Назад
Сила волі: що це таке і як її зміцнити??

Навигация по разделу
сила воли

Що таке сила волі і як її зміцнити?

Що таке сила волі і чому це важлива якість, що допомагає реалізовувати поставлені цілі? Який зв'язок між силою волі та досягненням успіху?

У числі незаперечних людських достоїнств одну з перших позицій займає сила волі. Але що це таке? Як визначити її рівень? Наскільки складно її розвивати? Які книги почитати, щоб розібратися в цьому питанні? Що робити, якщо взагалі немає сили волі? Чи буває таке, або це якість обов'язково присутній в людині? Чи можна навчитися приймати вольові рішення? Скільки часу знадобиться для цього? Заглибимося у вивчення названої теми разом.

Що таке сила волі?

Сила волі — це здатність людини контролювати своє життя, приймати певні рішення і домагатися їх реалізації. Без цієї якості стає неможливим конкурентна боротьба, оскільки індивідуум моментально здається під впливом зовнішніх факторів. Саме вміння рішуче діяти піднімає окремих людей над іншими, допомагає їм ставати лідерами.

Розвинені вольові якості необхідні для навчання, роботи, вирішення побутових питань, саморозвитку і побудови романтичних відносин. Успіх в будь-який сфері життя залежить від ступеня цієї якості. При цьому люди мало знають про силу волі, адже вона не відчутна. Її не можна помацати або виміряти, її рівень складно порівняти у кількох людей. При цьому, в інтернеті зустрічаються різні тести, що пропонують шкалу вимірювання від 0 до 100, або іншу.

Вони відносно суб'єктивні , хоч і допомагають людині приблизно зрозуміти, наскільки у нього розвинене це якість. Є навіть оригінальні методи, на зразок вимірювання сили волі в кілометрах, які хто-небудь Пробіг. З таким же успіхом можна вважати її в невикурених сигаретах, незайманих солодощах, або виконаних підтягуваннях. Досить весело, але не об'єктивно.

Єдиним мірилом цієї якості може бути результативність людини. Якщо намічені цілі досягнуті, значить – сила волі в порядку. Якщо ж є завдання, які важливі, але постійно відкладаються, то бажано зміцнювати свій характер . Про це навіть цілі книги написані, багато з яких є у вільному доступі в мережі Інтернет.

Пройти тест на характер людини

Книги про силу волі.

Запит породжує пропозицію. Це твердження справедливо для всіх сфер життя. Якщо багато людей намагаються зрозуміти, що таке сила волі і як її можна розвинути, рано чи пізно, з'являться автори, які систематизують знання і запропонують шляхи вирішення. Пропонуємо перелік найпопулярніших книг по цій темі:

  • Келлі Макгонігал. Сила волі. Як розвинути і зміцнити;
  • Брайан Трейсі. Вийдіть із зони комфорту;
  • Ерік Бертран Ларссен. На межі. Тиждень без жалю до себе;
  • Джессі Іцлер. Місяць на межі. Як я жив і тренувався зі спецназівцем;
  • Вальтер Мішель. Розвиток сили волі;
  • Ірина Якутенко. Воля і самоконтроль;
  • Джон Тірні, Рой Баумайстер. Сила волі. Візьміть своє життя під контроль;
  • Грег Уайт. Киньте собі виклик. Стань сильнішим;
  • Хайді Грант Хелворсон. Психологія досягнень;
  • Келлі Віннер. Сила волі. Керівництво по управлінню собою.

Кожна з перерахованих книг заслуговує на увагу, але саме праця американського психолога і письменниці Келлі Макгонігал справив справжній прорив в розумінні цієї сфери. "Сила волі" - книга, написана на стику теорії і практики, заслужено стала бестселером.

Келлі вивчила взаємозв'язок психічних і фізичних станів людини. За аналогією з тренуванням м'язів людини, вона запропонувала методичний розвиток сили волі . Адже мозок, подібно до м'язів, здатний посилювати свої здібності в обраному напрямку. Більш того, процес самоконтролю залежить, крім чисто психічних функцій, ще й від уміння «приборкати» свою фізіологію. емоції пов'язані з виробленням різних гормонів. Цей процес можна контролювати і не піддаватися спокусам або страхам, якщо вони заважають вчиненню необхідних вчинків.

Боротьба бажань і розуму на фізіологічному рівні відображається в конкуренції між лімбічної системою мозку (тварина Поведінка) і префронтальної корою (контроль емоцій і можливість планування ). Саме це протистояння і загартовує характер, оскільки людині доводиться підпорядковувати свої первісні інстинкти, які допомогли б йому в природі, але можуть нашкодити в соціумі. Наприклад, обжерливість – це недолік для людини, яка може собі її дозволити. Але в природі звичка з'їдати все до останньої крихти виправдана, адже невідомо, коли знову вдасться роздобути їжу.

Як зміцнити силу волі?

Зміцнення цього навички тісно пов'язаний з дією. Відмова від куріння або жирної їжі – це вчинок. Старанне виконання роботи без переривання на балаканину по телефону – теж вчинок. Цілеспрямовані тренування в спортзалі-знову ж вчинок. Розвиток сили волі безпосередньо залежить від активності людини. Як правило, слабовільні люди інертні і пасивні.

Всілякі прийоми, які допомагають впоратися з цим завданням, бувають двох основних видів. Перший - це випробування самого себе, що змушує боротися зі своїми бажаннями і страхами. В такому випадку дійсно відбувається розвиток вольових якостей. Але подібні вправи межують з можливістю отримати стрес і, в перспективі, депресію .

Другий різновид допомагає освоїти навички самомотивації. Вона більш м'яка і щадна, але до розвитку сили волі має непряме відношення, адже людина не стає володарем «залізного» характеру, а просто починає інакше ставитися до ситуації. З боку складається враження, що він навчився себе контролювати. Насправді, у нього з'явився більш потужний стимул , який витіснив попередні мотиви.

Розберемо ці приклади на конкретному випадку. Припустимо, хтось вирішив кинути таку шкідливу звичку, як куріння. Він може піти двома шляхами. в одному випадку - застосувати рішучість, зім'явши пачку сигарет і викинувши її у відро для сміття. в іншому - включити «дипломатію» і переконати самого себе в необхідності цього вчинку, заодно і продумавши можливу «моральну» компенсацію. Для розвитку вольових якостей корисніше перший варіант, а для психічного здоров'я - другий. Адже відмова від стійкої звички гарантовано викличе негативні емоції . Заміна її на більш конструктивне захоплення дещо згладить цей процес. Адже, мета-не знущання над собою, а успіх. Тому і методи його досягнення повинні бути схожими на Самовиховання , а не екзекуцію.

Детальний опис ефективних прийомів, які допомагають розвивати силу волі , надано в інших статтях цієї теми на нашому сайті.

Вольові якості важливі для людини, адже вони допомагають досягати поставлені цілі . Але підходити до цього питання слід без фанатизму. Сила волі передбачає вміння керувати собою, а не мазохізм. Будь-яке бажання з'являється не випадково. Не завжди слід ним нехтувати. Часом краще прислухатися до підказок організму і надто не тиснути на себе.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео