Пізнати один одного заново . Разом проходити особистісні тести, грати в інтелектуальні ігри, навіть сперечатися на щось.
 • Пережити щось нове разом . Спробувати незнайомий вид спорту, кухню, подорож, атракціон і т. д.
 • Придбати щось спільне . Парні футболки або прикраси, пазли, квітка в горщику, настільну гру, будь-який предмет, який подобається обом і зближує.

Ніяких розборок, розмов про проблеми, колишніх, побут. Хіба хтось згадує про це на перших побаченнях ?

Пройти тест: Чи Люблю я його?

7. Провести межу.

Є життя до зради і є після. Між ними жирна смуга. Так ось те, що було до неї, назавжди залишається в минулому. Про нього не можна згадувати, жартувати, говорити. Тільки на самому початку ведуться бесіди, щоб зрозуміти, чи хочуть люди намагатися заради спільного щастя . Як тільки загальна Домовленість працювати над відносинами, зберігати вірність буде озвучена, повернення до цієї теми & 8212; табу .

Звинувачення, пригадування помилки навіть під час сварок, перебільшене почуття провини на межі служіння, самокатування &8212; всьому цьому говориться тверде «ні».

Якщо проігнорувати цей крок і періодично повертатися до розбору польотів (навіть без оцінки, через банального інтересу), з'явиться ризик зруйнувати все.

8. Звернутися за допомогою.

Що робити, якщо 7 попередніх кроків не допомогли або їх не виходить виконати? Звичайно ж, звернутися до сімейного консультанта. Можливо, об'єктивний погляд з боку допоможе подолати бар'єр і нарешті встати на шлях прощення.

Однак багатьом не подобається ідея присвячувати фахівця в особисті справи. Часто до психолога готовий йти тільки один партнер, а другий вперто відмовляється це робити. Можна сходити до психотерапевту самостійно. Він не стане вирішувати проблеми у відносинах, але підкаже, як пережити особистісні труднощі. допоможе також :

 • Анонімне спілкування на інтернет-форумі, Пошук людей, теж пройшли через подібну ситуацію. Але не заради порад, а для виплеску емоцій, усвідомлення, що не один у своїй проблемі;
 • Перегляд романтичного фільму про закоханих, які подавали на розлучення, сварилися, віддалялися один від одного, але в підсумку все одно знайшли спосіб бути разом, жити щасливо;
 • Звернення в релігію, якщо людина щиро віруюча, спілкування з духовними наставниками .

Чи варто прощати зраду?

Однозначно так. І справа навіть не в бажанні зберегти відносини. Доведеться навчитися прощати заради себе і свого майбутнього . А ось чи залишатися з людиною, яка один раз вже зрадив &8212; це вже інше питання.

Вміння відпускати образу, злість, ненависть, презирство &8212; цінна якість. Біль, яку переживає той, кому змінили, перетворюється в згусток негативної енергії. Він вкрай небезпечний для свого носія. Озлоблену людину легко впізнати в натовпі. Як правило, це люди з:

 • Тонкими стиснутими губами (не від природи, ображена людина» підтискає " їх, роблячи візуально вже);
 • Сутулою поставою, проблемами з хребтом, особливо в шийному і грудному відділах;
 • Насупленою, практично постійно напруженою мімікою, характерними зморшками;
 • Втомленим виглядом, мішками/синцями під очима, поглядом спідлоба.

Рішення не прощати погано впливає не тільки на зовнішність, але і на здоров'я в цілому. Як і будь-яка тривала негативна емоція, образа буквально висмоктує всі життєві соки. Людина стає млявим, слабким, мучиться від безсоння, кошмарів, головних болів, поганий пам'яті і концентрації, астенії , неврастенії.

Погіршуються відносини з оточуючими. потерпілий настільки закривається в собі, що починає відштовхувати всіх підряд. Він втрачає друзів, не дозволяє собі заводити нові знайомства, відносини, боячись чергового удару в спину. Однак з усіма цими психологічними проблемами можна впоратися, пробачивши кривдника.

Незалежно від того, чи будуть продовжуватися відносини після зради, краще відпустити свою злість і прийняти нове життя з усіма її радісними моментами.

Таке серйозне, нелегке рішення, як пробачити зраду, дійсно вимагає величезної кількості сил, терпіння, рішучості. Однак цей шлях дозволяє не тільки врятувати, здавалося б, Загублені відносини, а й повернути спокій душі, можливість радіти життю знову, вірити в краще. Щире прощення може зміцнити союз, зблизити закоханих, які вирішили дати один одному другий шанс.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися і чи допоможе це наблизитися до успіху? Чому ва ...
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Що таке позитивні емоції і чи можна їх викликати? Чим корисні негативні ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві змушують його задуматися, а дівчині говорять б ...
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Які задати питання одному, щоб перевірити, міцні стосунки з ним на етапі ...
Новое youtube видео