Назад
Як полюбити себе всього за 9 послідовних кроків??

Навигация по разделу
как полюбить себя

Як полюбити себе за допомогою 9 простих кроків?

Як полюбити себе, позбутися комплексів і забути про проблеми з самооцінкою? 9 способів, які спрацюють.

Мрії про щасливе і повноцінне життя можуть роками залишатися нереалізованими. Більшість людей, які страждають через нелюбов до себе, не можуть нормально спілкуватися з іншими і витрачають левову частку часу на самокопання, продовжуючи знаходити в собі недоліки. Прийняття себе чарівним чином змінює життя в корені, відкриваючи нескінченні можливості.

Люди розуміють, що знайомитися – це просто і приємно, а жити без думок про свою недосконалість значно легше. Змінившись радикально, багато хто навіть здивуються від того, чому раніше спантеличувалися питанням «як полюбити себе?"Існують нескладні поради, завдяки яким будь-кому під силу прийняти себе.

1. Знайти першопричину.

Це може здатися складним завданням, проте нелюбов до себе не береться з нізвідки. Як показує досвід, найчастіше корінь такої неприязні родом з дитинства.

Багато хто з тих, хто має проблеми з прийняття себе , піддавалися цькуванню в школі. Їдкі глузування ровесників, бойкоти, відчуття себе зайвим в класі. Все це сильно б'є по самооцінці дітей та підлітків. Вони не розуміють, чому однолітки відкидають їх. Чому інші стають популярними, вважаються улюбленцями учнів і вчителів. Якщо людині знайомі ці відчуття, школу він до сих пір згадує з здриганням, то, швидше за все, причина нелюбові до себе криється саме в цьому.

Іноді масла у вогонь підливають батьки. бажаючи дитині тільки добра, вони намагаються мотивувати його на нові звершення. Але фрази на кшталт " А ось Оля знову отримала грамоту за перемогу в Олімпіаді, а ти?» або "Діма вчиться краще за тебе з усіх предметів" найчастіше не спонукають дитину робити щось, а руйнують його самооцінку. Батьки не повинні вести себе так, щоб чадо намагалося заслужити їх любов.

Дитина апріорі повинен бути коханим, відчувати підтримку найближчих людей, що б він не робив, незалежно від його успіхів і невдач. На жаль, не всі батьки це розуміють, пізніше щиро дивуючись, чому їх син або дочка страждають через неприйняття себе і низька самооцінка .

Невдалі відносини, особливо перші, &8212; ще одна причина нелюбові до себе. Нерозділені почуття, напевно, були майже у всіх, Тільки для кого-то вони стали досвідом, а для кого-то – болісними спогадами і приводом для переживань щодо власних недоліків. Люди, від яких йдуть улюблені, часто впевнені, що причина криється саме в них. Вони були недостатньо уважні, недостатньо красиві, недостатньо цікаві. Мало хто робить поправку на інші фактори. Якщо навіть через багато років людина не можете забути давній роман, картає себе і вважає, що негідний бути коханим, то явно треба міняти ставлення до себе.

Пройти тест на самооцінку

2. Пробачити своїх кривдників.

« ще чого, прощати тих, хто зіпсував мені життя », &8212; скажуть багато і будуть неправі. Ніхто не змушує людину шукати номери колишніх однокласників, які принижували його, кликати їх на зустріч, намагатися подружитися. Такий радикалізм & 8212; зайве. Йдеться про те, щоб викинути з голови негатив. Для цього, ймовірно, доведеться згадати багато з того, що сталося в минулі роки.

Старшокласники, які сховали портфель або викинули у вікно новенький пенал. Противна дівчинка-сусідка, обзивала при зустрічах. Перша любов, у відповідь на визнання презирливо розсміялася в обличчя. Родичі, які порівнюють з більш успішними ровесниками під час сімейних бесід. Все це люди зберігають у своїй голові, можливо, часто згадуючи і навіть придумуючи плани помсти, явно запізнилися на багато років.

