Назад
Усвідомлення: що це таке і як можна усвідомити себе і пробудити??

Навигация по разделу
осознание

Що таке усвідомлення себе і пробудження людини?

Що таке усвідомлення та пробудження? Яке їх значення в житті людини? 7 ефективних прийомів для пробудження і усвідомлення себе.

Пройшло вже досить багато часу з моменту виходу фільму «Матриця». Здавалося б абсурдна ідея, але вона все частіше наводиться в приклад вченими, які намагаються пояснити картину світу. Ні, мова йде не про надкомп'ютерів і кріогенних камерах, в яких спить фізична оболонка людини. Швидше можна говорити про велику «грі», в якій кожен грає якусь роль. І не завжди ця роль підходить «акторові». Усвідомлення своєї справжньої сутності дозволяє вирватися з цього порочного кола, почати жити по-справжньому. Це означає Пробудження-вихід із соціального анабіозу. Про те, яким чином можна ініціювати усвідомлення і пробудження, поговоримо далі.

Що таке усвідомлення?

Усвідомлення — це повне розуміння і прийняття всього, що відбувається в житті, включаючи свої вчинки, думки, бажання. Навіщо це потрібно? Для того, щоб прожити своє життя усвідомлено , виконати своє справжнє призначення . Відкрити очі і побачити свій справжній життєвий шлях . Що це дасть? Відчуття гармонії, щастя , повноти свого життя. Адже, по суті, не важливо скільки у людини грошей, в якому будинку він живе або на якій машині їздить на роботу.

Головне, щоб він був щасливий у своєму житті, щоб йому вистачало того, що він має. Усвідомлення себе, своїх бажань і потреб, дозволяє зрозуміти напрямок, по якому варто рухатися , не розпорошуючись на непотрібні речі. Усвідомлення і пробудження – ключ до себе справжнього і цілісного.

І якщо з усвідомленням все більш-менш зрозуміло, то, що таке пробудження? Чому стільки уваги приділяється необхідності зробити його? Пробудження-це момент переходу від незнання до усвідомлення. Це немов відкрити очі після тривалого сну або скоріше анабіозу. "Соціального анабіозу", продиктованого нам суспільством, його колективним розумом або традиціями. Але перш, ніж поговорити про усвідомлення і пробудження, торкнемося питань цього «сну» і його «сновидінь».

Пройти тест на тип особистості

Чому особистість "спить"?

Багато мислителів дорікали соціум в насильстві над особистістю , у придушенні її справжньої сутності. Чи все так однозначно насправді? Напевно, ні. Справа в тому, що існують об'єктивні закони соціальної природи. Те, що добре для одного, може нашкодити іншим. Як уберегти цей баланс? Суспільство не придумало нічого іншого, крім правил, порядків або традицій.

Час від часу традиції змінюються, тоді ми говоримо про моду. усвідомлення та пробудження безумовно корисні для конкретно взятої людини, але можуть бути згубні для соціуму, оскільки йому складніше стає контролювати вільну особистість. У всякому разі, якщо мова йде про технократичне суспільство.

Усвідомлення-це скоріше духовний термін , але в цій публікації ми розглянемо його психологічне та соціальне значення. Кожній людині до народження вибирається певна роль. Це називається життєвою місією або призначенням. Незалежно від того, ким він стане: творцем або руйнівником, революціонером або чиновником. Певна роль закладена в його генах, пронизує його дух і ауру.

Але чи потрібні вільнодумні люди соціуму, як єдиному механізму? Йому потрібні вчителі, лікарі, міліціонери, військові. Суспільству потрібні професії, а не особистості. З одного боку, не погано, якщо соціальна роль хоч трохи збігається з призначенням. Але, що відбувається, якщо хтось потрапляє не в свою " тарілку?» – депресія , стреси, занепад сил, суцільний негатив, це лише «перші ластівки» на шляху до саморуйнування. Пробудження стає єдиною можливістю вберегтися. Але як зрозуміти, що людина " спить?»

Як зрозуміти, що пора «прокинутися?»

Ознаки того, що людина збилася з істинного шляху, досить красномовні, щоб залишатися непоміченими.

 • Нерозуміння життєвої цілі ;
 • Регулярне порівняння себе з іншими людьми;
 • Жити минулим, а не теперішнім днем;
 • Відсутність розвитку та прогресу;
 • Пасивність у прийнятті рішень;
 • Невдачі на роботі чи в особистому житті;
 • Хронічна втома, депресія.

Якщо все це можна сказати про якусь людину, то йому необхідно якомога швидше почати своє пробудження, інакше він так і не прокинеться від щоденної рутини. Щоб цей процес не розтягнувся на багато років, бажано ознайомитися з основними способами пробудження і усвідомлення.

Ефективні прийоми пробудження.

Оскільки усвідомлення себе приходить тільки в процесі пізнання, то пробудження носить дослідницький характер. Тут не обійтися без самоаналізу, роботи зі своїм підсвідомістю . Ми не будемо описувати надмірно екзотичні практики, а наведемо ті, які можна виконати самостійно, без допомоги духовного наставника .

 • Задайте собі правильні запитання;
 • Спостерігати за своїм тілом, емоціями, розумом;
 • Приймати себе справжнього;
 • Вести активний спосіб життя;
 • Позбутися страхів і комплексів;
 • Практикуйте медитацію;
 • Перестати гнатися за матеріальними благами.

Ці прості рекомендації допоможуть швидше досягти стан усвідомлення і пробудження. Можливо, комусь вони здадуться дуже простими, але не варто створювати собі зайві труднощі. Часом очевидні речі знаходяться у нас під самим носом.

1. Правильні питання.

Для початку, не заважає задати собі кілька навідних питань:

 • Хто я?
 • Що я роблю?
 • Чому я це роблю?
 • Як я це роблю?

Відповіді на них допоможуть усвідомити своє життя, вимкнути ефект автоматизму, запустити осмислення. Можливо, не вийде відповісти на них відразу, але з'явилося бажання це зробити стане першим етапом на шляху до пробудження.

2. Спостереження за тілом, емоціями, розумом.

Фізична, інтелектуальна і емоційна активність взаємопов'язані. Спостерігаючи за своїм диханням, думками, почуттями, переживаннями, людина починає усвідомлювати особливості своєї фізіології і психіки . Ймовірно, відразу не вдасться навчитися ними керувати. Але це вже не буде безглузде існування.

3. Прийняття себе справжнього.

Варто спробувати бути чесним перед самим собою. Якщо відчуваємо гнів , то не лукавити, називаючи його чимось іншим. Якщо боїмося, то необхідно мати сміливість визнати це. Усвідомлення себе можливо тільки через щирість. Обман відводить людину в сторону, заважаючи йому зрозуміти те, ким він є насправді.

4. Активний спосіб життя.

Проактивність підштовхує до дій, до розвитку, самоаналізу. Навіть ранкова пробіжка, зведена в розряд щоденного ритуалу, здатна пробудити наш прихований потенціал . Усвідомлення-це активний процес. Щоб він стався, необхідно перебороти свою інертність або пасивність.

5. Позбавлення від страхів і комплексів.

Страхи і комплекси , найчастіше, чужі психіці людини. Вони зароджуються у відповідь на тиск з боку оточуючих людей: сім'ї, кампанії, соціуму. Боязнь не виправдати чужі очікування, переживання з приводу власної неспроможності миттєво пропадають на безлюдному острові. Значить причина їх не в нас самих, а в нашій реакції на оточуючих. Усвідомлення прийде набагато швидше, якщо перестати гнатися за суспільними трендами, почати жити так, як цього хочеться по-справжньому.

6. Медитація.

За своєю природою, медитація - це розслаблення, занурення в свою підсвідомість. Зовсім не обов'язково приймати хитромудрі пози, здригатися навколишній простір монотонними звуками. Досить просто прийти туди, де виходить заспокоїтися, щоб хоч на час відволіктися від щоденної рутини. Для кого – то – це рибалка, для іншого-затишна лавочка в найближчому парку, а для третього-улюблений гамак в селі. Коли людина вільна від сторонніх думок, тоді можливе усвідомлення своєї істинної природи.

7. Припинення погоні за матеріальними благами.

Йдеться не про відлюдницьке життя. Ні, людина-продукт соціуму, тому бажано з нього не випадати. Просто, в гонитві за грошима, люди дуже часто відхиляються від правильного курсу, в результаті розуміючи, що могли прожити інакше. Якщо займатися улюбленою справою, то є всі шанси стати справжнім професіоналом. В такому випадку людина завжди зможе заробити, не буде бідувати. А неправильний вибір професії, під тиском соціальних трендів, в результаті призведе тільки до депресії або розчарування. Працювати треба, щоб жити, а не навпаки.

Сьогодні ми розібрали такі важливі поняття, як усвідомлення і пробудження. Без них можна так і не знайти свій життєвий шлях, в результаті працюючи не там, де хотілося б, спілкуючись не з тими, з ким приємно, живучи в чужому домі. Усвідомлення себе відкриває зовсім іншу реальність, повну яскравих фарб і радості . Оскільки більшість людей міцно «спить» під владою соціуму, то їм необхідно пройти пробудження, завдяки чому їх очі буквально відкриються на навколишній світ. Наступним етапом стане усвідомлення, яке принесе з собою відчуття цілісності і гармонії, допоможе стати самим собою.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео