Назад
Почуття гумору: що це таке і що робити, якщо його немає??

Навигация по разделу
чувство юмора

Що таке почуття гумору і в чому його важливість?

Що таке почуття гумору і яка його роль у нашому житті? Цікаві дослідження та факти. Як визначити тип людини по стилю його жартів?

Для чого нам мати почуття гумору-щоб розважитися або перемогти хвороби? І те й інше. Ми розповімо, на що впливає сміх, як визначити свій Камеді-тип і що робити, якщо почуття гумору немає.

Що таке почуття гумору?

Почуття гумору — це психологічна особливість людини, яка дозволяє оцінювати те, що відбувається з комічної точки зору. Фактично ми всі народжуємося з цим умінням, але розвивається воно у кожного по-різному, на що впливають навколишнє середовище, темперамент , характер та інші фактори.

Якщо під час розвитку почуття гумору виникли труднощі (стреси, психологічні травми , соціальна ізоляція), формується прямолінійний тип особистості . Таким людям важко пристосуватися в соціумі.

Пройти тест на почуття гумору

Навіщо потрібне почуття гумору?

Природу почуття гумору досліджували багато вчених різних галузей науки протягом сотень років. В результаті встановлено кілька його функцій:

1. Психологічний захист.

Сміх допомагає пережити складну ситуацію, емоційне потрясіння. Гумористичний погляд на те, що відбувається активізує появу нових нейронних зв'язків в мозку. Це відбувається через незвичне з'єднання думок, тобто комічне сприйняття. У непередбачуваному зіставленні криється суть цієї функції.

Жарти лікарів, військових або рятувальників іноді сприймаються цивільними людьми як немислима грубість. Їх чорний гумор має виправдання-спрацьовує захисний механізм, так свідомість абстрагується від щоденного зіткнення зі смертю.

До психологічного захисту через сміх ми вдаємося, коли зачіпаємо табуйовані теми. Тобто, ретируюся від прямої відповіді, ми починаємо жартувати.

2. Гендерна функція.

Психологи довели, що жінки віддають перевагу чоловікам з розвиненим умінням жартувати. У такий спосіб сильна стать привертає до себе увагу, дарує позитивний настрій , немов запевняє: «я адаптуюся в будь-якій ситуації, Довірся мені».

Чоловіки ж вибирають тих, хто відповідають на їхні жарти сміхом, розуміє їх сенс, готові підігравати. Так відбувається якісний відбір людей, що знаходяться на одній хвилі як в психологічній взаємодії, так і в інтимному житті.

Статистика свідчить, що найміцніші стосунки у тих, хто сміється над одними жартами.

3. Пізнавальна функція.

Комічне сприйняття – це спосіб зрозуміти світ, сформувати уявлення про нього. Гумор дозволяє побачити реальність об'єктивною, а не такою, як показують її нам Інші. За пізнавальною функцією стоїть глибоке переосмислення явищ і подій, формування власних висновків.

Пройти тест на тип особистості

4. Розважальна функція.

Піднімається настрій, проявляються позитивні емоції . Статистика стверджує, що саме на комедії розкуповують більшу кількість квитків у кінотеатрах. Те ж стосується і гумористичних шоу – їх рейтинги на ТБ завжди найвищі. Це пояснюється тим, що втомившись на роботі або від домашніх справ, нам хочеться відпочити, «відключити» мозок. Розважитися гумором - найпростіший і ефективний спосіб (звичайно, після сну) відновити сили, зарядитися позитивними емоціями.

5. Виховна функція.

Комедійні твори служать базою морального розвитку.

З їх допомогою ми багато років поспіль виховуємо і дітей, і дорослих. Психолінгвісти і педагоги сходяться на думці, що висміювання діє куди більш ефективно, ніж «читання моралей».

Такий літературний жанр як байка цілком побудований на засобах комічного – алегорії, іронії, сарказмі. Щоб зрозуміти мораль , потрібно мати тонке почуття гумору. Тоді виховна функція реалізується.

Цікаві факти.

 • За статистикою п'ятирічна дитина сміється більше трьохсот разів за день, в той час як дорослий – близько двадцяти.
 • У людей, які збираються дивитися кінокомедію, кількість гормону росту і бета-ендорфіну в три рази більше, ніж у тих, хто взяв в руки політичну газету або включив новини на ТБ.
 • Лікар медична школи Рочестерського університету визначила зону головного мозку, яка відповідає за почуття гумору. За словами дослідника Діни Шибати, це місце знаходиться в нижній частині лобової частки. Ось чому після мікроінсультів, зосереджених в цій частині голови, іноді повністю изчезает розуміння жартів.
 • Любителі посміятися виглядають молодше, так як при посмішці задіюється близько 15 лицьових м'язів, відбувається приплив крові.
 • Сміх зміцнює імунітет. До такого висновку прийшли вчені, яким вдалося дослідити зміни в слині сміються хворих. Як виявилося, після реготу слина має в десятки разів більше захисних бактерій, ніж в спокійному стані людини.
 • Посмішки знеболюють. Доведено, що після щирих усмішок підвищується больовий поріг.

Різні типи почуття гумору.

Психологи Патрісія Доріс і Род Мартін, провівши ряд досліджень, прийшли до висновку, що існує чотири типи характерів.

1. Аффілативний або Партнерський.

 • Людина жартує про себе.
 • Коментарі добродушні, товариські.
 • Використовує різні інтонації і невербальні засоби спілкування (міміка, жести).
 • Цей тип притаманний добрим і теплим людям, які часто бувають душею компанії, неформальними лідерами.

2. Самопідтримуючий.

 • Людина здатна сміятися над собою. Завдяки розвиненому відчуттю комічного легко справляється зі стресом.
 • Самоіронічні монологи, веселі коментарі.
 • Таке почуття гумору належить людям з високою самооцінкою . Вони намагаються не втрачати оптимізму в будь-якій ситуації, але відверто сміються з себе в крайній необхідності.

3. Самопринизливий.

 • Приниження власне «я».
 • Пошук приводів для сміху над собою.
 • Притаманний сарказм, може висміювати власні слабкості. Така людина звикла сам заганяти себе в центр жарти.
 • Потрібно схвалення інших. Заради цього він готовий стати об'єктом насмішок, але не бажає виправляти недоліки. Схильний до стресів.
 • Позитивна сторона-під час непередбаченої ситуації бере вогонь на себе, всіляким чином пом'якшує конфлікт .

4. Агресивний.

 • Жорстка критика, сарказм, глузування.
 • Їдкі висловлювання або зауваження.
 • Під сміхом ховається злість і дратівливість. Допускаються образливі і непристойні жарти в сторону присутніх.
 • Це почуття гумору притаманне тим, хто звик маніпулювати іншими, доводить свою досконалість, робить боляче іншим, утверджуючись за їх рахунок.
 • Уколів жартом, її автор зазвичай додає: «Ну я жартую, ти ж знаєш».

Що робити, якщо немає почуття гумору?

Коли ми говоримо, що немає почуття гумору, то маємо на увазі, що воно своєрідно як, наприклад, індивідуальний стиль.

Але іноді наше вміння сприймати жарти або жартувати самому, дійсно розвинене не повністю. Тоді бажано трохи підкоригувати своє ставлення до подій, розвинути почуття гумору.

Психологи вважають, що більш ніж в 90% випадків хвилюючі нас проблеми виявляються незначними. Але більшість займається самобичуванням , вирішуючи те, що насправді не варто виїденого яйця. Від цього – комплекси , неврози, депресії .

Висновок - пора змінювати погляди на життя, більше спілкуватися з жартівниками, налаштовувати правильне мислення і насолоджуватися кожним днем. Адже якщо придивитися, приводів для сміху набагато більше, ніж для зневіри.

Ми розповіли про те, що таке почуття гумору і які його функції, підтвердивши інформацію неймовірними дослідженнями. Якщо ви ним володієте, значить, маєте в своєму арсеналі найкращі ліки від образ і стресів. Його відсутність-теж не привід засмучуватися, адже змінити своє ставлення до життя ви можете прямо зараз.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео