Назад
Любов до себе: що це таке і що для неї необхідно??

Навигация по разделу
любовь к себе

Що таке любов до себе та її 5 основних постулатів

Що таке любов до себе, як її відрізнити від егоїзму? Чому не варто плутати її з іншими схожими поняттями? Я люблю себе: 5 основних кроків.

Термін «любов до себе» не відноситься до розряду тих, які можна пояснити за допомогою пари слів. Це досить велике поняття, що має безліч проявів. На жаль, далеко не всі прийшли до цього почуття і не приймають себе цілком. У статті піде мова про те, що можна називати любов'ю до себе, чому не варто плутати її з егоїзмом і яким чином впевнені особистості будують довгострокові щасливі відносини.

Що таке любов до себе?

Любов до себе – це повне прийняття своїх духовних якостей, зовнішності, постійна турбота про себе і саморозвиток. Можна стверджувати, що люди роблять все перераховане, тобто в якійсь мірі люблять себе. Але багатьом ще далеко до повної гармонії з душею і тілом; їм потрібно працювати над собою, усвідомлювати, для чого це необхідно.

Любов до себе безпосередньо пов'язана з впевненість у собі . усвідомлює власну цінність не буде закомплексованим, боязким; його не турбують думки «а що подумають інші, якщо я поступлю саме так», «чи не засміють мене». Це не означає, що люблячий себе зовсім не замислюється про почуття інших. Він вміє піклуватися про близьких, не порушує особисті межі незнайомих, випадкових співрозмовників, але готовий відстоювати свої інтереси, залишаючи за бортом тиск соціуму.

Часто тих, хто любить себе, зневажливо називають егоїстами . Але поняття в цьому випадку не зовсім точне. Егоїстами можна називати тих, хто завжди ставить власні інтереси понад усе, готові піти на будь-яку підлість. У якійсь мірі ми всі егоїсти, тому що в першу чергу дбаємо про себе. Однак самолюбство і егоїзм – це різні речі. Перше не виключає щирої турботи про інших, теплих почуттів до близьких, готовності пожертвувати. Егоїсти ж на подібне не здатні, тому що їх інтереси зазвичай обмежуються власними потребами, запитами, бажаннями.

Пройти тест на егоїзм

Що означає "Я люблю себе"?

1. Забути про самознищення.

Навчитися любити себе означає Відмовитися від самобичування . Це не означає, що варто ігнорувати всі промахи, продовжувати робити помилки і бути впевненим в правильності вибору. Вміти робити висновки, вчитися на помилках, визнавати поразку, але не здаватися, – це одне, а ось постійно картати за неправильні вчинки, займаючись самознищенням, – зовсім інше.

У деяких ситуаціях потрібно вміти сказати «так, я неправий/а, так поводитися не варто», тільки це не повинно поєднуватися з гнітючими думками. Кожен помиляється, робить дурниці. Головне &8212; не ігнорувати те, що трапилося, керуватися висновками і йти далі до своєї мети-гармонії і щастя .

2. Не намагатися показати власну значимість.

У того, хто любить себе, немає бажання доводити комусь власну значимість. Його неможливо "взяти на слабо", змусити робити те, чого не хочеться. Тільки ті, у кого є комплекси , лізуть зі шкіри геть, намагаючись показати іншим, що вони кращі. Всім сподобатися неможливо, як і не можна бути авторитетом для кожного. Спроби довести перевагу завжди вказують на невпевненість, бажання стати більш значущим, ніж є насправді.

Зазвичай мрії виділитися будь-яким чином притаманні підліткам. Вони не дуже впевнені в собі, страждають від комплексів, намагаються показати характер у всіх ситуаціях. Коли подібні речі робить дорослий, це тривожний дзвіночок для нього. В такому випадку варто працювати над собою, знаходити причину поведінки. Можливо, людина просто пригнічує залишилися з юності комплекси, намагаючись прикрити це самовпевненою поведінкою.

3. Доглядати за собою цілком.

Для приймаючих себе немає полярного поділу на духовне і тілесне. Деякі кидаються в крайнощі, намагаючись робити упор на саморозвиток , але забуваючи про фізичну оболонку. Інші приділяють максимум уваги зовнішності, вважаючи, що це головне.

Люблячі себе не проводять межі між душею і тілом; вони намагаються знайти повну гармонію. У них є усвідомлення, що піклуватися – значить нічого не випускати з уваги, не робити акцент на чомусь одному. Розум і тіло повинні перебувати в гармонії; через «перекосу» в одну сторону відчувається явний дискомфорт, причини якого можуть довго залишатися загадкою.

Пройти тест: Шкала самоповаги

4. Бути готовим до відносин.

Без любові до себе навряд чи можна відчувати справжні почуття до інших. Тільки гармонійні особистості, які позбулися комплексів, зберігають тривалі щасливі відносини. Ті, хто не навчився поважати себе, часто намагаються знайти людину, яка буде їх жаліти, вислуховувати постійні «я некрасивий/а, дурний/а, мене ніхто не любить» і спростовувати ці твердження.

Люди, які не усвідомлюють власної цінності , не готові віддавати іншим; вони хочуть лише приймати, заповнювати утворилася всередині порожнечу. Багато відносин розпадаються якраз через неготовність партнерів чимось жертвувати, через їх незрілості і нелюбові до самого себе.

Для деяких це прозвучить дивно, але саме самоповага допомагає людині робити щось для інших, не чекаючи нічого взамін. Ті, хто себе не любить, здатні на жертву заради близьких, але вона буде нещирою, вимученою, з перспективою віддачі. Володіє самоповагою вміє приймати іншого цілком, не чекає від нього певних реакцій і тим більше не хоче постійно плакатися в жилетку – він просто не потребує цього.

5. Не брехати.

В першу чергу самому собі. Оточуючі приймуть виправдання про те, що начальник несправедливий, тому маленька зарплат; дружби немає, неможливо довіряти людям; все меркантильні, і відносини не можна зав'язати без грошей. Але хоча б наодинці варто усвідомлювати, що в маленькому заробітку, відсутності друзів і коханої людини винні не Інші.

Звалювати на себе провину за всі світові проблеми &8212; зайве, але віддавати звіт в тому, що відбувається і вміти нести відповідальність за свої вчинки потрібно. Та й іншим не варто брехати – вони заслуговують знати правду, навіть не дуже приємну. Тих, хто практично не бреше, зараз мало, тому щирість і прямолінійність цінуються. До того ж не доведеться мучитися, придумуючи чергову брехню.

Людина, хизується досягненнями і постійно говорить про свої позитивні якості – це далеко не завжди люблячий себе. Любов до себе-куди більш складне поняття, ніж звичні багатьом егоїзм і завищена самооцінка. Два останніх практично виключають перше; від них варто позбавлятися, якщо хочеться стати гармонійною особистістю. Егоїзм і завищений рівень самооцінки мають на увазі приховані комплекси, а людина, який дізнався про самолюбство, позбавлений їх, як і потреби порівнювати себе з іншими, намагатися досягти непотрібних цілей. Його головне бажання-бути по-справжньому щасливим і відчувати повноту життя.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Чому я така дура і не як всі? Синдром
Чому я така дура і не як всі? Синдром "білої ворони"
Чому я така дура, не як всі? Як позбутися від комплексів і поважати свою ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Поради починаючому письменнику від метрів
Поради починаючому письменнику від метрів
Цікаві та універсальні поради починаючому письменнику. Що радили молодим ...
Зрада дружини: причини, ознаки і що робити??
Зрада дружини: причини, ознаки і що робити??
Якими можуть бути причини зради дружини? Як вони проявляються? Яку роль ...
Як відпустити минуле, психологічна техніка
Як відпустити минуле, психологічна техніка
Стаття про цікаву техніку з опрацювання минулого і відпускання пережитих ...
Фетиш і фетишизм: що це таке і хто такий фетишист??
Фетиш і фетишизм: що це таке і хто такий фетишист??
Що таке фетиш і чому в медицині фетишизм є розладом особистості? Ставлен ...
Новое youtube видео