Назад
Сварка: що це таке і які основні правила сварки??

Навигация по разделу
ссора

Що таке сварка і які бувають причини?

Що таке сварка і чим вони відрізняються в сім'ї і на роботі? Які причини сварки бувають? Методи вирішення і правила управління гнівом під час сварки.

Сварки трапляються в будь-яких стосунках. Навіть метод нарізки хліба може стати причиною сімейної суперечки. У цьому немає нічого поганого, якщо конфлікт призводить до поліпшення атмосфери, вирішення проблеми. Корисно буде навчитися розпізнавати конструктивну і деструктивну поведінку під час конфліктної ситуації.

Що таке сварка?

Сварка — це взаємодія, в якій залучені сторони висловлюють гнівну незгоду між собою. Сварки дійсно необхідні. Ідеальні пари теж сперечаються, але завдяки цьому вони покращують свої стосунки, пізнають один одного ще краще. Є, однак, деякі види сварок, здатні зруйнувати навіть найміцніші взаємини. Ніякий види конфліктів найбільш шкідливі?

1. Презирство.

Це ознака неповаги до іншої людини. Ніхто не хоче, щоб над ним знущалися, не сприймали всерйоз, ображали.

2. Гра в мовчанку.

Це форма сварки, яка ні до чого не призводить. Партнери просто не спілкуються один з одним. Вони тримають все емоції , образи , зауваження в собі, віддаляючись один від одного. Між ними створюється стіна, і з кожною «тихою» сваркою стає все вище. Обидві сторони перестають розуміти один одного і навіть не хочуть цього робити. Відсутність спілкування у стосунках є однією з основних причин розриву стосунків.

3. Критика.

Коли аргументів немає, а відбувається просто звинувачення іншої людини у всіх невдачах, це попереджувальний сигнал. Претензія може бути висловлена емоційно, але мета не в тому, щоб звинуватити партнера у всіх смертних гріхах, а в тому, щоб представити свою точку зору, включаючи свої помилки. Якщо аргумент базується лише на критиці − це прямий шлях до розриву.

4. Перекладання провини.

Ця форма сварки полягає не тільки в вказівці на помилки партнера, але і в перекладанні відповідальності за свої промахи. Нав'язування почуття провини-це маніпулювання, яке може призвести до проблем у стосунках. Якщо зусилля по налагодженню відносин є односторонніми, а інша сторона взагалі не поважає свого партнера, не сприймає його всерйоз, то справа погано.

Пройти тест на сумісність

Чому близькі лаються?

Є багато речей, які можуть змусити близьких сперечатися, але в кожній родині існують деякі загальні фактори, що роблять конфлікт неминучим:

 • Сім'я − це група недосконалих людей, що живуть під одним дахом, одного цього вже достатньо.
 • Кожен член сім'ї бачить світ по-різному.
 • Члени сім'ї не відчувають себе коханими, шанованими чи цінними.
 • Стрес, втома , фізичний біль, дратівливість, потрясіння, занепокоєння і т.д. цей список можна продовжувати вічно. Можливо, у когось просто був поганий день, і весь негатив дістався нічого не підозрюючому члену сім'ї.
 • Непорозуміння. Коли ми надумуємо щось, чого насправді немає.

Чому люди сваряться на роботі?

Розбіжності і навіть справжній конфлікт неминучі на роботі з ряду досить вагомих причин: потік інформації та постійні зміни вимагають дебатів. В ідеальному світі ми дотримуємося порад з підручника, логічно ставимося до цих джерел конфліктів, поводимося як дорослі і з цим справляємося. Проблема в тому, що ми не працюємо в ідеальному світі, і ніхто з нас не ідеальний . Кожен з нас приносить свій багаж проблем на роботу кожен день. На вершині списку джерел робочих конфліктів є:

1. Невпевненість.

Люди схильні приховувати свої помилки, уникати суперечок і розбіжностей, навіть нападати, просто щоб захистити себе.

Пройти тест на впевненість у собі

2. Прагнення до влади.

Більшість людей хочуть відчувати, що вони контролюють своє життя і дії, як на роботі, так і вдома. Ми хочемо впливати. Ми хочемо допомогти людям досягти цілей , домогтися визнання, якого заслуговуємо. Це природно і корисно. Пошук шляхів впливу на людей-це втілення хорошого лідерства. На жаль, багато людей перебувають на милість цієї потреби. Замість того, щоб працювати спільно, їх мета полягає в тому, щоб поставити себе вище інших. Ця позиція, як би добре вона не була прихована, змушує всіх бути насторожі і захищатися.

3. Безвідповідальність.

Не всі співробітники однаково відповідальні, є працівники, які схильні перекладати свої обов'язки на інших, йти від зобов'язань, а в суперечці переводити стрілки на колег.

Управління гнівом.

Повсякденне життя приносить тисячі ситуацій, які викликають погані емоції. гнів — це потужна енергія. пригнічені емоції можуть вибухнути з помстою в найнесподіваніший момент. Якщо гнів виходить з-під контролю, він перетворюється на велику руйнівну силу. Але якщо його енергію правильно націлити, він може принести багато користі. Під впливом гніву ми прибираємо квартиру, сідаємо на велосипед, на розум приходять креативні ідеї, ми знаходимо рішення життєвих проблем.

Конструктивна сварка , на думку психологів − це відкрита розмова людей, які по-різному ставляться до однієї теми, виключаючи образи і насильство. Звучить красиво, але як ввічливо сперечатися, коли негативні емоції виходять на перший план?

Їх легше контролювати за допомогою методів релаксації :

 1. У момент гніву всі м'язи автоматично напружуються, рівень норадреналіну в крові підвищується, і люди відчувають, що їм потрібно щось робити, щоб впоратися з цим (наприклад, кричати). Тому важливо розслабити м'язи, тоді мозок отримає інформацію про те, що небезпека минула.
 2. Коли ми відчуваємо, що гнів і напруга починають накопичуватися, важливо зупинитися, нічого не говорити, замовкнути думки, які живлять гнів. Взяти кілька хвилин спокою, щоб охолонути, бажано в іншій кімнаті.
 3. Надійний спосіб заспокоїти емоції − дихати діафрагмою − з кожним вдихом розслаблений живіт повинен чітко підніматися. Дихати потрібно повільно, рахуючи кожен вдих.

Правила гарної сварки.

Буде легше конструктивно лаятися, якщо пам'ятати кілька правил:

 1. Необхідно ознайомитися з почуттями і аргументами партнера, проаналізувати їх, це основа для конструктивних переговорів і задоволення обох сторін.
 2. Подумати, що можна змінити в собі, в ситуації і, якщо необхідно, на які поступки піти.
 3. Встановіть пріоритети та спробуйте узгодити їх так, щоб кожна сторона була задоволена.
 4. Якщо проблема надзвичайно складна, розподілити «переговори» на кілька зустрічей.
 5. Не вирішувати нічого в гніві, можна піти прогулятися, а потім поговорити з партнером.
 6. Уникати сварок при дітях. Для дитини крики батьків-ознака того, що вони більше не люблять один одного. Така сварка стане стресом для малюка. Якщо дитина стала свідком суперечки, потрібно пояснити йому, що дорослі можуть не погоджуватися з певних питань, але це не означає, що вони перестали любити один одного.
 7. Не судити і не звинувачувати свого партнера, а говорити про свої почуття.
 8. Використовувати повідомлення «Я» замість «Ти». Не " ти такий дурний!«а:»я вважаю, що твій вчинок необачний".
 9. Коментарі та заперечення повинні стосуватися поведінки партнера, а не його особистості .
 10. Не узагальнювати! Уникати слів "завжди», «ніколи», «ніхто», "все".
 11. Дотримуватися фактів і предмета суперечки.
 12. Не використовувати порівняння з іншими людьми, наприклад, «хлопець Ксюші завжди допомагає їй, а ти мені ніколи».

Коли ми любимо когось, то можемо багато чого пробачити. Особливо розуміючи, що і самі не ідеальні.

Коли члени сім'ї лаються, це неприємно, але не потрібно дозволяти конфлікту порушувати мир і гармонію. Ми повинні бути розумними щодо сварок: уникати їх, коли це можливо, і правильно поводитися з ними, коли від них не можна піти.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео