Назад
Як пережити зраду: 10 обов'язкових кроків

Навигация по разделу
как пережить измену

Як пережити зраду і залишитися собою?

Як пережити зраду і знову знайти щастя? Після зради коханої людини здається, що життя ніколи не буде колишньою. Але чи так все погано?

Змінив кохана людина? Напевно здається, ніби весь світ звалився і вже ніколи не відновиться. Щастя, любов, довіра, самоповага тепер представляються чимось недосяжним. Можна ставити хрест на своєму майбутньому і вже нічого не чекати від життя & 8230; Стоп! Зрада і розставання з партнером &8212; це не кінець світу. Навпаки, це новий початок, привід згадати про себе, стати краще, сильніше, успішніше. Але як пережити зраду і перші тижні після неї з мінімальним збитком для себе?

1. Згадати про задоволення.

Напевно в останні місяці вся увага була або на відносинах з партнером, або на суєті і проблемах в інших сферах життя . Прийшов час змінити фокус і згадати про щось більш приємне. Це можуть бути:

 • Догляд за зовнішністю &8212; оновлення гардеробу, похід в барбершоп, тату-салон, спа-день і т. д.;
 • Улюблене хобі &8212; від читання літератури до стрибків з парашутом, аби приносило задоволення;
 • Культурно-розважальні заходи &8212; показ фільму, стендап, будь-яка виставка, театральна вистава, концерт і навіть танці в нічному клубі;
 • Спілкування з цікавими людьми &8212; квартирники, зустріч однокласників, однокурсників, старих знайомих, розмови в рандомних відеочатах;
 • Смачна їжа &8212; похід в ресторан або кафе, покупка делікатесів, кулінарні дегустації, приготування вдома незвичайного страви.

Головне, щоб заняття приносило радість , розслаблення. Важливо також навчитися абстрагуватися від труднощів і концентруватися тільки на одержуваному задоволенні. Є в шикарному ресторані чорну ікру і думати, як же дорого вона коштує, &8212; приклад невдалого проведення часу.

Нехай таких приємних дрібниць буде побільше. Вони знімуть внутрішнє напруження, допоможуть позбутися нав'язливих думок, надихнуть на зміни. А з хорошим настроєм важкий період пройде набагато легше.

Пройти тест на депресію

2. Спілкуватися.

Не можна закриватися від світу тільки тому, що одна людина виявилася «не тим». Навпаки, це стимул виходити на вулицю, вітатися, розмовляти, посміхатися людям. Якщо весь час перебувати на самоті, можна втратити купу дорогоцінних моментів, пов'язаних з оточуючими. Краще дозволити друзям витягнути себе на якийсь захід або самостійно зателефонувати їм і призначити зустріч.

Згадувати про минуле все ж небажано. А ось що варто зробити &8212; так це сконцентруватися на позитиві . Навіть якщо це будуть банальні розмови про гарну погоду, нічого страшного. Головне &8212; почати.

Ключовий момент &8212; поліпшити комунікаційні навички. Вони допоможуть:

 • Бачити справжню суть людей вже при першому знайомстві;
 • Легше заводити друзів, покращувати стосунки з колегами, сусідами;
 • Розпізнати початок конфліктів і швидко запобігати їм;
 • Залучати в життя ще більше позитиву.

Побути деякий час наодинці з собою &8212; це одне. А ось свідомо вибирати самотність & 8212; далеко не найкраща ідея з неприємними наслідками. Тому не можна закидати своє соціальне життя. Вона допоможе в нелегкому життєвому етапі.

3. Знайти нове захоплення.

В Нове життя &8212; з новими умовами. Чому б не спробувати щось, що раніше здавалося дивним, неможливим, незрозумілим, дитячим або просто важким? Зараз саме той період, коли пора заново себе відкривати. "Спробувати, спробувати і спробувати ще раз" &8212; ось девіз цього етапу. Чим можна зайнятися? Кілька умовних прикладів:

 • Записатися на курси розробників, бальних танців, масажу, іноземної мови, ораторського мистецтва і т. п.;
 • Знайдіть свій вид спорту , не обов'язково відвідувати секції, можна купити велосипед або регулярно ходити зі знайомими в піший похід. З бюджетних варіантів: стрибки на скакалці, тренування в домашніх умовах, йога, заняття на найближчій спортмайданчику, біг та ін.;
 • Завести вихованця . Коти, собаки, Рибки, черепахи, гризуни, птахи, та хоч тераріум з павуками або зміями;
 • Спробуйте протилежне . Наприклад, для активної людини &8212; скрапбукінг, для скромного &8212; участь в будь-якому конкурсі, для тихоні &8212; великий парк атракціонів.

Сенс &8212; у змінах. Можна змінити маршрут до роботи, звичний магазин замінити ринком, переглянути режим дня .

4. Працювати над мімікою і позами.

Мова тіла не тільки видає справжню натуру людини, але також впливає на його самопочуття, настрій . Значить, наступним завданням буде виробити правильну поставу і простежити за своїми жестами, позою, мімікою. Важливо навчитися приймати вигляд впевненої людини. Тоді до фізичних спроб додасться і психологічний прогрес. Як це зробити?

 • Тримайте спину рівною, а плечі відтягнуті назад і вниз, але без напруги.
 • Злегка напружувати сідниці, уникати сильного прогину в попереку, підтягувати живіт (не втягуватися, намагаючись зробити його менше, а просто злегка напружувати м'язи преса без затримки дихання).
 • Голову тримати рівно, дивитися прямо перед собою, намагатися не хмуритися.
 • Не ховати руки в кишенях, навчитися вільно їх опускати. Уникати затиснутих поз і нервового перебирання дрібних предметів пальцями.
 • Розвивати плавність рухів, виробляти ходу в помірному темпі без широких кроків.
 • Експериментувати з мімічними виразами перед дзеркалом. Наприклад, намагатися швидко показувати протилежні емоції, а потім відточувати міміку.

Мова &8212; теж важлива складова. Імпровізовані монологи, робота над гучністю звучання, інтонацією, темпом, запис голосу на диктофон, виступи перед дзеркалом допомагають поліпшити розмовні навички.

Пройти тест на самооцінку

5. Фліртувати.

Що покращує самооцінку краще, ніж флірт? Тільки вдалий флірт. Краще, щоб він був без «продовження». Головна мета &8212; це довести собі, що можна подобатися іншим людям. Не можна робити того, що неприємно. Якщо співрозмовник виявився нетактовною, дивною або лякаючою особистістю, можна відразу припиняти спілкування. Не варто продовжувати бесіду тільки з ввічливості.

Однак не у всіх відразу вистачає духу підійти до симпатичної дівчини або хлопця біля стійки бару і почати розмову. що ж робити?

 • Спілкуватися в Інтернеті в анонімних відеочатах (відключитися можна в будь-який момент, і співрозмовник ніколи не дізнається, звідки був його опонент і навіть як його звуть).
 • Робити компліменти оточуючим &8212; милою продавщиці, симпатичному кур'єру і т. д.
 • Просто частіше посміхатися оточуючим. Робити це скромно. Все-таки усміхнені на всі 32 зуба незнайомці викликають підозри і побоювання.

6. Не змінювати у відповідь.

Необдумана імпульсивна помста &8212; останнє, що може допомогти потерпілому. Спочатку може здатися, що такий вчинок поліпшить самооцінку, змусить кривдника відчути ту ж біль, поверне впевненість в собі. Але, як показує практика, закінчується все тільки втратою:

 • Можливості налагодити стосунки з кривдником;
 • Самоповаги і почуття власної гідності;
 • Життєвого орієнтиру;
 • Залишки душевного спокою.

Чому ж так відбувається?

 • По-перше , подібний крок робиться не усвідомлено, а під дією нахлинули емоцій. Коли емоційна буря вщухне, прийде каяття, почуття провини. Навіщо ставати настільки ж винуватим людиною, як і зрадник? Навіщо в принципі перетворюватися на нього?
 • По-друге , обман у відповідь &8212; це завжди бруд. Кого можна знайти для такої помсти за короткий термін? Правильно, сумнівних особистостей.
 • По-третє, навіть якщо кривдник відчує ту ж біль, то чим все закінчиться? Він зрозуміє наскільки був неправий і прибіжить вимолювати прощення? Навряд. Йому буде все одно або ж він втратить бажання відновлювати відносини.
 • По-четверте , після подібного проступку виникає жаль про заподіяної болю дорогій людині. З'явиться відраза до себе. До розриву відносин додадуться ще й серйозні особистісні комплекси . Чи потрібно це?

Пройти тест на самотність

7. Не втягувати знайомих.

Звичайно, насамперед хочеться поскаржитися подругам, батькам, та кому завгодно. Однак краще по початку не розповідати про таку проблему знайомим, особливо якщо вони загальні. чому так?

 • Розповідь змусить цих людей переживати, нервувати.
 • Вони вислухають лише одну сторону і не зможуть об'єктивно оцінити ситуацію.
 • Близькі почнуть давати поради, грунтуючись тільки на своєму світогляді.
 • У зрадника з'явиться привід зневажати оповідача і вважати його балаканиною.
 • Хтось із близького оточення може скористатися нагодою в своїх цілях.

Однак і тримати все в собі теж небезпечно. Як же бути в такій ситуації?

Розповідати про це тим, хто не зацікавлений в будь-якому результаті ситуації і не знайомий з учасниками події. Якщо три основні варіанти:

 • Похід до хорошого психолога, а краще &8212; до психотерапевта;
 • Анонімне спілкування на тематичних форумах;
 • Ведення щоденника або написання листів, не надсилаючи їх.

Такі варіанти дозволять полегшити душу. При цьому вони не зачеплять близьких і не зроблять їх вічними свідками, нагадуванням про неприємну подію.

8. Не шукати заміну.

Це вже не зрада з помсти. Це спроба заткнути внутрішню рану, що кровоточить. Багато після розриву кидаються відразу ж на пошуки нового партнера. Знаходять, щосили намагаються стати знову щасливими, але все лише погіршується. На це є дві причини.

 1. Нова Людина &8212; це не рятувальна аптечка , не панацея, яка вилікує від образ і недовіри. Це "подорожник". Він, ніби як, повинен допомагати, але на ділі абсолютно марний при серйозних травмах. Відносини після розриву не допоможуть впоратися з внутрішніми проблемами.
 2. Поки потерпілий намагається всіляко забинтувати рани, концентруючись на собі, новий партнер сподівається на серйозність, чесність. Він обмірковує спільне майбутнє, щиро закохується. Виходить, що його використовують. Так само, як зрадник використовував того, хто йому вірив.

Краще не шукати нових відносин, поки всередині все не вляжеться. Тільки досягнувши гармонії з собою, залагодивши психологічні проблеми, можна починати щось з іншим партнером. До цього моменту всі спроби обернуться муками для обох сторін.

Пройти тест: Шкала самоповаги

9. Не ігнорувати проблему.

Деякі після подібного удару продовжують вести себе як ні в чому не бувало. Вони "закупорюють" всі почуття всередині і роблять вигляд, ніби їх немає. Таким чином вони обманув а ют не тільки оточуючих, але і себе. Часто при цьому звучать фрази на кшталт:

 • " я сильна / сильний, тому не буду плакати, сумувати, нити, а візьму себе в руки»;
 • «ну так, він(а) мені змінив(а). Ну то що? Це трапляється майже з усіма. Немає сенсу робити з цього щось грандіозне»;
 • «Якщо я перестану згадувати про це, то все зітреться з пам'яті. Просто буду гнати такі думки геть»;
 • «мені взагалі не боляче. Все одно сам(а) хотів (а) розірвати ці відносини».

Насправді почуття та спогади нікуди не діваються. Вони продовжують " працювати у фоновому режимі » , виснажуючи нервову систему і доводячи людину до неврозу. Немає сенсу приховувати свій біль глибоко всередині. Краще прийняти її, дозволити емоціям виплеснутися назовні. Тільки після цього стане легше.

Зрада &8212; це біль, тяжкість, сльози і відчуття, нібито нічим дихати. Проте всі ці почуття абсолютно нормальні . Не варто соромитися або ігнорувати їх.

10. Не вибирати статус " жертви » .

Іноді постраждалі починають поводитися так, ніби весь світ їм щось винен. Вони вимагають цілодобового уваги, підтримки, безперечного прийняття їх боку. Навіть через кілька місяців вони зловживають своїм становищем. Якщо хтось їм відмовляє або не погоджується в чомусь, вони кажуть: «як ти можеш? Мені ж змінили, я &8212; жертва ! » .

Мало хто сам доходить до думки, що жертвою людина робить себе сам.

Так, обман &8212; це жахливо, і потерпілий має повне право бути засмученим , злим, ображеним, сумним. Але чого йому категорично не можна, так це користуватися (навмисно чи ні) таким становищем, ускладнюючи життя оточуючим.

Якщо людина хоче бути щасливим, він сам починає вирішувати проблеми &8212; позбавлятися від депресії, працювати над самооцінкою , саморозвиток . Взявши життя в свої руки, він переходить зі статусу жертви в статус переможця. При цьому адекватна підтримка близьких &8212; це те, про що можна просити, але чого не можна вимагати.

Як пережити зраду? Згадати про себе, улюблених заняттях, що цікавлять темах, забутих мріях, ідеях. Щастя не перебуває в одних тільки відносинах. Воно є в будь-якій сфері життя. Важливо знаходити натхнення в декількох областях відразу &8212; в хобі, дружньому спілкуванні, творчості, благодійності, кар'єрі, щоденних приємних дрібницях на кшталт нового парфуму, смачної кави, цікавого фільму і т.д. тоді хворобливий розрив перетвориться на початок нового, кращого життя.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Що таке внутрішній конфлікт і чому він трапляється, коли бажання людини ...
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Чому ранкова медитація вважається найкориснішою? Які у неї переваги? 7 п ...
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Що таке особистий щоденник і як він допомагає пізнати себе, проаналізува ...
Кайрос-менеджмент і креативність
Кайрос-менеджмент і креативність
Креативність – це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Що таке галюцинації? Як виникають слухові галюцинації? Як розрізняти гол ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео