Назад
Щастя: що це таке і чи є правила щасливого життя??

Навигация по разделу
счастье

Що таке щастя і правила щасливого життя?

Що таке щастя і які є джерела щастя? Які найвідоміші символи благополуччя? Експеримент, що відкриває закони щасливого життя.

Щастя — це те, до чого ми прагнемо все життя. Але що це? Як його досягти? Що відомо про закони щасливого життя? Чи можна притягнути недбайливу Фортуну за вуха за допомогою символів? На ці питання готові відповісти фізіологи, психологи, економісти, астрологи, адепти стародавньої філософії фен-шуй і навіть гарвардські вчені. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся про щастя все і ще трохи.

Що таке щастя?

Щастя — це стан загальної задоволеності та безмежної радості. Саме слово "щастя «має праслов'янські коріння і означає»хороший доля". Щасливими хочуть бути всі, але не кожен з нас до кінця розуміє, що це означає Насправді.

Кожна наука, грунтуючись на дослідження, по-своєму визначає, що таке повне блаженство. Наприклад, фізіологія доводить існування так званих «гормонів щастя» &8212; ендорфінів, серотонінів, дофамінів. Вони підживлюють нас радістю, захопленням, ейфорією, а їх нестача провокує наступ депресії . Але як підвищити кількість таких необхідних для організму елементів?

Пошуком відповіді на це питання зайнялися філософи, які жили ще до нашої ери. Серед них Аристотель, Епікур і інші не менш відомі особистості, для яких Категорія благоденства стала джерелом багаторічних роздумів, а також приводом для написання багатотомних трактатів.

Сьогодні навіть такі точні науки як економіка або соціологія не змогли втриматися від досліджень, суть яких полягає в доказі зв'язку між наявністю грошей і відчуттям повної задоволеності. Так, в країнах з високим рівнем життя набагато більше людей, які вважають себе щасливими, ніж в тих державах, де процвітає бідність.

Але в грошах чи справа, детально досліджує психологія .

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Психологія щастя.

Серед психологів є думка, що щастя складається з 3 частин:

 • 50% &8212; генетична спадковість. Тобто, вміння відчувати себе радісним частково передається по спадковості.
 • 10% &8212; незалежні від нас обставини. Людина не може вибрати національність, соціальний статус або батьків.
 • 40% &8212; наші дії. Все те, що ми робимо (або не робимо) для власного благополуччя.

Джерело щастя.

Наше настрій і загальне психоемоційний стан безпосередньо залежить від того, наскільки заряджені позитивною енергетикою мозок, серце, душа.

Існує чотири основні групи джерел повної ейфорії.

 • Фізіологічні. доведено, що вживання шоколаду, бананів або полуниці викликає хімічну реакцію, згодом якої, в організм вливаються ендорфіни та інші елементи, що відповідають за радість . Тіло теж вимагає уваги, тому Масаж, секс, смачна їжа стають перевіреним джерелом позитивних емоцій , але вони є найбільш поверхневими і ненадійними.
 • Ситуативні або одноразові. важко знайти людину, яка не любить свята або подарунки. Приємний тандем здатний підняти настрій кому завгодно, ставши справжньою подією дня. До цих же джерел відноситься отримання зарплати, похвала за зроблену роботу, вдала покупка і подібне. Приводів для радості в цій категорії досить багато, але мінус в тому, що їх тривалість невелика.
 • Довготривалі зовнішні. потужними джерелами задоволеності є те, що приносить нам постійну радість, так би мовити, наша віддушина. Улюблена робота, захоплення, «справа життя», діти, сім'я – все це задає загальний фон емоційного стану. Саме до цих джерел ми вдаємося для підживлення в складних життєвих ситуаціях.
 • Довготривалі внутрішні. ця категорія – найскладніша, але найважливіша, так як її становить не мають терміну придатності, несуть в собі потужну енергію і вимагає високого рівня особистісного розвитку. Що ж це?
 1. Любов до себе - прийняття і пізнання власного «я».
 2. Ставлення до оточуючих – почуття подяки , любові, поваги .
 3. Віра-Віра в Бога, Добро або Всесвіт дає потужний приплив сил.
 4. Служіння – безкорислива допомога іншим, вміння віддавати.

Якщо якийсь із джерел тимчасово спустошений, людина всіма способами намагається притягнути до себе щастя іншим шляхом. Чи можливо це? Цілком! Про це знали ще перші люди на землі, передаючи таємничі знання від покоління до покоління. Предки залишили величезну спадщину знань! Виявляється, залучити успіх можна не тільки конкретними амулетами або сакральними предметами, а й за допомогою рослин, каменів, квітів і ще багатьом іншим.

Прихильники тієї чи іншої філософії щастя, дотримуючись різних поглядів на Символи успіху, сходяться на думці, що це працює лише в тому випадку, коли людина істинно вірить в їх допомогу.

Пройти тест на темперамент

Символи щастя.

1. Слов'янські символи.

Наші предки, вірячи в різних богів, прагнули захистити себе від їхнього гніву, а також від «поганого людського ока». В їх арсеналі було безліч сильного зброї, до якого деякі вдаються навіть через тисячоліття.

 • Ладанець-амулет для молодих дівчат, обрамлений у вогняне коло;
 • Сварогов хрест-символ Сварога, головного слов'янського бога, що асоціюється з цілковитим благополуччям;
 • Обережник-зірка, що оберігає благодать;
 • "Реп'ях щастя" & 8212; талісман, що привертає удачу , всілякі блага;
 • Белбог – образ божества, що зберігає мир в сім'ї.

Здавна вважалося, що людину, що має один з перерахованих символів, не здолає ніяка сила.

В останні час ми стали глибше і усвідомленіше вивчати своє коріння, тому подібні символи часто зустрічаються як у продажу, так і в активному використанні.

2. Астрологічні символи.

Якщо вірити астрологом, які, в свою чергу, вірять зіркам, то кожна людина отримує при народженні не тільки знак зодіаку, але і своє щасливе число. Назвати його беруться нумерологи, люди, які вивчають магію цифр. Спостерігаючи за небесними світилами, фахівці також готові визначити, який камінь або колір принесе удачу конкретній людині. Найбільш "фартовими" вважаються:

 • Гірський Кристал;
 • Бірюза;
 • Аквамарин;
 • Смарагд.

3. Символи фен-шуй.

Фен-шуй-це філософське вчення про гармонію, яке прийшло до нас зі сходу і стало дуже популярним серед європейців. У фен-шуй існує безліч талісманів, правильно використовувати які – ціла наука. Найвідомішими вважаються:

священні рослини.

На думку китайців, вони мають священну силу, здатну притягувати ідилію. Правда, увійшли в список енергетичних джерел тільки обрані представники флора:

 1. Лотос
 2. Півонія
 3. Персик
 4. Каштан
 5. Гранати
 6. Огірки
 7. Мандарини
 8. Кипарис
 9. Сосна та інші

Гілки, квіти, плоди рослин, зображені на вазах, кухонному посуді або монетах, символізують достаток, процвітання. Тому японські рослинні символи щиро полюбилися різними народами світу.

Символи із зображенням тварин

Представники фауни особливо шанувалися древніми людьми. Вони вірили, що можуть запозичити у тварин силу або знайти захист. Глиняні статуетки, малюнок на полотні або гравюра можуть забезпечити присутність Священної істоти для залучення любові, везіння, загальної гармонії. Фаворитами вважаються:

 1. Білий кінь;
 2. Картина з кажанами;
 3. Рикаючий лев;
 4. Вівці та барани;
 5. Жаба;
 6. Півень;
 7. Слон;
 8. Черепаха.

міфічні істоти

Великою популярністю серед ловців "Синього птаха" користуються обереги із зображенням таємничих персонажів:

 1. Фенікса;
 2. Сміється Будди (Хотея);
 3. Дракона.

Вважається, що вони мають магічну енергію, здатну змінити життя на краще , виконавши самі заповідні бажання.

Особливе місце в китайській філософії займає карта щастя. Про те, що це і як її зробити самостійно, читаємо далі.

Пройти тест на тип особистості

Карта щастя.

Є версія, що у багатьох видатних особистостей існувала власна карта щастя. Так називають особливий талісман, зроблений відповідно індивідуальним потребам людини.

Керівництво по виготовленню.

На чистому аркуші паперу розкреслюється коло, розділяючись на 9 рівних частин, кожна з яких відповідає за певну життєву категорію. Все коло в цілому дає відповідь на питання, що людині необхідно для щастя:

 1. Здоров'я та розвиток;
 2. Багатство;
 3. Слава, репутація;
 4. Любов, романтика;
 5. Діти, творчість ;
 6. Кар'єра;
 7. Помічники;
 8. Навчання, знання.

У центрі талісмана розміщується фотографія власника карти, а в секторах – зображення (малюнки, роздруківки, вирізки з журналів), які відображають мрії і бажання людини.

Принцип дії заснований на тому, що уявне повинно сприйнятися свідомістю як існуюче, притягнувши до себе успіх, благополуччя, везіння у всіх сферах.

Крім загальновизнаних символів щастя, кожен з нас може мати свій неповторний амулет. Подароване бабусею кільце, знайдена підкова або зроблений своїми руками браслет може цілком зайняти почесне місце оберега.

Пройти тест на характер людини

Правила та закони щасливого життя.

Щоб дізнатися секрет благополуччя, в Гарварді був проведений неймовірний експеримент. Його унікальність полягає в тимчасовій масштабності досліджень, так як за учасниками спостерігали з їх підліткового віку до похилої старості. 75 років безперервного спілкування з 724 учасниками і неймовірна завзятість кількох поколінь вчених дали свої плоди. Результати експерименту показали, які закони життя зробили цих людей по-справжньому щасливими. Ось деякі з них:

1. Хворіти не можна одужати.

Наше самопочуття залежить не так від стану здоров'я, як від власного ставлення до нього. Виявилося, що люди похилого віку можуть виглядати здоровіше 40-річних, незважаючи на пережиті хвороби, якщо ставляться до нездужання як до тимчасового непорозуміння.

Висновок: хворіти можна, але відчувати себе хворим – небажано і навіть шкідливо.

2. Турбота про душу.

Вчені підтвердили, що від психічного здоров'я залежить багато чого. Люди, регулярно звертаються за допомогою до психолога, швидше справляються з хворобами, легше переносять труднощі. Накопичений образи , злість, заздрість забирають у людини енергію, сили, кошти, які він міг витратити для множення любові. Подолавши ці душевні перешкоди, людина отримує гармонію.

Висновок: турбота про душу – необхідна умова для щасливого життя.

3. Любов і стосунки.

Експеримент показав, що люди, які мають в 50 років вірного супутника життя і активні соціальні зв'язки (живе спілкування з друзями, родичами, колегами) відчувають себе потрібними, успішними, енергійними. У такому стані вони з легкістю перетинають 90-річний рубіж, чого не скажеш про самотніх затворників.

Висновок : ті, хто любить, і любимо, очолюють списки щасливих довгожителів.

Цікавий і несподіваний висновок зробив Джордж Веілент, один з кураторів експерименту, заявивши: «75 років досліджень і два десятки мільйонів доларів були витрачені на те, щоб з'ясувати: щастя &8212; це любов. Точка».

Говорити про щастя можна нескінченно, адже суть цього феномена до кінця не вивчена. Але головне, що має сьогодні людина – це ключі до дверей, за якими зберігаються таємниці успіху, залучення гармонії і закони щасливий життя: фен-шуй, слов'янська міфологія, Нумерологія, наукові дослідження... кожен з нас може з легкістю скористатися одним з них, щоб знайти шлях, ідеально йому відповідний.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Для чого ми живемо? 3 надихаючі рішення
Для чого ми живемо? 3 надихаючі рішення
Для чого ми живемо і як це зрозуміти? Хто в цьому може допомогти? Як зна ...
Я нічого не хочу: 7 цікавих рішень
Я нічого не хочу: 7 цікавих рішень
Чому буває стан, коли я нічого не хочу? Як бути, коли все втрачає сенс? ...
Психологічне консультування: що це таке і види консультацій
Психологічне консультування: що це таке і види консультацій
Що таке психологічне консультування і чим воно відрізняється від психоте ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Комунікабельна людина: хто це такий і як ним стати??
Комунікабельна людина: хто це такий і як ним стати??
Хто такий комунікабельний людина і які його основні риси? Чим він відріз ...
Як познайомитися з дівчиною в ВК за 6 кроків??
Як познайомитися з дівчиною в ВК за 6 кроків??
Як познайомитися з дівчиною в ВК всього за 6 кроків? Чи можна за один де ...
З чого почати саморозвиток або 5 обов'язкових перших кроків.
З чого почати саморозвиток або 5 обов'язкових перших кроків.
Як почати саморозвиток і приступити до перших кроків вже сьогодні? 30 ід ...
Новое youtube видео