Назад
Усвідомлене сновидіння: що цей таке і як його викликати??

Навигация по разделу
осознанное сновидение

Що таке усвідомлене сновидіння і усвідомлене дихання?

Що таке усвідомлене сновидіння і як його визначити? Чи можна навчитися контролювати організм через усвідомлене дихання?

Для людини вкрай важливо контролювати все те, що відбувається в його житті. Але є цілий ряд процесів, які протікають незалежно від наших бажань. Точніше, практично не залежать від нас. В першу чергу це сон і дихання. З одного боку, ми можемо впливати на них, але частіше саме вони впливають на нас. Тому в різних навчаннях і практиках так багато уваги приділяється їх контролю. Що ж таке, усвідомлене сновидіння і усвідомлене дихання? Чому так важливо оволодіти цими вміннями? Чи важко це зробити? Які прийоми допомагають досягти контролю над ними? Щоб отримати відповіді на ці питання, шановному читачеві слід оволодіти технікою усвідомленого читання.

Що таке усвідомлене сновидіння?

Усвідомлене сновидіння — це можливість людини безпосередньо впливати на хід подій в своєму сні, ставати реальним господарем того, що відбувається, а не пасивним спостерігачем. Дане явище ще не до кінця вивчено офіційною наукою. Вважається, що усвідомлене сновидіння являє собою перехідний стан між швидким сном і фазою неспання , коли людина начебто прокинувся, але ще не зовсім.

Усвідомлене сновидіння володіє потужним терапевтичним ефектом , дозволяючи підвищити самооцінку , боротися зі страхами і комплексами . Давайте уявимо звичайну ситуацію, коли хтось прокидається в холодному поту, наприклад, ледве несучи ноги від зграї приснилися вовків. Задишка, прискорене серцебиття і відчуття паніки навряд чи саме ті емоції , які люди хочуть відчувати під час сну. Така ніч негативно відобразитися протягом всього дня, оскільки людина буде перебувати в пригніченому стані. А тепер уявімо, що це усвідомлене сновидіння.

Людина, що тікає від вовків, в один момент перетворюється на супергероя, наділеного незвичайними здібностями. Одне клацання пальців, і ось уже вовча зграя, жалібно повискуючи, безпорадно бовтається в повітрі, немов надувні кульки. Ще один клацання, і замість хижаків перед очима милі, пухнасті кролики. Третій клацання описувати не будемо, нехай кожен додумає його сам. Загалом, усвідомлене сновидіння дає можливість кожному відчути необмежену силу і повний контроль над ситуацією . Прокинувшись, людина буде відчувати стан задоволення, впевненості в собі .

Причому тут усвідомлене дихання? справа в тому, що акти вдиху і видиху лише ненабагато більше підкоряються волі людини . Тому, бажаючим освоїти усвідомлене сновидіння, для початку не завадило б попрактикуватися на своєму диханні. Адже усвідомлене дихання - це потужна зброя в боротьбі зі стресом і депресією . А де найчастіше проявляються наслідки стресу? Правильно - уві сні! Значить, на шляху до усвідомлених сновидінь першим етапом стає усвідомлене дихання.

Під час паніки в кров виробляються гормони стресу, що викликає почастішання серцебиття і утруднення дихання. Але можна звернути цей процес назад. Якщо зусиллям волі вдасться взяти під контроль своє дихання , це надасть заспокійливу дію на роботу серця і зменшить вміст в крові гормонів стресу.

Пройти тест на тип сприйняття

Більш позитивний приклад подібних взаємозв'язків – посмішка. Коли людині весело, він посміхається. Коли йому сумно, то посміхатися вже не хочеться. Почавши посміхатися через силу, після закінчення певного часу його настрій знову підвищиться, особливо, якщо при цьому дивитися в дзеркало. Подібним ефектом володіє і усвідомлене дихання. Тепер перейдемо до більш складного питання – Як розвинути вміння бачити усвідомлені сновидіння.

Які прийоми допомагаю викликати усвідомлене сновидіння?

Оволодіти подібним умінням – завдання не з легких, але цілком здійсненна. Перш за все, слід засвоїти три базових принципи, які допомагають опанувати усвідомленими сновидіннями:

 • Віра - для того, щоб побачити усвідомлене сновидіння, необхідно переконати себе в реальності цього явища;
 • Спогади - бажано згадувати свої сни після пробудження, що підштовхне розум активніше відстежувати події в них;
 • Питання - якщо регулярно задавати собі питання «це сон чи реальність», то мозок навчиться це робити навіть уві сні.

Існують теорії, що описують усвідомлені сновидіння. Не будемо зупинятися на вкрай екзотичних поглядах, оскільки ці ідеї ведуть у світ надприродного. Припустимо, що усвідомлені сни – це суто продукт психічної діяльності. Тоді і розвиток цього вміння безпосередньо залежить від наших здібностей налаштовуватися і концентруватися. Найбільш простими вважаються прийоми, які слід виконувати під час пробудження. Вони на деякий час блокують відчуття реальності, дозволяючи ще хоч пару секунд залишатися в мріях:

 • Спостереження образів - з закритими очима представляти образи перед собою, вдивлятися в них, тим самим поступово проникаючи всередину сну;
 • Фантомні рухи - сконцентрувати увагу на фантомі руки або ноги, спробувати рухати ними, послідовно підключаючи і інші частини тіла;
 • Слухати - спробувати почути який-небудь звук в голові, який поступово буде ставати все більш виразним.

Подібні методи застосовуються скоріше в практиках «поділу з тілом», коли людина відчуває, що він відділяється від своєї фізичної оболонки. Самостійно, без консультацій фахівця, краще цим не займатися. А ось, за допомогою подібних методик постаратися викликати усвідомлене сновидіння абсолютно безпечно. Але як зрозуміти, що воно настало?

Як визначити усвідомлене сновидіння?

Відомий дослідник усвідомлених сновидінь, Американський Психофізіолог Стівен Лаберж, розробив цілу систему прийомів, що дозволяють розпізнати усвідомлене сновидіння:

 • Пошукати відмінності в обстановці сну і аналогічного реального місця;
 • Перевірити, чи можете дихати, якщо закриєте рот і ніс;
 • Спробувати згадати попередню хвилину (уві сні це не вийде);
 • Пильно розглядати свої руки, спостерігаючи змінюються вони;
 • Звернути увагу, чи не розмиті контури людей і предметів;
 • Подивіться на годинник( як швидко змінюється час);
 • Прочитати кілька разів один і той же текст (уві сні він буде змінюватися).

Крім цього можна спробувати включити логіку і перевірити реальність того, що відбувається. Наприклад, якщо людина несподівано знаходить надздібності, або поруч відбувається щось нереальне, то швидше за все він спить, хоча світ сповнений сюрпризів.

Усвідомлене сновидіння допомагає випробувати ті відчуття, які непідвладні в реальності. Хоча, варто ще розібратися з тим, що таке реальність. Думки матеріальні і людина, по суті, нічим не обмежений на своєму життєвому шляху. Таким чином, усвідомлене сновидіння можна вважати свого роду репетицією, перед підкоренням реальності. Але для цього, не завадило б освоїти і усвідомлене дихання, що дозволяє зберігати самовладання в будь-якій ситуації, не втрачаючи контроль над подіями.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео