Назад
Погана пам'ять: причини і способи вирішення.

Навигация по разделу
плохая память

Чому погана пам'ять і що з цим робити?

Чому виникають проблеми з пам'яттю і як це виправити? Які бувають проблеми з пам'яттю в різному віці? Як можна прокачати свою пам'ять?

Про те, що погана пам'ять – доля людей похилого віку, не більше ніж міф. Виявляється, забудькуватість виправдана і в 25, і 40 років.  Які причини виникнення неуважності? Як розвинути вміння зберігати інформацію? Ми розповімо про те, чому забуваємо ключі в дверях і дамо 6 порад, як прокачати пам'ять.

Погана пам'ять – це не завжди погано.

Американські вчені Пол Франкленд і Блейк Річардс Равель, вивчаючи пам'ять тварин і людей, прийшли до цікавого відкриття. Виявляється, чим краще розвинена у людини пам'ять , тим важче йому приймати рішення і давати однозначні відповіді. Справа в тому, що такі люди пам'ятають всі «ЗА» і «проти», знаходяться в постійному зважуванні дрібниць, зіставленні фактів.

Вчені підсумували: добре, коли мозок забуває непотрібну інформацію і фокусується на важливих речах. Як виявилося,» технічну " інформацію краще зберігати в гаджетах, а в голові залишати місце для приємних спогадів.

Відповідно, тим, хто то забуває непотрібні подробиці, легше адаптуватися в новому середовищі, пристосовуватися до несподіваних умов.

Пройти тест на темперамент

Що робити з поганою пам'яттю?

1. Дізнатися причини.

Існує кілька причин забудькуватості. Бажано знайти» свою", ту, яка заважає організованості, і усунути її.

  • Поспіх.  Якщо ми кудись не встигаємо, мозок працює в режимі «швидше-швидше». Метушня призводить до того, що гаманець залишається вдома, ключі в дверях, а вчорашнє завдання шефа невиконаним. Що в такій ситуації робити? Ніколи не поспішати, концентруватися на найважливішому.
  • Хронічне недосипання, перевтома.  багато хто живе в режимі роботи 24/7. Хочеться бути успішним, розвиватися , зустрічатися з друзями, все встигати. А часу, як завжди, не вистачає&8230; тоді ми викрадаємо кілька нічних годин. Це в корені неправильно, тому що вночі організм повинен відпочити, відновитися. Якщо вдалося тільки пару годин передрімати, сподіватися на те, що доповідь буде прочитаний успішно без листка, не варто.
  • Шкідливі звички.  куріння, зловживання алкоголем та інші шкідливі звички впливають на короткочасну пам'ять. Так, вийшовши з готелю і закуривши, збільшується ймовірність забути дорогу до нового місця ночівлі.
  • Стреси і переживання.  напружений психічний стан характеризується якоюсь зацикленістю. Людина хоче запам'ятати, але не може, тому що всі сили витрачені організмом на переживання негативних емоцій , на боротьбу з депресією або конфліктами.

2. Звернутися до лікаря.

Про будь-яке погіршення здоров'я бажано поговорити з лікарем. Фахівці вузького профілю дадуть конкретні рекомендації, запропонують різного роду обстеження, щоб визначити, потребує людина в медикаментозному втручанні чи ні. Самостійно купувати вітаміни або інші біодобавки небажано.

3. Використовувати народні засоби.

Складно сказати, чи можливо вирішити проблеми з пам'яттю народними способами. Але гірше від деяких точно не стане. Виснажений організм завжди потребує підзарядки. Травники радять пити настій з листя шавлії або м'яти, яблучний і грейпфрутові свіжовичавлені соки. Цілющі властивості приписують чорниці, рекомендуючи вживати ягоду в будь-якому вигляді. Вона також покращує зір.

4. Налаштуватися на позитив.

Якщо прийшло усвідомлення, що є проблеми з пам'яттю, ні в якому разі не можна засмучуватися. Вони насправді є у всіх. Але подолати недоліки вдається тільки тим, хто налаштувався на позитив , допускає самоіронію, готовий над собою працювати.

Пройти тест на тип особистості

5. Комплексно підійти до вирішення.

Щоб подолати забудькуватість, вправ недостатньо. Якщо в раціоні немає необхідних мікроелементів, сон не перевищує п'яти годин на добу, відсутній хоч якийсь режим, що-небудь змінити буде складно.

Коли мозок перебуває в постійному стресі, він не готовий сприймати інформацію. Налагодити його діяльність можна тільки в спокійному і розміреному ритмі життя. Також потрібно виключити куріння, алкоголь та інші шкідливі звички.

6. Зайнятися відновленням пам'яті.

Існує безліч програм, технік і методик, щоб удосконалити вміння запам'ятовувати. Звичайно, феноменальними здібностями обзавестися не вийде, але досягти результату можна. Вибирати вправи варто виходячи з індивідуальних особливостей сприйняття - візуального, аудіального, сенсорного і так далі. Тобто, комусь легше фіксувати дані, зв'язавши їх асоціативно, комусь потрібно записати, комусь проговорити.

Гаджет може теж допомогти – Є багато цікавих програм, спеціалізовано розроблених для тих, хто хоче поліпшити увагу, усунувши проблеми з пам'яттю.

Пройти тест на тип сприйняття

Проблеми з пам'яттю в різному віці.

20 років

До 25 років наш мозок працює максимально продуктивно. Його вага досягає максимального показника-близько 1, 4 кг.

Двадцятип'ятирічним простіше запам'ятати, а потім утримати в голові імена, номери телефонів, складні формули. Статистика стверджує, що один з семи молодих людей скаржиться на погану пам'ять. Психологи називають причини: прагнення встигнути все і відразу, одночасне використання декількох гаджетів – «не включається» гіпокамп, мозковий відділ, в якому формується свіжі спогади. Одночасне використання планшета, комп'ютера і телефону призводить нас до неуважності.

30 років

У цьому віці причиною поганої пам'яті є втрата синоптичних зв'язків між нейронами. Кожні 10 років наш мозок зменшується в розмірі на 2%. Тепер щоб вивчити іноземну мову або освоїти нове ремесло, піде більше часу.

Багато тридцятирічні жінки стають матерями і відчувають на собі дію феномена «енцефалопатії вагітної». Його суть полягає в різкому «дурні» активної сучасної жінки. Явище тимчасове, так як в його основі гормональний шторм. Бретфордські вчені порівняли, як запам'ятовують вагітні і жінки в звичайному стані. У перших виявлялися явні проблеми з пам'яттю. Вони тривали ще 3 місяці після пологів, а потім самоусунулися.

40 років

Якщо ми в 40 років забуваємо пін-код кредитної картки, не варто засмучуватися – це нормально.

Цікаве дослідження проводилося в клініці Майо в Америці. Його пройшли близько 1200 учасників у віці від 30 до 95 років. Виявляється, пам'ять починає слабшати на сорокарічному порозі. Якщо не тренувати здатність запам'ятовувати, нейронні зв'язки активно ослабнуть до 65 років, а після стане ще складніше витягувати інформацію.

50 років

До п'ятдесяти років змінюється префронтальна кора, де зберігається потрібна інформація. Як наслідок, людина не пам'ятає, навіщо пішов на кухню і коли у його молодшого онука день народження. У той же час він може брати участь в інтелектуальних конкурсах, згадувати цитати, цікаві факти.

Доведено, що чоловіки досягають піку здатності витягувати з пам'яті інформацію до 55 років. Жінки - до 60, що пов'язано з менопаузою.

60 років

Тепер стає важко згадати потрібне ім'я або відновити хронологічну послідовність подій власного життя.  Причина неуважності криється у втраті зв'язку між різними областями мозку. Інформація залишилася, але знайти її, зв'язати, стає складніше.

Не варто хвилюватися, погана пам'ять в 60 не є відхиленням, а скоріше закономірністю. Головне тільки, щоб співрозмовники не перебивали. Чим більше нас відволікають, тим важче згадати хоч щось.

У Каліфорнійському університеті проводили дослідження, внаслідок якого встановлена закономірність: літнім людям важко не реагувати на відволікаючі фактори. Тому часто губляться логічний ланцюжок їх розповіді.

70 років

З 10 щойно прочитаних слів більшість 70-річних людей зможуть повторити лише половину, тоді як 25-річні зазвичай відтворюють 9.

За словами лондонського професора психології Мартіна Конвей, погану пам'ять можна приховати нажитим досвідом або здобутими знаннями. Визначити рівень забудькуватістю можуть тільки спеціальні тести. Доведено, що на 30% погіршується візуальне сприйняття дійсності, тому в новій місцевості краще довіритися навігатором. Цікаво, що в 70 років набагато простіше згадати події молодості, ніж те, що вчора було з'їдено на сніданок.

80 років

У цьому віці практично у всіх є проблеми з пам'яттю, але суспільство Альцгеймера обнадіює – тільки один з 6 людей страждає від деменції.

Рідко зустрінеш людину, яка б не стверджував, що у нього погана пам'ять. Але міняти свій спосіб життя, щоб її поліпшити, готові не багато. У неуважності є причини. Якщо забудькуватість набридла, пора міняти спосіб життя і тренувати мозок. А якщо ні, заспокойте себе результатами досліджень: проблеми з пам'яттю – не завжди погано.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Як змінити життя? 7 перевірених технік
Як змінити життя? 7 перевірених технік
Як змінити життя і чи можливо це зробити за порадами психологів? Чи можн ...
Як підвищити самооцінку? 9 перевірених способів
Як підвищити самооцінку? 9 перевірених способів
Як підвищити самооцінку не тільки в теорії, але і на практиці, знайшовши ...
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Роздвоєння особистості: що це таке, ознаки і лікування
Роздвоєння особистості: що це таке, ознаки і лікування
Що таке роздвоєння особистості і чому воно рідко діагностується? Як розп ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Навички: що це таке і як їх можна розвинути??
Навички: що це таке і як їх можна розвинути??
Що таке навички людини і чи можна їх визначити? Яка є система формування ...
Новое youtube видео