Все, що сталося, було своєрідним досвідом , нехай навіть не найкращим. Так, подібне ставлення з боку інших вплинуло свого часу, але це абсолютно не привід збирати образи , плекати їх багато років і злитися на тих, хто нібито зруйнував все життя. Шкільні кривдники залишилися в минулому. Вони давно виросли, багато обзавелися своїми сім'ями і напевно забули про тих, над ким сміялися.

Варто прощати кривдників. Діти бувають жорстокими і намагаються самоствердитися за чужий рахунок, родичі навряд чи бажали зла, а перший коханий мав право не відчувати ніяких почуттів у відповідь. Можна постаратися пробачити кривдників, не проклинати їх і просто забути. Раціональніше буде витрачати час на тих, хто доріг і близький. І, в першу чергу, на себе самого.

3. Прийняти своє тіло і доглядати за ним.

Ні, це не означає, що варто цілодобово стояти перед дзеркалом і повторювати « я найпрекрасніша людина в цьому світі, я ідеальний, краще за мене нікого немає, я себе так люблю », хоча і це не буде зайвим. Подібні дії часто не дають ефекту, найчастіше вони або просто починають смішити і дратувати, або можуть привести до псевдозавишенной самооцінці. Це ж явно не головна мета, вірно?

Прийняти своє тіло - це значить ставитися до нього дбайливо, не проклинати себе за складочки і розтяжки, не катувати його дієтами в стилі «яблуко на сніданок, обід і вечерю». Тіло одне на все життя , людина від нього невіддільний. Якщо навчитися любити себе все ще не виходить, можна спробувати прийняти хоча б те, що це в першу чергу функціональна оболонка. Забезпечуючи догляд за тілом, людина робить все, щоб воно «прослужило» довше і ефективніше.

Ніхто з нас не вибирає тип фігури при народженні, але кожен в змозі зробити так, щоб тіло було здоровим і доглянутим. Варто піклуватися про нього і приймати його як невід'ємну частину себе.

Пройти тест: Шкала самоповаги

4. Не соромити себе.

Не найкраща ідея &8212; прокручувати в голові всі невдачі, кожен раз кажучи собі щось на кшталт «я б міг/могла вчинити інакше», «я все зіпсував/зіпсувала», «я слабкий/слабка» і подібне. Вчитися на помилках – це прекрасно, але сюди не відноситься самобичування. Воно не приносить нічого хорошого – навпаки, тільки руйнує і забирає енергію.

Не варто соромити себе за низьку самооцінку . Це не позбавить від неї. Як би парадоксально не звучало, людині треба прийняти те, що поки він ще не любить себе. Так склалося в силу якихось обставин, але він має намір з цим боротися. Це означає готовність віддавати звіт в тому, що він може робити помилки, віддаватися зневірі, але при цьому не картати себе. Навіщо створювати перешкоди самі собі-в світі вистачає тих, хто готовий вставляти іншим палиці в колеса. Головна мета-полюбити себе і знайти гармонію з власним тілом і думками, а не мучитися від важких думок і відчуття сорому за будь-який неправильний крок.

5. Самооцінка не повинна залежати від оточення.

Завжди будуть ті, кому людина симпатичний, і ті, кому він з якихось причин не подобається. Не варто бути залежними від похвали або критики. І те, і інше важливо вміти вислухати, але пропустити через внутрішній фільтр. Не інші люди вирішують, наскільки їх співрозмовник цікавий і як він сьогодні виглядає. Їх думка і самовідчуття – все-таки різні речі. Коли людина вчиться слухати в першу чергу себе, а не знайомих/друзів/родичів, і розуміти, що подобається йому у власній зовнішності і особистості, стає набагато легше жити.

6. Не порівнювати себе з іншими людьми.

Мабуть, це найголовніше правило. психотерапевти стверджують, що людина, яка не любить себе, частіше звертає увагу на кращі риси інших людей, порівнюючи їх зі своїми гіршими якостями. Підсумок плачевний-ставлення до себе стає ще гірше, в голові з'являються думки «я гірше за інших», «я нічого не гідний», «я бездарність» та інші, які явно не сприяють тому, щоб полюбити себе.

Не варто порівнювати себе навіть з тими, хто в якійсь області значно відстає. краще зосередитися на своєму житті. не зайвим буде усвідомлення , чого саме хочете ви. Кожен гідний того, щоб піклуватися про себе, любити себе і жити без оглядки на інших людей, без постійних порівнянь і переживань щодо своєї недосконалості. У будь-якого можна знайти якісь недоліки, але це всього лише показник того, що він – жива людина з плоті і крові.

Варто зрозуміти &8212; ідеалу не існує, люди з бездоганною фігурою, шкірою і рисами обличчя бувають тільки на сторінках глянцевих журналів, а найрозумніші на цій планеті теж іноді відчувають себе дурнями. Об'єктивно всі люди просто відрізняються один від одного, немає когось кращого або гіршого.

7. Не говорити іншим про свої недоліки.

Якщо людина хоче налаштувати оточуючих людей проти себе, то розповіді про те, який він негарний, дурний і невпевнений в собі – відмінне рішення. Однак навряд чи хоч хтось прагне саме до цього. Говорячи іншим про свої недоліки, люди «програмують» співрозмовників на певне ставлення. Навколишні вірять говорить; вони підсвідомо переконані, що людина-то знаєте себе краще за всіх. А якщо твердити тільки про погане, то інші будуть впевнені – в дійсності все так і є, і з Вами навіть зв'язуватися не варто.

Якщо хочеться змінити себе , варто працювати над цим, позбавлятися від того, що не подобається. Але не потрібно налаштовувати інших проти себе. При цьому намагатися сподобатися всім – провальна затія. Старий як світ рада про те, що треба бути собою і вести себе просто і природно, діє.

Пройти тест на невпевненість у собі

8. Зрозуміти, чого дійсно хочеться.

Це означає забувати про те, чого вимагали батьки або нав'язували знайомі. Якщо не приваблює медицина, то який сенс закінчувати відповідний вуз і все життя займатися нелюбом справою? Те ж саме стосується і хобі . Навіть якщо хтось сміється над тим, що людина в зрілому віці ліпить з пластиліну, клеїть моделі кораблів і дивиться мультфільми, просто не варто звертати уваги. Заняття приносить задоволення, і це головне. Нема чого гнатися за модою, наслідувати комусь, займаючись тим, від чого верне. Важливо робити все для того, щоб вам було комфортно і цікаво.

9. Насправді кожен вже любить себе.

Люди часто не замислюються, які дії стоять за думками «я себе терпіти не можу». Незважаючи на цю «нелюбов», більшість продовжує готувати собі їжу, доглядати за собою, вибирати відповідний одяг (навряд чи хтось вийде в мороз в тоненькій куртці або влітку в шубі). Люди не будуть спеціально дивитися фільми, які їм не подобаються, а виберуть кіно до душі. Вони намагаються частіше бачитися з тими, хто їм симпатичний, і уникати неприємних людей. Це-турбота, і її можна назвати одним з проявів любові . Якщо кожен вже любить себе, то звідки в голові думки про зворотне?

У кожного з нас – море можливостей, планів і бажань. Починати треба з розуміння того, як полюбити себе.  приймаючи себе , ви робите перший і вже значний крок до того, щоб Ваше життя стало значно кращим. Абсолютно всі в цьому світі гідні бути коханими і щасливими. І ви-точно не виняток.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися і чи допоможе це наблизитися до успіху? Чому ва ...
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Що таке позитивні емоції і чи можна їх викликати? Чим корисні негативні ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві змушують його задуматися, а дівчині говорять б ...
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Які задати питання одному, щоб перевірити, міцні стосунки з ним на етапі ...
Новое youtube видео